Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Kahlil Gibran / Halil Dzubran

7 replies to this topic

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 23,249 posts
  • 962718 thanks
  • Locationscrls

Halil Džubran - Mirisni plodovi duše

AicPa12.jpg

Halil Dzubran (1883-1931), (Kahlil Gibran)
pesnik, filozof i slikar, rodjen je u selu Bsari u podnozju Libanskog gorja u hriscanskoj svestenickoj porodici. Obrazovanje je sticao u Bejrutu, Parizu i Njujorku.
Dzubran je bio visestruko nadarena licnost i ostavio je osobeni trag u svetu knjizevnosti i kulturne bastine. Posto je u svom knjizevnom i likovnom stvaralastvu bio podjednako otvoren i za istocna i za zapadna misljenja i pevanja, cesto je ukrstao i uzajamno oplemenjivao najrazlicitije duhovne pravce. Njegovo izuzetno knjizevno delo obuhvata pesme, pesme u prozi, parabole, price i aforizme.

PDF

Download

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

Thanked by 97 Members:

Guest_Veš[email protected]_*

• Guests
  • thanks

Prorok i Prorokov vrt

jkah.jpg

Kultna knjiga mnogih generacija XX veka i "najčitanije delo posle Biblije", objavljena je prvi put na engleskom jeziku 1923. godine. Istorija njenog nastajanja je veoma neobična. Džubran je od rane mladosti imao u glavi skicu ovog remek-dela. Ali kada je svojoj majci pomenuo da sprema knjigu "koja će izmeniti lice sveta", ona mu je odgovorila: "Da, napisaćeš takvu knjigu kada budeš imao trideset i pet godina (1918); tek teda ćeš početi da je pišeš... Svet će uvek voleti tvoje spise, kao što i ja volim sve što ti napišeš. Istina je da si ti danas pronašao samog sebe, ali treba da živiš duže da bi pronašao Drugog. Kada to postigneš, napisaćeš ono što će ti On diktirati."

Interesantno je da je Džubran čak četiri puta menjao naslov knjige, a u pismu Mej Zijadi iz 1918. godine precizira: "Što se tiče Proroka, to je knjiga koju već hiljadu godina sanjam da napišem, ali do kraja prošle godine nisam napisao nijedno poglavlje."

Prorok, koji je za Džubrana predstavljao najsvetliju stvar njegovog života, od samog objavljivanja upoređivan je sa biblijskim tekstovima, ali i sa Ničeovim Tako je govorio Zaratustra. Ali, za razliku od Ničea, Džubran propoveda religiju punu optimizma i nade, otvara naša srca za ljubav i traži da stremimo Bogu.

Sken i obrada: Nela012/ gstanic

PDF

Hidden Content

:flower: Hvala Nela! :flower:

Thanked by 109 Members:

• Guests
  • thanks

Halil Džubran

Prorok

i

Prorokov vrt

1l2y.jpg

U prevodu DRAGOSLAVA ANDRIĆA

Ilustracije: Halil Džubran

Ćirilica

Sken: Wozdovcanka

PDF

Hidden Content

Thanked by 43 Members:
kiklop , mateante , ynes , farukdesa , 6bug6 , Trotsky , OliVera4 , JecaiVlada , rajko12 , danijelataskov , djoxxx , s3ptease , Petarp2015 , rasko55 , bekisarp , epiapi , slabun69 , vlatko59 , banesto1963 , Mihmihic , Page Blank , Nunceto , lilit_adamov , REA444 , bobyangel , anjamemedova , nopassarant24 , bezvezniji , gorde969 , montie , ahoric , safronije , Yersinia , djumy98 , ital , ksb_3d , bucann , bilja66 , mjovic264 , kuspapa , johnconstantine , bratecm , peugelion

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,373 posts
  • 63557 thanks
  • LocationOut there

Halil Džubran

Prorok

i

Prorokov vrt

U prevodu DRAGOSLAVA ANDRIĆA

Ilustracije: Halil Džubran

Ćirilica

Sken: Wozdovcanka

epub, mobi

Hidden Content

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 55 Members:
cobja , farukdesa , Trotsky , ivan gnjavic , Almir4 , Skoč Popućir , MickoFikus , ocnajob , FenekV , OliVera4 , sandra-pavlovic , danijelataskov , ljupcepupce , benqbenq135 , djoxxx , Npetak , kelli013 , s3ptease , Petarp2015 , zmilosavljevic , Crvenans , Jesamnisam2 , rasko55 , katkat , mateante , slabun69 , mikemi , Necron , gaga078 , Švabo , Page Blank , bbbebica , tihomirpopasanovic , Madhoney , Dixie , lilit_adamov , MILISAVKA , bobyangel , Slavisal , anjamemedova , tosum , filipos181 , nopassarant24 , dukarh , k4l3ss1n , pedjoslav , Yersinia , djumy98 , ksb_3d , hrvoje43 , comara47 , bilja66 , mjovic264 , milabebec , dusman

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,373 posts
  • 63557 thanks
  • LocationOut there

Khalil Gibran

Prorok i Prorokov vrt

Sken i obrada: Nela012/ gstanic

Srpski - latinica

:flower: Hvala Nela i gstanic! :flower:

ePub/mobi

Hidden Content

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 72 Members:
farukdesa , ynes , Trotsky , ivan gnjavic , Almir4 , Nikolatablet , MickoFikus , OliVera4 , JecaiVlada , djuraway , debelidebeljko , sandra-pavlovic , danijelataskov , ljupcepupce , djoxxx , kelli013 , sinisa59 , s3ptease , Petarp2015 , yongold , zmilosavljevic , Crvenans , persifal2 , rasko55 , fudo55 , epiapi , mateante , slabun69 , zgreb , Yigeren , vesnastef , tajanax , charlie22 , Remorker7 , Page Blank , ctebo , drdm , bobinator , tihomirpopasanovic , Madhoney , Dixie , lilit_adamov , TylerDurden10 , DeMona , joskala , bobyangel , Keko92 , anjamemedova , zgubired , nopassarant24 , split17 , dukarh , komeci , Nyks , k4l3ss1n , nemonihil , Ivvv , Cathy333 , Yersinia , djumy98 , alias6 , vexg , nreload , bilja66 , cakarita , gorkov666 , Marija.brekalo , milabebec , johnconstantine , bratecm , dusman , Blitva

• Guests
  • thanks

Pobunjeni dusi

dWJxLDd.jpg

Koliko li je nesretan čovjek koji zavoli jednu djevojku, odabere je za svoju životnu suputnicu, pred njom lije znoj s čela i krv svoga srca, na ruke joj stavlja plodove svoga truda, a onda odjednom otkrije da je ona svoje srce, koje je pokušao dobiti uz silne napore, poklonila nekom drugom čovjeku da uživa u njemu i usrećuje se tajnama njegove ljubavi!
Koliko li je nesretna žena koja se prene iz bezbrižne mladosti i otkrije da se nalazi u kući čovjeka koji je obasipa novcem i darovima, ukazuje joj sve počasti, ali nije u stanju srce joj dotaknuti živim plamom ljubavi, niti je u stanju njenu dušu zasititi nebeskim nektarom koji Bog toči iz očiju muškarca u srce žene...

Jezik: Hrvatski

Izvor: docx - Wertas

PDF, epub, azw3

Hidden Content

Thanked by 101 Members:

• Guests
  • thanks

Slomljena krila

6r19SSO.jpg

"Imao sam dvanaest godina kada mi je ljubav otvorila oči svojim čarobnim zrakama i prvi put mi dušu dotakla plamenim prstima. Selma Kerame bijaše prva žena koja mi je svojim čarima duh razbudila, koja je u vrt uzvišenih osjećanja ispred mene krenula, tamo gdje dani protječu kao snovi i gdje se kao svetkovine okončavaju noći.
Upravo Selma Kerame naucila me svojom ljepotom da obožavam lijepo, svojim osjećanjima me naučila tajnama ljubavi, ona mi je na uha otpjevala prvi stih pjesme o istinskom životu.
Koji mladić ne pamti prvu djevojku koja mu je svojom mekoćom zamijenila mladički nemar javom veličanstvenom, koja ga ranjava milinom i satire slašću svojom? Tko se od nas ne topi od čežnje za tim čudesnim vremenom u kojemu se naglo prenuo i uočio kako se cijelo njegovo biće sasvim promijenilo.
"

Ovo je priča u kojoj autor kroz sudbinu glavne junakinje optužuje patrijarhalno društvo, čija je ona žrtva, jer "muškarac kupuje ugled i slavu, ali žena plaća tu cenu"...

Jezik: Hrvatski

Izvor: docx - Wertas

PDF, epub, azw3

Hidden Content

Thanked by 106 Members:

• Guests
  • thanks

Ludak

Halil%2520D%25C5%25BEubran%2520-%2520Lud

"Ludak" je prva knjiga Halila Džubrana na engleskom jeziku, nastala zbog Džubranove potrebe da američkom čitaocu približi svoja pesnička dela. Neke od tema koje se javljaju u ovim parabolama jesu odnos čoveka prema Bogu, odnos prema drugim ljudima, problemi vezani za čovekovu sreću i unutrašnje nespokojstvo.

Knjiga koja ima tipološke srodnosti sa Ničeovim delom "Tako je govorio Zaratustra", što se pre svega odnosi na spoj izrazite misaonosti sa lirskom atmosferom. Ludak se može posmatrati kao uvod u izgradnju neobičnog spoja poezije, proze i filozofije.

Srpski / latinica

Izvor: docx - Wertas :flower:

PDF, epub, azw3

Hidden Content

Thanked by 93 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users