Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Novosti, e-čitači, programi...

1343 replies to this topic

Miss Smila

Miss Smila

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 805 posts
  • 16698 thanks

@babaloo U zdravlje da ga koristiš!

Ako ne čitaš knjige na stranom jeziku rečnik ti ni ne treba. Vidi jel ima mogućnost da obeležiš deo teksta bez komentara, komentari ti ne trebaju samo opterećuju :)

MRTVE LINKOVE PRIJAVITI NA DUGME REPORT

babaloo

babaloo

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 123 posts
  • 5836 thanks

Sada su sa novim firmware update-om verzija 1.1.1 rešili problem obeležavanja i daodavanja teksta, upravo sam to odradio. Privikavam se na reader i mislim da Cloud opciju neću ni da koristim, imam ovaj forum :). Calibre radi posoa besprekorno i sve mi liči na standardno povezivanje slično pc/mobi.

pozdrav!

ps. nedostajaće mi komentari i tragovi šoljice kafe,dobro poznati sa papirnih izdanja knjiga iz biblioteka. stara škola.

Edited by babaloo, 11 June 2013 - 15:35.

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,387 posts
  • 65613 thanks
  • LocationOut there

Drugari, korisnik sam Kindle 4. pre njega nisam imao mnogo vremena za čitanje bilo kakve druge literature sem stručne. e-reader (a i ovak'i siteovi) su za mene pravo otkrovenje. Apetiti su se proširirli, pa tako počinjem da razmišljam o upgrade-u. Jedino što mi zaista nedostaje je non aggressive glow screen. Kako sam, pomalo, "snobovski nastrojen"(!) za oko su mi zapali samo main stream e-readeri (ako neko ima predlog za neki drugi uveliko ću ga uzeti u razmatranje). Najupečatljiviji je Kobo Aura. Ali, nekako, jedino protiv je cena.K4 je skoro 3 puta jeftiniji, PW je 50€ jeftiniji...Zašto onda uopšte razmišljam o novom modelu? Glow screen, veći ekran, taman toliko koliko treba, staje mi u "pederušu" i ima Sudoku. Da li to vredi 170€? (pored toga što mi se jako sviđa nekonvencionalan dizajn)?

Ili da se zadovoljim sa PW i batalim razmišljanje o novom readeru.  Kako su naveli u jednm review-u:

"But hardware is only half the equation. For $50 less, the Amazon Kindle Paperwhite offers less expensive books, more social options and the ability to lend your e-books to friends and family.

You can also pick up an original Kindle Fire HD tablet for $10 less than this Kobo, providing access to a much wider array of content, apps and games in full color. However, the Fire HD isn't optimized for reading. If screen clarity is key for your eyes and you prefer more of a single-purpose device, the Aura HD will satisfy."

Sve što je navedeno kao mana za mene je prednost ;) (imam aspire one 10" pc, kao i android phone)

Edited by forster, 11 June 2013 - 19:38.

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Miss Smila

Miss Smila

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 805 posts
  • 16698 thanks

...Zašto onda uopšte razmišljam o novom modelu? Glow screen, veći ekran, taman toliko koliko treba, staje mi u "pederušu" i ima Sudoku. Da li to vredi 170€? (pored toga što mi se jako sviđa nekonvencionalan dizajn)?

To se zove "gadget addiction" znam jer patim od nje vec duže vreme :) Prepoznajući simptome uvek ćeš čeznutljivo gledati put Kobo aure tako da preseci i uzmi ga. Kindle PW je dobar šta vise odličan, ali prilicno fušere u izradi (npr ekran na mom PW je malo kriv ali skroz malo ali ja to vidim) a kad nisu fušerili? Setimo se pukotina na Kindlu3, originalnog covera za kindle2 koji je lomio plastiku rama, zatim originalnog covera za kindle3 koji je izazivao da se kindle3 resetuje "ničim izazvan". Moj prvi rider je bio Sony PRS 505, i to je bio rider najbolje izrade koji sam imala, ali sam želela rečnik i mogućnost ubacivanja komentara, pa sam se dokopala Kindla3, sledeći je bio planiran PW ali sam morala u medjuvremenu da uzmem K4 NT (za koji moram da kažem da na moje iznenađenje nije imao ni jednu falinku). Međutim, uvek sam gledala put PW-a apetiti se povećaju pa želimo svetlo, touch, bolju rezoliciju, itd tako da eto sad imam PW. Znači uzimaj taj koji ti se dopada jer ćeš ga sigurno uzeti u jednom momentu, samo proveri kakva mu je podrška za naša slova. Koliko se sećam od komentara korisnika sistemski fontovi njegovi podržavaju naša slova ali ipak proveri da ne moraš posle svaku knjigu sa foruma da kovertuješ epub to epub i da ubacuješ fontove.

Edited by Miss Smila, 12 June 2013 - 11:06.

Thanked by 2 Members:
zagortnt , allenn

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,387 posts
  • 65613 thanks
  • LocationOut there

Miss Smila, hvala na prelepom odgovoru, a što se tiče naših slova ja mogu i na engl, da čitam.... ;) a i ovako, često knjige prebacujem iz mobi u mobi, da bi dobio lepši format za čitanje

p.s. samo ne znam kako da objasnim lepšoj polovini odakle mi Kobo....

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Miss Smila

Miss Smila

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 805 posts
  • 16698 thanks

p.s. samo ne znam kako da objasnim lepšoj polovini odakle mi Kobo....

Odgovor na ovo pitanje bas ne spada u ovu tematiku ali nisam mogla da odolim narocito sto se moze podvesti pod "Kako provuci novi citac u kucu" sto jeste aktuelna problematika :) Jednostavno posluzi se trikom kojim se mi zene stalno sluzimo : "Bio je na rasprodaji totalno dzabe ...." ;)

Thanked by 1 Member:
zagortnt

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,387 posts
  • 65613 thanks
  • LocationOut there

:);) bravo miss smila :)

Posted Image

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,387 posts
  • 65613 thanks
  • LocationOut there

Pišem utiske kad budem došao do njega...neće biti baš tako skoro.

Posted Image

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,387 posts
  • 65613 thanks
  • LocationOut there

Drugari ovako izgleda ćirilica i latinica na auri:

Please Login or Register to see this Hidden Content

Edited by forster, 17 June 2013 - 00:55.

Posted Image

Miss Smila

Miss Smila

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 805 posts
  • 16698 thanks
Sem sto je font u citacu malo nesrecno odabran. Jesi ovo ti pazario vec ili se jos premisljas i istrazujes?

Edited by Miss Smila, 17 June 2013 - 09:41.

janja

janja

Silver Member

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4,089 posts
  • 174529 thanks
  • Locationbalkandownload

Ima li tko iskustva s NOOK Simple Touch - BARNES & NOBLE?

BiaMiaBiaMia

BiaMiaBiaMia

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • 4814 thanks

Ima li tko iskustva s NOOK Simple Touch - BARNES & NOBLE?

Vidi ovde:

:bandit:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,387 posts
  • 65613 thanks
  • LocationOut there

Sem sto je font u citacu malo nesrecno odabran. Jesi ovo ti pazario vec ili se jos premisljas i istrazujes?

Jedna poznanica iz španije je učitala knjige u svoju auru kako bi videli da li radi, jer ne bi baš da bacim 170€...

Posted Image

dalibor777

dalibor777

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 posts
  • 0 thanks

neki dobar citac za nokiu n96?

babaloo

babaloo

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 123 posts
  • 5836 thanks

Posle dvonedeljnog testiranja (čitaj čitanja :) ), mogu da iznesem utiske o Tolino Shine readeru.

1) odnos cena/ kvalitet- verovatno najbitnija stavka za većinu ljudi koji ulaze u svet ebook readera i koji nisu gadget freakovi. tolino je ovde postavio lestvicu jako visoko. cena u radnji mu je 99€, ja sam moj kupio za 60, nov sa računom i u original pakovanju. jevtinije nije moglo. po ovoj ceni dobio sam ebook reader nemačkog proizvođača,jako lepo dizajniran, sa touch funkcijom i brzim odazivom. Tolino shine nudi još jednu lepu opciju,a to je pozadinsko osvetljenje koje se podešava,tako da je omogućeno i čitanje noću. nisu potrebni nikakvi dodaci i kupovina posebnih sijalica koje su bile ranije u ponudi kod pojedinih proizviđača i koje su dosta koštale. veliki plus.

2) na celom readeru je jedno centralno dugme,smešteno sa donje strane ispod ekrana i služi za ulazak u meni. ostalo se reguliše touch screenom. postoji opcija podešavanja veličine fonta,kao i 6 različitih fontova. Ćirilicu čita bez problema. na samom čitaču ima mesta za 2Gb podataka, koji mogu biti prošireni micro SD karticom. meni je pregledan i lak.

3) jedini problem na koji sam naleteo je da reader ume da "zakuca". To mi se desilo dvaput i mislio sam da će novi update da reši problem, ali nije. greška u softwareu ili hardwareu, to ne mogu da znam. čitajući neke testove video sam da je još ljudi imalo ovaj problem i svi smo ga rešavali isto- reset dugmetom koje se nalazi sa donje strane čitača,pokriven maskom. Ovo se dešava kada čitač iz off-faze bude uključen i kada treba da se okrene strana. iz stand by faze ovog problema nema i čitač se ponaša besprekorno. Drugi put je sam proradio, posle 15ak sekundi čekanja. Procesor je na 800Mhz, 256 mb RAM-a, solidne performanse i ne bi trebalo da "zaglupljuje",ali dešava se.

4) WLAN je uključen i D-Telekom nudi opcije Hot Spot-a. Ja koristim WLAN opciju kući,samo za update firmware-a i to je to.

Čitač stiže sa usb kablom,koji ujedno služi i za punjenje baterije preko PC-a/laptopa. baterija traje,po rečima proizvođača, i do 7 nedelja u zavisnosti od režima korišćenja, čitanja i pozadinskog svetla.

Meni se ovaj čitač jako svideo. Elegantan je,odličan odziv i dobre ocene na testovima, preporučuju ga za ljude koji žele dobar čitač po povoljnoj ceni.

BiaMiaBiaMia

BiaMiaBiaMia

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • 4814 thanks

Moram da prokomentarišem; odnos cena/kvalitet je NEBITAN/BESMISLEN kod ocene čitača elektronskih knjiga.

Ljudi često greše i preuzimaju kriterijume za ocenu drugih uređaja. Da pojasnim, cene čitača el. knjiga su vrlo bliske, tj. malo se razlikuju, a kvalitet se BITNO razlikuje... To je uređaj koji nam pruža razne ugodnosti pri čitanju, i to treba ceniti.

Hvala "babaloo" na opisu Tolino Shine čitača.

babaloo

babaloo

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 123 posts
  • 5836 thanks

Moram da prokomentarišem; odnos cena/kvalitet je NEBITAN/BESMISLEN kod ocene čitača elektronskih knjiga.

Ljudi često greše i preuzimaju kriterijume za ocenu drugih uređaja. Da pojasnim, cene čitača el. knjiga su vrlo bliske, tj. malo se razlikuju, a kvalitet se BITNO razlikuje...

Može malo pojašnjenje oko ovoga? Konkretno za ovaj model. Neka referenca bude Kindle PW. "...produktivnost ima svoje ekonomsko opravdanje..." :)

Thanked by 1 Member:
allenn

dulezuban

dulezuban

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 98 posts
  • 92 thanks

Hehehheehhehehehhe :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: stigao mi iz USA novi Kindle paperwhite. Iako imam Nook simple ovo je strava. Sledeće ću uzeti onaj Sony 13 inča. Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :P Pozzzz

119+4 USD.

Edited by dulezuban, 29 June 2013 - 09:41.

Thanked by 1 Member:
allenn

dulezuban

dulezuban

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 98 posts
  • 92 thanks

Ne znam kako da postavim Pantin rečnik hr,sr-eng da bude podrazumevani rečnik na KindlePW, sinoć mi stigao KPW.Pomoć... :unsure:

BiaMiaBiaMia

BiaMiaBiaMia

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • 4814 thanks

Recnik prekopiras u folder Dictionaries (Kindle), zatim u njemu odaberes opciju Menu\Settings\Device Options\Language and Dictionaries\Dictionaries, i tu markiras Pantin recnik...

Edited by BiaMiaBiaMia, 29 June 2013 - 13:32.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users