Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)

Šta bi ste voleli da vidite na forumu?

96 replies to this topic

CoKiShA1204

CoKiShA1204

Newbie

• Members
  • Pip
  • 14 posts
  • 18 thanks

način ti je da postaviš post u pitanja i potražnju u domaćim knjigama

to vec jesam... ostaje samo cekanje da neki ljubitelj knjiga podeli sa nama. hvala :*

fishcake

fishcake

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 94 posts
  • 891 thanks
  • LocationCamelot!

Nisam sigurna da li je ovo već pomenuto, ali da li ste razmišljali o tome da se ljudima koji nisu registrovani na forumu onemogući da vide download sekciju? Znam da dosta stranih foruma tako rade iz sigurnosnih razloga...

Oprostite na pitanju ako je njega već odgovoreno.

BD4YU

BD4YU

Gold Member

• Sponsor
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6,407 posts
  • 223979 thanks

Gosti svejedno ne vide linkove za download, za forum je bitno da bude otvoren radi indeksiranja pretrazivaca.

Thanked by 1 Member:
fishcake

preshabgd

preshabgd

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 210 posts
  • 274 thanks
  • LocationSrbija, Beograd, Tasmajdan, pa malo nize...

Ko ima vremena za kategorizaciju naslova, pricam konkretno samo o sinhronizovanim crtanim filmovima jer tu najcesce i provodim "vreme", bi mogao da "uredi" taj deo foruma, znam da to zahteva vreme, na dva nacina.

1. Ima crtanih filmova koji su iz vise delova, pa bih ja predlozio da se svi nalaze pod istim naslovom...recimo da Ice Age bude samo na jednom mestu, bez obzira na deo.

2. Ja bih razgranicio na dve osnovne kategorije sva izdanja, recimo:

- Podforum pod nazivom - Serije

- Podforum pod nazivom - Filmovi

...kao sto sad trenutno postoji podforum "3d crtani filmovi", kako god da mu je ime...

Zaboravih...

Clan, moderator,

Please Login or Register to see this Hidden Content

Poznata mi je opcija "Search", tako da nema potrebe ni za gore navedenim.

Meni se svidja ceo forum. Snalazim se uspesno i sa ovakvim vasim resenjem.

Ne bih ja tu nista menjao!

p.s.

Mozda ipak malo stoji ukrivo! :)

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 5,612 posts
  • 213254 thanks
  • Locationnisam ja odavde

Pored toga da odlićno radi pretraga, svaki forum i podforum imaju svoju vlastitu listu tema (topics list) složenu po abecedi, tako da stvarno nema potrebe po nekom ponovnom preuređivanju, pogotovo jer svako ima svoj vlastiti stav, kako bi to trebalo biti složeno.    

16_bd_Untitled-1.png
Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 2 Members:
preshabgd , Mr. Johnson

preshabgd

preshabgd

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 210 posts
  • 274 thanks
  • LocationSrbija, Beograd, Tasmajdan, pa malo nize...

Pored toga da odlićno radi pretraga, svaki forum i podforum imaju svoju vlastitu listu tema (topics list) složenu po abecedi, tako da stvarno nema potrebe po nekom ponovnom preuređivanju, pogotovo jer svako ima svoj vlastiti stav, kako bi to trebalo biti složeno.    

...a stavovi su vazni!

Valja sve, moze sada da se zatvori i tema!

dajac59

dajac59

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
  • 0 thanks

poz svima,nikada nisam odavde skinuo film pa me zanima kako se to radi,uputa bi dobro došla,hvala

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 21,529 posts
  • 672058 thanks
  • Locationscrls

Imas ovde uputstvo

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

Thanked by 1 Member:
boyyoc

boyyoc

boyyoc

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 posts
  • 1 thanks

Lep pozdrav svim filmofilima na sajtu , gustanje je preveliko , ima sam srece da naletim i postanem clan , zelim vam puno uspeha u daljem radu.

Thanked by 1 Member:
bibi

psovulj

psovulj

Newbie

• Members
  • Pip
  • 9 posts
  • 10 thanks
  • LocationTexas Kid

svoju temu gdje sam tražio da mi netko skine neke knjige sa scribda. mislim, zar je to nedopušteno, ili sam u čem pogriješio. iskreno ne znam...

bibi

bibi

Gold Member

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6,164 posts
  • 24736 thanks
  • LocationBD Caffe

svoju temu gdje sam tražio da mi netko skine neke knjige sa scribda. mislim, zar je to nedopušteno, ili sam u čem pogriješio. iskreno ne znam...

Mislim da nema potrebe da otvaras "svoju temu" kad vec imas temu za potraznju

Evo , ovdje postavis pitanje, zamolis i trazis. :)

Thanked by 2 Members:
psovulj , volter

psovulj

psovulj

Newbie

• Members
  • Pip
  • 9 posts
  • 10 thanks
  • LocationTexas Kid

da, al ovo je specifično bilo za sadržaj sa scribda. ako netko ima neki premium il nešto da pomogne.

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 21,529 posts
  • 672058 thanks
  • Locationscrls
Ja ne znam šta ti nije jasno, lepo ti je rečeno postavi zahtev u odgovarajuću temu.

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

dj1van

dj1van

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts
  • 41 thanks

Ja bih zamolio sve da ako je moguce koriste sto vise zippyshare za kacenje sadrzaja (pre svega filmova, serija) jer je besplatan i nema nikakvih limita sto se tice skidanja i brzine... primetio sam da se najvise koristi uptobox, ja licno sa njim imam problema u zadnje vreme, inace bez premiuma brzine su ocajne i ceka se izmedju downloada... Hvala unapred :)

ParnY

ParnY

Bronze Member

• Administrator
  • 1,687 posts
  • 25005 thanks

Kod zippyshare-a je problem jer max. veličina file-a je 500MB pa onda uploader mora rastavljati film na puno partova, time ima više linkova i posla, lakše je kad film utrpaš u jedan rar i postaviš taj link, a u samom sučelju file hosting servisa onda sve bude preglednije i jasnije za uploadera.

Drugi problem kod njega je kratak rok trajanja file-ova koji nemaju aktivnost, npr. file nitko ne preuzme unutar perioda od 7 dana, on se onda automatski briše, tako da ako nećeš da ti file bude izbrisan ili ti ga netko stalno mora skidati ili tražiš drugi servis, a i space prostor po računu je isto ograničen tako da bi uploader morao svako malo otvarati nove račune jer par filmova popuni sav space.

Treći problem ali on je prisutan skoro kod svih je da nakon prijave file-a oni ga putem automatiziranog sustava brišu, bez obzira bila prijava opravdana ili ne.

Zato se drugi uploaderi prilagođavaju prema vlastitim kriterijima uz određenu i logičnu potrebu ljudi koji skidaju taj sadržaj i traže neki optimum između tih stavki.

Recimo uptobox ima solidne brzine za free korisnike, a premium pretplata nije skupa i time zadovoljava većinu kriterija ljudi koji skidaju, ali i većinu kriterija uploadera jer file bez aktivnosti ostaje 90 dana online ima po računu velik space za pohranu, a i pretplata nije skupa pa može kupiti i onda nema nikakva ograničenja osim zadane max. veličine po jednom file-u.

Također tu treba uključiti i zaradu od skidanja jer neki servisi isplaćuju ovisno o broj downloada i zemlje iz kojih su ljudi preuzimali, pa uploader moguće da postavi npr. film kod nas, ali i na 50 drugih sajtova povećavajući time šanse za što većim br. preuzimanja, a i time moguće zarade, naravno i riskirajući jer veća izloženost, veća šansa da ti netko prijavi file i bude ti obrisan.

>>> SeedBox & RDP slots | 350GB (SB) / 400GB (RDP) HDD | 1Gbps | Unmetered | 8€ (SB) / 10€ (RDP) per month <<<

Thanked by 5 Members:
dj1van , Nyks , Disco Ninja , Gagisha , markocim

dj1van

dj1van

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts
  • 41 thanks

Hvala na detaljnom objasnjenju. Imam jos jedno pitanje, pojedine linkove sa uptoboxa ne mogu da skinem, izazi mi sledeca poruka:

Hot linking is not allowed on Uptobox.
Please use the original uptobox link (e.g

and not the direct link, or subscribe a premium account below.
This problem can be caused by several factors:
- Your IP have changed between download link generation and this page.
- You are using a VPN/Proxy.
- Someone other than you generated this link.

...dok neki linkovi rade bez problema, ne znam u cemu je problem, jel  imao jos neko iskustva sa ovim problemom?

mrboobs

mrboobs

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
  • 0 thanks
Igre za Nintendo 3ds

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users