Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Henryk Sienkiewicz

6 replies to this topic

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,223 posts
  • 78954 thanks
  • LocationZ E M U N

Henryk Sienkiewicz - Quo Vadis?

Henryk_Sienkiewicz_Quo_Vadis.jpg

Roman iz rimske istorije, poljskog nobelovca, sledi temu progona hrišćana. Zaljubljenost patricija Vinicija u hrišćanku Ligiju i njegovo zagovaranje nove vere, neprestano je popraćeno preplitanjem i sukobom verovanja, pogotovo u likovima Petronija i Seneke. Posebna pažnja data je biblijskim likovima Petru, Pavlu i Isusu Hristu. Opis rimskog života za Neronove vlasti otkriva čari i realnosti života u to krvavo vrijeme.

Znači, malo Rimljani, malo hrišćani, malo Neron, malo lavovi, krvi do kolena, seksa ni od korova...

Obrada: Disco Ninja

Ogromno hvala nani064 i Pepe Le Tvor-ici  :clapping: :clapping: :clapping:

Hrvatski jezik, latinica.
Formati: azw3, ePub & mobi.

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Ovo je moj upload. U slučaju mrtvih linkova, pošaljite mi PP, a ja ću obnoviti linkove.

Uživajte! 

Kultura narodu!

А что, паны? - Есть ли еще порох в пороховницах? Не иступились ли сабли? Не утомилась ли козацкая сила? Не погнулись ли еще козаки? 

Николай Васильевич Гоголь - Тарас Бульба

Kad ženu štitiš kao sestru, voliš kao ženu i poštuješ kao majku, onda si pravi muškarac.

Žarko Laušević, dramski umetnik

Lav je jači od vuka. Slon je jači od vuka. I medved je jači od vuka. Ali od svih njih, jedino vuk nikad nije igrao u cirkusu.

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

... i sve je više varvara, a sve je manje Rimljana.

Momčilo Bajagić Bajaga: "Rimljani"

Thanked by 355 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,223 posts
  • 78954 thanks
  • LocationZ E M U N

Henryk Sienkiewicz - Križari

Henryk_Sienkiewicz_Kri_ari.jpg

15-ti vek, granica Poljske i istočne Pruske. Vitezovi tevtonskog reda, "u ime Boga i crkve", postaju sve bahatiji i nasilniji. Nad Poljskom se nadvija opasnost od germanske invazije, a tevtonske provokacije postaju nepodnošljive. Poljski narod trpi teror i nepravdu, ali poljsko plemstvo odbija da trpi. Poljsko visoko plemstvo ne želi sukob sa crkvom, ali ne može ni da toleriše tevtonsko nasilje i aroganciju. Grof Jurand od Spikova je na svojoj koži iskusio tevtonsku "pravdu", imanje mu je spaljeno, žena mu je svirepo ubijena, a ratnici-monasi bacili su oko i na njegovu kćer. Malo ko se usudjuje da se suprotstavi tevtoncima, ali Jurand će, iako slabiji, navući oklop, pripasati mač i upustiti se u pravednu borbu. Ali on nije sam. Mladi vitez Zbišek od Bogdanca, zarad ljubavi prema Jurandovoj kćeri, pridružuje se Jurandovoj borbi. Sukob velikih razmera je na pomolu.

Obrada:Disco Ninja

Hidden Content

Ovo je moj upload. U slučaju mrtvih linkova, pošaljite mi PP, a ja ću obnoviti linkove.

Uživajte! 

Kultura narodu!

А что, паны? - Есть ли еще порох в пороховницах? Не иступились ли сабли? Не утомилась ли козацкая сила? Не погнулись ли еще козаки? 

Kad ženu štitiš kao sestru, voliš kao ženu i poštuješ kao majku, onda si pravi muškarac.

Lav je jači od vuka. Slon je jači od vuka. I medved je jači od vuka. Ali od svih njih, jedino vuk nikad nije igrao u cirkusu.

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

Thanked by 284 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,223 posts
  • 78954 thanks
  • LocationZ E M U N

Henryk Sienkiewicz - Kroz pustinju i prašumu

Henryk_Sienkiewicz_Kroz_pustinju_i_prasu

Jednog dana, pošto su očevi otišli na put, dođe Kamis i kaže djeci da su im očevi poručili neka s njim neka s njim otiđu za njima. Ali Kamis ih je prevario i odveo ih je kod nekih ljudi koji su ih odveli (oteli) Mahdiju. Na putu su prošli kroz pustinju i tamo je Stasio pokušao pobjeći, ali su ga uhvatili i nije uspio. Kada su ih odveli do Mahdija, Stasio nije htio primiti njegovu vjeru, pa ih je poslao na teški put, jer je znao da će djeca umrijeti. Ali naprotiv, Stasio je ubio ljude koji su ih vodili i zajedno sa Nellom, Kalijem i Meom otišli potražiti put kući. U toj prašumi su im se dogodile mnoge stvari: Nella se razbolila, pripitomili su slona, susreli su gosp. Lndea koji im je dao kinina za Nellu i puno oružja. Doputovali su do Kalijevog sela i vodili rat protiv drugog plemena. Poslije tih dogodovština su došli u pustinju gdje su svi skoro umrli od žeđi, ali spasili su ih neki vojnici i odveli ih očevima. Nakon mnogo godina Nalla i Stasio su se vječali i sretno živjeli do kraja svog života.

Hidden Content

Uživajte! 

Kultura narodu!

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

Thanked by 248 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,223 posts
  • 78954 thanks
  • LocationZ E M U N

Henryk Sienkiewicz - Ognjem i mačem

Prva knjiga Sjenkijevičeve trilogije

Henryk_Sienkiewicz_Ognjem_i_macem.jpg

Prvi roman iz trilogije Henryka Sienkiewicza.

Sredinom 17-og veka, Ukrajina je pod Poljskom vlašću. Medjusobna netrpeljivost lokalnog (kozačkog) stanovništva i Poljskih gospodara dovodi do niza dogadjaja koji će kulminirati pobunom kozaka pod vodjstvom harizmatičnog atamana Bogdana Hmjeljnjickog, i čime će biti uzdrmani i sami temelji Poljske države.
Epska priča o junaštvu i izdaji, ljubavi i ratu, Poljacima, kozacima i Tatarima. Obavezno pročitajte!

Obrada:Disco Ninja

Hidden Content

Uživajte! 

Kultura narodu!

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

Thanked by 311 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,223 posts
  • 78954 thanks
  • LocationZ E M U N

Henryk Sienkiewicz - Potop

Druga knjiga Sjenkijevičeve trilogije

Potop.jpg

Ova, druga knjiga klasične Sjenkijevićeve trilogije tutnji preko ogromnog istorijskog platna istočne Evrope u 17. veku i njene najhumanije poruke o ratu, borbi, ljubavi, izdaji i pokajanju odjekuju danas isto tako glasno kao i 1886. godine, kada je prvi put objavljena. Dešava se na krvavoj pozadini švedske invazije između 1655-1657. godine.

Okruživši se opasnim razvratnicima i zlikovcima, samovoljni mladi poljski vojnik Andžej Kmićic počinio je izdaju. Ali njegova čista ljubav prema hrabroj Oljenki vraća ga na pravi put i nadahnjuje za ličnu misiju odbrane svoje otadžbine. Sredina je 17. veka i poljsko-litvanska zajednica biva poražena u krvavim obračunima sa Šveđanima i Rusima. Poljski romanopisac Skenkijević (1846-1916) između ljubavi i rata uvodi nas u mrežu izdaje, pokajanja, vere i strasti. U pozadini se postavlja pitanje mogu li ljudi da se uzdignu iznad svog vremena i okolnosti.  

Prevod opisa by Lapidus :beer:  :clapping: & D.N.

SCAN: Cyrano :clapping:  :beer:

Srpski jezik, latinica

Formati: azw3, ePub & pdf

Hidden Content

Uživajte! 

Kultura narodu!

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

Thanked by 419 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,223 posts
  • 78954 thanks
  • LocationZ E M U N

Henryk Sienkiewicz - Pan Wolodyjowski

Treća (finalna) knjiga Sjenkijevičeve trilogije

Pan_Wolodyjowski.jpg

Prvi put objavljena 1887. godine, ova obimna saga završava Sjenkijevićevu populističku trilogiju (posle Ognjen i Mačem i Potopa). Borba poljskog naroda protiv Kozaka, Tatara i Turaka tokom 1670-tih godina nagoveštava savremenu borbu za samosvest poljskog naroda u ovoj uzbudljivoj epskoj mešavini ljubavi, rata, pustolovine i ludila. Hrabra, inteligentna i odlučna junakinja Basija, koja juri bandite na konju, u muškom sedlu, gotovo da otima glavnu ulogu svom hamletovskom mužu, pukovniku Mihalu Volodijovskom. Majstor grubog, starinskog realizma, Sjenikjević meša izmišljene likove, kao što je njegov izmišljeni plahoviti zlikovac, vispreni stari vitez, Pan Zagloba, sa istorijskim figurama poput Jana Sobjeskog, zabrinutog poljskog velikog hetmana, turskog neprijatelja i branitelja hrišćanstva u Beču. Sjenkijevićevi žestoki likovi, veći od života koračaju pozornicom istorije. Njegov opis poljske zajednice odvraća anarhiju i povlači uzde svevremene poruke nade.

Prevod opisa by Lapidus :beer: :clapping: & D.N.

SCAN: Cyrano :clapping: :beer:

Srpski jezik, latinica

Formati: azw3, ePub & pdf

Hidden Content

Uživajte! 

Kultura narodu!

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

Thanked by 429 Members:

Niki1111

Niki1111

Bronze Member

• VIP
  • PipPipPipPip
  • 1,448 posts
  • 174173 thanks

Henryk Sienkiewicz - Hanja

RvAYjQv.png

Govori o ljubavnom trouglu i neuzvraćenoj ljubavi (Hanja, Selim Mirza, Henri)

Ova me je ljubav cijeloga prožela i nije vladala samo u mome srcu nego u cijelom mome biću. Ja sam živio samo u njoj i po njoj. Kao što je krv kolala svim mojim žilama, tako je i ona ispunjavala cijelo moje biće. Dragocjena toplina strujala je od nje prema meni. Za druge možda postoji još nešto osim ljubavi, ali za mene cijeli svijet bijaše samo ljubav i osim te ljubavi nisam poznavao ništa drugo...

Hrvatski, latinica

Sken:  Harold Fander  :clapping:  :flower:

Obrada: Niki1111

Pdf.epub, azw3

Hidden Content

8Zl5k1C.jpg

Thanked by 279 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users