Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Julian Fellowes

2 replies to this topic

Ginger

Ginger

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 174 posts
  • 13571 thanks

Julian Fellowes

Snobovi

9789531413312_snobovi.png

Nakon uspješnice, romana "Prošlo nesavršeno vrijeme'' slavnog i nagrađivanoga britanskog scenarista, režisera i pisca Juliana Fellowesa, dolaze nam ''Snobovi''.

Edith Lavery, lijepa kći jedinica računovođe iz srednje klase, napušta dosadan posao u uredu trgovca nekretninama u Chelseau i uspijeva upecati jednog od najpoželjnijih neženja u gradu − grofa Charlesa Broughtona, nasljednika markiza od Uckfielda. 

Ali, je li život među plemstvom onakav kakav se čini? A tu je i Charlesova majka, neustrašiva lady Uckfield, za prijatelje Googie, koja nije nimalo zadovoljna sinovim odabirom…

Dobitnik Oscara, čak šest Emmyja i Zlatnog globusa, autor scenarija filmskih uspješnica poput "Gosford Parka", "Dugova prošlosti" i "Sajma taštine", kao i nagrađivane hit serije "Downton Abbey", u "Snobovima" je ponudio štivo intrigantne radnje i britkoga britanskog humora na račun pripadnika visoke klase.   

''Snobovi su moj prvi roman, iako sam nešto slično pokušao kada sam imao 19 godina, ali volim reći kako je ovo ipak moj prvijenac. Knjiga je ustvari moj pogled na svijet kada sam bio mlad, prije odlaska u kazalište. Živio sam u nekom polu stvarnom svijetu, ali imao sam dobar uvid o društvu o kojem sam pisao. Ja sam stanovnik dva tajanstvena svijeta: živim u svijetu show biznisa i svijetu visokog društva. To su svjetovi koje ljudi znaju najčešće ipak samo iz medija, ali ne i iznutra. Pomislio sam kako bi zabavno bilo otkriti im što se događa iz prve ruke.

Snobovi daju prilično zajedljiv pogled na britansku višu klasu i njihovu opsjednutost pravilima. Oni naravno sebe ne vide onako kako ih drugi doživljavaju. Oni vjeruju da živimo u svijetu čije su vrijednosti mnogo raširenije nego što to stvarno jesu, zbog čega su njihovi životi potpuno ograničeni istim. U knjizi je ustvari riječ o izboru, jer naš život je rezultat naših izbora, a kada nam je izbor onemogućen stojimo na mjestu. Poanta je onda krenuti u drugom smjeru, jer krenuti živjeti novi život iznova ne možemo''. 

Genijalno zloban portret visokoga društva i svih onih koji se čeznu u njega probiti. JILLY COOPER

Kao svaka dobra satira, Snobovi su vrhunska zabava, produbljena sjetnim žalcem istine. LITERARY REVIEW

Ginger / PDF,doc

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 229 Members:

TimeLady

TimeLady

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 217 posts
  • 20095 thanks

Julian Fellowes - Snobovi

azw3, ePub

Hidden Content

Thanked by 152 Members:

Niki1111

Niki1111

Bronze Member

• VIP
  • PipPipPipPip
  • 1,461 posts
  • 181527 thanks

Julian Fellowes - Belgravia

mzpi5g5.jpg?1

Uvečer, 15. lipnja 1815., krema britanskoga društva okupila se u Bruxellesu na zabavi koju će povijest pamtiti kao jednu od najtragičnijih − na balu vojvotkinje od Richmonda. Jer bila je to večer uoči bitke kod Waterlooa i mnogi naočiti mladići koji su plesali na balu već će se sutradan naći na bojnome polju.

Za Sophiju Trenchard, mladu i lijepu kćer glavnoga Wellingtonova dobavljača, ta će večer sve promijeniti. No, tek dvadeset pet godina poslije, kada se obitelj Trenchard u usponu društvenom ljestvicom preseli u mondenu novu četvrt Belgraviju, osjetit će se prave posljednice toga trenutka. Jer u ovome novom svijetu, u kojem se plemstvo miješa s novopečenim bogatašima, neki bi voljeli da tajne prošlosti ostanu skrivene…

Sken:  Malena
Obrada: Book as passion - Niki 

Azw3, epub i pdf
Hidden Content

8Zl5k1C.jpg

Thanked by 280 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users