Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Kenize Murad - Tragom mrtve princeze

3 replies to this topic

sekab

sekab

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 208 posts
  • 26032 thanks
  • LocationKraljevo - Srbija

Keniz Murad - Tragom mrtve princeze

tragom_mrtve_princeze.jpg

Inače ne volim da stavim nesređenu knjigu ovde, ali samo po želji plavog delfina,

ja stvarno nemam vremena za ovu knjigu, koja me se jako dojmila, moram da priznam

kad sam je pročitala pre dosta godina.

Pozdrav plavi, nadam se da ćeš je srediti, srećno čitanje!

Link dolje

Edited by janja, 04 December 2014 - 20:44.

Thanked by 36 Members:
mile30 , s3ptease , ek09 , banesto1963 , risbozg , zlatkoha , hodor88 , tanjavrag , tamararebrina88 , lizbeta , Djurika , Milica6455 , asmii , ajdin1995 , bobyangel , lilit_adamov , NejraBadzak , Ksenija27 , Evach , anjamemedova , marina.graovac , vladlaki1976 , nexusnex21 , plawusica93 , romanticnadusa26 , learking , pahuljicaaa , cicmica , Lexy17 , Alea17 , safronije , Kokosinela86 , ljubica71 , bilja66 , Biljagaga , tatjanam07

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,280 posts
  • 82557 thanks
  • LocationZ E M U N

Kenize Murad - Tragom mrtve princeze

tragom_mrtve_princeze.jpg

Tragom mrtve princeze je ljubavno-istorijski roman. To je priča o majci Kenize Murad (koja je i autor ove knjige) tj. o princezi Selmi, rođenoj u jednoj palati u Istanbulu. Retko se desi da jedna knjiga spoji srce i istoriju na jedan tako intiman način.

Priču o svojoj majci autorka je zasnovala na istinitoj priči, a protkala ju je ljubavlju i nežnošću, obojivši istorijske činjenice ljudskom toplinom. U ovoj knjizi takođe je opisan i način života i običaji u Libanu, a zatim u Indiji, gde princeza Selma dospeva nakon udaje za indijskog radžu. U poslednjem delu knjige prikazan je i Pariz pred Drugi svjetski rat.

Priča počinje u januaru 1918. u Istanbulu, glavnom gradu Osmanskog carstva, pred čijom je moći vekovima strepeo hrišćanski svet. Zapadne države savladale su njegovu moć te se otimaju za ostatak Carstva, koje već odavno nazivaju "bolesnikom Evrope"

Scan: ?

Obrada & restauracija neupotrebljivih delova po engleskoj verziji knjige:  Disco Ninja

NAPOMENA: Zbog velikog broja grešaka nastalih pri skeniranju, neke delove knjige sam morao da prevedem sa engleskog jezika. Zbog toga je moguće da će doći do neslaganja ove verzije knjige sa originalnom verzijom, ali smisao nije ni malo promenjen. Hvala na razumevanju.

Formati: azw3, ePub, mobi & pdf

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Ovo je moj upload. U slučaju mrtvih linkova, pošaljite mi PP, a ja ću obnoviti linkove.

Uživajte!
Kultura narodu!

Edited by Disco Ninja, 28 March 2017 - 10:59.
Obnovljen link.

А что, паны? - Есть ли еще порох в пороховницах? Не иступились ли сабли? Не утомилась ли козацкая сила? Не погнулись ли еще козаки? 

Николай Васильевич Гоголь - Тарас Бульба

Kad ženu štitiš kao sestru, voliš kao ženu i poštuješ kao majku, onda si pravi muškarac.

Žarko Laušević, dramski umetnik

Lav je jači od vuka. Slon je jači od vuka. I medved je jači od vuka. Ali od svih njih, jedino vuk nikad nije igrao u cirkusu.

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

... i sve je više varvara, a sve je manje Rimljana.

Momčilo Bajagić Bajaga: "Rimljani"

Thanked by 95 Members:

Agata

Agata

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 802 posts
  • 57808 thanks

Kenize Mourad - Tragom mrtve princeze

7ycVoSb.png

Ovo je priča o mojoj majci, princezi Selmi, rođenoj u jednoj palati u Istanbulu…

Retko se desi da jedna knjiga spoji srce i istoriju na jedan tako intiman naičn. Takav je slučaj s priočm princeze Selme, najromanesknijom od svih priča. Ovaj roman je pun nežnosti; čita se u jednom dahu, i otkriva nam daleke predele tokom izuzetno važnog perioda istorije Otomanskog carstva.

pdf
hrvatski

scen, skinut sa torenta
priredila, Agata

Evo ja je pokušala urediti, kako sam najbolje mogla i umela :)

uživajte u čitanju

Hidden Content

FilesFlash je prestao sa radom, linkovi su mrtvi. Pošaljite link teme knjige koja vas interesuje na pp i link će biti zamenjen, ili prijavite uredniku.

Thanked by 100 Members:

ixtis

ixtis

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 333 posts
  • 46043 thanks

Kenize Murad - Badalpurski vrt

(Nastavak bestselera Tragom Mrtve Princeze)

badalpurski_vrt.jpg

Ovo je priča o ženi koja je, čim je došla na svet, izgubila sve:

ime, prezime, poreklo, roditelje.

U Indiji, u okviru oronule palate pokojnog radže od Badalpura nalazi se mali vrt u koji jedna mlada Evropljanka redovno dolazi kako bi prikupila snagu i osvežila duh. Zahr, sultanijina kći, potomkinja poslednjih vladara Konstantinopolja, takođe je i radžina kći, te je tako i kći indijske zemlje.

Pobegavši iz Indije, majka je pred smrt poverava jednoj porodici na čuvanje. Kao već odrasla devojka, Zahr pokušava na sve moguće načine da otkrije svoj pravi identitet, jer joj se čini da bez njega ne može zakoračiti u život. U dvadeset prvoj godini, posle višegodišnjeg traganja, upoznaje oca i svoju zemlju. Zatiče osiromašenu porodicu, i otkriva nemilosti kojima je izložena mala muslimanska zajednica. Zahrini evropski običaji izazivaju snebivanja i mnogobrojne prekore. Povrh svega, ona je tek žena, i samim tim potpuno obespravljena. Sve to ne umanjuje njenu sreću zbog porodice koju je najzad pronašla i oca kojem se divi i kojeg obožava.

Hoće li danas, oslobođena svih duhova prošlosti uspeti da se vine ka drugim horizontima, lagana, najzad spremna da zapleše svoj život?

- Sken i kompletna obrada - ixtis

- Knjiga je pročitana i ispravljene su sve uočene greške -

EPUB - SR

Hidden Content

Edited by ixtis, 01 August 2017 - 14:06.
Obnovljen link

Thanked by 116 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users