Jump to content

Photo

Sophie Kinsella

8 replies to this topic

#1 Giga

Giga

Advanced Member

• E book tim
  • PipPipPip
  • 417 posts
  • 11382 thanks

Posted 12 April 2013 - 18:57

SOPHIE KINSELLA:
ŠOPINGHOLIČARKA SE UDAJE
SHOPAHOLIC TIES THE KNOT

m_11717.jpg

U trećem, i posljednjem, nastavku Becky Bloomwood - neodoljiva šopingholičarka koja je osvojila srca brojnih čitatelja, napokon uživa u mirnom životu. Radi posao koji obožava (troši tuđi novac, a još je za to i plaćena) i živi na Manhattanu s dečkom u kojeg je zaljubljena.
No, jednog je dana Luke Brandon zaprosi i odjednom se sve mijenja. Upravo kad je pomislila kako će uživati u pripremama za vjenčanje, stvari se kompliciraju... jer, prebogata i otmjena svekrva želi ekstravagantnu ceremoniju s večerom u newyorškoj Plazi, a Beckyna majka tradicionalni britanski obred s proslavom u svojem vrtu u Oxshottu.
I dok buduća mladenka nema snage odlučiti gdje će se i kako udati, pripreme s obje strane oceana već su pri kraju. Kako bi svima udovoljila, Becky mora preokrenuti nebo i zemlju, ali, bogme, i newyorške dućane.

Odlomak iz knjige:

Ok. Ne paničari. Možeš ti to. Sto posto. Samo trebaš malo manevrirati ulijevo, malo podići i čvršće gurnuti... Ma, daj! Pa, zar je tako teško ugurati kućni koktel-bar u newyorški taksi?
Odlučnije primim polirano drvo, duboko udahnem i još jednom neuspješno gurnem. U Greenwich Villageu je vedar zimski dan, kada se čini da je zrak poput paste za zube i svaki udisaj boli. Ljudi hodaju zamotani šalovima preko glava, a ja se znojim. Lice mi je tamnocrveno, a kosa mi je ispala iz novog Cossack šešira na lice. Svjesna sam da me sa zanimanjem promatraju svi koji sjede u kafiću Jo-Jo preko puta ceste. Ali, ne odustajem. znam da ću ga uspjeti ugurati. Moram, jer nema šanse da platim onu skupu dostavu, a živim blizu.
"Neće ući."Taksist izbaci glavu kroz prozor i značajno me pogleda.
"Hoće!" Ugurala sam prve dvije noge ...", očajnički poguram. Kad bi uspjela natjerati druge dvije unutra. Ovo je kao kada vodiš psa veterinaru.
"Uz to, nisam osiguran..."doda on.
"Bez brige! Stanujem samo nekoliko ulica dalje. Držat ću ga cijelim putem. Bit će sve u redu."
Taksist podigne obrvu i pročačka zube prljavom čačkalicom.
"Mislite da ćete ući zajedno s tim?"
"Ugurat ću se! Nekako" Frustrirano još jednim poguram koktel-bar koji ogrebe prednje sjedalo.

Iz kritika:
"Briljantno...smiješno.Romantično i uvjerljivo. (Heat)
"Smiješno, smiješno,smiješno..." (Kirkus reviews)
"Sjajna knjiga. Obavezna lektira za sve šopingholičarke i buduće mladence." (Bookreporter.com)

Sken i obrada : GIGA
HR- PDF, DOC

Hidden Content
Zahvalite se na dugme thanks da bi videli linkove.

Edited by Giga, 23 October 2013 - 14:34.

Thanked by 89 Members:
neky , lejka123 , sirima , Sanya13H , KatarinaMil , nastasja01 , dadodragan , bella_bg , Astrid_1986 , lady catherine , Nyks , brankabranki , raindrop , anamarina , b44 , profesorica , AndjicaNesic , merinns , mihail , natasas7 , anchez , tteosic , ivana314 , chica_kure , arja84 , mdjukic , jess , Tanja 1971 , BronteE , bingo67 , kasicica , l_danvers , zoricica , yugaston , canemk , aurorareese , Prebond , eminaaas , millevoy , cvetuljak , baldrick , Jane , serikon , Marga agraM , slabun69 , zagajovanovic , vladislavrac , tika86 , i-93 , jasnas , blossom1 , nesonja , dexdex , confused123 , ssandra , SM0503 , GYPSY , Milica6455 , marina292 , makica1 , acacvet , Dgrozdan , nemkica81 , cecaceca , eternity75 , knjigeknjigeknjigice , slavica300 , sanjcek , jovana-d , visnjolina , JelenaF , Taxy , milia987 , lela1963 , Loriroo , LazicGoca , terra981 , ana84 , TimeLady , vanja 1731 , mladen55 , dobri covek , Poljo , bojane , Lena_Lenči , Icelady8 , srdjashin , janja , zzoki

#2 Giga

Giga

Advanced Member

• E book tim
  • PipPipPip
  • 417 posts
  • 11382 thanks

Posted 12 April 2013 - 19:02

SOPHIE KINSELLA:
ŠOPINGHOLIČARKA I BEBA
SHOPAHOLIC & BABY

beba.jpg

BECKY BLOOMWOOD SE VRATILA! S TRBUHOM DO ZUBA!

Beckyn život cvate! Zaposlena je u najnovijoj modnoj trgovini The Look. Već je godinu dana u braku sa superuspješnim PR genijem Lukeom Brandonom, a sada kupuju veću kuću jer – očekuju prinovu!
Njenoj sreći nema kraja, posebno kad otkrije da šoping liječi jutarnje mučnine.
Iako se zbližila s ekološki osviještenom polusestrom Jess (Šopingholičarka ima sestru), ne namjerava sama šiti odjeću i pelene od starih materijala.

Iz strane kritike:
"Becky nimalo ne gubi žar ni u petom nastavku serijala o šopingholičarki, koji je opet zabavan i duhovit i ne zaostaje za prethodnima.
Booklist
Kinsellina oda baby bluesu je koliko domišljata, toliko i u duhu slapsticka…. [Ona] otkriva pravo blago vijugajući kroz opsesije koje nam u 21. stoljeću nameću blještavi časopisi: od ultrazvuka, preko najmodernijih kolica do nakićenih rađaonica.
Publishers Weekly

Obožavateljima Kinsellina ljupka junakinja Becky nikako ne može dosaditi.
New York Daily News
Šopingholičarka Becky Bloomwood se vratila s porodničarkom na vrhu popisa naslovljenog “obavezno nabaviti.
St. Petersburg Times, Florida

HR- PDF, DOC

Hidden Content

Thanked by 28 Members:
amanda kvik , sirima , confused123 , Nyks , riba , Htllckpw , gutabgd , Ela1995 , sonny alex , strom , Superana , Prebond , millevoy , cvetuljak , baldrick , slabun69 , Maksimilijan1 , vladislavrac , zoka1405 , milosevic.milosct , anadana , SM0503 , danykrz , mahwah , TimeLady , Dr. Lovro , Lena_Lenči , janja

#3 Giga

Giga

Advanced Member

• E book tim
  • PipPipPip
  • 417 posts
  • 11382 thanks

Posted 12 April 2013 - 19:04

SOPHIE KINSELLA:
ŠOPINGHOLIČARKA IMA SESTRU
SHOPAHOLIC & SISTER

sopimasestru_v.jpg

Simpatična Becky Brandon (rođena Bloomwood) glavna junakinja planetarno popularnog serijala o neodoljivoj šopingholičarki, ponovno je razveselila i raznježila milijune čitatelja širom svijeta.
Nakon urnebesnog vjenčanja (Šopingholičarka se udaje), sa svojim uspješnim mužem Lukeom Brandonom odlazi na desetomjesečno romantično putovanje oko svijeta. Povratak u London znači i povratak u stvarni život koji joj se ne čini nimalo idiličnim. Nevolje započinju kada pristignu tone stvari koje je oduševljeno nakupovala za njhov novi dom, ali i vrtoglavi računi koji će prisiliti Lukea da joj ograniči budžet na 20 funta dnevno.
Bez novca, bez kartica, bez skorog zaposlenja i bez najbolje prijateljice (njezina najbolja prijateljica Suze pronašla je novu najbolju prijateljicu), osjeća se doista depresivno. Ali i roditelji joj se čudno ponašaju sve dok joj ne otkriju tajnu da ima - sestru!.
Iako u šoku, Becky je time oduševljena. Napokon će upoznati srodnu dušu! Mogu zajedno ići u šoping, isprobavati cipele, lakirati nokte, kao prave sestre sigurno imaju toliko zajedničkih interesa! No kad ju je upozna ne može vjerovati... je li moguće da njezina novootkrivena sestra uistinu mrzi šoping, prezire nepotrebno trošenje, prokleto je štedljiva?

HR- PDF, DOC

Hidden Content

Thanked by 22 Members:
sirima , confused123 , Nyks , kokica90 , tanja_66 , burzoni , Organizacija11 , Rita , Superana , Laraa , Prebond , masha1703 , cvetuljak , baldrick , slabun69 , vladislavrac , SM0503 , ivanka230 , TimeLady , Lena_Lenči , zaxxxx , janja

#4 Giga

Giga

Advanced Member

• E book tim
  • PipPipPip
  • 417 posts
  • 11382 thanks

Posted 12 April 2013 - 19:06

SOPHIE KINSELLA:
ŠOPINGHOLIČARKA U INOZEMSTVU
SHOPAHOLIC ABROAD

soping1.jpg

Nakon urnebesno smiješnih dogodovština u prvom dijelu trilogije - "Tajni snovi jedne šopingholičarke", čini se da se život Becky Blomwood umalo pretvorio u bajku. Jer postala je financijska savjetnica u popularnoj TV-emisiji Morning Coffee, otplatila sve dugove, sprijateljila se sa svojim bankarom i uživa u ljubavnoj vezi s mladim i uspješnim poduzetnikom Lukeom Brandonom.

Najnovije pravilo koje je uvela u svoj život : KUPI SAMO ONO ŠTO ZAISTA TREBAŠ srušiti će se kao kula od karata dolaskom u New York - najglamurozniju destinaciju svih šopingholičara svijeta.

Sjaj i luksuz njujorških dućana - kao i dodatna "olakotna okolnost" da su pristigli računi kilometrima daleko, s one strane oceana - potpuno će ošamutiti Becky.

Kada konačno pomisli da je napokon našla raj na zemlji, novinski članak iz domovine vratit će je u stvarnost.

ODLOMAK IZ KNJIGE:
Zovem se Sophie Kinsella i totalna sam šopingholičarka.

Nemojte me ni pitati koliko kartica imam u novčaniku, i koliko teško odoljevam porivu da ih neprestano koristim. Uz svaku od tih dragih kartica vezana je, naravno, sasvim neodoljiva ponuda. Na primjer, ako ti je račun veći od 50 funti dobiti ćeš BESPLATNO torbicu za spužvu!
Pa ako to nije dobar posao, onda što je ?!
I eto, premda sam ušla kupiti samo par hulahopki zatičem samu sebe kako popunjavam formular i tražim okolo neke sitnice ne bih li svoj račun nekako nagurala na 50 funti.
Što, nažalost, nikada nije naročito teško. Jedino što me (za kratko) zaustavi je onaj strašan dan u mjesecu kad se u mom sandučiću za poštu pojavi račun. Ako je istina da je tjedan dana u politici dugo vrijeme, onda je mjesec dana u šopingu čitava vječnost. Naime, sva odjeća koju tek trebam platiti već je iznošena, dosadila mi je i završila na zadnjoj polici u ormaru. I još očekuju da im za to platim?
Navikavanje na svaki novi (neopravdano visok) račun prolazi kroz nekoliko faza:

• Poricanje: Ovo je greška... To ne može biti moj račun.
• Gubitak pamćenja: Pa, možda sam ipak...?
• Bijes: Mrzim samu sebe. Kako sam mogla toliko potrošiti?
• Pomirenje: Barem sam osvojila gomilu bodova. Trebam samo smisliti kako da ih najbolje iskoristim... i što da kupim.
Iako se radi o zabranjenoj temi, priznajem da bolujem od neizlječivog PMS-a (Pre-Mastercard-Stres)

HR- PDF, DOC

Hidden Content

Edited by Giga, 23 October 2013 - 14:35.

Thanked by 17 Members:
sirima , confused123 , Nyks , Sandra113 , simba26 , shopaholic231 , Prebond , cvetuljak , slabun69 , MirnaBecevic , vladislavrac , SM0503 , TimeLady , Fiona , Lena_Lenči , volter , janja

#5 Giga

Giga

Advanced Member

• E book tim
  • PipPipPip
  • 417 posts
  • 11382 thanks

Posted 12 April 2013 - 19:07

SOPHIE KINSELLA:
TAJNI SNOVI JEDNE ŠOPINGHOLIČARKE
THE SECRET DREAMWORLD OF A SHOPAHOLIC

tajni_snovi_V.jpg

Becky Bloomwood živi u prekrasnom stanu u Londonu, ima mnogo glamuroznih poznanika, ormari su joj natrpani trendsetterskom odjećom no jedini je problem što njezina zarada ne može pokriti njezine troškove.
Zaposlena kao novinarka u časopisu Uspješna štednja, Rebecca svakodnevno savjetuje svoje čitatelje kako pametno postupati s novcem, ali u svom životu ona je potpuno suprotan primjer!

Kada ju banka počne proganjati s dospjelim računima, pokušava srezati većinu izdataka, ali i pronaći dodatni posao. Koji će od svih napora koje poduzima uspjeti? U međuvremenu je Beckyna jedina utjeha da si kupi "samo nešto maleno, da me razveseli. T-shirt ili nešto. Ili čak samo pjenu za kupanje. Neću puno potrošiti. Samo ću ući u..."

Iz strane kritike:

"Kinsellini su dijalozi bistri, čak i sporedni likovi dobro su karakterizirani, a njezina parodija svijeta reklama jako je smiješna."
( Washington Post Book World )
"Ne čekajte na rasprodaju kako biste kupili ovu sjajnu knjigu."
( US Weekly )
"Romantično, ali iznenađujuće duhovito."
( The Sunday Mirror )
"Kinsellina Becky šašava je i smiješna...Morali biste se jako potruditi da nađete bolji glavni lik."
( People )

HR- PDF, DOC

Hidden Content

Edited by Giga, 23 October 2013 - 14:35.

Thanked by 19 Members:
sirima , MimiV , Nyks , Rose , ljubicabs , Prebond , cvetuljak , slabun69 , i-93 , vladislavrac , malaprinceza , SM0503 , Caca94 , zilhad , eternity75 , TimeLady , Lena_Lenči , volter , janja

#6 Giga

Giga

Advanced Member

• E book tim
  • PipPipPip
  • 417 posts
  • 11382 thanks

Posted 12 April 2013 - 19:11

SOPHIE KINSELLA:
MINI ŠOPINGHOLIČARKA
MINI SHOPAHOLIC

mini-shop-v.jpg

Ponovno smo s najdražom šopingholičarkom Becky Brandon (djevojački Bloomwood) u ovoj veseloj priči o bračnom životu, odgoju dvogodišnjakinje i, u uvjetima novonastale ekonomske krize – organiziranju fantastične rođendanske zabave. Iako je mislila da će majčinstvo biti mačji kašalj i da joj se rođenjem kćerkice ostvario san – napokon je dobila životnu šopingfrendicu, dvogodišnja Minnie ipak ima drukčiji pristup opsesivnoj kupnji.

U stanju je opustošiti sve robne kuće, njezina je omiljena riječ "moje", a uspijeva se čak uključiti i na e-bay aukcije. No i ekonomska kriza uzela je danak, Becky i njezin muž Luke još uvijek žive s Beckynim roditeljima, nikako ne uspijevaju kupiti vlastitu kuću, osjetan je pad poslovnih prilika, ali Becky zaključuje "pa što, ako je kriza, nije rat" i odlučuje iznenaditi Lukea rođendanskom zabavom u okviru skromnog budžeta.

Ali stvari se učas zakompliciraju – kad troškovi izmaknu kontroli, Becky mora odlučiti hoće li prihvatiti pomoć tajanstvene neugodne osobe, dotad uvijek nesklone njoj i njezinoj maloj obitelji, i riskirati da povrijedi sve koje voli.

Iz strane kritike:
„Urnebesna zabava... Brža od peglanja kartice, jača od kupona Platiš 1 dobiješ 2, u stanju nakupovati kompletne ormare odjeće u Jedinstvenom sprintu po šoping centru – eto to je šopingholičarka.“
The Washington Post

„Domišljato i urnebesno veselo.“
Cosmopolitan

„Napeto štivo... Šarmantno i zanosno.“
Daily Telegraph

„Briljantno... Smiješno, romantično i uvjerljivo.“
Heat

„Gotovo plačeš od smijeha.“
Daily Mail

„Mahnita avantura.“
People

„Da vrištiš od smijeha.“
USA Today

HR- PDF, DOC

Hidden Content

Edited by Giga, 23 October 2013 - 14:36.

Thanked by 29 Members:
Risafova , sirima , dadaema , Nyks , leawana , mamil8 , kasicica , IvanaG85 , zelez , Prebond , dzasmin , blankakan , iffet , cvetuljak , slabun69 , Ljiljamila , vladislavrac , Cecily , SM0503 , eternity75 , komsinica , TimeLady , axal , nadilav , Lena_Lenči , Ginger , volter , janja , yovanaa

#7 Dalmatinka68

Dalmatinka68

Member

• Members
  • PipPip
  • 25 posts
  • 1799 thanks

Posted 30 October 2013 - 22:59

Sophie Kinsella
Znaš li čuvati tajnu?

Can you keep a secret?

0c525n6rge80mjbgdktw.jpg

Roman "Znaš li čuvati tajnu?", najavljuje se kao romantična komedija o Emmi, 25-godišnjoj marketinškoj asistentici u velikoj korporaciji.

Obuzeta strahom od letenja i uvjerena da neće preživjeti, Emma usred turbulencija svoje pomno čuvane male tajne, koje skriva od dečka, roditelja, prijateljica i kolega, otkriva potpunom neznancu koji u zrakoplovu sjedi pored nje. Sve to ne bi bilo tako strašno da ga već sutradan ujutro ne susreće u uredu.

Sken i obrada: Dalmatinka68
Hr,pdf

Hidden Content

Edited by Dalmatinka68, 30 October 2013 - 23:10.

t4502.gif     ulopda24611.gif

Thanked by 91 Members:
brcanka_86 , vecika , Dada23 , sirima , iki75 , Nyks , GEORGINA , reader558 , nermana12345 , jeckolino , Sherry_Senegie , stefanelica , tikamare , zvucnik , nevenanena92 , Pipixie , jelica05 , tatjana347 , amanda , vanja064 , ailuka13 , shone0801 , maraninavanja , kovac.dragana , nicolia , Ivana5 , ana.vandjija , ana1981gojic , denis93 , katarina.ivanova2000 , iffet , Dawius , Melita , daca71 , slabun69 , ksenija2 , zhoopack , anka16 , bonnie.b , jasna-mica , Kalence , vladislavrac , Aisa P. , Tijana66 , Marky , djadjaiwa , Adisa815 , orhida85 , bociric , dućo , dusko51 , bagetopleva , naty1dnt44 , SM0503 , Tanja 1971 , mirjana.985 , BettyJean , niki , Gospodjica_Maja , Hickory , natasha91nbg , VesnaSch , nespula , TimeLady , sieena , selma omerovic , mikaela , LadyMaya , Takujin , djur.andjela , milanche.st , Giga , Lena_Lenči , MikiTajci26 , Ginger , Miss Smila , sandra markov , seltik011 , goca1357 , duhic meduhic , slaavica , tanja t , sgordan , vikibuba , sekerov , sekacar , volter , qwe , nerra , cvetuljak , janja

#8 ixtis

ixtis

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 195 posts
  • 8683 thanks
  • LocationMeraklije

Posted 03 April 2014 - 16:06

Sophie Kinsella - Sjećaš me se

secas_me_se-sofi_kinsela_s.jpg

Leksi se budi u bolničkom krevetu posle saobraćajne nezgode misleći da je 2004, da joj je dvadeset pet godina, da ima krive zube i da nema sreće u ljubavi. Ali, na svoje zaprepašćenje, shvata da je zapravo 2007. – i da joj je dvadeset osam godina, da su joj zubi savršeni, da je postala šef u firmi – i da je udata! I to za zgodnog milionera! Kako se, za ime sveta, našla u tom bajkovitom životu?

Ona prosto ne može da poveruje u svoju sreću – naročito kad ugleda svoj predivni novi dom. Sigurna je da će, pošto ponovo upozna svog muža, imati savršen brak. On joj je čak napisao i „bračni priručnik“, koji bi trebalo da joj pomogne u tome.

Međutim, dok upoznaje svoju novu ličnost, u njenom savršenom životu pojavljuju se pukotine. Svi njeni stari prijatelji je mrze. Konkurenti žele da joj preotmu posao. A zatim se pojavljuje i jedan razbarušeni, seksi momak... sa novim šokantnim vestima.

Šta joj se, do vraga, desilo? Hoće li se ikad setiti? I šta će biti kad se seti?

Izvor: Ginger

EPUB - HR

Hidden Content

Thanked by 72 Members:
Firenca , sirima , marija.b , ZMIJA21 , tinka22 , iki75 , anabmu , sony1974 , Anima@ , Nyks , GEORGINA , jeckolino , Nea , nanaog , tammi , AlmaM , nunu5896 , maraninavanja , ajaalisa , Ana Marinov , tteosic , Hristina74 , miljanka48 , nymeria , addisa , romantična geekica , dtodor , ana1981gojic , BlueButterfly , tajna , iwancica92 , Baronesa , mark77 , wsalew , sprinterica12 , Stopalce , mah , zaninas , Lena_Lenči , Lily69 , ado31 , deniscar , mia123 , elada8 , triniti , Brankaca , Ginger , Prebond , draganap , jraketic , ivanaj , cvetuljak , Anyss , baldrick , silvanaa75 , WoodWorker , sgordan , Green Zone , vladislavrac , lilian , nani064 , janja , zoka63 , slabun69 , kalimero , zhoopack , manja , doli2012 , Vish , volter , dsrdjan , bane007

#9 Ginger

Ginger

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 154 posts
  • 5351 thanks

Posted 04 April 2014 - 06:44

Sophie Kinsella - Sjećaš me se

secas_me_se-sofi_kinsela_s.jpg

To su bili moji počeci :D 

Thanked by 48 Members:
iki75 , yovanaa , GEORGINA , nermana12345 , jeckolino , AlmaM , Tijana66 , nevenanena92 , maraninavanja , vanja064 , ajaalisa , c4ja , Ana Marinov , blacro , tteosic , ljubicabs , astral , nicolia , sogor , Rita , miljanka48 , dtodor , eternity75 , ana1981gojic , iwancica92 , katarina.ivanova2000 , rokomarijetaluka , slaavica , vladislavrac , vladimirsa , sgordan , Marky , macko2905 , Kalence , cvetuljak , ronnan , Lena_Lenči , deniscar , nana_du , qwe , mia123 , lakiyu , boden , dobri covek , janja , volter , vmvmvm , gedora

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

BoHeGeHa Dark Blue 2.1.1 © Thomas Yugar (Chemical Chaos)
Official upgrade for IPB 2.3.x © Michael ( Dev Fuse )
3.X © Upgrade by Dumbledore ( Tppskinning )

eXTReMe Tracker