Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Novosti, e-čitači, programi...

1340 replies to this topic

krbo

krbo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 18 posts
  • 45 thanks
  • LocationHR

ja sam ih kupio dva - niti jedan nema baš nikakav problem

Kindle PW3

Thanked by 1 Member:
Fortiough

krbo

krbo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 18 posts
  • 45 thanks
  • LocationHR

Izgleda da se ta anomalija javlja od slucaja do slucaja. Nikako nije prakticno traziti zamenu, i ponovo placati carinu i ko zna sta jos...

ako se operacija dobro pripremi zamjena u HR se može napraviti bez ikakvih plaćanja, malo se procedura davež no može se.

ti kao da si dobio neki od prvih američkih primjeraka - kroz razne postove (mobileread prije svega) mnogi su zaključili kako su van USA kada je krenulo slali ispravne primjerke. Na par foruma ovdje sam naletio na desetak novih vlasnika i nitko se nije žalio na bilo kakav HW problem.

šteta što te zapalo...

Kindle PW3

Thanked by 1 Member:
Fortiough

Guest_Peter_Petrelli_*

Guest_Peter_Petrelli_*
  • Guests
  • thanks

Stiže u ponedeljak

Please Login or Register to see this Hidden Content

Thanked by 1 Member:
Fortiough

klodovik

klodovik

Starting Member

• Prijatelj foruma
  • PipPip
  • 59 posts
  • 2527 thanks
  • LocationTannhauser Gate

Ako imate android tablet, verovatno će vas zanimati - pojavio se sjajan program sa kojim možete čitati knjige i istovremeno ih editovati:

AlReader:

Edituje samo FB2 format. FB2 je zapravo nekompresovani XML, sa elementarnim tagovima, za pasuse, bold, italic, slike. Tačnije, on opisuje strukturu knjige, ali ne i formatiranje.

Već dugo tražim program sa kojim bih mogao da čitam EPUB, sa punim komforom nekog ebook readera, ali i da ispravljam greške čim ih uočim. Ovo je prvi program koji se približio tom idealu.

Postupak koji koristim trenutno je - konvertujem knjigu u FB2:

ebook-convert knjiga.epub knjiga.fb2

Zatim otvorim u AlReaderu, čitam i ispravljam. Kad završim, uradim Export to HTML - fajl će biti u /mnt/sdcard/AlReader/editor folderu. HTML kod je čist, ima samo 4 razmaka na početku svakog pasusa. Search and Replace u vašem editoru očas reši problem. Ostaje samo da u Sigilu dodate headere, TOC i neki elementarni CSS za formatiranje i knjiga je gotova.

Nije baš automatika, ali nije ni teško. Tek sam počeo da ga koristim, možda ima i boljih načina za obradu, samo da ih otkrijemo. Konverzija iz rezultujućeg FB2 u EPUB me nije zadovoljila, jer Calibre iz nekog razloga sve <p></p> tagove zameni sa <div class="paragraph"></div>, pa zato koristim Export to HTML.

AlReader je inače veoma udoban za čitanje, treba ga samo podesiti po ukusu, a setup je mogao da bude i jednostavniji :) U svakom slučaju, praktično sve može da se podesi.

Thanked by 1 Member:
Fortiough

klodovik

klodovik

Starting Member

• Prijatelj foruma
  • PipPip
  • 59 posts
  • 2527 thanks
  • LocationTannhauser Gate
Nažalost, Export to HTML ne izvozi i slike...

Thanked by 1 Member:
Fortiough

Guest_Peter_Petrelli_*

Guest_Peter_Petrelli_*
  • Guests
  • thanks

Evo već 6 dana sam ponosni vlasnik Kindle paperwhite-a :)  I sada se pitam što ga nisam uzeo ranije.

Ono što sve zanima je plaćanje, mogu vam reći da se ne kajem zbog 130 evra. Mogao bi kao i Krbo naručiti još jedan.

Oduševilo me je čitanje u mraku uopšte ne umara oči i na mom modelu nema nikakvih mrlja, vidim da su se ljudi žalili na mrlje

ali je to izgleda bilo kod početnih modela.

Što se tiče osvjetljenja malo se primjeti na donjem dijelu ekrana ali se brzo naviknete.

Ono što me je posebno oduševilo je trajanje baterije, evo već 6 dana prčkam po njemu i nikako da se isprazni.

Thanked by 2 Members:
Fortiough , marili

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,810 posts
  • 317780 thanks
  • Locationnisam ja odavde

Znači gotovo sa pdf-ovima..... cepamo samo još azw3......   :D

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

http://www.balkandow...je/#entry417322

Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 1 Member:
Fortiough

Guest_Peter_Petrelli_*

Guest_Peter_Petrelli_*
  • Guests
  • thanks

Znači gotovo sa pdf-ovima..... cepamo samo još azw3......   :D

Je li gotovo sa odmorom :)  Treba mi neki tutorijal za Sigil i neće na kindlu da mi otvori azw3.

Thanked by 1 Member:
Fortiough

drnele

drnele

Newbie

• Members
  • Pip
  • 23 posts
  • 3677 thanks

znaš što je najbolja stvar kod tog modela?

jako se lako roota i dobiješ mali, spori, 16nijansi sivog - Android tablet

što je zanimljivo zbog mogunosti instalacije raznih aplikacija

evo ti jedan link oko toga ako te ide engleski

Hvala za informacije.

Pitanje samo koliko je Android na ovom uređaju stabilan. Dopada mi se što čitač prepoznaje većinu ebook formata. Od svega mi se najviše dopada što se na Amazonu (USA) prodaje za 65$. Ako se doda 32GB microSD, zadovoljstvo je potpuno. Nadam se da je neko u okruženju probao ovo.

Thanked by 1 Member:
Fortiough

babaloo

babaloo

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 123 posts
  • 5650 thanks

Da li neko od vas ima iskustva sa Tolino shine readerom? Imam u planu nabavku dotičnog,po veoma povoljnoj ceni od 70€,pa me interesuje mišljenje o ovom modelu. Ono što znam ,sa neta, da je dostojna zamena za Kindle i da ne koristi mobi fajlove.

Thanked by 1 Member:
Fortiough

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 62694 thanks
  • LocationOut there

Je li gotovo sa odmorom :)  Treba mi neki tutorijal za Sigil i neće na kindlu da mi otvori azw3.

Kako neće!? to mu je prirodni format... kod mene na Kindle 4 radi normalno... ali svejedno lako se konvertuje u mobi sa CalibreTom...nisam siguran da singil može da radi sa bilo kojim drugim formatom sem htmla i epubeta.sa Calibretom nemaš problema da konveruješ u epub u mobi ili obrnuto, ne treba ti singil

Edited by forster, 31 May 2013 - 20:02.

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 1 Member:
Fortiough

Miss Smila

Miss Smila

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 805 posts
  • 15582 thanks

Da li neko od vas ima iskustva sa Tolino shine readerom? Imam u planu nabavku dotičnog,po veoma povoljnoj ceni od 70€,pa me interesuje mišljenje o ovom modelu. Ono što znam ,sa neta, da je dostojna zamena za Kindle i da ne koristi mobi fajlove.

Znam da je Thalia jedan od developera i znam da Thalia tera i svoj e-ink rider OYO koji je koliko znam imao gomilu bagova ali vidim da se i dalje prodaje, Ja bih se ipak uvek odlučila za oprobane brandove poput kindla, sonija ili nook-a (ako cena nije limitirajuci faktor). U svakom slucaju kada ga dobavis i isprobas nadam se da ces sa nama podeliti svoje utiske.

MRTVE LINKOVE PRIJAVITI NA DUGME REPORT

Thanked by 1 Member:
Fortiough

Miss Smila

Miss Smila

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 805 posts
  • 15582 thanks

Evo i ja sam se ponovila sa Kindle PW. Moj K4NT je bilo samo prelazno rešenje nakon što sam sela na moj voljeni K3. K4NT je imao odlican ekran fina citka slova ali virtuelna tastatura bez touch opcije je potpuno nepotrebna s obzirom da sam je u 7 meseci koristila samo jednom: tokom registracije. PW je potpuno dostojna zamena mog voljenog i nikad prežaljenog K3. Moj batch je 604 ali drug moj je uzeo ozloglašeni batch 503 i nema fleka nema pega od prašine i slično. Čitanje je potpuno fenomenalno i sad sam zahvlana Leni što me nije poslušala i što je radila mape u PLV u onako visokoj rezoluciji. Izgledaju potpuno nestvarno. Ali....

Ja uvek moram da stavim jedno ali. Softver ima bug tj kod azw3 knjiga gde je embedovan font za hedinge npr, kakve su moje knjige najčešće (ili moj CSS nije odradjen kako treba iako je na K4 softveru radio kako treba), PW, tekst kome nije zadat font, tj kome je ostavljena opcija sistemskog fonta citaca, prebacuje u helveticu, znači ponaša se kao da mu je default sistemski font helvetica odnosno font koji pripada grupi sans-serif. Ocekivala sam da je taj sistemski i dalje Cecilia ili vrlo optimisticno polsednji odabrani.  Ovo se da resiti ispravljanjem stylesheeta i ubacivanjem font-style: serif za body tekst ili p tekst. Treba sad sve neprocitane knjige promeniti. Jos jedna falinkica je da pri rucnom kopiranju na memoriju, PW ne prikazuje cover u cover view, tako da za sad postoji resenje prebacivanja knjiga na PW kroz Calibre.

Edited by Miss Smila, 04 June 2013 - 09:20.

Thanked by 1 Member:
Fortiough

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 62694 thanks
  • LocationOut there

Evo i ja sam se ponovila sa Kindle PW. Moj K4NT je bilo samo prelazno rešenje nakon što sam sela na moj voljeni K3. K4NT je imao odlican ekran fina citka slova ali virtuelna tastatura bez touch opcije je potpuno nepotrebna s obzirom da sam je u 7 meseci koristila samo jednom: tokom registracije. PW je potpuno dostojna zamena mog voljenog i nikad prežaljenog K3. Moj batch je 604 ali drug moj je uzeo ozloglašeni batch 503 i nema fleka nema pega od prašine i slično. Čitanje je potpuno fenomenalno i sad sam zahvlana Leni što me nije poslušala i što je radila mape u PLV u onako visokoj rezoluciji. Izgledaju potpuno nestvarno. Ali....

Ja uvek moram da stavim jedno ali. Softver ima bug tj kod azw3 knjiga gde je embedovan font za hedinge npr, kakve su moje knjige najčešće (ili moj CSS nije odradjen kako treba iako je na K4 softveru radio kako treba), PW, tekst kome nije zadat font, tj kome je ostavljena opcija sistemskog fonta citaca, prebacuje u helveticu, znači ponaša se kao da mu je default sistemski font helvetica odnosno font koji pripada grupi sans-serif. Ocekivala sam da je taj sistemski i dalje Cecilia ili vrlo optimisticno polsednji odabrani.  Ovo se da resiti ispravljanjem stylesheeta i ubacivanjem font-style: serif za body tekst ili p tekst. Treba sad sve neprocitane knjige promeniti. Jos jedna falinkica je da pri rucnom kopiranju na memoriju, PW ne prikazuje cover u cover view, tako da za sad postoji resenje prebacivanja knjiga na PW kroz Calibre.

Jedan predlog, izašao je novi software za PW proveri koji je kod tebe, novi je 5.3.5

iz Home menija, idi na Menu, onda Settings. Tu, opet, idi na Menu i konačno Device Info

Edited by forster, 04 June 2013 - 19:41.

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 2 Members:
Fortiough , neven60

Miss Smila

Miss Smila

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 805 posts
  • 15582 thanks

Jedan predlog, izašao je novi software za PW proveri koji je kod tebe, novi je 5.3.5

iz Home menija, idi na Menu, onda Settings. Tu, opet, idi na Menu i konačno Device Info

da, imam novi fw to sam prvo proverila, ali amazon kao amazon ne moze bez falinke. Mislim da je helvetica default font za internet browser pa da ga zato koristi i kod knjiga kad je ukljucen publisher font. :)

Edited by Miss Smila, 04 June 2013 - 20:30.

Thanked by 1 Member:
Fortiough

babaloo

babaloo

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 123 posts
  • 5650 thanks

Znam da je Thalia jedan od developera i znam da Thalia tera i svoj e-ink rider OYO koji je koliko znam imao gomilu bagova ali vidim da se i dalje prodaje, Ja bih se ipak uvek odlučila za oprobane brandove poput kindla, sonija ili nook-a (ako cena nije limitirajuci faktor). U svakom slucaju kada ga dobavis i isprobas nadam se da ces sa nama podeliti svoje utiske.

Hvala na informacijama,ja sam ga u Thalia radnjama i probao,ali kako nemam nekog iskustva sa e-readerima nisam mogao da ga uporedim sa nekim drugim modelom. Mislio sam da je neko već imao iskustvo sa istim,ali svidelo mi se ono što sam video. Javiću se čim budem kupio i istestirao malo ovo. Koliko sam video kritike,doduše na nemačkim sajtovima, nije bilo zamerki za njegov rad,čak se pokazao kao iznenađujuće dobar.

Thanked by 1 Member:
Fortiough

nox07

nox07

Newbie

• Members
  • Pip
  • 35 posts
  • 2 thanks

Koji je najbolji besplatan program za prebacivanje formata dokumenata?Hvala

Thanked by 1 Member:
Fortiough

Miss Smila

Miss Smila

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 805 posts
  • 15582 thanks

Koji je najbolji besplatan program za prebacivanje formata dokumenata?Hvala

Ako mislis na razlicite formate e-knjiga, najbolji je Calibre, koji inace ima jos mnostvo funkcija sem konverzije: organizacija licne elektronske biblioteke, skidanje mnogih rss feedova i njihova konverzija u e-book oblik za citanje na citacima .... Ovde mozes naci opis i link za download.

Thanked by 1 Member:
Fortiough

canemk

canemk

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 posts
  • 1 thanks

Dali neko ima iskustva sa Newsmy e-book reader-om?

Thanked by 1 Member:
Fortiough

babaloo

babaloo

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 123 posts
  • 5650 thanks

Evo i mene ovde ponovo sa prvim utiscima o Tolino Shine ebook readerom. Kupljen je nov, po izuzetnoj ceni koja je bila za 40% niža nego u radnji :). U igri je još bio i nov Kindle WLAN ,15 cm E Ink Display sa futrolom, po sličnoj ceni,ali sam prelomio ka Tolinu. Dobra ili loša odluka,za sada ne znam,pokazaće vreme. Tolino stiže u kutiji sa usb kablom koji sem za prebacivanje knjiga služi i za punjenje baterije koja po rečima proizvođača drži i do 7 nedelja,pri korišćenju soptvenog osvetljenja na maksimumu,40 sati. Više nego dovoljno. Default jezik je nemački, i Tolino nudi opciju pri uključenju da se izabere u kojoj je zemlji (De,A,CH),koristi WLAN i čita EPUB format, rezolucija 1024 x 768 i ima svije soptveno osvetljenje. Sipmatičan mu je ekran i dok je isključen na ekranu je smajli koji spava i ispod stoji "Psssst...tolino schläft."

Neke slike,koje nisu iz ruke, čekam da se napuni,pišem tekst i bacam se na čitanje,čeka me dosta toga.

Čitanje je lako,naslove sam prebacio bez problema,reakcija na "okretanje strane" oko 1s, za ostale funkcije ću morati da sačekam i dam ocenu. nema rečnik niti mogućnost ubacivanja komentara. Nisam imao ranije ebook reader tako da ne mogu da poredim iz svog iskustva ali su svi testovi pokazali da je Tolino dostojan protivnik Kindle PW-u,uz nižu cenu.

@Miss Smila, ovog teksta ne bi ni bilo da nije bilo tvoje asistencije :). hvala!

Thanked by 1 Member:
Fortiough

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users