Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Knjiga iz mog ugla, omiljeni autori, što čitate, izlazi uskoro...

940 replies to this topic

boris 88

boris 88

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 222 posts
  • 3804 thanks

Robert Ejkman - Hladna ruka u mojoj
Ovo je prva zbirka priča ovog autora objavljena na srpskom, i na osnovu nje slobodno mogu reći da je Ejkman jedan od
najboljih horor pisaca druge polovine 20. veka, ako ne i najbolji. Ova žanrovska odrednica "horor" možda je i bolje da se
ne koristi za ovog pisca, jer mnoge odbija kad čuju za nešto da je horor, Ejkman je pre svega izuzetan pisac, čak možda
i bolji od nekih glavnotokovskih, i bilo bi šteta da ga zaobilaze zbog te odrednice.
Oni koji od horora očekuju čudovišta, kasapljenje i prolivanje litara krvi, ovde to neće pronaći, naći će suptilne, atmosfe-
rične priče u kojima Ejkman potencira odsustvo krajnjeg odgovora ili objašnjenja, svesno prihvatajući nelogičnost i iraci-
onalnost.
Zanimljivo je da je on unuk pisca Ričarda Marša, autora bestseler romana The Beetle (1897), koji je objavljen iste godine
kad i Drakula, Brema Stokera, i u to vreme je bio popularniji od njega.

Thanked by 7 Members:
Višnja2 , midhadz , toskezoran , tihoj , severijan , tymoty , markocim

dulence

dulence

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 235 posts
  • 8166 thanks

Odgovor na: 

Please Login or Register to see this Hidden Content

Jedna od rijetkih knjiga (na ovu temu) prevedena i dostupna u pdf formatu. Pokusao sam da je podignem u biblioteci, ali mi bibliotekarka odgovori " Jeste, da ti je izdam pa da je ne vratis. Mozes je citati iskljucivo u biblioteci"

Kada realno sagledaš situaciju, bibliotekarka je sa razlogom zabrinuta. Izda knjigu a onda taj koji je uzeo, pročita i rokne se. Dok se završi ostavinska rasprava, pa dok se sve izdeli... ko zna da li bi ona opet dobila tu knjigu. :)

Crno al' crn i naslov. Uzeo sam je da vidim šta su unutra ubacili. 

Thanked by 4 Members:
tabusoft , midhadz , toskezoran , boden

alexandia

alexandia

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 149 posts
  • 150 thanks

Bela Hamvas, mudrac XX veka procitao je sve svedske filozofije na originalnim jezicima i to sazmeo kroz svoje eseje jednostavnim jezikom razumljivim svakom citaocu. Na fb postoji grupa jubitelja njegovih misli- Mudrac Bela Hamvas, učitelj života.

Thanked by 2 Members:
midhadz , toskezoran

Rónán

Rónán

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 471 posts
  • 25434 thanks

ПРВА КЊИГА 111. РЕДОВНОГ КОЛА СКЗ

Епиктет
О ПИТАЊИМА КАРАКТЕРА И МОРАЛНОГ ИЗБОРА

Књ. 741

„Човек може да буде срећан ако рационално и без роптања реагује на оно што му се догађа, а што је део божјег плана; снага и способност да све поднесе дата му је од природе, и ништа од тога што му се дешава не превазилази његове снаге.“

MlaZTZm.jpg

4a0u4mk.gif

Thanked by 5 Members:
gvujke , [email protected] , midhadz , ultimaV , markocim

tymoty

tymoty

Newbie

• Members
  • Pip
  • 15 posts
  • 46 thanks

En Leki - Pravda pomoćnika

Uz veliki napor i zalaganje pročitao 78 strana dok probavni trakt nije nadjačao volju. Dosadna, tužna, tunjava tmuša od romana. Šta ćeš, ne daje svaka generacija Orsona Skota Karda ili Ursulu Le Gvin da obrade ovakvu temu. Ali bože mili, OVO je dobilo silne nagrade i trebalo bi da stoji barabar uz Asimova, Klarka, Herberta, Zelaznija, Brina, Nivena...

O tempora o mores! Ma daj, BLJAK brate ( i sestro ) !

Thanked by 1 Member:
boden

Bri

Bri

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,265 posts
  • 26749 thanks

nemoj zezati?

a ja se baš spremam čitati, dobila silne hvalospjeve

pomislih - eto napokon dobrog sf-a

trenutno čitam Iana McEwana - Mašine kao ja

uh, uh, nekako je creepy, malo mi se vrti u glavi od nje  :D

1982. Argentinci osvojili Falklande, Alan Turing živ i zdrav izmislio UI, pa onda McEwan doda nešto stvarno iz tog vremena

treba pohvatati takvu fikciju, izokrenula mi je stvarnu povijest i izmišljenu, sve djeluje nekako pomalo bizarno

zapravo mi je čudna, ne znam sviđa li mi se ili ne  :D

odlučit ću kad pročitam još tih 80 stranica

Ženom se ne rađa. Ženom se postaje.

Thanked by 1 Member:
boden

tymoty

tymoty

Newbie

• Members
  • Pip
  • 15 posts
  • 46 thanks

Gospođa Leki je sklepala svemirsku sagu od imperijalističke polufeudalne visokotehnološke vrste opsednute čudnom religijom itd... ,ko se sa tim uhvati u koštac srećno mu bilo, taj Ian McEwan deluje zabavno, alternativna istorija je tema nekih od najboljih knjiga koje sam pročitao, npr. Pavane, Čovek u visokom dvorcu (tv serija je odlična), Godine riže i soli, Anno Drakula Kima Njumana, moj favorit za ovo dugo toplo leto je Ian McDonald, težak za čitanje skoro kao Kim Stenli Robinson, rečenice ti lome kičmu ali likovi, vizija, ideja... :D

Bri

Bri

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,265 posts
  • 26749 thanks

ahaha, McDonald, mene zadesio Brazil

steampunk, kvantna tehnologija, capoiera

preklapanje 3 perioda, 1732. isusovci u osvajanju područja uz Amazonu, 2006. izokrenuta malo, i 2032.

i k tome priča o nogometu i brazilskim favelama

ajme, trebalo mi je da pohvatam tko, što, kuda gdje  :D

na kraju mi se svidjela, ako ti se upušta u to, samo naprijed

Robinson mi je bio lakši, ali možda zato što sam ga čitala na hr, u Brazilu je bilo dosta slenga koji me poprilično mučio

a i jako puno portugalskih izraza, no onda sam se nekako privikla

tymoty

tymoty

Newbie

• Members
  • Pip
  • 15 posts
  • 46 thanks

On je retka 'tica, svaka knjiga mu je na drugu temu, i Brazll, i Reka bogova ( Indija), Tekija ( Turska), Bespuće ,,(kolonozacija Marsa), Srce, ruke i glasovi i Nekrovil to ni đavo ne zna gde da smesti, sad počinjem Lunu - mlad mesec, jedini pisac koji je nalik njemu po raznovrsnosti je Brendon Sanderson...

Bri

Bri

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,265 posts
  • 26749 thanks

tymoty, meni se čini da bi mi tako mogli do sutra  :D

da, Sanderson, ali njegove sam čitala samo knjige iz Arhiva olujne svjetlosti (na žalost izgleda ih više neće prevoditi)

premda mu je izvrsno izmaštan svijet, meni je imao manu kod likova, svi su bili ispravni, onako, volim kad se pojavi gadan mutikaša

ili cinični tip kao Glokta ili neki baš gadni gad 

dosta od mene, neće taj McEwan skoro ako ovako nastavim  :D

kozar

kozar

Newbie

• Sponsor
  • Pip
  • 22 posts
  • 27 thanks
Šteta za Pravda pomoćnika... A ipak ću probati pa šta bude ... dok završim Deca vremena koju, ovako na pola knjige, mogu da preporučim. Ništa do sada neviđeno ali lepo smućkano. (jel vam radi reply na Tapatalk?)

Thanked by 1 Member:
Bri

PaladinBL

PaladinBL

Newbie

• Members
  • Pip
  • 33 posts
  • 33 thanks

"Deca vremena" bih rado čitao, imam je već neko vrijeme, ali koliko vidim ima i drugi dio a volim čitati tek kad se serijali završe i objave kod nas, kad ih imam u kompletu (zbog toga sam možda jedan od rijetkih koji još nije čitao "Pesma leda i vatre"). Zna li neko koliko se otprilike čeka da kod nas objave ako je nastavak "Dece vremena" izašao u maju ove godine?

Thanked by 1 Member:
Bri

tymoty

tymoty

Newbie

• Members
  • Pip
  • 15 posts
  • 46 thanks

"Deca vremena" je knjiga za sebe, njen drugi deo je nastavak onoliko koliko je npr. Govornik za mrtve nastavak Enderove igre, i možda ga nikad na dočekamo, kao ni Martina da završi svoj serijal. Uostalom, Pesma leda i vatre je toliko dobra da se čekanje ne isplati...

Thanked by 1 Member:
Bri

vatro

vatro

Newbie

• Members
  • Pip
  • 7 posts
  • 5 thanks

upravo završio -Djevojka koja je morala umrijeti -David Llagercrantz. Pa skoro šteta para.

Thanked by 2 Members:
Bri , Roshi

Roshi

Roshi

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 67 posts
  • 630 thanks

:( :angry: :(

Thanked by 1 Member:
Bri

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,387 posts
  • 65612 thanks
  • LocationOut there

Pokojni Stieg se prevrće u grobu, ali pola sveta kupuje i čita te gluposti, uključujući i  mene :( ....

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 2 Members:
Corinthian , Bri

Roshi

Roshi

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 67 posts
  • 630 thanks

Jasno je to i meni, i ja jedva čekam da se kod nas na forumu pojavi epub poslednje obrade Davida Lagercrantza. Bez obzira što me nikad nije razočarao u tome koliko može da zezne takav potencijal koji je Lašon postavio. ^_^

Nego, zanimljivo mi je nešto drugo... Kako sam razumeo, ovo je i doslovno poslednja knjiga koju će Lagercrantz pisati na temu Milenijuma. Odnosno, Stigovi otac i brat su potpisali ugovor sa Lagercrantzom za tri knjige, i kako je on to odradio, ova dvojica neće produživati ugovor. To mi daje nadu da će možda neko drugi biti angažovan da nastavi seriju, i možda će taj neko drugi ceo posao uraditi bolje nego Lagercrantz.

A možda se samo nadam... :huh:

Thanked by 4 Members:
leptir6824 , Bri , tymoty , Corinthian

boris 88

boris 88

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 222 posts
  • 3804 thanks

Sergej Dovlatov - Puškinova brda
U ovom romanu Dovlatov piše o svojim poslednjim mesecima u Rusiji, gde radi kao vodič u Puškinovom
memorijalnom kompleksu, pre nego što je morao da emigrira u Ameriku.
Dovlatov je jedan od najduhovitijih ruskih pisaca, ali iza te duhovitosti je melanholija i egzistencijalna strava.
Što je kod ruskih pisaca gotovo neizbežno.

Thanked by 5 Members:
Bri , tymoty , jocamx , boden , markocim

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,387 posts
  • 65612 thanks
  • LocationOut there

The Guardian je objavio listu 100 najboljih knjiga 21 veka:

Mozda nekih ima i ovde :)

Ovo je 2. (nema)

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 8 Members:
ultimaV , bob15 , volter , boden , severijan , brankod1977 , Višnja2 , tymoty

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,088 posts
  • 54098 thanks

Nobelova nagrada za književnost dodeljene danas:

za 2018. god. Olga Tokarčuk (Olga Tokarczuk)

za 2019. god. Peter Handke

Recimo da sam polovično zadovoljan - za Tokarčukovu sam bio poprilično vidovit i od nje već unapred sredio i postavio 4 naslova - ali Handke mi je skroz izmakao iz svih mogućih kombinacija (imao sam ja jednog Austrijanca među svojim favoritima - Kristofa Ransmajera, ali očito sam tipovao pogrešnog... dobro, bar sam državu naslutio - donosi i to valjda neki poen, ha).

Thanked by 7 Members:
Herbert , boden , jocamx , forster , markocim , boris 88 , tymoty

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users