Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Muriel Barbery

epub mobi azw3

2 replies to this topic

apeiros

apeiros

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 208 posts
  • 39475 thanks

otmenostjeza.jpg

Najčitaniji roman u Francuskoj 2007. i 2008. godine.

„Zovem se Rene, imam pedeset četiri godine, radim kao pazikuća u buržujskoj zgradi u ulici Grenel broj 7. Udovica sam, niska, ružna, punačka, imam kurje oči na stopalima i, ako je verovati nekim meni samoj neprijatnim jutrima, iz usta mi izbija zadah mamuta. Ali pre svega, toliko se dobro uklapam u uobičajenu predstavu o pazikućama da nikome ne bi palo na um da sam načitanija od svih onih nadmenih bogataša.”

„Zovem se Paloma, imam dvanaest godina, živim u bogataškom stanu u ulici Grenel broj 7. Međutim, odavno znam da je krajnje odredište kugla za ribice, ispraznost i glupavost života odraslih. Otkud to znam? Ja sam, naime, veoma pametna. Čak izuzetno pametna. Zato sam donela odluku: na kraju ove školske godine, na trinaesti rođendan, ubiću se.”

„Niko nikad nije mogao očekivati da će ova nežna, zabavna knjiga sa filozofskom crtom postići takav neverovatan uspeh. Za neke, ona je delimično Sofijin svet Justejna Gordera, delimično gospodin Malosen Danijela Penaka. Druge pak ona podseća na pisanu verziju Čudesne sudbine Amelije Pulen. Bilo kako bilo, čitaoci su je prihvatili u ogromnom broju.”

Le Monde

„Formula koja je učinila da se više od milion čitalaca u Francuskoj zaljubi u ovu knjigu ima, pored ostalih sastojaka: inteligentan humor, prefinjena osećanja, izvanrednu književnu i filozofsku pozadinu, pisana je sa dobrim ukusom, sofisticirana je i sadržajna.”

La Repubblica

Otmenost ježa je najčitaniji roman u Francuskoj u proteklih nekoliko godina.
Najčitaniji strani roman u Italiji u poslednjih godinu dana. Veliki hit u Nemačkoj i Španiji. Trenutno se prevodi na sve značajnije svetske jezike.
Dobitnik nagrada Prix des libraires, Prix Georges Brassens, Prix Rotary International.

epub, mobi, azw3:

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 453 Members:

Bri

Bri

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,283 posts
  • 27447 thanks

MHJ6riA.jpg

Muriel Barbery

Život vilenjaka

Ovo je prvi od romana koji otvara vrata u vilinski, fantastični svijet, roman o Mariji i Clari, nezaboravnim heroinama svijeta koji se suočava s uništenjem. To je bezvremenska priča o silama dobra i zla i meditacija o snazi prirode, glazbe, umjetnosti, pripovijedanja i ljubavi. 

Protagonostice 'Života vilenjaka' su dvije djevojčice - Marija koja živi u seoskoj zabiti francuske pokrajine Burgundije i Clara koja se, nakon djetinjstva provedena u Abruzzu, seli u Rim gdje su je poslali kako bi razvila svoj nesvakidašnji dar za glazbu. Maria je siroče, jednog zimske noći njezina ju je sadašnja obitelj jednostavno pronašla i sada ih nevjerojatno usrećuje; ona može razgovarati sa životinjama koje ovdje predstavljaju nekakav most prema trećoj dimenziji. I Clarino je rođenje tajanstveno - ona je siroče koje živi kod župnika i ima nevjerojatan osjećaj za lijepo, posebno melodičnost svijeta, a usavršavajući se kod velikog maestra iskazuje duševna stanja preko melodije. Glazba je ta koja pred očima stvara nepoznate krajolike, pobuđuje raspoloženja i jedan je od mogućih puteva u svijet fantazije.

Među djevojčicama postoji tajna veza - svaka je na svoj način povezana sa svijetom vilenjaka - svijetom umjetnosti, tajanstvenog, ali i svijetom prožetosti s prirodom koja ljudskome životu daje puninu i ljepotu. Maria može komunicirati s prirodom, a Clara je glazbeno čudo. 

Ljudskome rodu prijeti opasnost od jednog izgubljenog vilenjaka i samo će Maria i Clara, ujedinjenim snagama, moći spriječiti njegove opasne planove...

hr, pdf, epub, azw3

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Ženom se ne rađa. Ženom se postaje.

Thanked by 375 Members:

boden

boden

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 4,809 posts
  • 132651 thanks

Možete li obnoviti linkove. Hvala

Dodani novi linkovi

Thanked by 32 Members:
tabusoft , KFG , lokitaka , Arien , leona 5 , mcolin135 , sonjecka , s3ptease , zeljkoduda , kupus , slavenp , yoxim , ALICEBLUE , Перун , Cyrano , Maminmalimis , vučica , Yersinia , dexdex , bosutsko , Ljubisa1234 , Prebond , martina b , simetrična , gerasimrohan , jovanmil , knjigica , kovacdjole , Disco Ninja , nazif11 , leapasic , voki

Also tagged with one or more of these keywords: epub, mobi, azw3

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users