Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Pirateriju kažnjavaju usporavanjem interneta

• Please log in to reply
6 replies to this topic

Uploader

Uploader

Gold Member

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,420 posts
  • 10082 thanks
20004769.jpg

Od 25. februara počela ke primena "Kopirajt sistema" (Copyright Alert System), koji če korisnicima nakon šest upozorenja usporiti internet ili potpuno isključiti konekciju

U Americi je počela primena novog sistema koji za cilj ima borbu protiv piraterije. "Kopirajt sistem" (Copyright Alert System), odnosno popularno nazvan "šest pokušaja", rezultat je saradnje velikih provajdera i industrije "zabave". Ovim sistemom oni će pokušati da spreče ili smanje ilegalno "skidanje" zaštićenih autorskih dela sa interneta, a milioni korisnika koji krše ovaj zakon dobiće kaznu u vidu usporenja brzine protoka ili totalni gubitak konekcije sa internetom.

Ovaj sistem podržao je i predsednik Amerike Barak Obama, a za njega su se zalagale sve velike izdavačke kuće i Holivud. U njegovom stvaranju učestvovali su "Cablevision Systems", "Time Warner Cable", "AT&T", "Comcast", "Verizon"...

U novom sistemu korisnici interneta koji preuzimaju ilegalan, odnosno piratizovan sadržaj, dobiće seriju upozorenja o kršenju sistema. Nazvali su ga "šest pokušaja" pošto se veruje da će šesto kršenje i ignorisanje upozorenja dovesti do kazne od provajdera.

Kompanija "Time Warner Cable" planira da privremeno isključi internet konekciju korisniku sve dok se on ne javi kompaniji i složi se da više neće skidati kopirajtovan materijal.

Samo se nadam da ovim putem ne krenu i nasi internet provajderi inace ce biti svasta.

Founder

Founder

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 726 posts
  • 90 thanks
  • LocationBD Forum

Sa jedne strane razumem, bore se protiv toga, ok bore se. Ali kako oni mogu meni da smanje net ako sam ja potpisao ugovor da hocu da imam net tipa 1/1mbps ? Zar sam ja kriv sto postoje stvari na netu te sto postoje? Ako vec misle izigravati neke ludaka onda bolje neka uklone ove sajtove za upload kao sto su uklonili i megaupload, ti sajtovi non stop neki novi se otvaraju a ovi hoce smanjiti brzinu, mislim strasno. Pa za sta se prave ti upload sajtovi ako ne za pirateriju?

Joshida Kagero

Joshida Kagero

Silver Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPipPip
  • 3,915 posts
  • 554 thanks
  • Location/root

Borba! Do kraja!

Ko nema u vugla, ima u Gugla
Posted Image

Proklete pijavice i bezkicmenjaci!

mvasic

mvasic

Newbie

• Members
  • Pip
  • 25 posts
  • 0 thanks

Poenta je u tome sto provajderi hoce da pokazu da kao nesto rade po pitanju piraterije, a u stvari nece da urade nista. Ovaj sistem (koji se razvlaci godinama, a nikako da pocne) ce moci da prati samo torrent saobracaj. IP adresa koja se pojavi u torrent swarm-u je svima vidljiva, pa tako mogu da cimaju ljude. Sve ostalo bi zahtevalo sudsko odobrenje za pracenje internet saobracaja, a da bi se to dobilo, mora dosta toga da se dokaze u prethodnom postupku. Cela stvar ce biti lako zaobidjena kroz VPN.

Licno, jedva cekam da provajderi, tiho, odustanu od celog projekta (koji im je nametnut). Razlozi, na primer: meni Comcast uspori net, ja otkazem sve sto imam kod njih i predjem u Verizon, i tako dalje... Drugi razlog: meni provajder uspori net, a ja ih tuzim zbog neizvrsavanja ugovorne obaveze, pracenja, odnosno, nateram ih da dokazu da sam upravo ja pocinio prekrsaj. Tuzilac mora da dokaze da sam ja, i samo ja, kriv za to. Inace, Ameri obozavaju da se tuzakaju, tako da ne verujem da ce ovaj projekat nesto ozbiljnije zaziveti.

nela012

nela012

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,788 posts
  • 23804 thanks

Svi se nadamo da kod nas neće zaživeti tako nešto, iako se i tu bore protiv piraterije na neke druge načine. Setimo se izvrsnog sajta za eknjige baneprevoz, jednostavno su pohapsili ljude i oduzeli im kompjutere. Da su možda manje cene knjiga, programa, filmova, igara.....ne bi bilo toliko piraterije. U svakom slučaju....živela piraterija

Knjiga dobija život tek čitanjem.

Čitalac joj daje život, sastavljajući slike koje stvaraju imaginarni svet u kojem likovi žive.

(Musso)

Founder

Founder

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 726 posts
  • 90 thanks
  • LocationBD Forum

Da su manje cene mozda bi se malo smanjilo, ali opet takvi smo kakvi smo. :)

nik

nik

Newbie

• Members
  • Pip
  • 41 posts
  • 0 thanks

E moj Orvele,tvoj Veliki brat je maloooo deeeteee za ove...a ideja,seća li se neko, je bila da net bude besplatan..svetsko znanje,riznica dostupna svima...but ...mister dolar,funta,evrić...Samo znate što...Već će im se nekako doskočiti,verujte,net je ČUDO!!Ne ide to tako lako,baš,kako se gospoda nadaju i druga strana smišlja i vrlo je..spremna...na kraju mislim,da piraterija i nije krađa..Krađa je kad ti za autorska prava plate bednu crkavicu od koje možeš kupiti "obrano" mleko,jogurt i pola hleba...to je krađa...jer kajmak pokupe oni koji blage veze nemaju sa stvaralaštvom u bilo kom obliku...trgovci...jel to pogrdna reč?!??

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users