Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Aleksandar Saša Ignjatović

7 replies to this topic

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 23,085 posts
  • 931938 thanks
  • Locationscrls

Aleksandar Sasa Ignjatovic - Tajne Srpskog Dzet Seta 

tzEyb.jpg

Aleksandar Saša Ignjatović promovisao knjigu „Tajne srpskog džet-seta", koja otkriva pravu istinu o ljudima iz sveta estrade, glume, sporta, politike, biznisa, televizije...

Srpski džet-set dobio je ozbiljan razlog da se zabrine. Aleksandar Saša Ignjatović, jedan od urednika Pressa, promovisao je svoju novu knjigu „Tajne srpskog džet-seta", koja će, prema svim predviđanjima, izazvati pravu paniku među poznatim ličnostima, od kojih su neke, ni ne znajući da su njeni akteri, bili prisutni na promociji koja je u sredu uveče priređena u klubu „Njujork" hotela „Kontinental".

Promocija je spojila nespojivo i okupila znatan broj poznatih ličnosti srpske javne scene, od folkera, rokera, biznismena, TV lica, inostranih gostiju... Među gostima bili su Lepa Brena, Seka Aleksić sa dečkom Mladenom Radulovićem, Veselin Jevrosimović, Lokica Stefanović, Marina Rajević-Savić, Marko Janković, Raka Marić, Tanja Vojtehovski, predstavnik BiH na „Evrosongu" Elvir Laković Laka, šef švedske delegacije na ovom takmičenju Jovan Radomir, prvak briselske filharmonije, violinista Hačatur Almazijan, Snežana Dakić, Ljiljana Jakšić, Ivan Milinković iz grupe „Legende", Sanja Papić i njen partner iz „Plesa do snova" Vlada Bošković, Ena Popov, Aca Seltik, Danijela Vranješ, Margit Savović, Aleksandar Filipović, Saša Dragić, Nataša Stojčević, Irina Kruška, Tina Ivanović, Dragana Katić, Bane Obradović...

O zbirci istinitih i šokantnih priča o poznatima „Tajne srpskog džet-seta", prvoj knjizi koju je objavila kuća „Grand press" Saše Popovića, govorili su Isidora Bjelica, koja je autora nazvala „srpskim Trumanom Kepotom", i poručila srpskim tajnim službama da iz ove knjige mogu mnogo da nauče, kao i Dragan J. Vučićević, glavni urednik Pressa, koji je rekao da će posle ove knjige mnogi morati da se zamisle nad onim što rade. Saša Popović je, kao izdavač, otkrio svoje uverenje da će „Tajne srpskog džet-seta" biti najtiražnija knjiga u Srbiji, budući da će u subotu na kioske biti pušten tiraž od 100.000 primeraka, a još toliko čeka na, svi se nadaju povoljnu, reakciju čitalačke publike.

Promociju je „veštom rukom" vodio Boško Jakovljević, a posle oficijelnog dela mini-koncert održale su nove Zvezde Granda - Silvija Nedeljković, Radmila Manojlović, Nemanja Stevanović, Renato Henc, Milan Nikolić i Milan Dinčić Dinča. Do kraja večeri prisutni su se uglavnom bavili spekulacijama o identitetu junaka iz ove knjige, što je dobar pokazatelj da je autor, iskusni novinar, uspeo u svojoj nameri da zaintrigira publiku pričama koje do sada nisu smele ili mogle da budu objavljene.

PDF - SR

Download

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

Thanked by 151 Members:

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 23,085 posts
  • 931938 thanks
  • Locationscrls

Aleksandar Sasa Ignjatovic - Tajne Srpskog Dzet Seta 2 

p003555.jpg

Drugi deo intrigantne i najčitanije knjige u 2008. godini Tajne srpskog džet - seta, koja je digla ogromnu prašinu među poznatim ličnostima u Srbiji, a u kojoj je autor je obelodanio najmračnije tajne pevača, glumaca, sportista i političara. Reč je o novoj zbirci šokantnih i provokativnih priča, koja se na specifičan način bavi tamnom stranom džetseterske medalje.

Imena nisu navedena, ali će, po rečima autora, "čitaoci još lakše moći da prepoznaju ličnosti u pričama".

PDF - SR

Download

Hidden Content

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

Thanked by 120 Members:

trimy

trimy

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 63 posts
  • 2560 thanks

Aleksandar Sasa Ignjatovic - Tajne srpskog dzet seta

ePub

Hidden Content

Thanked by 109 Members:

trimy

trimy

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 63 posts
  • 2560 thanks

Aleksandar Sasa Ignjatovic - Tajne srpskog dzet seta 2

ePub

Hidden Content

Thanked by 114 Members:

nela012

nela012

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,096 posts
  • 124042 thanks

Aleksandar Saša Ignjatovic

Najvece tajne i misterije Srbije

najvece_tajne_i_misterije_srbije-aleksan

Kao novinar prošpartao sam Srbijom uzduž i popreko. Nisam jurio za misterijama, ali one su kao po pravilu stizale mene. Malo se kad dogodilo da ono što sam opisao nisam i sam doživeo. Gotovo svaki novinarski zadatak van uobičajenih, svakodnevnih tema vodio me ka ljudima koji su preda mnom otvarali neku od stranica ove knjige, prema mestima tamnijim od noći, kojima sam tumarao pokušavajući da pronađem smisao u onome što mi se događalo. I kada mi se u Maletini kraj Đunisa tlo treslo pod nogama bez vidljivog razloga, i kada mi je automobil otkazao poslušnost u ponoć, na mostu koji vodi ka selu Bistrica, i kada sam slušao neopisive zvuke iz kamenih katedrala Đavolje varoši, i dok sam se umivao vodom sa Đurđevdanskog izvora kod manastira Gornjak... nisam mogao (ni želeo) da sakrijem poštovanje prema silama koje upravljaju prirodom na način nedokučiv našem nejakom razumu.

Autentične priče koje je autor prikupljao tokom dugogodišnjeg novinarskog rada, putujući Srbijom i susrećući se sa neobičnim ljudima i čudnovatim događajima, ispričane jednostavnim, svakome razumljivim jezikom i originalnim stilom. Bez pretenzija da objasni ono što se ne može objasniti, ali i bez namere da prećuti ono što mnogi pre njega jesu.

Događaji i mesta opisani u knjizi su istiniti, a imena aktera su u pojedinim pričama izmenjena iz razumljivih razloga. Priče su zabeležene širom Srbije, od Vojvodine, Šumadije, Mačve i Braničeva, do krajnjeg juga Srbije.

Pdf,sr,latinica

Hidden Content

Sken i obrada: nela012

Hvala WoodWorkeru na papirnom primerku :sun:

Knjiga dobija život tek čitanjem.

Čitalac joj daje život, sastavljajući slike koje stvaraju imaginarni svet u kojem likovi žive.

(Musso)

Thanked by 168 Members:

markos99

markos99

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 151 posts
  • 1704 thanks
  • LocationAtlantida

Koga interesuje, za jedne nase novine napisao sam prikaz ove knjige, pa ga ovde prilazem...

Tajanstvena Srbija

Misterije iz komšiluka    

Već i sam život je čudo. Pozornica svih drugih tajni i misterija. Malih i onih malo većih čudesa. Aleksandar Saša Ignjatović situirao ih je u naš "komšiluk" i u upravo objavljenoj knjizi "Najveće tajne i misterije Srbije" ispričao 20 autentičnih priča nastalih iz susreta sa neobičnim ljudima i suočavanja sa čudnovatim dogadjajima.

7KTyySp.jpg

Nikola Tesla je voleo da kaže kako je čovekovo najlepše moguće iskustvo da doživi misteriju.

U stvari, misterije i tajne jesu nešto sa čim se suočavamo tokom celog života. Mnoge pokušavamo da racionalizujemo, što ne znači da ih i uspevamo objasniti... Zabljesnu nas silinom svoje tajnovitosti ili povuku u tminu svoje nejasne prirode. I Aleksandar Saša Ignjatović, autor knjige "Najveće tajne i misterije Srbije" (koju je krajem 2014. godine objavila beogradska "Laguna"), kaže da su ga, kada je pojedinim prijateljima poverio da piše knjigu na ovu temu, gotovo svi najpre pitali: "Zar ti stvarno veruješ u ta čuda"?

A još je Sveti Avgustin u svoje vreme primetio kako ono što nazivamo čudima nije nešto što bi bilo izvan prirode, već samo posledica nečega što još ne poznajemo. Pritom je čudo u osnovi stvaranja, uostalom, nije li i sam život vrhunsko čudo?

"Šta, precizno, znači verovanje u čuda? Da li razjašnjeno čudo prestaje da bude čudo? Zbog čega je, na primer, reinkarnacija veće čudo od rodjenja? Kako je to telepatija, prenos misli na daljinu, veće čudo od telefona, odnosno prenosa glasa na istu tu daljinu? Zašto je Isuov hod po vodi čudo, a Baumgartnerov skok sa ivice svemira to nije?" - pitanja su koja Saša Ignjatović postavlja, podsećajući kako svakodnevno, iznova i iznova, dokazujemo da nismo ni blizu rešenja svih tajni i misterija.

Naša zemlja čuda

Autor u upravo objavljenoj knjizi te tajne i misterije, priče o neobičnim i neobjašnjivim pojavama, situira upravo na područje Srbije, dokazujući kako je ono uvek bilo bremenito senovitim pripovestima "s one strane mogućeg".

- Istinite priče iz ove knjige nastajale su tokom niza godina, kao čičkom se kačeći na moju radoznalost tokom brojnih putovanja kroz ovu našu zemlju čuda. Mogla je možda ova zbirka da bude objavljena i ranije, ali postoje knjige, kao i ljudi, kojima je neophodno da sazru, kako bi u pravom trenutku pokazali koliko zaista vrede -  reći će autor knjige, novinar, urednik i publicista, čiji su autentični zapisi zabeleženi širom Srbije.

Od "Čudovišta iz Borskog jezera", preko Crne kolibe kod Zvornika, zveri iz Belegiša i utvare iz Bezjaka, sablasne kuće u Maloj Moštanici... do lekovitih  voda  - "suza iz kamena" u okruženju manastira Gornjak, ali i ukletih gradjevina i automobila ili vudu magije u Beogradu... Nižu se priče, ukupno na broju njih dvadeset, koje je autor prikupio tokom novinarskog rada, putujući Srbijom i susrećući se sa neobičnim ljudima i fenomenima. Po formi su kratke i bez nepotrebnih komentara. Na čitaocima je da ih percipira na svoj način.

- Kao čovek koji veruje da postoji neka viša svrha našeg postojanja na ovoj planeti, dugo sam imao dilemu da li svoja neobična i neobjašnjiva iskustva treba da podelim s vascelim svetom. Suviše sam često sretao ljude kojima je takav izbor doneo samo teret neverice i podsmeha. Pa ipak, siguran sam da sam doneo pravu odluku. Jer, nažalost, u ovom ludom i brzom svetu postali smo kolektivno razmaženi i neopisivo kratkog pamćenja. Malo je čuda koja danas mogu da nas zadive i zagolicaju nam maštu. Sve nam je na tacni. Dostupno, objašnjeno i objavljeno na internetu... - podseća Saša Ignjatović.

I dodaje kako mislimo da nam je sve jasno... Ali, da li je zaista tako?

- A i dalje se plašimo nepoznatog i neočekivanog. Pa zato povlačimo oštre granice između mogućeg i nemogućeg, kao da razlika između njih nije samo stvar naše percepcije. Količine straha potrebne da se uhvatimo ukoštac sa nepoznatim.

Zato za svoju knjigu i kaže kako ona nije o nepoznatom i poznatom, već je o životu.

- Sa nekim njegovim malim ili malo većim čudesima...

Prokletstvo starog groblja

Kao što je ono u priči o prokletstvu starog groblja. Ignjatović svoje čitaoce podseća kako je na putnim kartama deonica Ibarske magistrale, duga šest-sedam kilometara, koja prolazi kroz Stepojevac, označena kao crna tačka, posvedočena brojnim saobraćajnim udesima koji su tu odneli brojne ljudske žrtve. A  put je na tom potezu dobar, širok i kvalitetan, bez logičnih razloga za gotovo svakodnevne nesreće koje se dešavaju...

"Osim, možda, duhova sa starog groblja koji još čekaju da im Stepojevac vrati dug" - konstatuje autor i, naravno, ne ostaje dužan pripovesti o narušenom miru pokojnih koji je - zvanično više od stotinu, a nezvanično mnogo više - žrtava platilo glavama vozeći se pravo u smrt.

Elem, 1947. godine je, od drugova "odozgo" odlučeno da se u varoši Stepojevcu izgradi Zadružni dom. Ali, ubrzo je ponestalo i peska i cementa i para, da bi tadašnji blagajnik Narodnog odbora došao na "spasonosnu" ideju da se kao materijal za gradjevinu iskoriste - nadgrobni spomenici sa starog stepojevačkog groblja! Em ništa ne košta, em je groblje u blizini... Epilog su stotine nadgrobnih ploča, nekih i sa staroslovenskim natpisima, izvadjenih iz utrobe zemlje i prenetih na gradilište. "Groblje je izrovano točkovima seoskih kola, probodeno pijucima i oskrnavljeno lopatama meštana..."

I, nesreće su počele da se nižu skoro istovremeno sa puštanjem u saobraćaj magistrale. Brzo su ponestala i logična objašnjenja...

"Prokletstvo starog groblja počelo je da uzima svoj danak. Meštani su šaputali o tome, brojali žrtve i čekali da se lanac prekine. Nisu dočekali" - čitamo na stranama Ignjatovićeve knjige, koji dodaje kako je starina Spasoje Brkić, jedan od kulučara iz te 1947, pre nekoliko godna, kada se Dom renovirao, pronašao u temeljima spomenik svojih predaka i preneo ga na groblje.

Rekao je da od tada mirnije spava...

Nedokučivo našem nejakom razumu

Eto, takve priče Aleksandar Saša Ignjatović priča u svojim "Najvećim tajnama i misterijama Srbije", kratkim, živim zapisima koji ne pretenduju da ovakve fenomene objasne, ali ih jednostavno izlažu i ostavljaju čitaocima da sami donesu svoje zaključke. Za autora svakako možemo reći da je potpuno atipičan pisac, po poslovima kojima se bavio (na železnici je popravljao lokomotive, prodavao švercovanu robu na pijaci, svirao u rok-bendu, pisao starogradske pesme, tukao se s policijom, radio kao prodavac u trafici, držao prodavnicu igračaka, pisao scenarija za stripove, bio radio voditelj, beležio  paranormalne pojave po Srbiji…), pre nego što je svoj istraživački duh i energiju usmerio prema pisanju, muzici i medijskom radu.

Tako već priprema i dokumentarno-igrani TV serijal naslovljen, kao i knjiga, "Najveće tajne i misterije Srbije".

A njegov odnos prema onome o čemu u knjizi i budućem serijalu pripoveda je nedvosmislen:

-I kada mi se u Maletini kraj Đunisa tlo treslo pod nogama bez vidljivog razloga, i kada mi je automobil otkazao poslušnost u ponoć, na mostu koji vodi ka selu Bistrici, i kada sam slušao neopisive zvuke iz kamenih katedrala Đavolje varoši, i dok sam se umivao vodom sa Đurđevdanskog izvora kod Manastira Gornjaka... nisam mogao, a ni želeo da sakrijem poštovanje prema silama koje upravljaju prirodom na način nedokučiv našem nejakom razumu.

Pa, dobrodošli u srpsku Zonu sumraka. Možda već "na uglu ulice od sto koraka, negde na obodu grada" (kako i glasi naslov jednog od zapisa)...

Thanked by 71 Members:
Joccic , vladan49 , zivkovic957 , borabora01 , Tanja 1971 , milavuc , milepn , mrpegavi , janaa , midhadz , danep , Jovanka16 , retype12345 , lebowski , Glorija , yukyuk88 , anima108 , daca80 , s3ptease , atikus , stari67 , jraketic , tompar , danilovac , milanzilovic , marili , zoltan , bosutsko , dragana mitic , južnjak , lepton61 , Bubing , zjosic , Snezanabe , sazor , ppribic , nika1964 , zoranko1223 , triksi44 , alkica , BournJ , zeljanazelja , danijelataskov , Crnorizna , zmilosavljevic , bucann , djipor , slabun69 , Zlobo , tamish , ivan006 , Jesenija , naucnik2 , dangor , PucaPukiBrat , rajka.bogda , lilit_adamov , petar99 , germanikus1990 , prota2211 , krokodilko , dallas , stantaus , bilja66 , asboban , lilimil7 , 60dusan , natasa1311 , zirant , Drgisa44 , gocigoci

Guest_Veš[email protected]_*

Guest_Veš[email protected]_*
  • Guests
  • thanks

Trešnje od olova

PaCgLMa.jpg

Nova knjiga Saše Ignjatovića Trešnje od olova je oštra i duhovita kritika savremenog srpskog društva, u mnogim njegovim vidovima. Izgubljene slatke trešnje kakve smo jeli u detinjstvu pisac ovih oporih zapisa pronalazi u sebi i svom okruženju samo u retkim trenucima, kad je čovek prisiljen ili dovoljno iskren da se okrene onom najboljem delu sebe, lišenom pogubnog delovanja medija, savremene tehnologije i neprirodnih uticaja sa strane. A to se može samo kad odbaci olovni oklop bučne i užurbane stvarnosti koji ne dozvoljava našoj pravoj prirodi da izađe na površinu.

Izvor: Anna :flower:

PDF, epub, azw3

(srpski - latinica)

rJ6jRsE.png

Hidden Content

Thanked by 179 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,223 posts
  • 78962 thanks
  • LocationZ E M U N

Aleksandar Saša Ignjatović - Tajna srpskog džet-seta 3

ASI-Tajne-srpskog-dzet-seta-3.jpg

Pred sobom imamo i treći deo intrigantne knjige Tajne srpskog džet-seta, iz pear majstora kratke, provokativne priče - Aleksandra Saše Ignjatovića koja nastavlja da diže ogromnu prašinu među poznatim ličnostima u Srbiji, a u kojoj je autor je obelodanio najmračnije tajne pevača, glumaca, sportista i političara. Reč je o novoj zbirci šokantnih i provokativnih priča, koja se na specifičan način bavi tamnom stranom džetseterske medalje.

Imena nisu navedena, ali će, po rečima autora, "čitaoci još lakše moći da prepoznaju ličnosti u pričama".

Scan: Cyrano & Jaske :clapping: :clapping: :beer: :beer:
Obrada: Disco Ninja :ph34r: :rock:dambldor.gif

Srpski jezik, latinica.
Formati: aze3, epub & pdf
Hidden Content

Hidden Content

Ovo je moj upload. U slučaju mrtvih linkova, pošaljite mi PP, a ja ću obnoviti linkove.
Uživajte!

Kultura narodu!

А что, паны? - Есть ли еще порох в пороховницах? Не иступились ли сабли? Не утомилась ли козацкая сила? Не погнулись ли еще козаки? 

Николай Васильевич Гоголь - Тарас Бульба

Kad ženu štitiš kao sestru, voliš kao ženu i poštuješ kao majku, onda si pravi muškarac.

Žarko Laušević, dramski umetnik

Lav je jači od vuka. Slon je jači od vuka. I medved je jači od vuka. Ali od svih njih, jedino vuk nikad nije igrao u cirkusu.

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

... i sve je više varvara, a sve je manje Rimljana.

Momčilo Bajagić Bajaga: "Rimljani"

Thanked by 268 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users