Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Jo Nesbø - Harry Hole serijal

16 replies to this topic

nanica

nanica

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 409 posts
  • 21256 thanks
  • LocationZagreb

Jo Nesbo
Šišmiš

ve3t3n.jpg

Mlada Norvežanka, zvijezda televizijskih sapunica, koja je došla u Australiju kako bi radila kao konobarica, pronađena je mrtva na obali oceana. Svi tragovi upućuju na ubojstvo. Harry Hole, detektiv iz policijske uprave u Oslu, odlazi u Sydney da pomogne australskoj policiji u istrazi, iako mu je namijenjena uloga promatrača, pasivnost Harryju nije u krvi: uključuje se u istragu, a na kraju je u slučaj umiješan i na osobnoj razini jer se zaljubljuje u Birgittu - prijateljicu ubijene djevojke. Njegovo fizičko i duhovno putovanje Australijom sve ga više povezuje s aboridžinskim mitom o čovjeku šišmišu koji za sobom vuče trag smrti.

Jezik: Hrvatski
Format: Pdf

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Mrtve linkove prijaviti na dugme Report

Thanked by 1253 Members:

nanica

nanica

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 409 posts
  • 21256 thanks
  • LocationZagreb

Jo Nesbo

Žohari

27x2m2v.jpg

Norveški veleposlanik pronađen je mrtav u motelskoj sobici u Bangkoku s raskošno ukrašenim tajlandskim nožem zabodenim u leđa. U njegovu automobilu na parkiralištu otkriven je kovčeg jezovita sadržaja koji bi mnogima mogao nauditi. Tek što se vratio iz Australije, Harry Hole odlazi u Aziju u kojoj mu je sve nepoznato – njezina tisućljetna tradicija, njezine tajne i njezin kriminalni milje. Još uvijek jednako ciničan i emocionalno povrijeđen, Harry Hole hvata se ukoštac s tom drevnom kulturom zahvaćenom dubokim promjenama. Ne prestaje ga proganjati mjesni nasilnik i plaćeni ubojica i slučaj se komplicira do neslućenih razmjera. Bangkok je osebujan grad, misterij za svakoga tko se ondje zadrži. Hole će ići do kraja, zaviriti u samu srž ljudske duše i doći do nevjerojatnih otkrića…

Jezik: Hrvatski
Format: Pdf, doc, azw3, epub

Hidden Content

Mrtve linkove prijaviti na dugme Report

Thanked by 1338 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,376 posts
  • 63853 thanks
  • LocationOut there

Jo Nesbø - Snjegović

(Snømannen 2007)

snjegovic_s260x399.jpg

1992. godine inspektor Gert Rafto dolazi na mjesto zločina. Tijelo žene pronađeno je u dijelovima. U blizini je netko napravio snjegovića. Prijateljica žrtve mu otkriva da se na mjestu zločina žrtva trebala sastati s nekim. Rafto je korak do otkrivanja ubojice, no tada prima poziv. Ubojica zna da mu je za petama i zove ga na sastanak. Rafto se nikada nije vratio.

Sada, 2004. godine, dječak Jonas se budi i otkriva da mu je majka nestala. Jedini trag koji postoji je njen ružičasti šal oko snjegovića. Ima li to ikakve veze s anonimnim pismom koje je oslovski inspektor Harry Hole primio prije dva mjeseca? Harry je jedini inspektor u državi koji je ikada ulovio serijskog ubojicu. No njegova prošlost i problem s alkoholizmom pridonose skeptičnosti njegovih nadređenih kada Harry pomisli da se i ovdje radi o serijskom ubojici. Uskoro se pojavljuje nova žrtva: žena je nestala u šumi, a Harry pronalazi snjegovića s njenom glavom na velikoj bijeloj kugli. No slučajevi su povezani; udane žene nestaju bez traga ili su njihova tijela pronađena raskomadana, a u blizini svakog mjesta zločina nalazi se snjegović. Kad policija napokon ostvari pomak u istrazi i odluči uhititi doktora Idara Vetlesena, njegovo tijelo je pronađeno u ledenoj dvorani za kurling. Oslo slavi, misleći da je „snjegović“ Vetlesen počinio samoubojstvo, no Harry otkriva da je i on ubijen, što znači da je istraga opet na početku. Otkrivajući dalje, Harry shvaća da je pošiljaoc anonimnog pisma osoba koji radi s njim na slučaju, Katrine Bratt. Harry isto tako otkriva da je Katrine mjenjala prezime. Prezivala se Rafto. Rješavajući zavrzlame i istodobno se boreći s vlastitim slabostima, inspektor Harry još jednom čin ono u čemu je najbolji; riješava slučaj.

Urađeno na osnovu lnkova petera_petrellia :clapping: :beer:

epub, mobi

Hidden Content

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 1259 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,376 posts
  • 63853 thanks
  • LocationOut there

Jo Nesbø - Crvendać

(Rødstrupe 2000)

crvendac_s260x397.jpg

Crvendać je malo drugačija knjiga od ostalih u ovom serijalu, jer spaja prošlost (Drugi svetski rat) i sadašnjost. Dosta likova se prepliće i malo je teže držati korak sa pričom ali vredeće vašeg truda.

“1944: U rovovima kraj Lenjingrada gine norveški dobrovoljac Danijel. U jednoj bečkoj bolnici se ranjeni vojnik predstavlja kao Danijel. Između njega i bolničarke Helene rađa se ljubav.1999: Sticajem nesrećnih okolnosti Hari Hule ustreli agenta američke tajne službe tokom posete predsednika Klintona Norveškoj. Hulea prebacuju u Policijsku službu bezbednosti gde mu je zadatak da proveri informacije o krijumčarima oružja sa kontaktima u nacističkoj sredini. 2000: Dok sneg kopni po ulicama Osla, na scenu stupa ubica sa sasvim osobenim naumom.”

epub, azw3

Hidden Content

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Thanked by 1188 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,376 posts
  • 63853 thanks
  • LocationOut there

Jo Nesbø - Nemeza

(Sorgenfri 2002)

752_big.jpg

Snimka sigurnosne kamere prikazuje muškarca kako ulazi u banku i šalterskoj službenici prislanja pištolj uz glavu. Govori joj da broji do dvadeset pet, a kada mu ona preda novac sa zakašnjenjem, ubije je. Slučaj je dodijeljen Harryju Holeu... Dok mu je djevojka u Rusiji, Harry susreće staru ljubav. Odlazi k njoj na večeru i kasnije se probudi bez sjećanja na proteklih dvanaest sati. Istoga jutra ona je pronađena ustrijeljena u svome krevetu. Harryju počinju stizati prijeteće poruke. Pokušava li mu netko smjestiti zločin? U međuvremenu pljačkanje banaka nastavlja se s neviđenom okrutnošću... 

Posebno sam zahvalan za ovaj pdf, jer sam počeo da čitam neku drugu verziju, gde su falile neke stvari.

epub, azw3

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 1196 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,376 posts
  • 63853 thanks
  • LocationOut there

Jo Nesbø - Đavolja Zvezda

(Marekors 2003)

952_big.jpg

Mlada žena pronađena je mrtva u svome stanu u Oslu. Na lijevoj ruci amputiran joj je prst, a pod kapkom skriven sićušan crveni dijamant u obliku pentagrama - đavolje zvijezde. Detektiv Harry Hole isprva odbija surađivati u istrazi koju vodi njegov dugogodišnji suparnik Tom Waaler. Ipak, pod prijetnjom otkaza, Harry je prisiljen otrijezniti se i posvetiti poslu. Na pomolu je val sličnih ubojstava, a modus operandi upućuje na to da je Oslo pretvoren u poligon serijskog ubojice. “Đavolja zvijezda” predstavlja ključ za razrješenje niza slučajeva. Jo Nesbø nas sjajnim novim trilerom nevjerojatne dinamike i spektakularnih obrata ponovno vodi do šokantne završnice.

ePub,  azw3

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 1143 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,376 posts
  • 63853 thanks
  • LocationOut there

Jo Nesbø - Šišmiš

(Flaggermusmannen 1997)

pdf -nanica :drink:

ePub, mobi, azw3

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 686 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,376 posts
  • 63853 thanks
  • LocationOut there

Jo Nesbø - Spasitelj

(Frelseren 2005)

1217_big.jpg

Na ulicama Osla, baš prije Božića, dogodi se misteriozno ubojstvo – za vrijeme uličnog koncerta orkestra Vojske spasa ubijen je jedan od njezinih dužnosnika. Trag vodi prema Hrvatima i Domovinskom ratu te vukovarskom “ubojici srpskih tenkova” - mitskom Malom Spasitelju. Da bi razriješio slučaj do kraja, Harry Hole morat će odgovore potražiti i u Zagrebu, gdje u hotelu International pokušava otkriti tko je i zašto naručio zločin u Oslu. Trag vodi i do opsade Vukovara za vrijeme Domovinskog rata, pa nalik romanu “Crvendać”, prošlost opet uvelike oblikuje i motivira Nesbøove likove.

ePub, mobi

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 1147 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,916 posts
  • 325630 thanks
  • Locationnisam ja odavde

Leopard

leopard.jpg

Inspektor Harry Hole povukao se u Hong Kong, bježeći od traume posljednjeg slučaja. Skriva se u mračnim pušionicama opijuma kad su dvije žene ubijene u Oslu, obje utopljene u vlastitoj krvi. Ne treba dugo da mediji potpuno polude. Nema tragova, policijska istraga tapka u mjestu, a Harryja – jedinog čovjeka koji bi mogao pomoći – nitko ne može naći. Nakon njegova povratka u Oslo ubojica ponovno napada, Harryjevi instinkti preuzimaju kontrolu i ništa ga neće spriječiti u istrazi, iako se u početku za malo što može uhvatiti. Još gore, uskoro će shvatiti da se bori s psihopatom koji ga testira, profesionalno i privatno, kao nitko prije.

hvala Zikiju na lijepo napravljenom pdf-u   c014.gif

epub, mobi i azw3

Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

http://www.balkandow...je/#entry417322

Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 1065 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,916 posts
  • 325630 thanks

Fantom

fantom_s260x411.jpg

Nakon užasa posljednjeg slučaja koji ga je umalo stajao života, Harry Hole napustio je Oslo i policijsku službu. Sada se vratio, ali slučaj koji je došao istražiti zaključen je, a osumnjičeni strpan iza brave.

POLICIJA NE ŽELI NJEGOV POVRATAK... Kada mu odbiju dozvolu za ponovno pokretanje istrage, Harry uzima stvar u svoje ruke, otkrivajući trag nasilja i zagonetnih nestanaka koji su promakli policiji. A na svakom koraku Harry je suočen sa zidom šutnje. 

KRIMINALCI NE ŽELE NJEGOV POVRATAK... Ali Harry nije jedini koga zanima ovaj slučaj. Otkako je izašao iz aviona, netko budno prati svaki njegov korak.

dorađen epub, koji je postavio Ziki ( sadržaj, ubačeni softbreakovi pomoću pdf-a .....)  

pdf, epub i azw3

Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

Prijava mrtvih linkova

Thanked by 1285 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,916 posts
  • 325630 thanks

Policija

policija_s260x388.jpg

Ulicama Osla vreba poremećeni ubojica, a žrtve su mu Harryjevi bivši kolege policajci, koje ubija na autentičnim lokacijama neriješenih zločina. Policija je bespomoćna.

Prije nego što ih smakne, ubojica se brutalno iživljava nad žrtvama, ostavljajući ih da umiru u stravičnim mukama, a nisu pošteđene ni Harryju drage osobe.

Međutim, ovaj put im ni Harry ne može pomoći. Nakon što je godinama bio u središtu istrage svakog većeg policijskog slučaja, dokazavši da je u tome jednostavno briljantan, i nakon što je spasio nebrojene živote, Harry više nije u poziciji ikome pomoći.

Pročitano. Ispravljene uočene greške, ubačeni scene-breakovi, koji su falili....

Prevod je rađen sa engleskoga ali je dosta loš. Grešaka poput 

Baš kao i Holm, Midtstuen je odrastao u Østre Totenu, ali počeli bi pričati na svom dijalektu iz djetinjstva tek kad nakon što bi razgovarali malko dulje.

ima dosta. Uglavnom su ispravljene, ali možda je nešto i promaklo. 

Ziki je svoj posao odradio/la dosta korektno.

pdf, epub i azw3

Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png

Prijava mrtvih linkova

Thanked by 1350 Members:

marsic

marsic

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 92 posts
  • 11800 thanks
  • LocationPožarevac

Redosled knjiga o detektivu Hariju Holu

01 - Šišmiš

02 - Žohari

03 - Crvendać

04 - Nemeza

05 - Đavolja zvezda

06 - Spasitelj

07 - Snjegović

08 - Leopard

09 - Fantom

10 - Policija

Skinuto sa zvaničnog sajta Jo Nesboa.

Edited by marsic, 15 June 2015 - 08:22.

Thanked by 256 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,376 posts
  • 63853 thanks
  • LocationOut there

Samo imati u vidu da:

03 - Crvendać

04 - Nemeza

05 - Đavolja zvezda

iako su zasebne glavne priče, ove tri knjige po pratećoj priči čine trilogiju.

Posted Image

Thanked by 122 Members:

Pilić

Pilić

Newbie

• Members
  • Pip
  • 27 posts
  • 12714 thanks

TEntA42.jpg

Ju Nesbe - Žeđ

11. knjiga HH serijala

Ulicama hara novi ubica.

U tvojoj je kući. U tvojoj sobi.

Traži krv.

Žena je pronađena mrtva posle sastanka ugovorenog preko interneta. Tragovi na njenom telu upozoravaju policiju da ima posla s naročito svirepim ubicom.

Pod pritiskom štampe da ubica bude što pre uhvaćen, vrh policije uviđa da je tom zadatku dorastao samo jedan čovek. Međutim, Hari Hule nije voljan da se vrati tamo gde je umalo sve izgubio. Bar dok ne posumnja da novo ubistvo može biti povezano s jednom njegovom starom, neuspelom istragom.

Kad bude otkrivena sledeća žrtva, Hari mora da stavi na kocku sve ne bi li uhvatio onog jedinog koji se izvukao.

„Dok Hari Hule privatno teži harmoničnom i mirnom životu, Hule policajac i lovac na ubice nema mira. Onaj jedan koji mu je umakao još je na slobodi. S jedne strane Harijeva dužnost prema malom krugu najbližih sukobljava se sa policajčevom dužnosti prema celom društvu. S druge, potraga za ubicom prerasta u potragu za onim što je najintimnije, najdublje u čoveku.“ Ju Nesbe, o motivima glavnog junaka u novom romanu

sken i obrada: BD tim  

pdf,epub, azw3

Hidden Content

p.s.

posebna zahvala i našem Aci.... bez tvog truda u vezi svega što se tiče našeg sajta, ova knjiga još duže vremena ne bi stigla do članova...    keep on rockin' in the free world....   ;)

Thanked by 1672 Members:

Chita(m) Team

Chita(m) Team

Newbie

• Members
  • Pip
  • 15 posts
  • 4720 thanks

2sbvnmc.jpg

492 stranice, 2017., hrvatski

epub + hipenizirani azw3

NOVI UBOJICA JE NA ULICAMA…
Nakon susreta dogovorenog na društvenoj mreži, mlada žena pronađena je mrtva. Po tragovima koji su pronađeni na njezinom tijelu, policiji je jasno da ima posla s ozbiljnim psihopatom.

U TVOJOJ JE KUĆI… U TVOJOJ SOBI…
Policija Osla pod neviđenim je pritiskom medija i javnosti. Vrijeme im curi. Voljeli ga ili ne, svjesni su da im za razrješenje ove priče pothitno treba mozak Harryja Holea. A on je svjestan da se ne smije vratiti na mjesto na kojem je jednom već umalo sve izgubio. Sve dok ne posumnja da postoji ozbiljna veza između ubojice i glavnog aktera jednog od njegovih neriješenih slučajeva.

scan: Bri   :heart:

Hidden Content

Thanked by 776 Members:

bane17

bane17

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • 135457 thanks

n-Copy.jpg

Ju Nesbe

Nož

Hari Hule #12

SR izdanje

Serijal prodat u preko 40 miliona primeraka.

Čovek kao Hari mora da pazi ko mu se prikrada.

Pred svoj pedeseti rođendan, Hari Hule živi kao u najgorim vremenima. Ponovo pije. Radi kao inspektor najnižeg platnog razreda u Odeljenju za krvne delikte. Izgubio je posao na Policijskoj akademiji. Supruga ga je izbacila iz kuće.

Povrh svega serijski silovatelj i Svejn Fine ubica, izašao je iz zatvora posle mnogo godina uz pretnje da će se osvetiti onome ko ga je tamo poslao. U svom alkoholnom bunilu Hari sada očekuje ostvarenje svoje najveće more – napad na porodicu s kobnim ishodom.

A onda se jednog jutra budi sa jezivim mamurlukom prekriven krvlju.

„Ju Nesbe je moj novi omiljeni pisac kriminalističkih romana, a Hari Hule moj omiljeni junak.“ Majkl Koneli

„Ja sam najveći svetski živi pisac kriminalističkog žanra, ali osećam kako mi Nesbe diše za vratom dok čeka moju dramatičnu iznenadnu smrt ne bi li zauzeo moje mesto na tronu.“ Džejms Elroj

„Nesbe je jedan od najboljih pisaca krimića na celom svetu!“ Daily Express

pdf

Hidden Content

epub

Hidden Content

Edited by volter, 30 June 2019 - 17:00.
linkovi savršeno rade... sledeći ko ih prijavi dobija ban!

Thanked by 834 Members:

Chita(m) Team

Chita(m) Team

Newbie

• Members
  • Pip
  • 15 posts
  • 4720 thanks

245mzns.jpg

468 stranica, 2019., hrvatski

epub + hipenizirani azw3

HARRY HOLE JE DOVEDEN PRED ZID.

Uoči svoga pedesetog rođendana, Harry Hole živi kao u najgorim vremenima. Žena ga je izbacila iz kuće, ponovo pije i radi u policiji, za najmanju moguću plaću.
Kao da sve to nije dosta, iz zatvora je izišao Svein Finne, serijski silovatelj i ubojica koji mu je prijetio osvetom i napadom na obitelj.
A onda se Harry jednog jutra probudi sa stravičnim mamurlukom i sav krvav. Krv nije njegova. Harry je prisiljen suočiti se sa svojom najvećom noćnom morom, ali i pitanjem svih pitanja.

TKO JE ON UOPĆE?

scan: Bri

Hidden Content

Hidden Content

Thanked by 355 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users