Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

ALIEN SF - edicija SF romana

28 replies to this topic

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,035 posts
  • 52905 thanks

ALIEN SF je edicija SF romana u izdanju Zagrebačke naklade. Ja imam podatke o 21-om izdatom naslovu, te 5 (6?) specijalnih izdanja, a ako bilo ko ima novijih podataka svakako su dobrodošli - ali mislim da je ovo sve.

01. Glasovi oluje - Walter Jon Williams
02. Mračna zemlja - Ray Bradbury
03. Integralna stabla - Larry Niven
04. Vrata u ljeto - Robert Heinlein
05. Brod stranaca - Bob Shaw
06. Stablo vještica - Ray Bradbury
07. Dimni prsten - Larry Niven
08. Pod naponom - Walter Jon Williams
09. Donesite mi glavu dražesnog princa - Roger Zelazny & Robert Sheckley
10. Ledeni hram - Kim Stanley Robinson
11. Tuđinac - Alan Dean Foster
12. Zvjezdani jurišnici - Robert Heinlein
13. Pakleno srce - Clive Barker

14. Demonska vrsta - James H. Schmitz
15. Svijet smrti - Harry Harrison
16. Frka s Faustom - R.Zelazny&R.Sheckley
17. Tamna strana sunca - Terry Pratchett

18. Čitač tmine - Philip K. Dick
19. Prema zvijezdama - L. Ron Hubbard
20. Farsa nad farsama - Roger Zelazny & Robert Sheckley
21. Dvostruka zvijezda - Robert Heinlein

spec. izd. 01. Vojniče ne pitaj - Gordon R. Dickson
spec. izd. 02. Vjetrovito utočište - George R.R. Martin & Lisa Tuttle
spec. izd. 03. Sjeti se Flebasa - Iain M. Banks
spec. izd. 04. Na čudnim plimama - Tim Powers

spec. izd. 05. Luna je gruba ljubavnica - Robert Heinlein
spec. izd. 06. Mayerling - Predrag Raos

Kako se u ovaj "projekat" svojevremeno uključilo podosta vrednica, te je tek jedan deo naslova moja obrada (kojom mogu raspolagati), odlučio sam da, za razliku od edicije "Nexus" gde sam sve svoje obrade skupio u jedan rar., ovog puta otvorim temu i u nju postavim svoje obrade pojedinačno i na taj način ostavim prostora i svima ostalima koji su obrađivali ove romane da ih, ako to budu želeli, postave i ovde (mislim da će se bar jedna od tih vrednica odazvati pozivu, zar ne Volter?).

Pa da krenemo...

Thanked by 176 Members:

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,035 posts
  • 52905 thanks

Roger Zelazny & Robert Sheckley - Donesite mi glavu Dražesnog princa  (Alien SF - 09)

22935.jpg

U srednjem vijeku su ljudi vjerovali da kraj milenija označava i kraj svijeta. Bili su u pravu. Kraj svijeta nastupa, samo što to nitko ne primjećuje osim sila Dobra i Zla koje se bore za prevlast nad Svemirom.
     Ko voli Pratchetta biće oduševljen i Zelaznijevom i Sheckleyevom "verzijom" Raja i Pakla - pod garanciju...

Izvor: ibs (txt.)
Sređeno: pdf + doc (jezik hrvatski; format A4)

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 217 Members:

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,035 posts
  • 52905 thanks

Roger Zelazny & Robert Sheckley - Frka s Faustom (Alien SF - 16)

m_100056509.jpg

Posljednje milenijsko natjecanje između poznatih momčadi Dobra i Zla nije ispalo baš povoljno za zlu ekipu i njezine navijače. S obzirom da vrijeme brzo leti, došao je trenutak novog nadmetanja za prevlast u sljedećem tisućljeću. Zle sile ovoga puta ne bi htjele ponovno izvući deblji kraj pa su za kapetana momčadi odabrale opakog demona Mefistofelesa. No, ni bahati demon nije nepogrešiv, a ni Azzie Elbub nikako ne bi da ostane po strani...

Izvor: ibs (naravno!)
Sređeno: pdf(jezik hrvatski; format A4)

Hidden Content

Thanked by 169 Members:

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,035 posts
  • 52905 thanks

Roger Zelazny & Robert Sheckley - Farsa nad farsama  (Alien SF - 20)

proizv2855.jpg

Azzie Elbub je toliko nestrpljiv da obezbedi konačnu prevlast Zlu, da ne može ni da sačeka sledeće milenijumsko nadmetanje već kreće u akciju sam, angažujući za svoj naum čuvenog pisca Pietra Aretina. A kada se u sve to umeša anđeo Babriel, veštica Ylith i (nepozvani) stari Olimpijski bogovi - onda kompletno ustrojstvo Univerzuma dolazi u opasnost...
     Urnebesan završetak Zelaznyjeve i Sheckleyjeve trilogije...

Izvor: ibs
Sređeno: pdf  (jezik hrvatski; format A4)

Hidden Content

Nastaviće se ...

Thanked by 156 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,895 posts
  • 323875 thanks
  • Locationnisam ja odavde

Bravo prijatelju, lijepo da si se sjetio postaviti ovu temu. :)

Imajuči u vidu da sam odradio epub/mobi verzije za sve ove naslove (par njih i u kompletu od skena nadalje) več sam i sam razmišljao, da je postavim. Ali kako sam nekako uvijek kratak sa vremenom, do sad još nisam. I drago mi je zbog toga, jer ipak si ti iniciator da se ova divna kolekcija skupi na jednom mestu i red je da ti pokreneš postavljanje.   :)

Evo da te pratim kako čemo imati i verzije za čitače - Zelazny & Sheckley sve tri knjige.

epub, mobi

Hidden Content

p.s.

Malo ću da ti farbam, da se ne izgubim.....   ;)

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

http://www.balkandow...je/#entry417322

Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 208 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,895 posts
  • 323875 thanks

Walter Jon Williams - Glasovi oluje (01)

glasovi.jpg

Steward je klon. Beta. Njegova sjećanja su stara petnaest godina, jer njegov alfa nikad nije imao skeniran i nadgrađen mozak. 
A u tih petnaest godina, cijeli svijet se promijenio. Orbitalna korporacija kojoj je vjeran raspala se, deseci njegovih prijatelja poginuli su u ratu, koji je on preživio; vanzemaljska rasa je uspostavila odnose sa čovječanstvom, a njegova prva i druga žena razvele su se od njega. I netko ga je ubio.

scan: crackora    c011.gif

pdf, epub i mobi
Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

Prijava mrtvih linkova

Thanked by 237 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,895 posts
  • 323875 thanks
George R.R. Martin & Lisa Tuttle - Vjetrovito utočište
(specialno izdanje 02)

11.gif

Roman "Vjetrovito utočiošte" čitljiva je poetska priča o djevojci Maris od Amberlija koja, poput Richard Bachovog galeba Jonathana Livingstonea, više od svega voli letjeti (uz pomoć posebnih metalnih krila izrađenih od napuštene zvjezdane krstarice kojima ustvari jedri uz pomoć vjetra), a to joj je uskraćeno na njezinom kastinski uređenom planetu. U ovoj modernoj bajci, za razliku od njenog mitskog prethodnika Ikara, Maris će na kraju i ostvariti svoje namjere. Kroz odvažno slamanje ovih tradicija ona će ne samo izmijeniti svoj život već i cijeli svoj matični svijet. Martin i Tuttleova grade uvjerljive, životne junake smještene u ovo egzotično okružje koje ih pobuđuje na neobične odluke i djela. Žitelji Vjetrovitog utočišta potomci su prvih kolonista ovog oceanskoga planeta koji nastoje da se sažive sa svojim svijetom, ali i sa samima sobom.

izvor Kikin pdf    c017.gif

pdf, epub i mobi
Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png

Prijava mrtvih linkova

Thanked by 203 Members:

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,035 posts
  • 52905 thanks

Robert A. Heinlein - Dvostruka zvijezda  (Alien SF - 21)

proizv4883.jpg

U jednom je trenutku pripiti glumac Lorenzo Smythe - kao i obično - bio u baru, utapajući u alkoholu svoje nedaće i razmatrao kako mu karijera propada. Tada mu je jedan svemirski pilot platio piće, a već je u sljedećem trenu Smythe bio na putu za Mars. Odjednom se našao u situaciji da pristaje odigrati najtežu ulogu u svojoj karijeri: ulogu dvojnika jednom važnom, otetom političaru. Na kocki je bio mir s Marsovcima - njegova loša gluma mogla je rezultirati međuplanetarnim sukobom. I sam Srmytheov život bio je ugrožen - ako ga ne ubiju, postojala je mogućnost da zauvijek ostane zarobljen u svojoj ulozi!

Izvor i hvala za ibs-a (pdf)
Sređeno: pdf. + doc.

Hidden Content

Thanked by 174 Members:

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,035 posts
  • 52905 thanks

Robert A. Heinlein - Luna je okrutna ljubavnica  (Alien SF - spec. izd. 05)

5536f71ee8997755591ef2676762ceb1.jpg

Godina je 2075. Mjesec je već cijelo stoljeće kažnjenička kolonija, prvi zatvor bez rešetaka i čuvara u povijesti čovječanstva. S Mjeseca se ne vraća jer naviklima na njegovu slabu gravitaciju praktično je nemoguće ponovno živjeti na Zemlji pa ostaju na Luni i množe se, kultiviraju njezine podzemne tunele… no nezadovoljstvo tinja, jer Lunom se upravlja sa Zemlje, a bivši kažnjenici i njihovi potomci nemaju mogućnosti odlučivanja o svojim sudbinama…
     No, uz pomoć probuđenog superračunala pojedinci započinju Revoluciju…

Izvor: (i veliko hvala) ibs & babac - pdf.
Sređeno: (ispravljen mali milion slovnih i interpunkcijskih grešaka, prevedena jedna nedostajuća strana,...) pdf. + doc.

Hidden Content

Napomena: Kako sam se posle gotovo potpunog "prekucavanja" ove knjigice osećao kao samleven, nikako nisam imao živaca da se ponovo vratim na početak i sve još jednom proverim - tako da se unapred izvinjavam za sve omaške koje su mi se izmigoljile tokom sređivanja (a sumnjam da ih neće biti).

Thanked by 207 Members:

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,035 posts
  • 52905 thanks

Larry Niven - Integralna stabla  (Alien SF - 03)

5ec2d61a4c39365c29c0f875d006cdb1.jpg

Larry Niven, opčinjen prstenovima, satkao je još jednu poslasticu za ljubitelje njegovog prstenastog svijeta. Ovoga puta to nije umjetna tvorevina nepoznate nadmoćne rase, već prirodni plinoviti prsten s neutronskom zvijezdom u sredini - ostatak supernove. Ljudski kolonizatori otkrivaju mogućnosti za život u kisikom bogatom plinovitom torusu, u kojem se već nalaze raznoliki životni oblici koji većinom ovise o jednom staništu - specifičnim gigantskim stablima u obliku simbola za integral.

... Dimni prsten izgledao je kao raj nestrpljivoj posadi Discipline. Napustili su svoj brod i svog "kontrolora", kiborg-policajca Kendyja. Pet stoljeća je prošlo i potomci pobunjenika zaboravili su Zemlju, Državu, čak i Discipline. Ali Sharls Daviš Kendy nikada nije zaboravio ljude. Negdje, na rubu Dimnog prstena, Kendy je čekao...

Izvor i hvala za: Corry (sken & ocr)

Hidden Content

Nadam se da će Volter brzo dodati i nastavak ove sage "Dimni prsten" koji je, koliko se sećam, on obrađivao...

Thanked by 140 Members:

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,035 posts
  • 52905 thanks

Gordon R. Dickson - Vojniče, ne pitaj  (Alien SF - spec. izd. 01)

15947-l.jpg

Za one koji vole politički SF ova knjiga će vjerojatno biti poslastica.

...Ljudi sa Zemlje naselili su četrnaest svjetova. Na nekima je svjetovima čovjek samo kotačić u stroju društva, na drugima se ljudska prava više poštuju, a neki pokušavaju živjeti samostalno. Politički i vojni sukobi su neizbježni pa se i događaju. No rješenje postoji. To je Konačna enciklopedija, neka vrst tehnološkog eshatona koji će donijeti mnogo dobra ljudskom rodu kad i ako uopće ikada bude dovršena - o čemu će konačno odlučiti jedan čovjek, sa strahovitom moći manipuliranja ljudima...

Izvor i hvala za ibs-a (pdf)

Hidden Content

Thanked by 151 Members:

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,035 posts
  • 52905 thanks

Walter Jon Williams - Pod naponom   (Alien SF - 08)

9ec87355415028fffc963510fa2caa7d.jpg

Prljavci, prljavke, plesozonci, uštekani....svo to zemaljsko "smeće" pod budnim je okom Orbitalnih stanica. No, podzemlje proglašava rat Orbitalnom raju. To je rat novih ratnika koji stvaraju nove mitove.

Izvor i zahvalnost: Corry (sken & ocr)

Hidden Content

Thanked by 146 Members:

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,035 posts
  • 52905 thanks

Harry Harrison - Svijet smrti  (Alien SF - 15)

0201250-b.jpg

Jason dinAlt bio je interplanetarni kockar. Međutim jedan susret s neobičnim čovjekom s planeta Pyrrusa promijenio mu je život. Umjesto rizika za kockarskim stolom, Jason mora riskirati svoj život na Pyrrusu, planetu gdje sve što raste, puže, hoda, leti i pliva ima samo jednu svrhu - ubiti čovjeka!
     Ovaj roman iz ranih šezdesetih predstavlja tipičan primjer uvođenja liberalnih i progresivnih stavova u znanstvenu fantastiku. Mada na prvi pogled predstavlja jednostavno akcijsko štivo pogodno za rekreativno čitanje, po svim implicitno izraženim stavovima ovo djelo iskazuje bitan odmak od uobičajene prakse miješanja desničarskih i konzervativnih stavova u tadašnjoj žanrovskoj literaturi.
     Glavni junak Jason dinAlt sasvim je blizu prototipa antiheroja kakvi su tek nakon izlaženja ovog djela postali općepopularni. Antiratni i antimilitaristički stavovi autora, neuobičajeni za konzervativnu akcijsku fantastiku, izraženi su od samog početka djela, gdje on s jedva prikrivenim podsmjehom spominje dva susjedna planeta koja su često ratovala i između kojih vlada krajnje zategnuti mir, pa sve do osnovne agonalne situacije fabule, koja predstavlja kako žestoku kritiku antropošovinstičkih stavova o čovjeku čija je sudbina da osvoji cijeli svemir, tako i jedno od prvih ekoloških upozorenja u znanstvenoj fantastici, s obzirom na to da planet protiv kojeg se ljudi bore predstavlja cjelovit eko-sustav u kojem su oni grubi i neprimjereni uljezi. Kroz kritiku Pyrranaca koji se radije bore s cijelim svijetom umjesto da ga pokušaju razumjeti i proniknuti u uzroke sukoba, Harrison neizravno, ali upečatljivo kritizira cjelokupnu vanjsku politiku SAD koja je kulminirala ratom u Vijetnamu. Pored doista uzbudljive i napete akcije, ovaj roman svim svojim stavovima predstavlja jedno duboko humanističko i liberalno djelo vrijedno čitanja.

Izvor i HVALA: ibs (pdf.)

Hidden Content

Napomena:

Ovaj roman su svojevremeno, u pdf. formatu na net postavili ibs i babac. Namera mi je bila da ovde uradim samo nužna sređivanja (uvlačenje pasusa, ispravke tipa gaje, daje i sl., te ubacivanje kurziva ako pronađem odgovarajući engleski izvornik). Prilikom traženja izvornika za kurziv, pronašao sam i izdanje sa originalnim ilustracijama, te sam ih ubacio u tekst (u originalnom pdf-u ih nije bilo, te ne mogu znati da li ih je bilo u knjizi) želeći da ga na taj način obogatim i učinim još atraktivnijim, s tim što sam ih, za razliku od engleskog izvornika (gde su bile ubačene poprilično odokativno), u tekst složio prema delu radnje na koji se svaka ilustracija odnosi.
     Ispostavilo se da se jedna ilustracija praktično ne uklapa nigde u prevodu (izvlačenje broda iz močvare). Uz malo detaljnije češljanje engleskog izvornika, pokazalo se da u prevodu (poglavlje 24) NEMA kompletne epizode na koju se ilustracija odnosi, već je sa nekoliko umetnutih rečenica premošćena radnja ispred i iza te epizode (u razloge prevodioca ili izdavača ne bih ulazio). Ovakav kakav sam, potrudio sam se da najbolje što mogu prevedem (čitaj: translate prevod + moje slaganje tog prevoda u smislen tekst) nedostajuće stranice i ubacim ih na njihovo mesto u tekstu. Za sve one kojima takva moja intervencija može izgledati kao svetogrđe, taj deo je izdvojen/obojen plavom bojom (braon bojom su obeležene umetnute prespajajuće rečenice koje su sastavni deo originalnog prevoda) i svako ga jednostavno može izbrisati ako ga smatra nepotrebnim ili previše loše odrađenim.

Thanked by 145 Members:

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,035 posts
  • 52905 thanks

Ray Bradbury - Mračna zemlja  (Alien SF - 02)

0101078-b.jpg

Kad je uredni gospodin Garvey u predvorju upoznao raščupanoga kolovođu Podrumskog kvarteta, nije ni slutio da će sve završiti pokerskim žetonom umjesto oka...
     Kad je gospodina Harrisa njegov liječnik proglasio umišljenim bolesnikom, on nije ni slutio da mu time u tijelu stvara smrtnog dušmanina. I da se ta nemilosrdna borba može završiti samo bijednim skončanjem jednoga od njih...
     Kad je stric Einar naletio na vod visokog napona, nije ni slutio da će njegova djeca zbog toga postati najvažniji klinci u selu, a on njihova vesela igračka...
Kad je bezdomnom Drewu Erlcksonu u krilo najednom pala prebogata farma, nije ni slutio što će kositi kosom koju mu je bivši vlasnik ostavio u amanet...
     A onda je teta Tildy zaključila da je smrt nešto što se njoj naprosto ne može dogoditi...
     U svakoj je od 13 priča novo iznenađenje, kao u labirintu iskrivljenih zrcala u kojima Kepec pokušava otkriti jednog drukčijeg sebe, u svakoj priči fantastičan svijet što se otvara u svojoj mračnoj i lucidno], sablasnoj i grotesknoj čudesnosti, svijet kakav je mogao stvoriti samo nenadmašni majstor Ray Bradbury.

Mračna zemlja (The October Country 1955.) kolekcija je (u originalu) devetnaest jezivih kratkih priča Raya Bradburyja. To je, zapravo, reprint petnaest od dvadeset i sedam priča iz njegove zbirke Tamni karneval iz 1947.g., sa dodate četiri njegove priče prethodno objavljene na drugim mjestima. Zbirka je objavljena u nekoliko izdanja od strane Ballantine Books (1954, 1956, 1962 i 1971), te ponovno 1996. u izdanju Del Rey Books.     
     Zbirka je objavljena i u Velikoj Britaniji u izdanju Rupert Hart-Davis doo 1956, te ponovo 1976. od strane Grafton&HarperCollins Publishers. Ovo britansko izdanje (1976.) u sebe uključuje priču "Putnik", iz već spomenutog Tamnog karnevala, ali izostavlja priče Sljedeći na redu (The Next in Line), Jezero (The Lake), Mali ubojica (The Small Assassin), Gomila (TheCrowd), Varalica (Jack-In-The-Box), Čovjek sa sprata (The Man Upstairs) i Cisterna (Cisterne). Očito je da je upravo to izdanje bilo izvornik za knjigu koja je izdata u okviru edicije Alien SF. (prim. Anahronic)

Izvor i zahvalnost: Corry

Hidden Content

Thanked by 140 Members:

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,035 posts
  • 52905 thanks

James H. Schmitz - Demonska vrsta (Alien SF - 14)

014580.jpg

Znanstveni Ticos Cay povukao se u osamu vodenog svijeta kako bi se posvetio istraživanju besmrtnosti. Njegove pokuse naglo prekida ponovni napad tuđinaca koje su ljudi pobjedili sedamdeset godina ranije. Kako bi sprijećio novi pokušaj pokoravanja ljudske civilizacije, Cay izmišlja TUVELE, nadrasu čiji je zadatak osujetiti izvanzemaljsku invaziju.

Izvor i zahvalnost za: crackora (sken) & abacus (ocr)

Hidden Content

........... I to bi bilo sve od mene što se tiče romana iz Alien SF - edicije. Ostale naslove su tokom kompletiranja ove teme obradili i postavili drugi entuzijasti - te je sada za te naslove sve u njihovim rukama.....

Thanked by 172 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,895 posts
  • 323875 thanks

epub/mobi verzije severijanovih obrada:     

Robert A. Heinlein - Dvostruka zvijezda  ( 21)

Robert A. Heinlein - Luna je okrutna ljubavnica  ( spec. izd. 05)

Larry Niven - Integralna stabla  ( 03)

Gordon R. Dickson - Vojniče, ne pitaj  ( spec. izd. 01)

Walter Jon Williams - Pod naponom   ( 08)

Harry Harrison - Svijet smrti  ( 15)

Ray Bradbury - Mračna zemlja  ( 02)

James H. Schmitz - Demonska vrsta ( 14)

Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png

Prijava mrtvih linkova

Thanked by 256 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,895 posts
  • 323875 thanks

Larry Niven - Dimni prsten (07)

Larry_Niven__DIM_54870c57e4b3c.jpg

Pobunjenici žive vec četrnaest godina na Stablu gradjana. Samo Jeffer, znanstvenik, zna da ih Sharls Davis Kendy još uvijek promatra... i čeka. Saznaju za postojanje velike zajednice koja nastanjuje gomilu otpadaka - Busen. Mogučnost da je tamo sačuvana banka podataka s legendarnog broda Discipline odvodi ih u avanturu kojoj nisu mogli odoljeti ni Jeffer ni Kendy, ali nakon nje ništa više neče ostati isto.

izvor: Ibs-ov pdf    c011.gif

pdf, epub i mobi

Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png

Prijava mrtvih linkova

Thanked by 202 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,895 posts
  • 323875 thanks

Tim Powers - Na čudnijim plimama

(spec. izdanje 04)

m_864.jpg

Kad je John Chandagnac zaplovio na Karibe po obiteljsko nasljedstvo, nije ni slutio kakva ga pustolovina očekuje. Netom prije stizanja na Jamajku, njegov brod biva napadnut i gusari ga osvoje - uz pomoć tajanstvenih čarolija. Nasmuvši sabljom na gusarskog kapetana, Chandagnac samoga sebe gurne u nemoguću situaciju: ili će biti ubijen, ili će pristati ploviti pod crnom zastavom. Daleko od rodne Europe, povučeni mladić morat će naučiti jedriti, pucati iz topa, piti rum, baratati sabljom i razumjeti tajne strašne karipske magije, voduna ili voodooa. U vrtlogu gusara, čarobnjaka, ukradenih ljudskih duša, mrtvaca koji hodaju i krvožednih razbojnika, u pomorskim bitkama i magijskim dvobojima o koncu visi svačiji život i duša jedne prelijepe djevojke. Da bi spasio Beth Hurwood od sudbine gore od smrti, nekadašnji lutkar Chandagnac morat će se preobraziti u Jacka Shandyja, gusara koji je strah i trepet karipskog otočja i od kojeg zazire i najgori od svih pomorskih razbojnika - legendarni Crnobradi...

Scan: Crackora  OCR: abacus123    c011.gif

pdf, epub i mobi
Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png

Prijava mrtvih linkova

Thanked by 243 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,895 posts
  • 323875 thanks
Sjeti se Flebasa - Iain M. Banks
(spec. izdanje 03.)

m_100021074.jpg

Rat je bjesnio širom galaksije. Bilijuni su poginuli. Idiranci su se borili u ime svoje vjere; Kultura za svoje moralno pravo na postojanje. Načela su stavljena na kocku. Nema predaje. Unutar kozmičkog sukoba, individualni rat. Duboko u labirintu Planeta mrtvih nalazi se odbjegli Um. Žele ga se dočepati i Kultura i idiranci. Sudba Horze, pripadnika gotovo izumrle rase Metamorfa, i njegove šarolike družine nepredvidivih plaćenika bila je da ga pronađu i time unište i sami sebe.

Scan i OCR :  Crackora  i abacus123      

pdf, epub i mobi
Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png

Prijava mrtvih linkova

Thanked by 251 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,895 posts
  • 323875 thanks

L. Ron Hubbard - Prema zvijezdama (019)

m_62735.jpg

Alan Corday je naivan i neiskusan, no kao inženjer je briljantan. Otet je u luci New Chicaga i odveden na brod Pas Neba - koji putuje prema zvijezdama.
Zapovjednik je tajanstveni, karizmatični kapetan Jocelyn, a Pas putuje svemirom s ciljem održavanja kontakta između Zemlje i prvih kolonija u drugim zvjezdanim sustavima. U vremenu koje protekne tijekom putovanja stanje na Zemlji se pogoršava, dok ljudi na brodu postaju otpadnici i prijetnja onima koji upravljaju planetom.
Kako se u udaljenim dijelovima galaktike događaji razvijaju, i tijekom opasnog povratka na Zemlju, Corday otkriva zapanjujuću istinu o svojoj sudbini koja će dati potpuno novo značenje čovjekovom mjestu među zvijezdama.

Scan i OCR:    Crackora i abacus123     

pdf, epub i mobi
Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png

Prijava mrtvih linkova

Thanked by 221 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users