Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)

Douglas Preston i Lincoln Child

9 replies to this topic

Guest_Peter_Petrelli_*

Guest_Peter_Petrelli_*
  • Guests
  • thanks

Relikvija

The-Relic-9780812543261.jpg

Svega par dana pre otvaranja izložbe u popularnom njujorškom Prirodnjačkom muzeju, nekoliko posetilaca biva brutalno ubijeno u mračnim hodnicima i zavučenim budžacima Muzeja. Autopsije ukazuju na to da ubica nikako ne može biti ljudsko biće...
Ali direktor Muzeja ipak planira da nastavi s pripremama za grandiozno otvaranje i pored svirepih ubistava.
Jedna od naučnica zaposlenih u Muzeju, Margo Grin, mora otkriti ko – ili šta – ubija sve te ljude. Ali, da li će uspeti da spreči masakr?...

Pored toga što je proslavio njegove autore, roman Relikvija lansirao je fascinantan književni lik – Alojzijusa Pendergasta, specijalnog agenta FBI, koji je, iako nije planiran da bude glavni junak romana, svojim dijalozima, razmišljanjima, delovanjem, toliko upečatljiv da je zasenio sve ostale njegove aktere. Naposletku autori su Pendergastu posvetili niz knjiga (počev od Kabineta čudesa, Sumpora...), gde je on glavni junak.

Sken: GlitterBaby

Obrada: Peter_Petrelli

PDF, EPUB, AZW3,

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 243 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Sponsor
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 61435 thanks
  • LocationOut there

Relikvijar

relikvijar_vv.jpg

Nastavak Relikvije

Duboko skriven ispod Menhetna, nalazi se pravi lavirint tunela, otpadnih kanala i podzemnih galerija, većinom zaboravljenih od strane onih koji koračaju visoko iznad, ulicama Njujorka. Tamo leži poslednja tajna Muzejske Zveri.
Kada duboko u mulju, na obali okeana kod Menhetna, budu pronađena dva unakažena kostura, kustos Prirodnjačkog muzeja, Margo Grin, pozvana je da pomogne u istrazi. Margo, ponovo u društvu policijskog poručnika D"Agoste, agenta FBI Pendergasta, kao i briljantnog doktora Froka, pokušava da razreši novu zagonetku.
Trag ih veoma brzo odvodi u podzemlje, gde će se suočiti sa nezamislivom noćnom morom...

Sken: Kalimero :wub:

Obrada: gstanic  :wub:  i ja

(optimizovano za čitače)

epub. azw3

Hidden Content

pdf

Hidden Content

Edited by Mmelita, 21 August 2016 - 17:26.

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 233 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Sponsor
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 61435 thanks
  • LocationOut there

Mrtva priroda sa vranama

mrtva-priroda-sa-vranama.png

U zabačenoj provinciji države Kanzas, gradiću Medisin Kriku, događa se jezivo ubistvo ritualnog karaktera. Nepoznata izmasakrirana žrtva pronađena je na maloj čistini u polju kukuruza. Lokalni šerif nastoji uveriti novinare i uznemireno stanovništvo da je reč o izolovanom incidentu sve dok se u Medisin Kriku ne pojavi harizmatični FBI agent Pendergast i ustanovi da je situacija mnogo dramatičnija te da sledi serija ubistava. Ubica zaista pretvara ovaj lokalitet u sopstveno lovište, a Pendergast istovremeno odmotava klupko brutalnih zločina uz pomoć lokalne, asocijalne tinejdžerke Kori Svonson. Potraga za počiniocem odvodi protagoniste ovog izvanredno uzbudljivog i briljantno napisanog romana u ranu istoriju Medisin Krika, sve do događaja poznatog kao maskar "Sablasnih ratnika" iz 1865. godine.

Sken: Kalimero :flower:

Obrada: gstanic :flower:  i ja

epub, azw3, pdf

Hidden Content

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Thanked by 225 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Sponsor
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 61435 thanks
  • LocationOut there

Sumpor

delfi_sumpor_daglas_preston_linkoln_cajl

Prvi deo trilogije "Diogen"

O zagonetnim ubistvima, interkontinentalnoj zavjeri i drevnim mističnim ritualima koji vuku korijene iz renesansne Firence, pišu Daglas Preston i Linkoln Čajld u romanu “Sumpor” (izdavač “Solaris”, prevod Jasna i Nemanja Jovanov). Junak njihovih brojnih romana, specijalni FBI agent Pendergast, u “Sumporu” otkriva stravično ubistvo na tavanu: zadimljene ostatke zloglasnog kritičara umjetnosti Džeremija Grouva, sa istopljenim krstom na grudima. Otisak kopita progoren u pod i miris sumpora podsjećaju na legendarne užase koje snađu one koji sklope pakt sa đavolom. Istraga Pendergasta vodi kroz Njujork, pa do oronulog zamka u Italiji, gdje se kriju brojne tajne.

epub, azw3 i pdf

Hidden Content

Edited by forster, 06 May 2015 - 00:34.
Obnovljeno

Posted Image

Thanked by 237 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Sponsor
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 61435 thanks
  • LocationOut there

Ples smrti

delfi_ples_smrti_daglas_preston_linkoln_

Moj dragi Vinsente, Ako čitaš ovo pismo, to znači da sam mrtav. To takođe znači da sam umro pre nego što sam obavio zadatak koji mi je bio namenjen. To je bio zadatak da sprečim mog brata Diogena da počini nešto za šta se jednom prilikom hvalio da će biti "savršen" zločin. Voleo bih da mogu da ti kažem više o ovom zločinu, ali sve što znam je da ga planira veoma dugo i da ga smatra svojom apoteozom. Šta god taj "savršen" zločin bio, biće užasan. Pretvoriće svet u mračnije mesto.

Diogen je osoba izuzetno visokih standarda. Neće se zadovoljiti polovičnim rešenjem. Vinsente, bojim se da zadatak zaustavljanja Diogena sada pada na tebe. Ne mogu ti opisati koliko žalim zbog toga. To je nešto što ne bih poželeo ni svom najgorem neprijatelju, a pogotovo ne nekom koga sam počeo da smatram svojim vernim prijateljem. Ali verujem da si ti najsposobniji da se nosiš sa time. Diogenova pretnja je previše amorfna da bi se obratio FBI ili nekoj drugoj bezbednosnoj agenciji, pošto je još pre nekoliko godina iscenirao sopstvenu smrt. Usamljeni, posvećeni pojedinac ima najviše šansi da spreči mog brata da počini taj zločin. Taj pojedinac si ti... Alojzijus Pendergast

(optimizovano za čitače)

epub, azw3 i pdf

Hidden Content

Edited by forster, 06 May 2015 - 00:34.
Obnovljeno

Posted Image

Thanked by 236 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Sponsor
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 61435 thanks
  • LocationOut there

Knjiga mrtvih

Knjiga-mrtvih-29050.jpg

Njujorški prirodnjački muzej konačno dobija nazad svoju ukradenu zbirku dijamanata... zdrobljenu u prašinu. Diogen, psihotični ubica koji ih je ukrao u Plesu smrti, baca rukavicu u lice gradu i svome bratu, FBI agentu Pendergastu, koji je trenutno u zatvoru.
Da bi umirilo javnost nakon fijaska sa zbirkom dijamanata, rukovodstvo muzeja odlučuje da ponovo otvori Senefovu grobnicu. Ta neverovatna egipatska odaja predstavljala je popularnu muzejsku postavku još 1930, kada je bez pompe zatvorena. Ali kad je grobnica otpečaćena i pripreme za svečano otvaranje započete, ponovo počinju ubistva - i priče o drevnoj kletvi...
Kataklizmično otvaranje predstavlja poprište konačnog obračuna dva brata: epskog sukoba iz kojeg će samo jedan od njih dvojice izaći živ...

Sken: Kalimero :wub:

Obrada: [email protected]  :wub:  i ja

epub, azw3 i pdf

Hidden Content

Dođosmo dao kraja i ovog serijala (za sada).

Velika zahvalnost BD Ebook timu, GlitterBaby, Peter_Petrelli, Kalimero i [email protected]

Edited by forster, 06 May 2015 - 00:33.
Obnovljeno

Posted Image

Thanked by 235 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,663 posts
  • 307711 thanks
  • Locationnisam ja odavde

Kabinet čudesa

Pročitano i ispravljeno. + pdf

pdf, epub i azw3

Hidden Content

Edited by volter, 03 August 2014 - 17:28.
obnovljeno

16_bd_Untitled-1.png
Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 223 Members:

sekab

sekab

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 208 posts
  • 25230 thanks
  • LocationKraljevo - Srbija

Ja sam čitala redom kako su izlazile i hronološki je to dobar redosled.

Serijal Pendergast

1. Relikvija

2. Relikvijar

3. Kabinet čudesa

4. Mrtva priroda s vranama

Serijal Diogen (koji se nastavlja na pethodni)

1. Sumpor

2. Ples smrti

3. Knjiga mrtvih

Inače knjiga ima mnogo više ali nisu sve prevedene. Možeš da vidiš na wikipediji.

Thanked by 19 Members:
fani , ronnie83 , BiljaCacak , s3ptease , djkoja58 , zmilosavljevic , ZarcoS , kartagina1954+ , banesto1963 , JABLAN01 , tobimis , romanticnadusa26 , vstaba52 , ksanadu , anjamemedova , sabbathrade , nostromo80 , kovendlk , Escapism_Is_Another_Prison

forster

forster

Bronze Member

• Sponsor
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 61435 thanks
  • LocationOut there

To je tačan redosled.

No Douglas Preston je napisao samostalno još knjiga, ali prevedena je samo Kodeks

Please Login or Register to see this Hidden Content

Posted Image

Thanked by 17 Members:
edinaedina , s3ptease , kokta , ZarcoS , kosingas , Durman87 , banesto1963 , tobimis , vanja_cro , grimm , anjamemedova , sasa1234a , USer name , tymoty , bsm , Escapism_Is_Another_Prison , Pedja1983

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,663 posts
  • 307711 thanks
  • Locationnisam ja odavde

Relikvija

Pročitano, ispravljene uočene greške, ubačene neke stvari pomoću eng. verzije.

pdf, epub i azw3

Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png
Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 136 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users