Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Knjiga iz mog ugla, omiljeni autori, što čitate, izlazi uskoro...

816 replies to this topic

Bri

Bri

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 596 posts
  • 12641 thanks

a ja ti baš htjela preporučiti Snježno sljepilo, ali onako naslijepo  :D  - nisam čitala

Teror je nanovo sređen, čitala sam i dotjerala ju točno identično kao papirnata, pa ako si imao onu staru obradu bolje si uzmi sad ovu

Stefanson - predobar, evo tu je moja recenzija čim sam pročitala knjige, da se ne ponavljam

Please Login or Register to see this Hidden Content

Ženom se ne rađa. Ženom se postaje.

Thanked by 4 Members:
Dalmatino , boden , kozar , besnilo

kozar

kozar

Newbie

• Sponsor
  • Pip
  • 18 posts
  • 14 thanks

Citao sam Teror kad je napolju bilo -20. Znaci, citam knjigu i kad izadjem napolje ja se ugrejem :) 

Vredi spomenuti i istoimenu seriju od 10 epizoda, nije toliko hladna koliko i knjiga, niti se potpuno preklapa sa knjigom, ali vredi pogledati ako je knjiga vec procitana.

Thanked by 3 Members:
besnilo , boden , Bri

tymoty

tymoty

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 posts
  • 36 thanks

Knjige iz ciklusa "Mač senki" Dž.V.Džouns, izvanredno...

besnilo

besnilo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 36 posts
  • 158 thanks

Ovde nije moguce citirati neciji post? :)

@Kozar

Meni se serije skoro uopste nije svidela... Otisli bre, ljudi u najhladniji deo zemlje, a nijedno za 10 epizoda se ne smrznuse niti se videlo da im para izlazi iz usta, kao da su na plus 15 :D

Knjiga mi se veoma dopala, mada sam vise realista i ne volim kad se ode u krajnost pa epilog budu... da ne otkrivam. Bas zato mi je vise legla knjiga Gnusno, jer se sve kao vrti oko snesnih cudovista, jetija, ali se sve zadrzava u granicama normalnog i realnog.

@Bri

Ovo Sjóna, nemamo na forumu?

Edited by besnilo, 10 September 2018 - 08:38.

boden

boden

Silver Member

• Global moderator
  • 3,609 posts
  • 87940 thanks
  • LocationBD tim

Ovde nije moguce citirati neciji post? :)

Imaš dugme Quote. ;)

quote.png

Ovo Sjóna, nemamo na forumu?

Imamo.

CJzhZhK.png

Obrade postavljam isključivo na BalkanDownload forum i GARANTIRAM za njihovu kvalitetu. Na svim ostalim forumima i stranicama gdje se mogu naći uglavnom su promijenjene, moguće nisu kompletne niti su izgledom onakve kakve bi trebale biti. Ako i imaju moj logo ili ostavljen potpis vjerojatno su izmijenjene i nisu više moj originalni rad.

Thanked by 1 Member:
besnilo

besnilo

besnilo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 36 posts
  • 158 thanks

Aha, mora da se udje dole u polje za kucanje... Nema klasicno, odmah ispod poruke koju zelim da citiram.

Hvala i za to a i za ovog Sjona.

Ne znam zasto ali vrlo cesto kad pretrazujem mi ne izbaci insta od rezultata, iako unesem tacno ime, u originalu. Uspem da nadjem tek kad idem na topics list (sto malopre nisam uradio :) )

Thanked by 1 Member:
boden

boden

boden

Silver Member

• Global moderator
  • 3,609 posts
  • 87940 thanks
  • LocationBD tim

Ne znam zasto ali vrlo cesto kad pretrazujem mi ne izbaci insta od rezultata, iako unesem tacno ime, u originalu. Uspem da nadjem tek kad idem na topics list (sto malopre nisam uradio :) )

Tražilica je ispravna i dobro radi ali je ovdje bio problem što je Sjón u Topicu upisan kao Sjon da se ne bi dogodio drugi problem pri pretrazi Topic liste. Da je ispravno napisano onda bi ga stavilo negdje na kraj liste slova S pa bi oni koji bi tamo tražili a previdjeli ó u imenu mogli pomisliti da je nema. Ni jedno ni drugo rješenje nije savršeno ali ovako rade i online katalozi knjižnica pa možemo i mi. ;)

CJzhZhK.png

Obrade postavljam isključivo na BalkanDownload forum i GARANTIRAM za njihovu kvalitetu. Na svim ostalim forumima i stranicama gdje se mogu naći uglavnom su promijenjene, moguće nisu kompletne niti su izgledom onakve kakve bi trebale biti. Ako i imaju moj logo ili ostavljen potpis vjerojatno su izmijenjene i nisu više moj originalni rad.

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 5,702 posts
  • 221738 thanks
  • Locationnisam ja odavde

rešenje za takve primjere je da se u naziv teme stave oba imena... najpre sa našim slovima zbog Topic liste a u zagradi može i originalno ime...  recimo ovako:

Sjon (Sjón) 

16_bd_Untitled-1.png
Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 3 Members:
besnilo , tymoty , Roshi

besnilo

besnilo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 36 posts
  • 158 thanks

Ragnar Jonason - Snezno slepilo

U pocetku mi je bila spora i mlaka, ali u jednom trenutku pocinje da bude slozenija i zanimljiva. Iako je po vokaciji triler, nema puno primesa tog zanra niti akcije, nema krvi, nasilja, serijskih ubica itd. vec samo jedan bezazlen "zlocin". Vise moze da se okarakterise kao drama i svojevrsni vodic o malom gradicu na severu malo poznate zemlje, Islanda.

Autor je, poput sunarodnika Alnardura Indridasona, koncizan, nema nepotrebnih informaicja, razglabanja i razvlacanje zarad veceg broja strana.

Podsecala me je tokom citanja na Nevestu iz Mumbaja, valjda zbog atmosfere i zagonetnosti malog mesta i njegovih mestana, gde svi sve znaju i niko nista ne zna.

Dakle, kome se dopadaju knjige Indridasona i Karin Fosum, pretpostavljam da bi mu se dopalo i ovo delo.

Thanked by 5 Members:
volter , tymoty , boris 88 , markocim , severijan

Bri

Bri

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 596 posts
  • 12641 thanks

9fhSuGS.jpg

evo knjige koju sam pročitala u 2 dana, nisam ju mogla ispustiti iz ruku,

ali ne očekujte neko lagano štivo, izniman stil pisanja

u jednoj rečenici prelazi iz prvog u treće lice, iz jednog lika u drugi, iz jednog vremena u drugo

cijela knjiga izgleda kao neka vrsta samsare, ciklički krugovi života koji se ponavljaju, isti lik preslikan u daleku prošlosti, u blisku, u sadašnjost

i ne nije nikakav fantasy niti neka hindu filozofična knjiga

zapravo je saga o životu iznimnog čovjeka, erudita i znalca, ali isto tako i nekako nespremnog na stvarni život

i to na jedan veoma tužan život

na početku me iznenadila i doza humora u prikazu djetinjstva, ali i tuga zbog dječaka koji odrasta bez ljubavi a jedina utjeha su mu imaginarni prijatelji

jedna violina je centralni predmet oko kojeg se pletu sve priče, neka vrsta sidrišta u samoj radnji

ali nije knjiga o violini  :)

sad i ja pišem kao Cabre, sve bi rekla, al bih terebala pričati s desetak strana  :D

u svakom slučaju, nezaobilazno djelo izuzetne umjetničke i prozne snage, bit ćete bombardirani svim emocijama

netko je bio tu napisao da je Cabre najbolji živući pisac, jako blizu sam tome da se složim s ovom izjavom  :D  :D

p.s. čitala sam ju na moru, dva dana nisam stigla do plaže, dok ju nisam pročitala, ovo sve govori  ;)

Thanked by 9 Members:
ProdavacSnova , kozar , markocim , tymoty , boris 88 , ultimaV , severijan , volter , boden

boden

boden

Silver Member

• Global moderator
  • 3,609 posts
  • 87940 thanks
  • LocationBD tim

Da nadodam ovom osvrtu na knjigu "Ispovijedam" da je osnovni motiv knjige zlo, zlo koje se provlači stoljećima, a katalizator svega je jedan predmet. Od zla nema bijega jer nitko nije imun. Svi nose bar djelić toga ali ipak ima i nekih koji se pokušavaju iskupiti. Upravo zato se knjiga i zove Ispovijedam.

netko je bio tu napisao da je Cabre najbolji živući pisac, jako blizu sam tome da se složim s ovom izjavom

U potpunosti se slažem s ovim, sjajan pisac. "Ispovijedam" je jedna od najboljih knjiga koju sam do sada pročitao. A pročitao sam ih jako puno. :)

CJzhZhK.png

Thanked by 5 Members:
kozar , Prebond , tymoty , Bri , ultimaV

besnilo

besnilo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 36 posts
  • 158 thanks

Sjon - Plava lisica, e ta je još najotkačenija   :)

Bri, da li su ovakve stranice u Plavoj lisici, proizvod loseg sredjivanja el.formata, ili jednostavno covek ima stil da mu na strani budu 2 recenice, pa se prebacuje na sledecu? :D

Edited by besnilo, 15 September 2018 - 14:18.

boden

boden

Silver Member

• Global moderator
  • 3,609 posts
  • 87940 thanks
  • LocationBD tim

Bri, da li su ovakve stranice u Plavoj lisici, proizvod loseg sredjivanja el.formata, ili jednostavno covek ima stil da mu na strani budu 2 recenice, pa se prebacuje na sledecu? :D

Ako mogu ja odgovoriti umjesto bri, tako je pisana. Mi ne postavljamo polovne knjige, naročito ne članovi BD tima. Uostalom možeš se i sam uvjeriti jer sam postavio englesku verziju. ;)

CJzhZhK.png

Thanked by 1 Member:
markocim

besnilo

besnilo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 36 posts
  • 158 thanks
Ma znam, šalio sam se :) jasno je da je namenski pisana ovako... mozda da bi se nakupilo nesto strana, u suprotnom bi sve stalo u 5-6 :D

Bri

Bri

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 596 posts
  • 12641 thanks

besnilo, rekoh ti ja da je taj najotkačeniji od svih mojih čudaka

premda ja volim i takve šture knjige, pa si ti misli što je pisac htio reći  :D

evo primjer malecne knjige koja je nabita svakakvim emocijama, najviše beznađem - I konje ubijaju, zar ne - Horace McCoy

no dakle, sve rečeno na 150 str malog formata, a zdrmala me više nego neke knjižurine od 500

Thanked by 2 Members:
severijan , boden

besnilo

besnilo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 36 posts
  • 158 thanks
Pročitao sam ga... jedna od onih knjiga za koje se ne mozes odlučiti da li bi je ocenio sa 5 ili 1, pomesani utisci. Nekako, čim sam pohvatao stvari i poceo da uživam, ona se završila :)
Hvala tebi na preporuci, u svakom slučaju, interesantna tema i zanimljiv čudan stil :)

Thanked by 1 Member:
Bri

Bri

Bri

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 596 posts
  • 12641 thanks

je, malo je čudnjikava u početku, to natjecanje, malo bedasto, a onda skužiš da uopće nije natjecanje u pitanju, nego taj zatvoreni krug ispraznog života

stalno jedno te isto, u krug, u krug i nikako se izvući iz toga

ali meni je taj očaj tako izbijao na površinu da sam u jednom trnutku, nakon 2/3 knjige ostavila sve i digla ruke na dva dana, ode i ja u crnjak skupa s njima  :D

naročito kad je ona cura počela kukati, ma ajd mala bježi, prešla ja na veselije teme  :D  :D

poslije sam se, naravno, vratila i završla, ali rijetko moram tako malu knjižicu ostavit nepročitanu

a Lisica je ... pa Lisica  :D

Thanked by 2 Members:
tymoty , boden

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

ProdavacSnova