Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

John Le Carré

20 replies to this topic

Lena_Lenči

Lena_Lenči

Bronze Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1,560 posts
  • 67332 thanks

Veoma tražen čovek - Džon le Kare

Novi špijuni s novim prioritetima, stari sa starim; terorizam kao nova mantra; časni ljudi koji žele da učine nešto dobro, ali zapadaju u moralne dileme; mnoštvo čvrstih, racionalnih razloga za nečovečne postupke; ovo je potka Veoma traženog čoveka, žestoko neodoljivog najnovijeg romana Džona le Karea. 

Poluizgladneli mladi Rus u dugom crnom kaputu prokrijumčaren je u Hamburg u zlo doba noći. U torbici oko vrata krije neverovatnu svotu gotovine. Posvećeni je musliman. Ili možda nije? Kaže da se zove Isa. 
Anabela, mlada idealistički nastrojena nemačka advokatica za ljudska prava, odluči da spase Isu deportovanja. Uskoro joj klijentov opstanak postaje važniji i od karijere – ili vlastite bezbednosti. U kopanju po Isinoj tajanstvenoj prošlosti, suočava se s potpuno oprečnim Tomijem Bruom, šezdesetogodišnjim naslednikom neuspešne britanske banke Braća Bru, sa sedištem u Hamburgu. 
Anabela, Isa i Bru sklopiće neverovatan savez – a rađa se i trougao nemoguće ljubavi. 
U međuvremenu, osetivši lak plen u „ratu protiv terorizma“, suparnički špijuni Nemačke, Engleske i Amerike ustremljuju se na nedužne.

Kompletna obrada: Pepe le Tvor  :flower:
epub obrada: volter

format: epub, mobi
jezik: srpski

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Mrtve linkove prijavite na dugme Report

Thanked by 370 Members:

dexdex

dexdex

Gold Member

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,334 posts
  • 165080 thanks

John Le Carre - Izdajnik po našem ukusu        PDF

our_kind_of_traitor.jpg

Britanija je pogođena recesijom. Mladi oksfordski profesor i strastveni rekreativni sportaš Perry Makepiece i njegova djevojka, odvjetnica Gail Perkins odlaze na odmor na karipski otok Antiguu. Naizgled slučajno, nabasaju na ruskog milijardera Dimu, vlasnika jednog poluotoka i jednog neobičnog zlatnog rolexa optočena dijamantima. Dima, milijarder s tetovažama, poziva ih na partiju tenisa, ali - kao što to kod Johna le Carrea obično biva - partija tenisa nikad nije samo ono što se čini.

Prijedlog koji Perry i Gail na rastanku dobiju od Dime, čovjeka broj jedan za pranje novca ruskog kriminalnog podzemlja, odvest će ih na vrtoglavo putovanje od teniskih terena Roland Garrosa do luksuzne jahte u maloj luci pokraj Dubrovnika, od sigurne kuće u švicarskim Alpama do najmračnijih zakutaka Londona i sumnjiva savezništva s britanskim obavještajnim agencijama.

Hidden Content
sken janja

Thanked by 350 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 62558 thanks
  • LocationOut there

John Le Carre - Izdajnik po našem ukusu        PDF

Britanija je pogođena recesijom. Mladi oksfordski profesor i strastveni rekreativni sportaš Perry Makepiece i njegova djevojka, odvjetnica Gail Perkins odlaze na odmor na karipski otok Antiguu. Naizgled slučajno, nabasaju na ruskog milijardera Dimu, vlasnika jednog poluotoka i jednog neobičnog zlatnog rolexa optočena dijamantima. Dima, milijarder s tetovažama, poziva ih na partiju tenisa, ali - kao što to kod Johna le Carrea obično biva - partija tenisa nikad nije samo ono što se čini.

Prijedlog koji Perry i Gail na rastanku dobiju od Dime, čovjeka broj jedan za pranje novca ruskog kriminalnog podzemlja, odvest će ih na vrtoglavo putovanje od teniskih terena Roland Garrosa do luksuzne jahte u maloj luci pokraj Dubrovnika, od sigurne kuće u švicarskim Alpama do najmračnijih zakutaka Londona i sumnjiva savezništva s britanskim obavještajnim agencijama.

sken janja

epub

Hidden Content

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 273 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 62558 thanks
  • LocationOut there

John Le Carré - Špijun koji se sklonio u zavetrinu

inhdvu5uunxxwowmho.jpeg

Špijun koji se sklonio u zavjetrinu je tipična špijunska priča. Nakon što su izgubili nekoliko vrijednih špijuna u socijalističkoj Istočnoj Njemačkoj, Britanci odluče da uklone Mundta, glavnog kontraobavještajca DDR-a. Poslije izvršene obavještajne pripreme terena, za glavni udarac odluče da iskoriste Aleka Limasa, vlastitog operativca koji za tu priliku igra ulogu ozlojeđenog, dekintiranog, upravo otpuštenog obavještajca sklonog alkoholu i nasilnim ispadima. Kao takav, praktično se stavlja na raspolaganje zainteresovanim stranim službama. Nakon što ga regrutuju istočni Nijemci, kroz beskrajno isljeđivanje koje nad njim provodi Mundtov zamjenik Fidler, Limas dobro plasiranom mrežom informacija, poluinformacija i aluzija uspjeva ovog uvjeriti da je njegov šef britanski špijun. Naravno, kad bi stvar bila ovako jednostavna, ne bi toliko ljudi ovu knjigu smatralo najboljim špijunskim romanom ikad napisanim. Ima tu iznenađenja, preokreta i zastrašujućih otkrića dovoljno da nikome ne mogu biti dosadni sati ispitivanja, policijske metode zamaranja subjekta, mentalna tortura u odnosu na koju iznuđivanje priznanja u američkim krimi TV serijama izgleda kao prijatno čavrljanje.

the Independent (Best spy novels) # 2.
Goodreads (Espionage) # 1.
Good reads (Somerset Maugham award winners) # 1.
Goodreads (Thrillers) # 30.
Goodreads (Best Spy novels) # 4.

Goodreads (Edgar award winners) # 2.

Goodreads (1001 Books You Must Read Before You Die) # 370

Scan nani064

Obrada ja

epub, azw3

Hidden Content

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Thanked by 399 Members:

Guest_Vlado80_*

Guest_Vlado80_*
  • Guests
  • thanks

John Le Carré - Špijun koji se sklonio u zavetrinu

Gramatičke ispravke, ispravke OCR-a, naslovna,...

EPUB, azw3

Hidden Content

Thanked by 272 Members:

kalimero

kalimero

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • 17014 thanks

Krpar, krojač, soldat, špijun

200px-JohnLeCarre_TinkerTailorSoldierSpy

Stari načelnik britanske obaveštajne službe, koga su svi znali pod nadimkom Kontrolor, mrtav je, a mlade snage su preuzele rukovođenje Službom. Kad se zakomplikuje situacija sa sovjetskom špijunkom koja želi da prebegne, jedino rešenje je da pozovu Džordža Smajlija, penzionisanog špijuna. Smajli je atipičan junak, debeljuškast, naizgled mlitav i nezainteresovan, žena ga je nedavno ostavila i naveliko troši njegov novac s ljubavnikom. Ipak, njegovo istinsko poznavanje špijunske igre i sjajan um postaju jedina sredstva koja britanskim obaveštajcima preostaju u borbi s krticom u svojim redovima.

Jezik: srpski, latinica

Format: epub, azw3

Hidden Content

Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega.

Thanked by 414 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 62558 thanks
  • LocationOut there

John Le Carré - Plemeniti Đak

Drugi deo trilogije "Karla", koju čine Dečko dama kralj špijun (Krpar, Krojač, Soldat, Špijun); Plemeniti Đak (Savršeni školarac) i Smileyjevi Ljudi.

George Smiley postaje načelnik British Secret Service. Izdaja sovjetskog dvostrukog agenta je ostavila razbijenu špijunsku mrežu. Smiley žudi za osvetom i počinje ponovo da je gradi.
Njegovo izabrano oružje je Jerry Westerby, ‘Plemeniti đak’, Strastveni ljubavnik i surov tajni agent. Westerby je upućen na Istok, u Hong Kong. Tako započinje strahovitu igru…..

scan: severijan

ocr i obrada: ja

ePub/azw3/pdf

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 384 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,808 posts
  • 316935 thanks
  • Locationnisam ja odavde

Smileyjevi ljudi

m_100077754.jpg

Smileyjevi ljudi je treći i posljednji roman "Karla trilogije" ( prva dva su Dečko dama kralj špijun (Krpar, Krojač, Soldat, Špijun) i Plemeniti Đak (Savršeni školarac) ).

George Smileya zovu iz umirovljenja da istraži smrt jednog od svojih starih agenata, bivšeg sovjetskog generala, šefa organizacije estonskih emigranata sa sjedištem u Londonu. Smiley saznaje kakjo je general otkrio podatke koji vode u konačni obračun s njegovim največim neprijateljem, sovjetskim vohunom Karlom.

Ne znam ko je izvorno postavio na net. Ispravljeno pomocu engleskog originala. 

pdf, epub, mobi i azw3 hrv.

Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

http://www.balkandow...je/#entry417322

Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 385 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 62558 thanks
  • LocationOut there

delfi_brizni_bastovan_dzon_le_kare.jpg

John Le Carré - Brižni Baštovan

Brutalno ubijena Tesa Kvejl postaje tema svakoga ko nešto znači u korumpiranom svetu Najrobija. Njen muž Džastin, diplomata od ugleda i zaljubljenik u baštovanstvo, odlučuje da se sam uveri u svima toliko očiglednu istinu. Njegov put u stopu prati poslednjih nekoliko meseci toliko voljene žene... Raskošan u detaljima, ispunjen vatrom pravednika koji žudi da olakša svoje očajničke misli, Brižni baštovan je veličanstvena tvorevina. Svakako, jedna od najboljih knjiga Džona le Karea..

Ovaj roman prikazuje le Carréa u najboljen svetlu.

Sve zasluge kalimeru za odličan sken i obradu!a200.gif

epub, azw3

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 352 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 62558 thanks
  • LocationOut there

Le-Kare.jpg

John Le Carré - Misionarska pesma

Bruno Salvador dobronamerni je dvadesetdevetogodišnjak, dete ljubavi katoličkog irskog misionara i kćerke kongoanskog poglavice. Obrazovao se najpre u misionarskoj školi u Istočnom Kongu, a zatim u jednom diskretnom utočištu za „tajne sinove Rima“. Salvadora je podstakao njegov mentor, brat Majkl, da postane profesionalni prevodilac za afričke jezike, kojima su govorile manjine.Obrazovan i ambiciozan stiže u srce lokalne elite, gde započinje njegovo herojsko, ali i naivno putovanje kroz jedan mračan i zamršen svet...

Sken Pepe le Tvor

epub/azw3

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 281 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 62558 thanks
  • LocationOut there

osetljiva_istina_1.jpg

Protivteroristička akcija pod šifrovanim nazivom Divljina sprovešće se u najdragocenijoj britanskoj koloniji, na Gibraltaru. Cilj akcije je hvatanje ozloglašenog džihadiste i trgovca oružjem. Alfa i omega plana su ambiciozni britanski ministar spoljnih poslova i njegov prijatelj, vlasnik kompanije za obezbeđivanje plaćenika.
Kit Robn, iskusan diplomata i pouzdan čovek, biće ministrove „oči i uši na terenu”. Operacija je toliko osetljiva da čak ni ministrov lični sekretar Tobi Bel nije uključen u nju. Naslućujući pogubnu zaveru, Tobi pokušava da je spreči, no ubrzo ga udaljavaju iz Engleske, iz Evrope... on se upliće u krug insajdera upućenih u strogo čuvane državne tajne.

Hvala Nepravdi :wub:

ePub/azw3

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 325 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 62558 thanks
  • LocationOut there

vmhfhb36p829ly8xj48f.jpg

John Le Carré - Poziv za umrlog

(George Smiley (1))

Prva knjiga o Georgeu Smileyu.
Samuel Fennan je počinio samoubistvo posle sigurnosne provere agenta Georga Smileya. 
Circusov načelnik Maston okrivljuje Smileya za Fennanovu smrt.

Veliko hvala severijanu :ph34r:

ePub i azw3

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 335 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 62558 thanks
  • LocationOut there

7zcb7k0z78kbvwsrxk1k.jpg

John Le Carré - RAT U OGLEDALU

I opet se, ponovno u epizodnoj, ali krucijalnoj roli pojavljuje Gerge Smiley. Ovdje Le Carre opisuje birokratski rat u obavještajnoj zajednici – jedan zamrli ogranak tajne službe pokušava voditi samostalnu operaciju u Istočnoj Njemačkoj pa aktivira svog propalog špijuna, nekog Poljaka – a «Circus» to sve cinično dopušta kako bi, zapravo, kompromitirao i ukinuo ovaj odjel… Neprijatelj, dakle, nije s druge strane, onkraj berlinskog zida, nego u džungli Whitehalla, gdje se iluzije i deluzije brzo troše, a u ovom nastavku sage ni George Smiley ne ispada dobro…

«The Looking Glass War» pretvara se u film već sljedeće godine, s Anthonyjem Hopkinsom u glavnoj ulozi.

ePub, azw3

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 333 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 62558 thanks
  • LocationOut there

120322093222.gif

John le Carré - Mala Bubnjarica

Špijunske igre, igre srca, igre strasti, strah, manipulacija osjećajima... nema greške, samo posegnite za ovim naslovom i zagrijte ovo, ionako vruće godišnje doba.
Glavni lik je mlada engleska glumica Charlie koju izraelska tajna služba regrutira u svoje redove i nauči je kako će se upravo ljepotom i glumačkim talentom služiti kako bi došla do bitnih informacija. E sad... naravno, ne može čovjek naređivati srcu... A dio obuke je i zbližavanje s nadređenim.

epub, azw3

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 319 Members:

Pepe le Tvor

Pepe le Tvor

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,490 posts
  • 117101 thanks
John le Carre - MALI GRAD U NJEMAČKOJ

Mali%20grad%20u%20Njemackoj%20-%20John%2

"Uvijek sam nastojao pisati o sadašnjem trenutku, momentu u kojem živimo, da plivam na valu današnjice, a ne jučerašnjice", ne iznenađuje me što je moj novi roman okarakteriziran kao gnjevan. Čovjek ne mora biti star da bi bio ljut u vezi s onim što smo posljednjih šest godina uradili svijetu\" izjavio je Le Carre na prezentaciji knjige.

obrada: eBOOK team Balkandownload

hr/lat

pdf, ePUB, AZW3, MOBI

Hidden Content

Sve ima svoj kraj, osim ljudske gluposti

Thanked by 341 Members:

Pepe le Tvor

Pepe le Tvor

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,490 posts
  • 117101 thanks
John le Carre - SAVRŠEN ŠPIJUN

840221067922974d95dbb63d5ed_zpslk3tlujn.

Magnus Pym je nestao. Kreće potraga za suprugom, predanim ocem i dvostrukim agentom čiji je život sada već očito sastavljen od mnoštva tajni.
Dvojica njegovih mentora dirigiraju potragom, kao što su određivali i gotovo cijeli njegov život do tada. Dok hrli tragovima što ih u Ujedinjenom Kraljevstvu i hladnoratovskoj Europi, od Beča, Praga do Berlina, ostavlja Magnus Pym, ovaj roman prepun intriga i dovitljivosti intimna je ispovijest puna sjećanja na djetinjstvo, na odnos savršenog špijuna i oca koji ga je takvim stvorio.

hr/lat

PDF

Hidden Content

Thanked by 276 Members:

janja

janja

Silver Member

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4,086 posts
  • 168361 thanks
  • Locationbalkandownload

Noćni menadžer

John_Le_Carr_No_ni_menad_er.jpg

“Džonatan, noćni menadžer, bežeći od propalog braka i sopstvene prošlosti, nalazi prebivalište u luksuznom hotelu, ali demonima prošlosti ne može da pobegne. Dopušta sebi da ga regrutuju kao britanskog tajnog agenta, sa zadatkom da otkrije ubicu žene koju je i sam izdao. Upušta se u avanturu punu napetosti, zla, hrabrosti, ljubavi i žudnje, tragajući za svojom suštinom u svetu koji je otišao do đavola...”

Na televiziji je krenula serija The Night Manager (2016-), i može se skinuti na BD:

Please Login or Register to see this Hidden Content

Izvor: Jaske

Obrada: Lapidus

format: pdf, epub, mobi, fb2

jezik: srpski

latinica, ćirilica

lat

Hidden Content

ćir

Hidden Content

Thanked by 438 Members:

Korisnik7

Korisnik7

Newbie

• Members
  • Pip
  • 46 posts
  • 2120 thanks
John Le Carré (David John Moore Cornwell, rođen 1931.) je proslavljeni britanski autror špijunskih i kriminalističkih romana scenarista i filmski producent. Jedan je od retkih pisaca koji je u svojim špijunskim romanima realno prikazao međunarodnu špijunažu, čiji je protagonist i sam bio radeći u britanskoj Kontraobaveštajnoj službi (Secret Service - MI5) i Spoljnoj obaveštajnoj službi (Secret Intelligence Service - MI6)  tokom pedesetih i šezdesetih godina prošlog veka. Radnje njegovih špijunskih romana odvijaju se tokom Hladnog rata i oslikavaju službu sukobljenu sa jakim i beskrupuloznim sovjetskim protivnicima i operacije koje često imaju neslavan kraj, ne samo zbog čestih (istorijski potvrđenih) prodora suprotnih službi u operacije Britanaca, već i usled karijerizma, sukoba i podmetanja unutar same službe. U takvim okolnostima Le Kareov protagonista George Smiley karijerni obaveštajac bez posebnih političkih ambicija, nastoji da održi ugrožene mreže obaveštajaca "preko Zida" kao i da iskoristi prilike da preobrati identifikovane strane obaveštajce da rade u korist britanskih službi, često pritisnut ličnim problemima i borbom sa birokratama u sopstvenim redovima koji mnogo ne mare za živote operativaca na terenu. U Le Kareovim špijunskim romanima nema mnogo dramatičnih akcija, brzih kola, neverovatnih urađaja i mrtvih neprijatelja, već se radi o održavanju fine paukove mreže obaveštajaca, šahovski preciznim napadima i protivnapadima, osmišljenim pritiscima kojima se strani agenti preobraćaju, ali i hladnoj nemilosrdnosti u postupanju sa stranim "krticama" u sopstvenim redovima kako bi nastavili rad sa suprotnom stranom dostavljanjem podataka koje priprema domaća služba. Strani oponenti nisu prikazani kao neznalice i diletanti, već kao jednako lukava, dobro osposobljena i kvalitetno vođena obaveštajna služba, koja zadaje i prima udarce istom bezobzirnošću u pogledu svojih i tuđih ljudi, kao što to radi i britanska.

Po prestanku Hladnog rata Le Kare nastavlja sa špijunskim romanima kojima ne nedostaje inspiracije u modernom svetu terorizma i organizovanog kriminala. Gotovo svi Le kareovi romani su bestseleri, a za svoj rad primio je skoro sve nagrade koje se dodeljuju u ovoj oblasti: dva puta Gold Dagger Award Britanske asocijacije pisaca kriminalističkih romana kao i Diamond Dagger i Dagger of Daggers nagrade za životno delo istog udruženja, dva puta Edgar Award američkih kolega, Somerset Maugham Award, The Malaparte Prize, Nikos Kazantzakis prize, Goethe Medal, ima više počasnih doktorata britanskih i stranih univrrziteta, a odlikovan je britanskim i francuskim odlikovanjima za zasluge u književnosti. Po njegovim romanima snimljeni su filmovi: The Spy Who Came in from the Cold (1965) sa Ričardom Bartonom, The Deadly Affair (1966) Sidnija Lameta sa Džejmsom Mejsonom, The Looking Glass War (1969) sa Entoni Hopkinsom, The Little Drummer Girl (1984) Džordža Roj Hila sa Dajen Kiton, The Russia House (1990) sa Šonom Konerijem, The Tailor of Panama (2001) sa Pirsom Brosnanom i Džefri Rašom, The Constant Gardener (2005) sa Ralfom Fajnsom, Tinker Tailor Soldier Spy (2011) sa Geri Oldmenom, A Most Wanted Man (2014) sa Filipom Simur Hofmanom i Our Kind of Traitor (2016).

Džon Le Kare piše i dalje na svom posedu u St. Buryan, Cornwall, koji obuhvata više od milje stenovite obale na najisturenijem jugozapadnom delu engleske obale poznatom kao Land's End.

John Le Carre bibliografija:

George Smiley romani:

1.) Call for the Dead (1961)                                              - Poziv za umrlog
2.) A Murder of Quality (1962)                                          - Kvalitetno ubojstvo *
3.) The Spy Who Came in from the Cold (1963)               - Špijun koji se sklonio u zavjetrinu
4.) The Looking Glass War (1965)                                    - Rat u ogledalu
5.) Tinker Tailor Soldier Spy (1974) - Karla trilogija 1       - Krpar krojač soldat špijun
6.) The Honourable Schoolboy (1977)  - Karla trilogija 2  - Plemeniti đak
7.) Smiley's People (1979)  - Karla trilogija 3                    - Smileyjevi ljudi
8.) The Secret Pilgrim (1990)                                            - Tajni hodočasnik *
9.) A Legacy of Spies (2017)

Ostali romani:

A Small Town in Germany (1968)                                     - Mali grad u Njemačkoj
The Naïve and Sentimental Lover (1971)                         - Naivni i sentimentalni ljubavnik *
The Little Drummer Girl (1983)                                         - Mala bubnjarica
A Perfect Spy (1986)                                                        - Savršen špijun
The Russia House (1989)                                                 - Ruska kuća *
The Night Manager (1993)                                                - Noćni menadžer
Our Game (1995)                                                              - Naša igra *
The Tailor of Panama (1996)                                            - Panamski krojač *
Single & Single (1999)                                                      - Single&Single
The Constant Gardener (2001)                                         - Brižni baštovan
Absolute Friends (2003)                                                    - Apsolutni prijatelji *
The Mission Song (2006)                                                   - Misionarska pesma
A Most Wanted Man (2008)                                               - Veoma tražen čovek
Our Kind of Traitor (2010)                                                 - Izdajnik po našem ukusu
A Delicate Truth (2013)                                                     - Osetljiva istina
                                                                                          (* prevedeno, nije postavljeno)

Thanked by 73 Members:
zvonjcika , trickykid , 60dusan , KarmaBee , mladenovic1958 , vatro , s3ptease , mimi93 , easy poison , jankisa , vidakc , voki , Alamo74 , MrNikoNekoNiko , 11dragann , Fortiough , karlobag , Ostap , zitrus , cicmica , Нинорота , zlata biser , predragmilosav , mjokic , sinisaprle , drblaza , misimura , gotobinsys , srđan , branka1389 , kartagina1954+ , drzoka , Sanjamarko , 70sandi , Knjigoljubče , rile222 , pcbbata , Tibor021 , cuic , sazor , ppribic , san2710 , Roshi , Todor_B , Skviki , Ljubo1957 , Samar , goran mark , robi_bak , darioklc , tbabovic , imenaluda , Anyss , janja , marili , volter , bosutsko , Prebond , knapp , flek , vuki1956 , laotaij , LAURELINDORENAN , zekoslav16 , markorecoba , dusanx , Cidonia , gorkov666 , melman , solen777 , boden , Pepe le Tvor , Dex®

Pepe le Tvor

Pepe le Tvor

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,490 posts
  • 117101 thanks

John Le Carre - Single & Single

iDjzemM.jpg

Advokat iz Kuće Singl & Singl hladnokrvno je ubijen na padini turskog brda zbog zločina koje nije razumeo. Dečji zabavljac iz Devona je kasno, u noći pozvan od strane lokalne banke da objasni iznenadni priliv novca na svom računu. Ruski tovarni brod zaplenjen je u Crnom moru. Čuveni londonski finaasijer nestao je bez traga. Britanski carinik je na tragu korupciji i ubistvu.
Logička povezanost ovih događaja tek je jedna od mnogih kvaliteta ovog neobičnog novog romana u kome se prepliću ljubav, obmana, porodica i pobeda humanitosti. Na le Kareovom toboganu, jurimo od luke na obali Devona, kroz sofisticiranu džunglu varalica Vest Enda, kriminalizovanih ulica postkomunisticke Rusjje, do milijarderskih tvrđava na obalama Bosfora i tajnog raja na Kavkazu.
Ali SINGL & SINGL je, iznad svega, uzbudljivo putovanje savremenog ljudskog srca... prisan, magičan, buntovan i vešto građen roman, koji nam prikazuje Džona le Karea na vrhuncu njegovih dramskih i stvaralačkih snaga.

sr/lat

sken: Cyrano

obrada: Pepe le Tvor

ePUB, AZW3, pdf

Hidden Content

Thanked by 408 Members:

boden

boden

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 4,532 posts
  • 123322 thanks

Da li može da se obnovi link za John Le Carre - Single & Single? Hvala.

Obnovljeno. ;)

POMOGNITE NAM U ODRŽAVANJU NAŠEG I VAŠEG FORUMA

aau3xxm.png

http://www.balkandow...je/#entry417322

Thanked by 24 Members:
trickykid , nikomah , s3ptease , Ostap , Перун , mirzahulusija , Cidonia , voki , helen15 , naucnik2 , slabun69 , Fortiough , zitrus , lemez.d , KGDanica , gerasimrohan , BournJ , despotica8 , Prebond , llilliana , sinisaprle , Cyrano , Dragan57 , darkerka

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users