Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Gabriel Garcia Marquez

20 replies to this topic

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 23,347 posts
  • 995049 thanks
  • Locationscrls

Gabriel Garcia Marquez - Komplet knjiga

fabr2xtc1mkr2gvozm3d.jpg

Upakovane knjige

Ljubav u doba kolere - PDF, HR

Sto godina samoće - PDF, SR

Vijest o otmici -  PDF, HR

Pukovniku nema tko da pise - PDF, HR

Download

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

Thanked by 909 Members:

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • 23,347 posts
  • 995049 thanks
  • Locationscrls

Gabriel García Marquez -Sjećanje na moje tužne kurve

2i1yw3s.jpg

Zadnji objavljeni roman slavnog nobelovca po prvi put na hrvatskom jeziku

Ljubav je uvijek bila najvažnija tema proznog opusa Gabriela Garcíe Márqueza, no u njegovom novom romanu "Sjećanje na moje tužne kurve" ovaj pisac slavi ljubav na najduhovitiji način dosada. Glavni junak "Sjećanja na moje tužne kurve" je mušičavi ostarjeli novinar koji sam sebi, na svoj devedeseti rođendan, daruje noć strasti s mlađahnom djevicom. No u živopisnoj javnoj kući on, koji nikada nije spavao sa ženom a da joj nije platio, zaljubljuje se po prvi puta u životu.

U još jednoj priči o ljubavi Gabriel García Márquez isprepleće čitateljima dobro poznate motive smrti, odrastanja i prijateljstva, stvarajući iznova mnoštvo fascinantnih likova, predivnih epizoda i nezaboravnih stilističkih minijatura. Gabriel García Márquez, autor mnoštva beletrističkih naslova, među kojima se svakako izdvajaju "Stotinu godina samoće", "Dvanaest hodočasnika" i "Ljubav u doba kolere", rođen je 1927. godine u Kolumbiji. Nobelovu nagradu za književnost dobio je 1982. godine.

Hrvatski jezik, Pdf, docx
Scan- Kika

Download

Hidden Content

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

Thanked by 421 Members:

veluta011

veluta011

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 posts
  • 634 thanks

ŽIVJETI DA BI SE PRIPOVIJEDALO

Život nije ono što smo preživjeli,

već ono čega se sjećamo, kao i način na koji

se sjećamo da bismo ga pripovijedali.

Autobiografija Gabrijel Garsije Markesa

Word,

Hidden Content

Thanked by 196 Members:

voki

voki

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 637 posts
  • 107266 thanks

Dvanaest hodočasnika

G. G. Markes

slika_214688.jpg

Mnogi tvrde da je najlepša Márquezova knjiga upravo zbirka pripovijedaka "Dvanaest hodočasnika", jer je baš svaka od ovih priča, bez ikakvog preterivanja, pročišćena do granice savršenstva. Čitatelji su prepoznali "Dvanaest hodočasnika" kao jednu od onih knjiga koje uvijek iznova plene svojom jednostavnošću i pitkošću, pa je doživela već nekoliko izdanja.

pdf

by voki

Hidden Content

Thanked by 412 Members:

Guest_Veš[email protected]_*

Guest_Veš[email protected]_*
  • Guests
  • thanks

Gabriel García Marquez

O ljubavi i drugim demonima

g14t.jpg

Devojčica umire. Kosa i dalje raste. Dvestotinak godina ­kasnije, ispod porušene crkve raspliće se bakarna griva duža od dvadeset metara i jedna priča o strastima u tropskim krajevima po kojima lete golubovi od papira s ljubavnim porukama. U romanu O ljubavi i drugim demonima kolumbijski nobelovac Garsija Markes još jednom majstorski poseže za pesničkim slikama koje, međutim, govore o svakodnevici ljudi koji po sebi nisu ni dobri ni loši, nego su kao svagda i svugde, pre svega, žrtve uzajamnih nesporazuma i sopstvenih zabluda. Endemska tema Garsije Markesa o čovekovoj naknadnoj pameti, o osvešcivanju koje vazda prekasno stiže, o kobnom usudu umne tromosti, i u ovom romanu obrađena je velelepnim umećem svođenja vaskolikih odnosa među ljudima na malu pojedinost i nekoliko stalnih motiva ove takoreći mirišljave proze koja se, uz to, može čitati i kao tanana ironija mudrosti.

Format: PDF, epub

Jezik: Srpski

Ćirilica:

Hidden Content

Latinica:

Hidden Content

Thanked by 432 Members:

Thalia

Thalia

Advanced Member

• Guests
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • 19897 thanks

Oči plavog psa
Gabrijel Garsija Markes

14trp5s.jpg

„Priče iz ove zbirke napisane su između 1947. i 1955. godine. U nju je uključena i čuvena priča Monolog Isabele gledajući kako pada kiša u Makondu koja je u neku ruku kamen temeljac Markesovog književnog dela i još jedan nagoveštaj njegovog stila; u svakom slučaju - pojavljuje se mesto po imenu Makondo.

Zbirka priča:

• Neko dira ove ruže
• Noć bukača
• Monolog Izabele dok posmatra kišu u Makondu
• Pogreb Velike Mame
• More izgubljenog vremena

epub,azw3, pdf  /  SR

Hidden Content

Edited by boden, 08 June 2016 - 12:09.
Obnovljeno

Thanked by 448 Members:

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • 23,347 posts
  • 995049 thanks
  • Locationscrls
Umro nobelovac Gabrijel Garsija Markes

Nobelovac Gabrijel Garsija Markes umro je u 87. godini.

Markes, pisac "Sto godina samoće", najviše prevođenog i najčitanijeg dela na španskom jeziku, hospitalizovan je 3. aprila u Meksiko Sitiju zbog upale pluća, a stanje mu se posle nekoliko dana popravilo i pušten je iz bolnice.

Zloćudni tumor se proširio na njegova pluća, jetru i limfne čvorove jedino što su doktori mogli da mu pruže jeste palijativna nega, odnosno ublažavanje bolova. Sa tim su se saglasili članovi njegove porodice, a i članovi medicinskog tima koji su smatrali da bi s obzirom na poodmaklu životnu dob, još jedan ciklus hemoterapija bio samo dodatna patnja za Markesa, a verovatno ne bi dao neke posebne rezultate.

Garsija Markes bio je jedan od najpopularnijih pisaca španskog govornog područja i mnogi njegovu popularnost porede sa Markom Tvenom ili Čarlsom Dikensom.

Pisac "100 godina samoće" je 30 godina živeo u Meksiku.

Oslabljen od raka, Markes nije ništa napisao posle svog poslednjeg romana "Sećanja na moje tužne kurve" koji je objavio 2004.

Markesova "Oproštajna poruka" masovno se širi društvenim mrežana.

"Spavao bih manje, a sanjao više...

Kada bi Bog za trenutak zaboravio sa sam ja samo krpena marioneta, i podario mi komadić života, moguće je da ja ne bih kazao sve što mislim, ali nesumnjivo bih mislio sve što kažem. Stvari bih cenio, ne po onome što vrede, već po onome što žnače. Spavao bih manje, sanjao više, shvatio sam da svaki minut koji provedemo zatvorenih očiju gubimo šezdeset sekundi svetlosti. Hodao bih kada drugi zastanu, budio se dok ostali spavaju. Slušao bih druge kada govore, i kako bih uživao u sladoledu od čokolade. Kada bi mi Bog poklonio komadić života, oblačio bih se jednostavno, izlagao potrbuške suncu, ostavljajući otvorenim ne samo telo već i dušu. Bože moj, kada bih imao srce, ispisivao bih svoju mržnju na ledu, i čekao da izgreje sunce. Slikao bih Van Gogovim snom, na zvezdama jednu Benedetijevu poemu, a Seratovu pesmu bih poklanjao kao serenadu u času tkanja. Zalivao bih ruže suzama, da bih osetio bol od njihovih bodlji, i strastveni poljubac njihovih latica...Bože moj kad bih imao jedan komadič života...Ne bih pustio da prođe ni jedan dan, a da ne kažem ljudima koje volim da ih volim. Uveravao bih svaku ženu i svakog muškarca da su mi najbliži i živeo bih zaljubljen u ljubav. Dokazivao bih ljudima koliko greše kada misle da prestaju da se zaljubljuju kada ostare, a ne znaju da su ostarili kad prestanu da se zaljubljuju. Deci bih darovao krila, ali bih im prepustio da sama nauče da lete. Stare bih poučavao da smrt ne dolazi sa starošću, već sa zaboravom. Toliko sam stvari naučio od vas, ljudi... Naučio sam da čitav svet želi da živi na vrhu planine, a da ne zna da je istinska sreća u načinu savladavanja litica. Shvatio sam da kada tek rođeno dete stegne svojom malom šakom, po prvi put prst svoga oca da ga je uhvatilo zauvek. Naučio sam da čovek ima pravo da gleda drugoga odozgo jedino kad treba da mu pomogne da se uspravi. Toliko sam toga mogao da naučim od vas, premda mi to neće biti od veće koristi, jer kada me budu spakovali u onaj sanduk, ja ću na žalost početi da umirem..."

Thanked by 43 Members:
Natasa7777777 , rus975 , darija.r , portal78 , rajko12 , dexydex , dragica , vladan49 , marili , garisa , meda7814 , midhadz , grgacvarak , batoniksic , Jovanka16 , s3ptease , djkoja58 , adri59 , Tubicka , ptar69 , banesto1963 , kamena.sikira , lilit_adamov , djratomir , resco , Yersinia , chess901 , peter36 , anjamemedova , Fortiough , sashkitza89 , lemez.d , zwelj , dsimek , Loknica sljokica , dpandur , skazlikov , bilja66 , somborlija , Morena23 , slabun69 , bosutsko , valanasazi

tamara0608

tamara0608

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 67 posts
  • 7105 thanks
  • LocationSrbija

1.General u svom lavirintu

2.Ljubav u doba kolere

3.Živjeti da bi se pripovijedalo

4.Zla kob

5.Pukovniku nema ko da piše

6.Sjećanje na moje tužne kurve

7.Sto godina samoće

8.Vijest o otmici

izvor: skinuto sa interneta, nisu moje knjige, hvala ljudima koji su ih odradili.

sve knjige u epub+mobi

Hidden Content

Edited by tamara0608, 11 June 2016 - 18:04.

Thanked by 805 Members:

Guest_DarkSide_*

Guest_DarkSide_*
  • Guests
  • thanks

Gabriel Garcia Marquez - Hronika najavljene smrti 

kronika_najavljene_smrti.jpg

Možda je Hronika najavljene smrti „najrealističnije“ delo Gabrijela Garsije Markesa, jer je priča zasnovana na istorijskom događaju koji se odigrao u piščevoj rodnoj zemlji. Kada roman počinje, već se zna da će braća Vikario ubiti Santijaga Nasara – uistinu, već su ga ubili – kako bi sprali ljagu sa ukaljane časti sestre Anhele, ali roman se upravo završava u trenutku kad Santijago Nasar umire.

Ciklično vreme, kojim Garsija Markes majstorski barata u nizu svojih knjiga, iznova se pojavljuje ovde temeljito razgrađeni na svaki svoj tren, a sve njih, minuciozno i bez greške, pripovedač sklapa u ponovnu celinu te tako izveštava o onome što se zbilo godinama pre toga, pa kad se u svojoj pripovesti kreće napred-nazad po povratku na mesto događaja, godinama kasnije, on uspeva da iznese i sudbinu preživelih. Radnja je ujedno kolektivna i lična, jasna i dvosmislena, i obuzima čitaoca od samog početka, iako on već zna njen rasplet. Dijalektika između mita i stvarnosti ovde je još jednom izražena prozom tako nabijenom snagom opčinjavanja, da je ta proza uzdignuta do samih granica legende.
tnx Bojka

PDF+epub+mobi

Hidden Content

Thanked by 469 Members:

Eddie the Head

Eddie the Head

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 215 posts
  • 30585 thanks

Gabrijel Garsija Markes - Patrijarhova jesen

markes_patrijarhova_jesen.jpg

Zauvek obuzet traganjem za utvrama samoće, Gabrijel Garsija Markes je i svoj govor održan prilikom dodele Nobelove nagrade nazvao „Samoća Latinske Amerike“. Njime će, između ostalog, svoje čitaoce podstaći da se upitaju gde je, u stvari, granica između fikcije i stvarnosti. Pominjući generala Antonija Lopesa de Santanu, koji je tri puta bio meksički diktator i koji je priredio veličanstvenu sahranu svoje desne noge izgubljene u Ratu kolača, koji je zaista vođen, s zatim generala Garsiju Morena, koji je, kao apsolutistički monarh vladao Ekvadorom 16 godina, a čiji je leš pripremljen za bdenje bio odeven u svečanu uniformu optočenu odlikovanjima i posađen na tron, i generala Maksimilijana Ernandesa Martinesa, salvadorskog despotu i teozofa, koji je u samo jednom pokolju pobio 30 hiljada seljaka i izmislio klatno pomoću kojeg će ustanoviti da li mu je jelo otrovano i koji je crvenom hartijom pokrio ulične svetiljke da bi iskorenio epidemiju šarlaha, i otkrivajući da je spomenik generalu Francisku Morasanu podignut na glavnom trgu Tegusigalpe, u stvari, bio polovna statua maršala Neja, kupljena u jednom pariskom skladištu polovnih skulptura, ponudiće čitaocu slike latinoameričke stvarnosti nalik fikciji kojom je očarao svet u svom romanu „Patrijarhova jesen“. Njime je krunisao svoje književno traganje za odgovorom na pitanje gde su granice gladi za vlašću i granice samoće onih koji veruju da će im neograničena moć i vlast omogućiti da prevare smrt.

Sken i obrada: ja

EPUB, AZW3, PDF, srpski - latinica

Hidden Content

Thanked by 494 Members:

Eddie the Head

Eddie the Head

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 215 posts
  • 30585 thanks

Gabrijel Garsija Markes - Zao čas

k000123b.jpg

Zao čas je kucnuo za žitelje neimenovanog mesta na obalama reke koja ih, nakon razdoblja tropskih kiša sa neba, još i po zemlji plavi, a njima sve­jedno vrućina. Nevolja, međutim, nije samo u toj zgusnutoj prirodi koja ostavlja malo prostora izvan mrzovolje. Mestom je inače zavladao prisilan mir nakon ko zna više kojeg grašanskog rata, ali jedan meštanin ubija drugog jer je, na osnovu letka koji je tajanstveno osvanuo na vratima njegove kuće, doznao da ga žena vara. Leci se posle ovakvog preloma stvarnosti ubrzo pojavljuju i na većini ostalih kuća, a u svima njima sad i strepnja postaje nesnosna, iako leci ne otkrivaju ništa što još odranije nije bilo opštepoznato. Samo što su govorkanja sada uzela maha, stare podozrivosti izašle na videlo, a pritajeno nasilje ponovo buknulo, kao da je jedva čekalo na povod, pa makar i u vidu tih letaka kojima, upravo zato što su besmisleni, neće da se pozabave ni dobronameran pop, ni drčan gradonačelnik. Zaduženi za duhovno uzdizanje pojedinca i za održavanje javnog reda zajednice, u svojim ispraznim obredima bivaju jednako zatečeni sledom događaja koji će pokuljati svom žestinom neumitnosti, premda prvenstveno proizlaze iz sveukupne obamrlosti mnoštva u sopstvenoj kolotečini. Autor ni u jednom romanu pre ili posle ovoga nije bio tako nemilosrdan prema istini, pa ipak, neprijatni prizori iz ove knjige plene snagom suštinske alegorije, svakako i podalje od neimenovanog mesta.

Sken i obrada: Ja

EPUB, AZW3, PDF, srpski - latinica

Hidden Content

Thanked by 509 Members:

Eddie the Head

Eddie the Head

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 215 posts
  • 30585 thanks

Gabrijel Garsija Markes - Neverovatna i tužna priča o čednoj Erendiri i njenoj bezdušnoj babi

k000070b.jpg

Ova izuzetna knjiga sadrži kratku priču s istovetnim naslovom, kao i drugih šest priča, od kojih su sve, osim jedne, napisane u vreme pune spisateljske zrelosti pisca. Bile su to godine kada je Makondo otvorio vrata magijskom realizmu. Čedna Erendira i njena bezdušna baba ovaploćuju nevinost i zlo, ljubav i izopačenost, a priča istovremeno podseća na srednjovekovne pohode, provansalske ili trubadurske napeve, mada, kao i uvek, zaronjene u taj zgusnu­ti i plodni svet Kariba.

Sken i obrada: Ja

EPUB, AZW3, PDF

Hidden Content

Thanked by 493 Members:

apeiros

apeiros

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 208 posts
  • 39502 thanks

cover_14.jpg

Oharaska ili Oluja lišća

Drama u Oharaski traje jedan sat. Pokazuje talog mržnje, nepovezanost među ljudima i zlovolju koju je u mitskom selu Makondu ostavio prolaz kompanije banana, koja je tu postojala dugo godina.

epub, azw3

Hidden Content

Thanked by 490 Members:

jocamx

jocamx

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 164 posts
  • 17379 thanks

Gabrijel Garsija Markes

PUSTOLOVINA MIGELA LITINA

slika_mala.jpg

Sken i obrada: jocamx

epub, azw3, pdf, srpski jezik, latinica

Hidden Content

epub, azw3, pdf, srpski jezik, ćirilica

Hidden Content

Thanked by 484 Members:

Corinthian

Corinthian

Newbie

• Members
  • Pip
  • 49 posts
  • 463 thanks

Evo i moj mali doprinos. Sve kritike pošaljite na pm kako bi naredni pokušaj bio uspešniji. 
I hvala bodenu na savetima :)

Dvanaest hodočasnika - Gabriel Garcia Marquez

qDdfL66.png

pdf by voki
jezik - hrvatski
epub/azw3

Hidden Content

Edited by Corinthian, 02 February 2017 - 15:10.

Thanked by 408 Members:

jocamx

jocamx

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 164 posts
  • 17379 thanks

Gabriel Garcia Marquez - Nisam došao držati govor

Nisam-dosao-drzati-govor-59432.jpg.gif

Što to radim ja koji sam se uspeo na ovo stratište počasti, ja koji sam oduvijek smatrao držanje govora najstrašnijom od svih ljudskih obveza?

Tekstove koje je Gabriel García Márquez (1927. – 2014.) sakupio u ovoj knjizi autor je napisao s namjerom da ih sam pročita javno, pred publikom. Oni obuhvaćaju gotovo cijeli njegov život, od prvoga govora koji je napisao sa sedamnaest godina kako bi se oprostio od svojih školskih drugova u srednjoj školi u Zipaquiri pa sve do onoga koji je pročitao pred Akademijama za jezik i španjolskim kraljevskim parom, na obilježavanju svoga osamdesetoga rođendana.

Scen i obrada: Cyrano, Jaske i jocamx

Jezik: hrvatski, latinica

Format: epub, azw3, pdf

Hidden Content

Thanked by 393 Members:

bojana888

bojana888

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 253 posts
  • 69078 thanks

nas-f.jpg

Gabriel García Márquez - Sahrana Velike Mame

Iako je Makondo u centru zbivanja, carstvo Velike Mame proširuje se na neizmerna prostranstva, a događaji neosetno prelaze iz stvarnog u nestvarno. U „Sahrani Velike Mame” nastavlja se misterija pričana jezikom piščeve bake, koja ga u detinjstvu napojila na izvoru iz koga je potekao niz najznačajnijm Markesovih dela. U „Sahrani Velike Mame” nastavlja se priča o Makondu, sa ličnostima koje poznajemo iz ranije objavljenih Markesovih dela. Istorija Makonda liči na hroniku srednjevekovnih nesreća i moralnih propasti i ta zla nastavljaju se u „Sahrani Velike Mame”. To je vanredno i jednostavno delo u kome kao da se autor gubi u pričanju događaja, da bi u pravim trenucima ciljao i pogodio tamo gde želi.

pdf, mobi, epub

scan: Cyrano  :clapping:

obrada: bojana888

Hidden Content

Hidden Content

Thanked by 336 Members:

bojana888

bojana888

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 253 posts
  • 69078 thanks

nas-f.jpg

Gabriel Garcia Marquez – Priča brodolomnika

Dvadeset i osmog februara 1955. pronela se vest da su osam članova posade

razarača Kaldas ratne mornarice Kolumbije, upali u vodu i nestali u oluji na Karipskom

moru. Brod je putovao iz Mobila, u Sjedinjenim Američkim Državama, gde se nalazio na

opravci, prema kolumbijskoj luci Kartagini, u koju je stigao bez zakašnjenja dva časa posle

tragedije. Traganje za brodolomnicima počelo je odmah, uz pomoć severnoameričkih

snaga iz Panamskog kanala, koje obavljaju službu vojne kontrole i druga milosrdna dela

na jugu Kariba. Posle četiri dana se odustalo od traženja, a izgubljeni mornari su bili

službeno proglašeni za mrtve. Nedelju dana kasnije, međutim, jedan od njih se pojavio

obamro na nekoj pustoj plaži severne Kolumbije, pošto je ostao deset dana bez hrane i

vode na nekom lutajućem splavu. Zvao se Luis Alehandro Velasko. Ova knjiga je

novinarska rekonstrukcija onoga što mi je on ispričao, ista ona koja je objavljena mesec

dana posle nesreće u listu „El Espektador” u Bogoti.

pdf, mobi, epub

scan: jocamx  :clapping:

obrada: bojana888

Hidden Content

Thanked by 309 Members:

boden

boden

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 4,819 posts
  • 132892 thanks

QOeSG54.jpg

Putovanje po istočnoj Europi

Tekstove o svom putovanju socijalističkim zemljama sredinom 1950-ih, slavni kolumbijski pisac i nobelovac Gabriel García Márquez objavljivao je kao mladi novinar u nekoliko južnoameričkih časopisa tijekom 1957. godine da bi nešto kasnije, 1978. godine, oni bili objavljeni kao zasebna knjiga. U vrijeme kada je pisao svoje „reportaže s one strane Željezne zavjese“, García Márquez bio je još nepoznat kao pisac; objavio je tek jedan kraći nezamijećen roman, Lišće na vjetru, a tek je pisao drugi, Pukovniku nema tko da piše.

Svoje putovanje, ispunjeno mnoštvom paradoksa i kontrasta, García Márquez započeo je posjetom Istočnoj Njemačkoj i Berlinu, koji u to vrijeme još nije bio podijeljen Zidom, ali u kojemu su razlike između kapitalističkog i socijalističkog dijela već bile itekako vidljive te na granici apsurda. Budući nobelovac posjetio je i Čehoslovačku te Poljsku, „jedine socijalističke zemlje očima okrenute prema Zapadu“, ali s malo toga zajedničkoga. Nešto više pozornosti, s razlogom, autor je posvetio tadašnjem Sovjetskom Savezu, golemoj zemlji dramatičnih suprotnosti, ponosnoj na svoj svemirski program dok istodobno njezini „radnici žive natrpani u jednoj sobi i smiju kupiti samo dva odijela ili dvije haljine godišnje“. Boravak u zemljama Istočnoga bloka García Márquez završio je posjetom Budimpešti, gdje je stigao neposredno nakon gušenja Mađarske revolucije. Ondje je, sustavno sprječavan da uspostavi „bilo kakav dodir s običnim ljudima“, autor imao priliku izravno svjedočiti najsurovijem obliku komunističke diktature.

Napisani desetljeće prije nego što je Gabriel García Márquez stekao svjetsku književnu slavu, tekstovi objavljeni u knjizi Putovanje po Istočnoj Europi predstavljaju skriveni biser autorova spisateljskog umijeća i već od prve stranice nagovještavaju pisca očaravajuće moći pripovijedanja.

Scan: michonne
Obrada: boden

epub, azw3, pdf HR

Hidden Content

Thanked by 54 Members:
HomoDuplex , bobsmol163 , GhostWalking , Yoyo33 , veanamiles , bobpp , Duje27 , bojan2403 , krisdj , Roora , anisena , stameni1 , majlstrejn123 , Boromir Prvi , SerbskiSon , janja , Shu-ka , remark , kikiskaj , mtkiki , blejacina , mosfet , severijan , bukwrm , dusty , boris 88 , apoidea , volter , nela012 , jocamx , tymoty , leo8 , wilie , darkerka , Disco Ninja , Cr0W , PericaStrasni , markocim , Bri , njanjabooks , zagajovanovic , postar , Prebond , solicitor , Meli , Carlo , Moony , Atlanta , Haspan , Atom Ant , hladno_pivo , Cyrano , Pepe le Tvor , ivanmilke

boden

boden

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 4,819 posts
  • 132892 thanks

2GVGxNL.jpg

Sto godina samoće

Novo izdanje proslavljenog romana prevedenog na desetke svjetskih jezika, nagrađenog s mnogim međunarodnim nagradama, a autoru je donijelo Nobelovu nagradu za književnost 1982. godine. Roman je to velike ljudske i obiteljske samoće – elementa koji se provlači kroz sve teme, ideju, motive, sve likove, bez obzira na spol i dob. Samoća zahvaća čitav narod Latinske Amerike (mitskog grada Makonda) koji je prikazan u djelu bez obzira na njihovu nepredvidljivu narav, strast, temperament i tradiciju mitova i vradžbina. Upravo je zbog prisutnosti mitova i običaja u svim slojevima, romanu se pripisuje epitet "magičnog realizma". Čudesan svijet događaja i likova predstavljenih kroz ironiju i tragediju, svrstavaju ovaj roman u sam vrh svjetske književnosti.

Scan: michonne
Obrada: boden

epub, azw3, pdf HR

Hidden Content

Thanked by 54 Members:
emile , farukdesa , knapp , Yoyo33 , dcicvaric , kosingas , veanamiles , bobpp , Duje27 , septembar , debelodete , Chomee , cupa12 , Roora , anisena , Atom Ant , hajduk123 , stameni1 , majlstrejn123 , Boromir Prvi , faski9301 , misaee , SerbskiSon , b011b , Tina Van Dort , Prebond , goodboynis12 , apoidea , kika0910 , Atlanta , Nesa27 , zuls , qwerty2 , dusty , ivanmilke , Yersinia , Moony , Haspan , blejacina , PericaStrasni , Bright , severijan , solicitor , jocamx , knjigica , postar , [email protected] , markocim , Disco Ninja , Djokap , volter , Carlo , besnilo , Cyrano

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users