Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Milovan Vitezović

12 replies to this topic

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 23,249 posts
  • 962829 thanks
  • Locationscrls

Milovan Vitezović - Šešir profesora Koste Vujića

Sesir_profesora_Koste_Vujica.jpg

Milovan Vitezović, srpski pisac, dugogodišnji urednik igranog programa TV Beograd i glavni urednik umetničkog programa RTS, sada profesor filmskog i televizijskog scenarija na katedri Dramaturgije Akademije umetnosti. Piše pesme, romane, drame, filmska i TV scenarija, eseje, kritike i aforizme.

Objavio je više od četrdeset knjiga u preko 180 izdanja. Autor je 11 romana, koji su svi bili bestseleri. Knjige je objavljivao na nemačkom, engleskom, italijanskom, slovenačkom, ruskom, makedonskom, grčkom, rumunskom i hebrejskom jeziku.

Za televiziju je pisao scenarija za drame Šešir profesora Koste Vujića, i Snohvatice I i II; za igrane televizijske serije Dimitrije Tucović (8 epizoda), Pripovedanje Radoja Domanovića (8 epizoda) i Vuk Karadžić (16 epizoda). Pisao je scenarija za igrane celovečernje TV filmove: Mesto susreta Beograd i Srebro na Odisejevom putu za evropske televizije ORF i ZDF. Sa Zdravkom Šotrom radio je scenarija po svojim romanima Lajanje na zvezde (nagrada festivala Herceg Novog i Zlatna novosadska arena). Dobitnik je brojnih nagrada.

O knjizi

„Igrao sam profesora Vujića u televizijskoj drami Milovana Vitezovića. Bilo je to pravo zadovoljstvo, zato što sam kao đak imao jednog zanimljivog profesora koga sam imitirao, koji mi je ustvari, bio idol. Uvek sam znao šta će taj profesor da učini. Kladio sam se sa drugarima kad će da se počeše iza uva. Igrajući profesora Vujića, ja sam sve vreme misloi na tog svog dragog profesora, koji se, siromah, ubio. Imao je neke svoje bubice.”

Pavle Vujisić

„Svi smo mi izašli iz nekakvog šinjela. samo se, bogati, ovaj Vitezović izvukao iz šešira profesora Koste Vujića.”

Branko Ćopić

„Imali smo u srpskoj književnosti večitog mladoženju, sad smo dobili i večitog maturanta Milovana Vitezovića.”

Slobodan Novaković

pdf (sken), 116 str, 1,63 mb, SRPSKI

Download

Link, post niže!

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

Thanked by 109 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,266 posts
  • 82281 thanks
  • LocationZ E M U N

Milovan Vitezović - Šešir profesora Koste Vujića

Sesir_profesora_Koste_Vujica.jpg

Roman Šešir profesora Koste Vujića je, zahvaljujući TV dramatizaciji, postao svojina širokog gledališta, pobravši veoma žive simpatije različitih slojeva, raznih uzrasta i obrazovanosti.

Jedan stari profesor, vedar osobenjak - Kosta Vujić, sa svojim razredom, u kojem je sabrana buduća intelektualna elita pretkumanovske Srbije - Mihailo Petrović Alas, Pavle Popović, Jovan Cvijić, Jaša Prodanović, Milorad Mitrović i drugi - svojom širinom i simpatijom prema tim đacima prepunim dosetljivosti i šarma, neosetno pleni svojim stavom i postupcima.

Hvala Tobaco Roadu

Obrada: Disco Ninja

Srpski jezik, latinica

Formati: pdf, ePub & mobi:

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Ovo je moj upload. U slučaju mrtvih linkova, pošaljite mi PP, a ja ću obnoviti linkove.

Uživajte!

Kultura narodu!

А что, паны? - Есть ли еще порох в пороховницах? Не иступились ли сабли? Не утомилась ли козацкая сила? Не погнулись ли еще козаки? 

Николай Васильевич Гоголь - Тарас Бульба

Kad ženu štitiš kao sestru, voliš kao ženu i poštuješ kao majku, onda si pravi muškarac.

Žarko Laušević, dramski umetnik

Lav je jači od vuka. Slon je jači od vuka. I medved je jači od vuka. Ali od svih njih, jedino vuk nikad nije igrao u cirkusu.

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

... i sve je više varvara, a sve je manje Rimljana.

Momčilo Bajagić Bajaga: "Rimljani"

Thanked by 357 Members:

puramoca021

puramoca021

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 253 posts
  • 16321 thanks
  • LocationЦирих / Zürich
Шешир професора Косте Вујића

Иста књига, само у EPUB формату, пресловљена на ћирилицу.

Hidden Content

Обновљен линк.

Лајте кере Јакобсфелда ...

Thanked by 124 Members:

Eddie the Head

Eddie the Head

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 215 posts
  • 29135 thanks

Milovan Vitezović - Lajanje na zvezde

milovan_vitezovic_lajanje_na_zvezde.jpg

Retko koja srpska knjiga doživi za tri decenije više od dvadeset izdanja, a zajedno sa prevodima na druge jezike, da bude štampana u više od 150.000 primeraka, čime se može podičiti roman Lajanje na zvezde...

...Ta knjiga, koja je, kao roman u aforizmima i impresionistička hronika naše mladosti...

...U njoj postoji vrsta igre koja je imperativ mladosti...

...Milovan Vitezović je pravi pisac jer je ovom knjigom doživeo svoju mladost, ali i mladost onog ko je čita...

...Fenomen Vitezovićeve knjige Lajanje na zvezde je da je ona napisana na način da čitalac, dok je čita, pomisli: Ovo mi je bilo na vrh jezika, samo se nisam setio da napišem... Ljubivoje Ršumović

Sken i obrada: ja

EPUB, AZW3, PDF - ćirilica i latinica

Hidden Content

Thanked by 399 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,266 posts
  • 82281 thanks
  • LocationZ E M U N

Milovan Vitezović - Sveta ljubav

Sveta_ljubav.jpg

Srednjovekovna priča o bezvremenoj ljubavi.

Ovo je prvi ozbiljan pokušaj da se javnosti na pristupačan način saopšti da je kralj Jovan Vladimir, vladar prve srpske države Zete, i prvi srpski svetac. Na umjetnički način, istorijskim činjenicama, Vitezović je romansirao život i ljubav Jovana Vladimira, kralja Zete i zeta samozvanog cara Samuila. On je u ovom romanu Sveta ljubav prije svega povratio ljubavi ljubavnio i moralno dostojanstvo, emocionalni žar, i ljepotu koja po prirodi stvari ljubavi samo i pripada. To nije ni simpatija, ni sentiment, nije to ni empatija, ni emocionalna naklonost, već, prije svega, ljubav u izvornom značenju, sveta ljubav, ona ljubav o kojoj jedino pjesnici mogu pjevati i sanjati u ovakvim oskudnim i ljubavlju siromašnim vremenima.

Jovan N. Striković

Vitezovićeva Sveta Ljubav jeste potraga za izgubljenom lepotom i vrlinom čoveka čija ljubav nije za sebe, nego za druge.

Dragan Lakićević

Scan: Jaske  :clapping: :beer: 

Srpski jezik, ćirilica & latinica

Formati: azw3, ePub & pdf

Hidden Content

Ovo je moj upload. U slučaju mrtvih linkova, pošaljite mi PP, a ja ću obnoviti linkove.

Uživajte!

Kultura narodu!

А что, паны? - Есть ли еще порох в пороховницах? Не иступились ли сабли? Не утомилась ли козацкая сила? Не погнулись ли еще козаки? 

Kad ženu štitiš kao sestru, voliš kao ženu i poštuješ kao majku, onda si pravi muškarac.

Lav je jači od vuka. Slon je jači od vuka. I medved je jači od vuka. Ali od svih njih, jedino vuk nikad nije igrao u cirkusu.

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

Thanked by 371 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,266 posts
  • 82281 thanks
  • LocationZ E M U N

Milovan Vitezović -  Sinđelić se sa suncem smirio

Sindjelic_se_sa_Suncem_smirio.jpg

Srpski epski damar ovaplotio se u epskoj prozi Milovana Vitezovića, koji izvanrednim postupkom pripovijedanja u romanu "Sinđelić se sa suncem smirio" daje čitaocu osjećaj da je tu baš tada bio i sve svojim čulima vidio i osjetio. Ovo je priča o najjunačkijem srpskom ratniku, vojvodi Stevanu Sinđeliću, iz pera najsrpskijeg savremenog pisca Milovana Vitezovića.

Scan: Jaske   :clapping:  :beer: 

Hidden Content

Uživajte!

Kultura narodu!

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

Thanked by 348 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,266 posts
  • 82281 thanks
  • LocationZ E M U N

Milovan Vitezović - Hajduk Veljko Petrović

Hajduk_Veljko_1.jpg

Ono što je Vuk Karadžić zapisao za srpskog vojvodu i svoga pobratima Hajduk Veljka Petrovića, da bi u vreme Ahila i Miloša Obilića bio njihov junački drug, sadržina je ovog romana ispisivanog po istoriji i mitu, po legendama i narodnom nasleđu vraćenom u sam život... Ono što novo u srpskom istorijskom romanu donosi Vitezovićevo delo jeste intermedijalno prožimanje. Majstor televizijskih drama, Milovan Vitezović već od prve stranice piše roman u kadrovima, isključivo dejstvuje slikama, ponekad naglasi čak i mizanscen i stalno vodi računa o ritmu pripovedanja... Vitezović se u gradnji lika Hajduk Veljka Petrovića oteo stereotipu potvrđivanom u kazivanjima o ustanku, u istorijskoj prozi i u desetinama pesama i drama. Njegov Veljko je živi lik, ludog, junaka, koji je srećan dok je živ, kako bi mogao da se bori i da smrt izaziva, koji mašta čak i da Napoleona napadne s leđa. Okružen bećarima, koji su toliko hitri da na konjima kišu preteknu, Veljko uspeva da pomera predele, da sve bude u romanu u pokretu, i istok, i šuma sa kojom će nestati pred Karađorđevim očima na kraju romana”...

Scan: Jaske :clapping: :beer: 

Hidden Content

Uživajte!

Kultura narodu!

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

Thanked by 346 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,266 posts
  • 82281 thanks
  • LocationZ E M U N

Milovan Vitezović - Sinfonija Vinaver

Simfonija_Vinaver.jpg

Kada se govori o beogradskom romanu, odsad će se govoriti o Simfoniji Vinaver.

Večernje novosti

U romanu Simfonija Vinaver Milovan Vitezović je oživio jedno vrijeme i od pisca i umjetnika stvorio galeriju živopisnih i veličanstvenih junaka. Ovo je roman apoteoza beogradskoj eliti.

Žarko Mandić

Gorljivi i govorljivi Stanislav Vinaver je piscu poslužio da poveže i prikaže ne samo velikane srpskog duha, nego i vrijeme i atmosferu u Beogradu između Prvog i Drugog svjetskog rata.

Iso Kalač

Vinaver urnebesnik. Sabirna žiža i motivacioni cilj ovog romana Milovana Vitezovića je, naravno, Stanislav Vinaver, čovek-poezija, veran prijatelj prijateljima, britki kozer, sjajan pantologičar, magični putopisac (...), taj Vinaver je u romanu dat, u punom gestu i reljefu, kao pokretljivi duh Beograda između dva rata. On raskošno seje opažanja, aforizme, dosetke, ne beži od sporenja i sudskih procesa; kreće se svom zapreminom znanja i oštroumnosti. Jednom reči, pred nama je živi urnebesni Vinaver.

Miroslav Egerić

Srpski Panteon. Simfonija Vinaver, u podnaslovu Roman sa velikom gospodom beogradskom, sklopljena je, zapravo, kao jedan živi duhoviti niz epizoda iz beogradskog književnog života u doba održavanja Prvog internacionalnog kongresa slobodnih zidara 1926. godine. Idući od slike do slike (...) glavni junak neprestano menja sagovornike i tako (...) raygovara sa epohom...

Mihajlo Pantić

I svi mi koji smo poznavali Stanislava Vinavera kao čoveka koji je sav od reči u provali i pobuni, teško možemo da poverujemo da se može sačiniti ovakav živ portret. U ovom romanu Vinaver se ne čita, već sreće i čuje, u punoj uživanciji, kako bi sam rekao.

Zoran Gluščević

(promocija u Kolarčevom narodnom univerzitetu)

Scan: Jaske  :clapping:  :beer: 

Hidden Content

Uživajte!

Kultura narodu!

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

Thanked by 371 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,266 posts
  • 82281 thanks
  • LocationZ E M U N

Milovan Vitezović - Kad je neven bio sunce

Kad_je_neven_bio_sunce.jpg

Roman "Kad je neven bio sunce" govori o djetinjstvu, o mladosti Jovana Jovanovića Zmaja, ali u sferi književnog kurioziteta ovaj roman se nadovezuje na kreativno - regresivnu liniju pitanja: "Da li su i veliki ljudi bili deca, i kakvi?", putovanja u mladalačku imaginaciju i istraživanja onih istočnika koji su presudno uticali na kasnije formiranje ličnosti.

Scan: Cyrano & Jaske :clapping: :clapping:   :beer: :beer:

Srpsli jezik, ćirilica & latinica

Formati: azw3, ePub i pdf

Hidden Content

Uživajte!

Kultura narodu!

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

Thanked by 287 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,266 posts
  • 82281 thanks
  • LocationZ E M U N

Milovan Vitezović - GOSPOĐICA DESANKA

Gospodjica_Desanka.jpg

Još jedna romansirana biografija iz pera dobrog poznavaoca srpske prošlosti i knjževnosti. Posle Vuka, Tucovića, D. Radovića, Vitezović se bavi detinjstvom Desanke Maksimović, u kojem seoska devojčica, odrastajući uz prirodu, narod, ljubav i jezik Brankovine i Srbije, počinje da biva pesnikinja.

Scan: Cyrano :clapping: :beer:

Hidden Content

Uživajte!
Kultura narodu!

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

Thanked by 286 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,266 posts
  • 82281 thanks
  • LocationZ E M U N
Milovan Vitezović - Princ Rastko

Princ_Rastko.jpg

Poštovani mladi čitaoci, pred vama je roman o mladosti princa Rastka, trećeg sina Stefana Nemanje, velikog župana srpske zemlje Raške. Uz istorijske događaje unete su i legende o Svetom Savi, koje su se uverljivo mogle situirati u njegovo detinjstvo.

Scan: Cyrano  :clapping:  :beer:

Hidden Content

Uživajte!
Kultura narodu!

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

Thanked by 255 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,266 posts
  • 82281 thanks
  • LocationZ E M U N
Milovan Vitezović - Milena iz Knez Mihailove

Milena_iz_knez_Mihailove.jpg

Roman o mladosti i lepoti, priča o proleću i "vrbopucu", omaž Beogradu i studentskim protestima 1968., pesma o ljubavi...
"Sve ličnosti i svi događaji u ovoj knjizi izmišljeni su. Naročito su izmišljeni događaji koji su se dogodili i ličnosti koje postoje, pa i pisac koji je sebe izmislio. Uostalom, sve što se dobro izmisli - postoji."
Ovim rečima autor nas uvodi u svoje delo koje se, zbog svoje pitkosti i blizine teme, čita u jednom dahu, izmamljuje osmeh na lice i daje toplinu duši.

Scan: Jaske :clapping: :beer:

Hidden Content

Uživajte!
Kultura narodu!

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

Thanked by 307 Members:

puramoca021

puramoca021

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 253 posts
  • 16321 thanks
  • LocationЦирих / Zürich

Чарапе краља Петра

Милован Витезовић

tcharape-kralya-petra3od2p.jpg

У делу Чарапе краља Петра Витезовић слика велику, драгу личност српског краља Петра Ослободиоца; у његовој бризи за обичног војника у Првом светском рату, на његовом страдалном путу са народом „Чика Пера“ се ту одсликава као истински народни краљ, домаћин куће, пријатељ, чија саживљеност са патњом ратника није ствар литерарне фикције; она је дата као синтеза факта и емоције, искуства и симпатије писца, који слуша, и често чује, ритам историје и судбине свога народа.

(из осврта Мирослава Егерића)

Скенирао и обрадио: puramoca021

Језик: српски

Писмо: ћирилица

Формати: EPUB2, AZW3, MOBI и PDF

Помоћ претрази: Čarape kralja Petra, carape kralja petra

Hidden Content

Лајте кере Јакобсфелда ...

Thanked by 250 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users