Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Henry David Thoreau

2 replies to this topic

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 23,086 posts
  • 932076 thanks
  • Locationscrls

Henry David Thoreau - Walden ili život u šumi

2hu16l885x73kwypzsr.jpg

Američki književnik, filozof i naturalist Henry David Thoreau, ostavio je dubokog i trajnog utjecaja na misao i američku književnost. Zagovornik iskonske povezanosti čovjeka i prirode, Thoreau je ljudski duh i stavljao iznad materijalizma i iznad društvenog konformizma.

Njegovo najslavnije djelo – “Walden ili život u šumi”, djelo je elokventnog opisa njegovog eksperimenta u življenju s prirodom i od prirode, na način nekoga koji se u samoću i povukao iz duhovnih pobuda. 

“U šumu sam otišao jer sam želio živjeti sporo i promišljeno, suočavati se samo s onim što je u životu bitno i jer sam želio vidjeti mogu li iz toga naučiti nešto kako ne bih, kad mi dođe vrijeme za umrijeti, otkrio da nikada nisam niti živio.” Na Dan nezavisnosti, četvrtog srpnja 1845., kad mu je bilo 28 godina, Thoreau, s diplomom sa Harvarda, napustio je obitelj i svoje mjesto učitelja u rodnom Concordu, savezna država Massachusetts, povukao se na obližnji Walden Pond, i tim činom proglasio osobnu nezavisnost od društva. U želji da živi životom lišenim svih materijalnih užitaka, Thoreau je, dvije godine, dva mjeseca i dva dana, živio, jednostavnim životom, u jednostavnoj kolibi koju je sam izgradio, u šumi, na obali Walden jezera. Šetao, promatrao prirodu, na zemljištu oko kolibe uzgajao vlastito povrće, i čitao sve što mu je došlo pod ruku - klasike, putopise, knjige o botanici, zoologiji, filozofiji, politici, ekonomiji.... i detaljne bilješke o vlastitim aktivnostima i razmišljanjima unosio u svoj dnevnik. 

Format: PDF
Jezik: HR
Obrada: tobacco

Download

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

Thanked by 189 Members:

magz

magz

Silver Member

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 2,833 posts
  • 246464 thanks

Henry David Thoreau - Hodanje

1kSgXd5.jpg

docx, hrvatski jezik

Hidden Content

Thanked by 171 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,665 posts
  • 307791 thanks
  • Locationnisam ja odavde

Hrvatska izdanja (Građanski neposluh, Hodanje, Walden) u epub formatu:

Hidden Content

Edited by volter, 05 November 2016 - 08:46.
ispravljen epub građanski neposluh

16_bd_Untitled-1.png
Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 212 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users