Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Najave

2356 replies to this topic

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,888 posts
  • 59208 thanks
  • LocationZ E M U N

Brandon Mull - ONOSTRANI 1. DEO - SVET BEZ JUNAKA

Brendon_Mal_-_Svet_bez_junaka_BD.jpg

Džejson Voker često je žalio što mu je život krajnje predvidiv - sve dok jednog običnog dana u zoološkom vrtu nije prebačen iz rezervoara sa nilskim konjem u neki čudan, ugroženi svet.

Lirijan je pun opasnosti i izazova i nije nalik ni na jesno mesto koje je Džejson ikada imao prilike da upozna. Ljudi žive u strahu od cara Maldora, zlog čarobnjaka. Hrabri podanici koji su se nekada usprotivili Maldoru bili su potkupljeni ili slomljeni i napustili su carstvo u kojem vladaju strah i sumnja. Dok pokušava da se nekako vrati kući, Džejson igrom slučaja upoznaje Rejčel, koja je takođe na tajanstveni način iz našeg sveta dospela u Lirijan. Njih dvoje treba da sastave moćnu reč koja treba da uništi zlog cara, a pritom otkrivaju da će njihovi izgledi da se vrate kući biti znatno veći budu li spasli ovaj svet bez junaka.

Time što ste pročitali ove reči, obavezni ste da otkrijete ključnu reč. Požurite. Zbog saznanja do kojeg ste došli, određeni ste za smaknuće po hitnom postupku. Reč počinje na A.

А что, паны? - Есть ли еще порох в пороховницах? Не иступились ли сабли? Не утомилась ли козацкая сила? Не погнулись ли еще козаки? 

Николай Васильевич Гоголь - Тарас Бульба

Kad ženu štitiš kao sestru, voliš kao ženu i poštuješ kao majku, onda si pravi muškarac.

Žarko Laušević, dramski umetnik

Lav je jači od vuka. Slon je jači od vuka. I medved je jači od vuka. Ali od svih njih, jedino vuk nikad nije igrao u cirkusu.

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

Хто з любов'ю не знається, той горя не знає.

Thanked by 32 Members:
Yagizulu , bukwrm , Rónán , Nyks , plavizec , blejacina , Atom Ant , dexdex , Prebond , apoidea , beti hridska , Pedja1983 , hladno_pivo , Haspan , rahowa , janja , Ke Ke , darkerka , tymoty , severijan , Carlo , dusty , Cyrano , kikiskaj , volter , plavka , Pepe le Tvor , Cvija01 , boden , jaxaadrijana , Atlanta , markocim

Carlo

Carlo

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 538 posts
  • 68308 thanks
  • LocationBrdoviti Balkan
Đorđe Karađorđević

Istina o mome životu

Princ_Latinica_300.jpg

P O S T A V LJ E N O

Kako su se u poslednje vreme pojavile mnoge pričice iz moga života, a kako nijedna nije odgovarala istini, niti je rasvetljavala moj zaista neobičan slučaj − rešio sam da napišem sam istoriju svoga života.
    Ja nemam nikakvih političkih pretenzija i događaje koji su se zbili pričaću po svom sećanju i onako kako ih ja pamtim.
    Ako što propustim − neka mi se ne zameri. Prošlo je mnogo decenija od vremena u koje hoću da prodrem svojom staračkom memorijom i mnoge slike su izbledele ili nepovratno iščezle.
    Učini li se pak kome da sam se previše upuštao u opširne opise događaja − neka isto tako pokuša da me razume. Neobavešteni ljudi bacili su se kamenjem na moje pretke; postojala je čak namera da se uprljaju i dve svetle ličnosti naše dinastije: moj otac i moj deda.
    Opisujući život onako kako je tekao, bez ulepšavanja, i iznoseći golu i nepobitnu istinu, smatram da vršim svoju dužnost i prema svome ocu i prema svome dedi, a to mi je i jedini cilj.
    Ako sam što zaboravio ili izmenio, to su samo sitni detalji, koji su mogli da budu propušteni s obzirom na moje godine i činjenicu da su se događaji odigravali delom pre više od sedamdeset godina, u kome sam periodu ja preživeo jedan život besprimeran u istoriji novoga veka. Mir pepelu mojih predaka. Mir pepelu svih onih koji su živeli u vreme moga života, a koje sam ja poznavao i voleo.

ĐORĐE KARAĐORĐEVIĆ

Није знање, знање знати, већ је знање, знање дати!!!

Thanked by 28 Members:
Yagizulu , Mr Highlander , serb007 , darkerka , Rónán , Nyks , plavka , Cyrano , zagajovanovic , jocamx , severijan , blejacina , Atlanta , Djokap , volter , Disco Ninja , Atom Ant , miguelborca , kaldorei , dexdex , Ke Ke , Prebond , Cvija01 , nenatijana , markocim , boden , apoidea , Pedja1983

Bri

Bri

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 627 posts
  • 13721 thanks

1DnEQFf.jpg

Niklas Natt och Dag

Čuvar i vuk

Ženom se ne rađa. Ženom se postaje.

Thanked by 33 Members:
dox11 , postar , janja , Sicario , bukwrm , elle2 , darkerka , martina b , Atom Ant , Rónán , Ke Ke , Cyrano , [email protected] , Nyks , jupy101 , Atlanta , Prebond , blejacina , slavicanikolic , Carlo , MissPeregrine , Haspan , markocim , severijan , dexdex , Pedja1983 , volter , tymoty , dusty , hladno_pivo , Disco Ninja , Betka , boden

Nyks

Nyks

Bronze Member

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2,354 posts
  • 8192 thanks
  • LocationBD Caffe

Rafel Nadal Farreras

Prokletstvo porodice Palmizano

ppp.jpg

Raskain askelin

pihamaan punaisille

ruusuille, niiden

pistokset hellemmät kuin

sinun koskaan olikaan

L.L.

Thanked by 25 Members:
Mr Highlander , janja , DEDEKA , Sicario , bukwrm , plavka , Prebond , darkerka , volter , jupy101 , Atom Ant , Haspan , dexdex , Ja1994 , Rónán , severijan , Carlo , Atlanta , Ke Ke , markocim , Cyrano , Disco Ninja , tymoty , hladno_pivo , Bri

malena74

malena74

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 203 posts
  • 38711 thanks

DŽULIJA KELI

Strast i osećajnost 

Strast i predasude

sio-BD.jpgsip-BD.jpg

Thanked by 48 Members:
Stojanka Persic , janja , Boromir Prvi , kompjuter , HellenS , Cyrano , Sicario , DEDEKA , jeedo75 , ika991 , andrejili , bukwrm , plavka , Irina111 , saks1011 , Prebond , darkerka , vesnazv , Disco Ninja , Cidonia , binji , zagajovanovic , Ina1912 , gurka , uifhrefierefei , melihapestalic , liliflaj , volter , jupy101 , BlueButterfly , njanjabooks , martina b , dora land , Atom Ant , dexdex , Nyks , severijan , Ja1994 , nenatijana , Rónán , Carlo , KajaBG , boden , knjigica , markocim , Atlanta , Ke Ke , hladno_pivo

BALKANBOOKS

BALKANBOOKS

Newbie

• Members
  • Pip
  • 25 posts
  • 8038 thanks

VRELINA-STRASTI-mala.jpg

Elle Kennedy - Vrelina strasti

prijevod i obrada BALKANBOOKS

Thanked by 65 Members:
Paloma013 , jazavac007 , gelpen38 , gagajkg , melihapestalic , ica.carica , janja , severijan , Irinakvesic , Mirjanax2x3 , holygrace , Boromir Prvi , Bella40 , ORAO1922 , sadzidaa , vesna matika , hemicarka , Mila1977 , ivaitanja , RukiM , sssanja , renature , darkerka , Sicario , Carlo , boden , jeedo75 , uifhrefierefei , Angel.Honey , tenyos74 , borislavkaaa , mehmedmuslic , melitagocevska , andrejili , liliflaj , Marija Milanovic , ricki1 , Ina1912 , mimica89 , Atlanta , jacki , dexdex , Tjasa , KajaBG , Danijela danci , nenatijana , Disco Ninja , volter , dora land , Dragana73 , gurka , Chiara Chiantti , Nyks , knjigica , anastazija66 , antigona42 , plavka , Atom Ant , jupy101 , saks1011 , Irina111 , Prebond , martina b , ana.k , Ke Ke

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 5,826 posts
  • 230792 thanks
  • Locationnisam ja odavde

7166d0a051525546ac76bd4584286471-full.jp

Haruki Murakami - Ubistvo Komtura 2

Metafora se kreće

16_bd_Untitled-1.png
Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 32 Members:
Moony , bmara , Mr Highlander , janja , Atlanta , severijan , Paloma013 , Boromir Prvi , plavka , dexdex , Atom Ant , ultimaV , Prebond , blejacina , Haspan , Pedja1983 , ngc6695 , Nyks , knjigica , Ke Ke , jocamx , mah , tymoty , darkerka , Disco Ninja , markocim , hladno_pivo , Cyrano , onjenje , Sicario , Carlo , boden

Djokap

Djokap

Newbie

• Sponsor
  • Pip
  • 30 posts
  • 6126 thanks

PV.jpg

Džejms S. A. Kori

PEPEO VAVILONA

Thanked by 48 Members:
Yagizulu , dragantaurunum , bozana2502 , nebojsa2 , Sparkle , Stojanka Persic , sasapgd , Toppen14 , akadovic , erblin , Mr Highlander , janja , Atlanta , severijan , denisvrag , brcilo , holygrace , Boromir Prvi , plavka , dexdex , jupy101 , tymoty , benford99 , dusty , ibs , Atom Ant , pepyto , vdnet , Bri , volter , ljupcoa , slavicanikolic , Pepe le Tvor , markocim , Prebond , Ke Ke , boden , blejacina , Haspan , Pedja1983 , rahowa , Disco Ninja , darmil , Cyrano , darkerka , amres , Nyks , Carlo

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 5,826 posts
  • 230792 thanks
  • Locationnisam ja odavde

c7d357daa58d9536f5691032f5505053-full.jpb868c06b416a81ebd81b24e239925fa5-full.jp

Piter V Bret - Utroba zemlje

16_bd_Untitled-1.png
Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 51 Members:
Yagizulu , Moony , dragantaurunum , jazavac007 , hladno_pivo , ivanajeja , bozana2502 , nebojsa2 , hothead , Sparkle , sasapgd , Stojanka Persic , Toppen14 , erblin , Mr Highlander , janja , rahowa , Haspan , Atlanta , severijan , Andja , dulezuban , Tajana , Boromir Prvi , plavka , dexdex , Cyrano , boden , karambol123 , ika991 , ljupcoa , jupy101 , tymoty , markocim , Ke Ke , Disco Ninja , darkerka , benford99 , Pepe le Tvor , Nyks , Carlo , Djokap , Bri , DEDEKA , dusty , ibs , Prebond , blejacina , Atom Ant , pepyto , Cvija01

markocim

markocim

Silver Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPipPip
  • 3,827 posts
  • 15539 thanks

Fernando Pesoa

Knjga nespokoja

Korica-350.png

POSTAVLJENO

Edited by markocim, 17 October 2018 - 20:53.

Thanked by 36 Members:
hladno_pivo , Carlo , emile , bmara , blejacina , Mr Highlander , zagajovanovic , Prebond , janja , Haspan , Atlanta , severijan , darkerka , dusanx , Nyks , denisvrag , jocamx , Atom Ant , Boromir Prvi , ultimaV , PericaStrasni , plavka , dexdex , boris 88 , Cyrano , easy , boden , karambol123 , volter , Ke Ke , Djokap , Disco Ninja , knjigica , dusty , jupy101 , tymoty

Bri

Bri

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 627 posts
  • 13721 thanks

fnc6RyH.jpg

Samanta Schweblin

Nit koja nas veže

Thanked by 30 Members:
hladno_pivo , Carlo , boris 88 , emile , blejacina , Disco Ninja , postar , Prebond , janja , Djokap , Haspan , Atlanta , tymoty , volter , severijan , darkerka , markocim , Nyks , jocamx , slavicanikolic , Atom Ant , Boromir Prvi , PericaStrasni , plavka , dexdex , Ke Ke , Cyrano , easy , dusty , boden

severijan

severijan

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 609 posts
  • 38172 thanks

Širli Džekson (Shirley Jackson) - Ukleta kuća na brdu

d-uknb.jpg

a170.gif

Thanked by 27 Members:
erblin , Ke Ke , plavka , Cyrano , tymoty , jocamx , Sparkle , volter , hladno_pivo , hothead , Carlo , ivanajeja , Atlanta , Jeliskoska , njanjabooks , rahowa , boris 88 , markocim , emile , boden , blejacina , MissPeregrine , Haspan , Nyks , Atom Ant , ika991 , dusty

Niki1111

Niki1111

Bronze Member

• VIP
  • PipPipPipPip
  • 1,277 posts
  • 137379 thanks

hVAw46b.jpg

POSTAVLJENO

8Zl5k1C.jpg

Thanked by 17 Members:
Ke Ke , plavka , KajaBG , jocamx , Disco Ninja , volter , hladno_pivo , Carlo , Atlanta , tenyos74 , Višnja91 , markocim , Atom Ant , boden , knjigica , severijan , Nyks

Carlo

Carlo

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 538 posts
  • 68308 thanks
  • LocationBrdoviti Balkan

Stevan Jakovljević

Suze i osmesi

Stevan-Jakovljevic-Suze-i-osmesi.jpg

U poetici Stevana Jakovljevića, koja se — kako je jednom postavljena u Srpskoj trilogiji — nije bitno menjala do Zemlje u plamenu, polazi se od života, odnosno od životnog materijala. Posao autora, u početnoj fazi, jeste da materijal prikupi, što više na izvoru, u kantaktu s ljudima i u literaturi. Sledi provera i selekcija, raspoređivanje i književno uobličavanje. Kad događaji i ličnosti postanu autoru zreli i jasni, onda seda da piše. Za pisce kao što je Jakovljević, to je fizičko-tehnički posao, koji se izvodi konačno, bez znatnijih prepravki. "I — tada je rukopis spreman za štampu."

Није знање, знање знати, већ је знање, знање дати!!!

Thanked by 15 Members:
severijan , Atlanta , blejacina , plavka , Prebond , Ke Ke , Atom Ant , Cyrano , boden , markocim , jocamx , Disco Ninja , Pepe le Tvor , volter , hladno_pivo

AncyCuvalica

AncyCuvalica

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • 14848 thanks

0xGWOSy.jpg

Thanked by 9 Members:
severijan , Boromir Prvi , Atlanta , knjigica , KajaBG , Prebond , Ke Ke , plavka , Atom Ant

dusty

dusty

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 318 posts
  • 60530 thanks

1WRjhSL.jpg

Lucy Holliday - Tiho veče s Odri Hepbern

Nekad dobiješ, a nekad te dobiju.

Thanked by 12 Members:
severijan , Boromir Prvi , Atlanta , Cyrano , Saniyela , Bri , Atom Ant , hladno_pivo , blejacina , knjigica , plavka , Prebond

Bri

Bri

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 627 posts
  • 13721 thanks

HCoHuHc.jpg

Katherine Arden

Medved i slavuj

Thanked by 6 Members: