Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Problem sa filepost.com hosterom

• Please log in to reply
10 replies to this topic

ChPedja

ChPedja

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 posts
  • 0 thanks

E baš lepo: od svih hostera SUPER USER se setio da fajlove postavlja na filepost.com ! Je si li ikada skidao nešto sa ovoh hostera a da nije sa premium nalogom?

Da jesi znao bi da je DL speed jedva 10 kb/s i da je UVEK potrebno ukucati captcha kod!

S obzirom da si i admin uzmi u obzir da ljudi (bar ja) ovde dolaze po ono čega drugim forumima nema ili je teže dostupno. Na BalkanDownload su to sigurno (i) časopisi.

Ako treba da ceo dan sedim ispred računara kako bih pratio momenat u kome treba da ukucam captcha kod i da onda celu večnost čekam download, a onda još par puta tako. šta misliš:

Koliko mi pokušaja treba da sve potražim na drugom mestu?

Shvati ovo kao konstruktivnu kritiku i pokušaj da sve ovo postaviš još na neki (ali bolji) hoster, možda uspeš da to uradiš dovoljno brzo i zadržiš korisnike.

Što se mene tiče, čekaću ogovor na ovaj post i eventualnu reakciju na njega, a onda... videćemo.

Pozdrav, Pedja

Uploader

Uploader

Gold Member

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,421 posts
  • 10200 thanks
E baš lepo: od svih hostera SUPER USER se setio da fajlove postavlja na filepost.com ! Je si li ikada skidao nešto sa ovoh hostera a da nije sa premium nalogom?
Da jesi znao bi da je DL speed jedva 10 kb/s i da je UVEK potrebno ukucati captcha kod!

S obzirom da si i admin uzmi u obzir da ljudi (bar ja) ovde dolaze po ono čega drugim forumima nema ili je teže dostupno. Na BalkanDownload su to sigurno (i) časopisi.
Ako treba da ceo dan sedim ispred računara kako bih pratio momenat u kome treba da ukucam captcha kod i da onda celu večnost čekam download, a onda još par puta tako. šta misliš:
Koliko mi pokušaja treba da sve potražim na drugom mestu?

Shvati ovo kao konstruktivnu kritiku i pokušaj da sve ovo postaviš još na neki (ali bolji) hoster, možda uspeš da to uradiš dovoljno brzo i zadržiš korisnike.

Što se mene tiče, čekaću ogovor na ovaj post i eventualnu reakciju na njega, a onda... videćemo.

Pozdrav, Pedja
Kao prvo vrlo je moguce da linkovi nisu upload korisnika vec su samo iskopirani sa drugog sajta , s obzirom da JK svoje uploade radi na neke druge sajtove koji su preporuceni za free korisnike.Medjutim mi iz administracije ne mozemo uticati na druge koji rade upload na koje ce to sajtove biti mi se trudimo kao i nas upload tim da se fajlovi postavljaju na sajtove odakle cete i kao free korisnik izvuci makar 80 posto downloada koji imate.
Ali za sve ostale clanove koji rade upload ili kopiraju linkove sa drugih mesta mi nemamo ni pravo ni zelju da ih uslovljavamo gde ce raditi upload i/ili koje linkove ce kopirati sa drugih foruma.

Joshida Kagero

Joshida Kagero

Silver Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPipPip
  • 3,915 posts
  • 556 thanks
  • Location/root

Kritika je na mestu sto se tice hostera: stvarno je spor. Obicno sam skidao sa njega kad jos nesto paralelno skidam pa mi nije bilo problem da to sporo ide.

Sto se tice izbora hostera, nisam ga ja birao. Post je kopiran sa drugog mesta.

Kritika je na mestu ali zar ne bi bilo lepse da nekako i vi pomognete, uradite nesto? Kazes da mozes to da nadjes na drugom forumu. To je u redu. A sta te je sprecilo da taj link koji nadjes na drugom forumu postavis ovde pa omogucis drugim korisnicima da jednako brzo kao ti skinu zeljeni magazin? Ili je tvoj nacin druzenja samo skidanje sa forumova bez doprinosa bar u vidu kopiranja postova? Eto, to je moja kritika upucena tebi i drugima koji se retko ili nikad ne javljaju. Da se nisi javio ovde u postu, ne bih ni znao da postojis na forumu.

Zahvalan sam na komentaru sto se tice brzine, prestacu da kopiram linkove sa tog hosta i to je to. 

Pozdrav i svako dobro

Uzgred, sad cekam i ja tvoj odgovor. Takodje, clan si foruma pune 2 godine i ovo ti je prvi post? Kako da ja znam da sam "zadrzao korisnika" ako se taj korisnik i ne javlja, ne komentarise i ne doprinosi forumu nego se javi kad nagovesti da postoji sansa da ode sa foruma? Da nisi postavio ovaj post i komentar, ne bih ni znao da si planirao da odes. Totalno bi mi bilo svejedno i to ne bih ni primetio.

Ko nema u vugla, ima u Gugla
Posted Image

Proklete pijavice i bezkicmenjaci!

ChPedja

ChPedja

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 posts
  • 0 thanks
Kritika je na mestu sto se tice hostera: stvarno je spor. Obicno sam skidao sa njega kad jos nesto paralelno skidam pa mi nije bilo problem da to sporo ide.

Sto se tice izbora hostera, nisam ga ja birao. Post je kopiran sa drugog mesta.

Kritika je na mestu ali zar ne bi bilo lepse da nekako i vi pomognete, uradite nesto? Kazes da mozes to da nadjes na drugom forumu. To je u redu. A sta te je sprecilo da taj link koji nadjes na drugom forumu postavis ovde pa omogucis drugim korisnicima da jednako brzo kao ti skinu zeljeni magazin? Ili je tvoj nacin druzenja samo skidanje sa forumova bez doprinosa bar u vidu kopiranja postova? Eto, to je moja kritika upucena tebi i drugima koji se retko ili nikad ne javljaju. Da se nisi javio ovde u postu, ne bih ni znao da postojis na forumu.

Zahvalan sam na komentaru sto se tice brzine, prestacu da kopiram linkove sa tog hosta i to je to. 

Pozdrav i svako dobro

Uzgred, sad cekam i ja tvoj odgovor. Takodje, clan si foruma pune 2 godine i ovo ti je prvi post? Kako da ja znam da sam "zadrzao korisnika" ako se taj korisnik i ne javlja, ne komentarise i ne doprinosi forumu nego se javi kad nagovesti da postoji sansa da ode sa foruma? Da nisi postavio ovaj post i komentar, ne bih ni znao da si planirao da odes. Totalno bi mi bilo svejedno i to ne bih ni primetio.

Da to je bio prvi post, a član sam, eto, već dve godine. Svraćao sam dosta puta, ali sam retko imao priliku da vidim nešto (za mene) zanimljivo. Ne zato što "mogu da nađem na drugim mestima" (između ostalog i zato što samo mogu da probam da nađem, čini mi se da sam tako ranije i napisao), već najpre zato što:

- ili nije (ili nije dovoljno) rasčlanjeno po temama/podtemama (recimo muzika: slušam smooth jazz - možeš misliti koliko mi znači podela na Domaća-Strana-Koncerti i spotovi-Zahtevi)

- ili se ne diskutuje pa se nema ni o čemu pisati

- ili ne nalazim ništa od onoga što me interesuje

Još jedna opservacija - bilo je prilika kada sam nekom od postera hteo da "kažem" HVALA, ali nisam video kako. Kasnije sam primetio dugme "Like This" koje sam (možda) jednom ili dva puta iskoristio. Zašto? Pa verovatno iz istog razloga iz koga ga je neko i postavio - asocijacija na Facebook. Ali ja sam neko ko nema nalog na Facebooku i za mene je to negativna asocijacija. Ne vidim zašto jedno "Hvala" ili "Thanks" nije moglo da završi posao...

Doprinos, linkovi, drugi forumi... Ništa ja (a ni neko drugi) ne mogu sigurno - mogu da pokušam ili da jednostavno odustanem. Inače kada tražim "na drugoj strani" prvenstveno pokušam da nađem torrent jer čak i kod "dobrih" hostera neki ne podržavaju nastavak prenosa, pa kada pukne veza mora sve iz početka...

Pozdrav, Pedja

Joshida Kagero

Joshida Kagero

Silver Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPipPip
  • 3,915 posts
  • 556 thanks
  • Location/root

Sve sto si rekao sa strane korisnika ima smisla ali, uvek mogu da se komentarisu i te stvari, sa strane admina-moderatora. Na primer:

Ako sam mogao da shvatim, a u torrent zargonu, ti si leech. Ne mislim nista lose sa tim vec mislim da je to tvoj vid ponasanja sa warez forumima. Ne znam kakva je sa torrent-ima ali eto. Znaci izvuces neku korist i odes. Iz tog razloga, ja bih na primer mogao, na tvoju konstataciju da je hoster sport mogao da kazem: "sta to mene briga? hoster postoji ne zbog mene nego zbog sebe. ako hoces brze uzmi premium. nemam nikakve koristi niti od toga sto postavljam ovo na forumu niti od tog hostera osim nekog zadovoljstva sto sam nesto podelio sa drugima." Na primer. A sve to zato sto uzimas, zalis se i ne vracas zajednici. Drugacije receno, ne druzis se. To je moje misljenje i mozda gresim. Mozda.

Sto se tice dodatnog rasclanjivanja tema, imao bih par komentara: moj licni stav kojeg do sad nisam ovde iznosio jeste da je klasifikacija igara, filmova i muzike po zanrovima glupost. Npr. film. - komedija. Nekom je nesto smesno, nekom nije. Muzika - milion novih zanrova i sta vec ne koji nastaju tako sto neki muzicar resi da spoji 2 zanra i da nekoj muzici novo ime ili neko od kriticara ne moze da ubaci nekog muzicara u neki zanr pa izmisli novi. Prvo ja nisam muzicki kriticar da bih znao gde sta da svrstam. Drugo, ne postavljam samo ja na forumu muziku. Znaci i taj neko bi trebao da se razume u muziku. Neko je zove narodna, neko je zove turbo folk. Meni je lakse da je nazovem "domaca" pa nek neko trazi po imenu autora. Mogao bih ja, da postoji takav sajt, razvrstavao muziku po informacijama koje dobijam od takvih sajtova ali tebi je tesko da postavis jedan post sa linkom iako znas gde neki izvodjac pripada, sta mislis koliko ce meni biti tesko da prvo vidim post sa ispravnim linkovima, da nadjem informaciju o tom albumu (u koji zanr on spada) pa da to postavljam. Veliki posao a sumnjam da ce neko to bas ceniti. Hteo sam ja da pravim warez wikipediju gde ces pored informacija imati i linkove za download ali su rekli da je ideja glupa. Dao bih ti link do te teme ali to je u moderatorskom delu jednog foruma pa mu vise nemam pristup.

Sto se tice like dugmeta, u pravu si da podseca na Facebook. Za to su krivi autori foruma kao engine-a a sumnjam da to moze da se promeni bez posledica :)

Sto se tice nemogucnosti da se nastavi prekinut download, i to je do hostera. Forum smo koji koristi hostere, trackeri koriste torrent-e/magnet-e. Oba pristupa imaju prednosti i mane. I meni odgovaraju torrent-i u nekim situacijama.

Kao fusnota, prebacicu ovaj nas dijalog u temu sa "Pitanjima", kasnije. To zato da ne bi pisali offtopic po temama. Ali to kasnije, nije nista zurno.

Posted Image

mikula

mikula

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts
  • 0 thanks

Hvala Pedji govori mojim ustima samo napred!!!

Mikula

Edited by mikula, 09 January 2013 - 20:23.

ChPedja

ChPedja

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 posts
  • 0 thanks
Sve sto si rekao sa strane korisnika ima smisla ali, uvek mogu da se komentarisu i te stvari, sa strane admina-moderatora. Na primer:

Ako sam mogao da shvatim, a u torrent zargonu, ti si leech. Ne mislim nista lose sa tim vec mislim da je to tvoj vid ponasanja sa warez forumima. Ne znam kakva je sa torrent-ima ali eto. Znaci izvuces neku korist i odes. Iz tog razloga, ja bih na primer mogao, na tvoju konstataciju da je hoster sport mogao da kazem: "sta to mene briga? hoster postoji ne zbog mene nego zbog sebe. ako hoces brze uzmi premium. nemam nikakve koristi niti od toga sto postavljam ovo na forumu niti od tog hostera osim nekog zadovoljstva sto sam nesto podelio sa drugima." Na primer. A sve to zato sto uzimas, zalis se i ne vracas zajednici. Drugacije receno, ne druzis se. To je moje misljenje i mozda gresim. Mozda.

Sto se tice dodatnog rasclanjivanja tema, imao bih par komentara: moj licni stav kojeg do sad nisam ovde iznosio jeste da je klasifikacija igara, filmova i muzike po zanrovima glupost. Npr. film. - komedija. Nekom je nesto smesno, nekom nije. Muzika - milion novih zanrova i sta vec ne koji nastaju tako sto neki muzicar resi da spoji 2 zanra i da nekoj muzici novo ime ili neko od kriticara ne moze da ubaci nekog muzicara u neki zanr pa izmisli novi. Prvo ja nisam muzicki kriticar da bih znao gde sta da svrstam. Drugo, ne postavljam samo ja na forumu muziku. Znaci i taj neko bi trebao da se razume u muziku. Neko je zove narodna, neko je zove turbo folk. Meni je lakse da je nazovem "domaca" pa nek neko trazi po imenu autora. Mogao bih ja, da postoji takav sajt, razvrstavao muziku po informacijama koje dobijam od takvih sajtova ali tebi je tesko da postavis jedan post sa linkom iako znas gde neki izvodjac pripada, sta mislis koliko ce meni biti tesko da prvo vidim post sa ispravnim linkovima, da nadjem informaciju o tom albumu (u koji zanr on spada) pa da to postavljam. Veliki posao a sumnjam da ce neko to bas ceniti. Hteo sam ja da pravim warez wikipediju gde ces pored informacija imati i linkove za download ali su rekli da je ideja glupa. Dao bih ti link do te teme ali to je u moderatorskom delu jednog foruma pa mu vise nemam pristup.

Sto se tice like dugmeta, u pravu si da podseca na Facebook. Za to su krivi autori foruma kao engine-a a sumnjam da to moze da se promeni bez posledica :)

Sto se tice nemogucnosti da se nastavi prekinut download, i to je do hostera. Forum smo koji koristi hostere, trackeri koriste torrent-e/magnet-e. Oba pristupa imaju prednosti i mane. I meni odgovaraju torrent-i u nekim situacijama.

Kao fusnota, prebacicu ovaj nas dijalog u temu sa "Pitanjima", kasnije. To zato da ne bi pisali offtopic po temama. Ali to kasnije, nije nista zurno.

Nemam nikakvu nameru da "pobedim" u ovoj raspravi i moji su postovi isključivo posledica želje da se nešto popravi na moj ili predlog nekog drugog (što podrazumeva pravac koji ja zastupam ili neki sasvim drugi, naravno).

A sad na odgovor...

A)  Ne, nisam ja "leech". Ja sam neko ko je naišao ovde i poštujući sva pravila foruma (koja su propisana od strane ADMINISTRATORA, zar ne?) gledao, čitao i skinuo nekoliko fajlova. Da, uradio ono što me je zanimalo. A to da li sam trebao (ne shvatam ovo lično, ovo se odnosi na bilo kog člana foruma) ili ne da uradim još nešto - pa ako sam zadovoljio sva pravila - u čemu je problem? Svako će uraditi nešto ako prepozna neki interes u tom činjenju (interes ovde nikako ne znači nešto negativno, naprotiv!)

A.1) Ti (ovde mislim na onog/one koji su "samo preneli" linkove sa nekog drugog foruma) si "leech": prenosiš linkove sa drugih foruma i praviš svoj forum na osnovu toga. Vidiš, to je SIGURNO protiv pravila SVAKOG foruma.

A.2) Osim ovog pod A, A.1 i A.2 , kao odgovor na tvoje (retoričko?) pitanje da li grešiš - mogu reći: da, grešiš. Mnogo. Ne možda. Sigurno.

B) Uređivanje tema. To rade ADMINISTRATORI tema, zar ne? E pa da bi nešto radio moraš se u to bar nešto razumeti, ili se na startu ograditi priznanjem, nešto kao "sorry, nemam pojma šta radim, ali pošto nema nikog drugog ko bi to radio...".

Sledeći korak koji mi sada pada na pamet je da ti (tj. taj ADMINISTRATOR) u toj temi (koju, eto, ne poznaje) organizuje/započne raspravu na temu kako rasčlaniti temu, da li uopšte treba, na koliko i kojih podtema... Dakle, ima (i to mnogo) početnog posla.

A čista zamena teza tipa "ja sam organizovao forum, a vi sad doprinosite i sve će da raste samo od sebe" ne pali. Ni kao zamena teza, a ni u praksi. Forumi su masovna pojava i ponuda je veća od potražnje (čitaj: razumevanja/pismenosti)

C) Hosteri i njihova krivica. Ovaj argument bi bio valjan samo za nekog ko se tek uključio na svoj prvi forum i zeznuo se postavljajući nešto na neki glupavi hoster. Onda ga neko drugi iskritikuje i on vidi gde je greška pa promeni hoster. Čini mi se da je u ovom slučaju u pitanju bio neko od ADMINISTRATORA, pa sve ispada smešno. U najboljem slučaju taj ADMINISTRATOR bi trebao da 1) prizna očiglednu grešku i 2) ili promeni hoster ili uz izvinjenje kaže da je to nemoguće. Sve pod C) važi i za nastavak prekinutog downloada.

D) Cenim i poštujem svaki napor da se nešto uradi. Nisam ni jedno slovo napisao da bih nekog povredio već da bih ukazao na (po mom mišljenju) grešku(e). Iz toga proizilazi da te razumem, kao i razlog(e) za ove i druge greške. Ali to ne znači da ih to moje (i drugih članova foruma) razumevanje opravdava te greške.

Na primer: da, jasno mi je potpuno da nema šanse da pored sveg drugog posla oko sajta detaljno administriraš i temu MUZIKA (makar se u sve žanrove odlično razumeo). Ali mi je jasno (nadam se i tebi) da to i ne možeš i NE TREBA sam da radiš.

E baš sam se raspisao. Imao sam još ponešto na umu, ali sam u ovom dugom pisanju ponešto i zaboravio (dobro je da ja nisam neki ADMINISTRATOR, sad bi me neko "nagazio")

I, još jednom: ovo je samo dobronamerna kritika (znam da zvuči glupo, jer su ovo izgovarali političari godinama).

Pozdrav, Pedja

ChPedja

ChPedja

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 posts
  • 0 thanks

Evo šta sam zaboravio, a mislim da je važno napisati.

Mislim da najveća vrednost DOMAĆIH (ex YU) sajtova treba da bude DOMAĆI sadržaj. Recimo domaći filmovi, sinhronizovani filmovi/crtaći, domaći časopisi, domaće knjige (naročito stručne), domaći programi, itd.

To su sadržaji kojih nema na drugim mestima/forumima/torrentima, i to je ono što će ljude privući baš domaćim forumima. Svega ostalog ima i u ostalom delu Interneta, a taj deo je mnoooogo veći.

Pozdrav, Pedja

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17,633 posts
  • 123091 thanks
  • Locationscrls

Moram i ja napisati nesto.

Pedja, mislim da si ovde dugo i otprilike pratis kako se sajt razvija. U ovom trenutku, potpisujem, nema boljeg i atraktivnijeg domaceg sajta ovog tipa. Mnogi kopiraju nase postove , uploade i ostalo.

Morate imati razumevanja. Svi mi ovde se trudimo koliko i kad mozemo (precesto izvan mogucnosti), sajt opstaje i raste iskljucivo entuzijazmom par ljudi  koje ovde vidis. 

Tim je mali, jer ovde ne moze da radi bilo ko. Prepisivaca i kenjatora ima gde hoces, nas zanimaju ljudi koji su srcem i dusom u warezu i deljenju. Nas "caffe" nije atraktivan, jer mi ne pricamo mnogo, radimo koliko mozemo. Nasi uploadi (a takvih je vecina na ovom sajtu) su iskljucivo na hosterima koji daju najbrzu  brzinu za free usere. Ako naleti neki sporiji, nista to veze nema. Mislim da to ni ne zasluzuje otvaranje teme, vec obracanje onome ko je postavio u molbi za novi post.

Drugo, ja nisam admin, ali dobijem 20-ak poruka i zahteva dnevno ovde. Mogu da zamislim admine. Nije fraza kad se kaze da svi imaju privatan zivot, a samo zelja i volja da omogucimo ljudima ekskluzivne stvari koje ne mogu da priuste drze nas okupljene ovde.

Jos nesto, uskoro  ce biti omogucen download po narudzbini i bice dostupan vip clanovima. Naime, sta god zazelite da skinete punom brzinom, bice potrebno samo da kazete i fajl ce biti dostupan na privatnom linku sa full speed servera samo za vas. Naravno, takav nacin iziskuje velike troskove za servere i mora ukljuciti odredjenu clanarinu. Eto, pozdrav.

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

http://www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

http://www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

Joshida Kagero

Joshida Kagero

Silver Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPipPip
  • 3,915 posts
  • 556 thanks
  • Location/root

Evo ovako:

"A)  Ne, nisam ja "leech". Ja sam neko ko je naišao ovde i poštujući sva pravila foruma (koja su propisana od strane ADMINISTRATORA, zar ne?) gledao, čitao i skinuo nekoliko fajlova. Da, uradio ono što me je zanimalo. A to da li sam trebao (ne shvatam ovo lično, ovo se odnosi na bilo kog člana foruma) ili ne da uradim još nešto - pa ako sam zadovoljio sva pravila - u čemu je problem? Svako će uraditi nešto ako prepozna neki interes u tom činjenju (interes ovde nikako ne znači nešto negativno, naprotiv!)"

Leech je izraz za onog koji koristi neki sistem, forumu u ovom slucaju a nicim ne vraca. Sto ce biti "tvoj stil zivljenja" na ovom forumu. Nigde nisam spomenuo da krsis pravila foruma.

"A.1) Ti (ovde mislim na onog/one koji su "samo preneli" linkove sa nekog drugog foruma) si "leech": prenosiš linkove sa drugih foruma i praviš svoj forum na osnovu toga. Vidiš, to je SIGURNO protiv pravila SVAKOG foruma."

Dokazi linkom.

" B) Uređivanje tema. To rade ADMINISTRATORI tema, zar ne? E pa da bi nešto radio moraš se u to bar nešto razumeti, ili se na startu ograditi priznanjem, nešto kao "sorry, nemam pojma šta radim, ali pošto nema nikog drugog ko bi to radio..."."

Ne. Uredjivanem tema su zaduzeni moderatori.

"Sledeći korak koji mi sada pada na pamet je da ti (tj. taj ADMINISTRATOR) u toj temi (koju, eto, ne poznaje) organizuje/započne raspravu na temu kako rasčlaniti temu, da li uopšte treba, na koliko i kojih podtema... Dakle, ima (i to mnogo) početnog posla.

A čista zamena teza tipa "ja sam organizovao forum, a vi sad doprinosite i sve će da raste samo od sebe" ne pali. Ni kao zamena teza, a ni u praksi. Forumi su masovna pojava i ponuda je veća od potražnje (čitaj: razumevanja/pismenosti)"

Opet klasicno razmisljanje pijavice (eng. leech): neko drugi ce postaviti nesto na forum, ja cu iskoristiti i otici. Sigurno se obraduju na tom trackeru koji koristis kad vide tvoj IP. I da, to je bilo ironicno.

"C) Hosteri i njihova krivica. Ovaj argument bi bio valjan samo za nekog ko se tek uključio na svoj prvi forum i zeznuo se postavljajući nešto na neki glupavi hoster. Onda ga neko drugi iskritikuje i on vidi gde je greška pa promeni hoster. Čini mi se da je u ovom slučaju u pitanju bio neko od ADMINISTRATORA, pa sve ispada smešno. U najboljem slučaju taj ADMINISTRATOR bi trebao da 1) prizna očiglednu grešku i 2) ili promeni hoster ili uz izvinjenje kaže da je to nemoguće. Sve pod C) važi i za nastavak prekinutog downloada."

1. Rekao sam da sam pogresio sa tim linkovima

2. dodao sam druge hostere

U cemu je onda problem? Kome da se izvinim? Tebi? Zbog cega? Sto sam ti omogucio da skines knjigu? Sto se nisi zahvalio? Sto si bezobrazan?

" D) Cenim i poštujem svaki napor da se nešto uradi. Nisam ni jedno slovo napisao da bih nekog povredio već da bih ukazao na (po mom mišljenju) grešku(e). Iz toga proizilazi da te razumem, kao i razlog(e) za ove i druge greške. Ali to ne znači da ih to moje (i drugih članova foruma) razumevanje opravdava te greške.

Na primer: da, jasno mi je potpuno da nema šanse da pored sveg drugog posla oko sajta detaljno administriraš i temu MUZIKA (makar se u sve žanrove odlično razumeo). Ali mi je jasno (nadam se i tebi) da to i ne možeš i NE TREBA sam da radiš."

To sam i rekao. Ako mislis da se dovoljno dobro razumes u muziku, postoji link za prijavu za moderatore pa se deder prijavi.

"E baš sam se raspisao. Imao sam još ponešto na umu, ali sam u ovom dugom pisanju ponešto i zaboravio (dobro je da ja nisam neki ADMINISTRATOR, sad bi me neko "nagazio")"

Jel znas ti hijerarhiju na forumima? Administrator je "najjaci", nema njega ko da gazi. Da si na forumu koji je nestao pre manje od mesec dana i da si ovako nesto rekao adminu, leteo bi ko bela rada. Ali mi volimo kritike ;)

"Pozdrav, Pedja"

Pozdrav Pedja

To su bili odgovori na tvoja pitanja i komentare. Ne vidim o cemu raspravljamo. Rekao si:

- da je spor hoster - iako je link dobar i nema razloga za prituzbu, dodao sam druge hostere. Nema zahvalnice ili bar nekog komentara po tom pitanju? ccccc ;) :)

- slozili smo se da ne mogu ja, ma bilo ko, da sredjuje muziku kako si ti planirao. Da u mucici napravim kategoriju "jazz" pa da tu stavim 52 podzanra tog zanra. (proveri na wikipediji ako mi ne verujes). A nije samo jazz na ovom svetu. Kome dune moze da napravi novi "zanr". Velika tehnika ;) Da li bi se ti prihvatio takvog posla? Mislim da si rekao da bi to bilo komplikovano tako da se i tu slazemo.

Uopste ne vidim smisao ove rasprave. Ako je ti vidis, deder reci.

Posted Image

Joshida Kagero

Joshida Kagero

Silver Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPipPip
  • 3,915 posts
  • 556 thanks
  • Location/root
Evo šta sam zaboravio, a mislim da je važno napisati.

Mislim da najveća vrednost DOMAĆIH (ex YU) sajtova treba da bude DOMAĆI sadržaj. Recimo domaći filmovi, sinhronizovani filmovi/crtaći, domaći časopisi, domaće knjige (naročito stručne), domaći programi, itd.

To su sadržaji kojih nema na drugim mestima/forumima/torrentima, i to je ono što će ljude privući baš domaćim forumima. Svega ostalog ima i u ostalom delu Interneta, a taj deo je mnoooogo veći.

Pozdrav, Pedja

Posto kazes da oni koji vode forum treba da sredjuju forum i da dodaju samo EX-YU sadrzaje, na koji nacin mislis da to treba da se radi:

A - Da svoj novac koji tesko zaradjujem iako nigde nisam zaposljen, trosim na kupovinu knjiga, filmova i drugih domacih stvari da bi leech dosao, pokupio sta mu treba i otisao. Uz obaveznu napomenu da moram da pitam na koji host da to postavim, da ne bi bilo suvise sporo da covek ne ceka ceo dan pored racunara i uzme nesto for free

B - Da nesto ja kupim i postavim a nesto drugi clanovi foruma koji se nece ponasati kao pijavice

Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users