Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Moji literarni pokušaji

105 replies to this topic

morena38

morena38

Newbie

• Members
  • Pip
  • 22 posts
  • 74 thanks

SavetovaliŠte za budale, (Drugi nastavak) 

Ljubav jaČa od smrada
Pozdrav dragi savetnici.
DeČko koji mi se sviĐa je veoma lep, ali kada mu se pribliŽim, oseĆam nesnosan smrad.
TaČno znam da je od nekupanja.
Iz poverljivih izvora sam saznala da mu je sapun jako skup i da se kupa najviŠe jednom meseČno.
Čudi me to Što mu je sapun skup, s obzirom na Činjenicu da nosi markiranu garderobu i sl.
Ne znam Šta da radim, jer koliko god da se ubuĐa od nepranja, ne mogu da ga potisnem iz srca i misli i premda je moja ljubav jaČa od smrada, joŠ se ne
mogu naterati da sa njim takvim legnem u krevet.
No, da stvar bude gora, sviĐam se i ja njemu.
Stalno priČa o seksu i predlaŽe mi razne varijante.
Oh, ovo je zaista teŽak sluČaj.
DoduŠe, naizgled ne deluje tako, ali moramo biti svesni na kakvom podruČju Živimo.
VaŠa simpatija je oČigledno rob okruŽenja u kome su koŽne jakne bagatela, sapun preskupa roba, a seks velika potreba.
Ipak, uzmimo u obzir moguĆnost da mu je sapun preskup zato Što desetostruko vidi njegovu cenu u izlogu.
Sad, ako iskombinujemo njegovo desetostruko viĐenje cene sapuna i Želju za seksom, dolazimo do konkretnog reŠenja ovog problema.
Sad me sluŠajte paŽljivo.
Prvo mu na poklon kupite sapun.
Ah, ne, ne, to sam pokuŠala veĆ milion puta i neĆe da ga primi.
Ok, budite strpljivi i sasluŠajte me.
Dakle, moŽda je bolje da mu umesto obiČnog sapuna kupite teČnu kupku.
Potom stvorite atmosferu kao da Ćete ga zaprositi, a onda uČinite sve osim izricanja same prosidbe i otvorenog poklanjanja kupke.
Nakon toga ga ponudite Šampanjcem.
Jao, ne, ne, on pije samo kozje mleko.
Ma, popiĆe ČaŠu Šampanjca za vaŠu ljubav, bar to hoĆe.
Zapravo, kupite neki dobar Šampanjac i kaŽite mu da za njega imate odliČan sok.
Ako ga ranije nije probao, sigurno Ćete ga nadmudriti.
Posle prve Će traŽiti drugu ČaŠu i tako redom, ali ipak pazite da ne pretera.
E, tada kadu napunite toplom vodom i u nju sipajte mirisnu kupku, pa mu predloŽite da oboje zavezanih oČiju odete na erotsku masaŽu.
Razume se da ne morate nagoveŠtavati mesto masaŽe, jer Će mu se od samog pomena erotike popraviti raspoloŽenje, a od pomena kupanja pokvariti, kao i obiČno.
Najzad ga odvedite u kadu, dobro okupajte i izmasirajte, a onda sa njim pravo u krevet.
Oh, hvala dragi prijatelji.
Mnogo ste mi pomogli.
LiČna nehigijena mog voljenog je prerasla u zavisnost od erotskih masaŽa u mirisnim kupkama.
Čak sam ga ubedila da su masaŽe delotvornije kad je voda zaČinjena.
I razumljivo, viŠe ne moram da ga napijem do ludila da bih ga okupala.

PokuŠaj stambenog obezbeĐenja
Zdravo.
Imam 33 godine i nisam navikao da gubim kod Žena.
MeĐutim, upoznao sam duplo stariju, duplo pametniju i stostruko bogatiju Ženu.
No, da preciziram.
Meni je 33, njoj 66, a izgleda kao da joj je 18.
Rezultat tog izgleda su konstantne plastiČne operacije zbog kojih se i ne viĐamo Često.
InaČe, Živim kod prijatelja u nekakvoj prČvarnici, a ona ima dve vile, pet stanova i deset kuĆa.
O bazenima i ostaloj imovini da i ne govorim.
najruŽnije od svega Što ima je njena osamnaestogodiŠnja bratanica koja izgleda upravo obrnuto, kao da joj je 66, pa Često pomislim da je tetka bratanica,
a bratanica tetka.
Što se dodatnih kvalifikacija tiČe, stara je profesorka knjiŽevnosti, redovno odlazi u pozoriŠte, Čita raznu literaturu i gaji mladalaČki duh.
Meni njene aktivnosti vezane za uzgajanje Čiste duŠe i zdravog duha ne bi smetale da je samo malo gluplja, ali, gle vraga!
Stara pogaĐa skoro svaku moju nameru.
kad je nagovaram da malo viŠe popije, ona kaŽe da hoĆu da je odvedem u krevet i napravim joj dete zbog nasledstva.
Oko deteta stvarno preteruje, mada je to za krevet istina.
Ponadao sam se da bi je moja mladost mogla zaludeti, pa je li moguĆe da sam baŠ previŠe providan?
Zatim, kuĆe su ogromne i potrebno im je odrŽavanje, a stara neĆe ni da Čuje da me zaposli kao baŠtovana ili domara.
KaŽe da ne podnosi koristoljubive cmizdravce koji vrebaju svaku moguĆu priliku za brzim i lakim bogaĆenjem, kao u meksiČkim serijama.
Iako uopŠte ne pratim meksiČke serije, pitam se Šta bi staroj falilo da podeli kuĆe sa jednim siromaŠnim beskuĆnikom?
ne znam Šta viŠe da radim.
Čini mi se zaista da sam pokuŠao sve Što je u mojoj moĆi.
Zdravo tzv. zavodniČe.
Evo kako Ćete nadmudriti gospoĐu.
Raspitajte se kod bratanice kada stara naredni put odlazi na plastiČnu operaciju i onda toj njenoj bratanici uradite sve ono za Šta vas dama optuŽuje da
njoj Želite da uradite.
Zavedite je, podloŽite je nekim piĆem ako zatreba, odvedite je u krevet, napravite joj dete i imaĆete kuĆu.
Oh, hvala savetniČe.
Uspelo je!
Nisam se setio samo jedne sitnice, tj. da je bratanica jedino Živo biĆe do koga je gospoĐi stalo.
No, nema veze.
Sad je sve moje.
Stara je napustila ovaj svet, a draga bratanica je sve prepisala meni.
Nekada sam bio beskuĆnik, a sad mi i gradonaČelnik zavidi na bogatstvu i nekretninama.
Svakako Ću vas preporuČiti i drugim beskuĆnicima kojima se Čini da je lov na starije dame njihov jedini izlaz u Životu.

Thanked by 6 Members:
midhadz , sikman82 , rizla+ , markocim , boris 88 , boden

morena38

morena38

Newbie

• Members
  • Pip
  • 22 posts
  • 74 thanks

Pismo silikonskoj dragoj

Bila je prelepa dok nije zaspala.
Kada je ustala, sasvim se raspala.
Od veštačke lutke na njoj baš ni traga.
Jednim je pogledom upoznao vraga.

Napisao joj je oproštajno pismo
U kome kajanje osetili nismo
pa, evo, pročitajte tu hladnu porugu
dok bezdušnik traži silikonku drugu.

Očajan hirurg radio je na tebi.
Takvog dušmaninu poželela ne bi.
Mnogo je Štedeo na tvojim grudima.
Teško će ti sad biti među ljudima.

Preostale mrvice sam skupljao satima.
Ostavio sam ih pred sobnim vratima
da osetiš kakav si stiropor bila,
izmrvljena lepojko slomljenih krila.

Pogledaj, molim te na šta stvarno ličiš
sa šminkom koju ćeš moći da očistiš
tek kada odvojiš gomilicu para
da odeš kod nekog cenjenog strugara,
pa da on očisti tvoje masno lice
uz pomoć ekstremno dobre strugalice

Od kose, noktiju, lažnih trepavica
korist će imati moja komšinica,
da bi i nju malo vatre ogrejalo,
jer je sirotici drva ponestalo.

O, da, zaboravih moja pokidana!!!
Nemoj biti ovde ti više ni dana!!!
Smetnuo sam s uma zbog noćašnje strasti
da će nad sobom ostati bez vlasti
moja čudna žena, prava opasnica
ako čuje da si meni ljubavnica,
pa strašno nagrdi delić tvoga lica,
mada, to je za nju predivna sitnica,
jer ume da bude mnogo gore volje.
O čemu ti pričam, shvatićeš najbolje
ako ti kažem da je ta zla kobra,
samo u užasu izuzetno dobra
zbrisala sa zemlje tvoje prethodnice,
sačuvaćeš draga, kakvo, takvo lice.

Thanked by 4 Members:
midhadz , markocim , boris 88 , boden

morena38

morena38

Newbie

• Members
  • Pip
  • 22 posts
  • 74 thanks

Deset načina da naterate muža da odustane od razvoda braka 
ušle ste u naizgled obećavajući brak. 
I... 
Sve je bilo u redu dok vašeg muža nije nazvala njegova šefica, službeno bez sumnje, ali vi ste zbog toga napravile skandal i porazbijale svo posuđe. 
I da nesreća bude veća, jednom vazom ste mužu razbile glavu. 
On je otišao na neplanirani godišnji odmor u bolnicu. 
Vi se nažalost niste preispitale, pa čak niste ni pomislile da bi vam mogao zameriti tako agresivno ponašanje. 
Međutim, kada se vratio iz bolnice, sa sobom nije doneo cveće, već papire za razvod braka. 
U panici ste, ne znate kako da ga naterate da odustane. 
Sada je red da polako pomešate pojmove milom i silom, s tim da prvo sila dolazi na red. 
1. Obavezno pocepajte kopiju koja vam je pripala, 
2. Zaplačite kao nikad, kažite mužu da vam je jako žao što ste pocepale zahtev za razvod braka. 
3. Ako vam sa osmehom kaže da nema problema, jer je tako nešto pretpostavio i napravio na desetine kopija od kojih je većina u sefu, samo ga kratko šutnite
i srušite na pod. 
4. Potrudite se da ga onesvestite bez fizičkih posledica s obzirom na činjenicu da bi vam repriza bolničkog godišnjeg odmora vašeg dragog, donela tužbu
za telesne povrede i mogući odlazak u ženski zatvor. 
5. Ako niste svesne šta se dešava u ženskim zatvorima, obavezno pronađite na internetu literaturu koja govori o tim dešavanjima. 
6. Kada se probudi, skuvajte mu njegovo najomiljenije jelo sa dodatkom nekog dobrog sredstva za smirenje. 
7. Postupak sa najomiljenijim jelom i sredstvom za smirenje ponavljajte za početak nekoliko puta nedeljno, a kada prestanu da deluju, po potrebi i češće.
On će tako vremenom otupeti i polako će početi da blede ružna sećanja. 
8. Ponekad će imati krizu, pa kad ga strefi zlovolja usmerena ka vama, potrudite se da u redovnu praksu uvedete i pisanje pretećih pisama izmišljenih bivših
ljubavnica. 
9. Finale pretnji organizujte pismom izmišljenog muža izmišljene ljubavnice koji vrlo uverljivo preti da će ubiti vašeg bračnog mezimca. 
10. Odglumite zaštitnicu spremnu da sve oprosti. 
Kao i većina slabih muškaraca, ni on više neće moći bez vas, na duži period. 
Biće nesiguran u sebe i osećaće veliku zahvalnost na vašem ličnom telohraniteljskom odnosu prema njemu. 
O razvodu na neko vreme neće biti ni govora. 
Odjednom će nestati svi sefovi sa dokumentacijom koja vas je toliko uznemirila. 
No, mužić će kad tad shvatiti da ste ga preveslale. 
Možda će biti teže, ali vi se ne predajete lako, već samo menjate način rada. 
Nije na odmet iskopati porodičnu tajnu iz prošlosti, ili ako su on i njegovi živi čisti kada je reč o tajnama, onda pronaći nekakvu tetku iz hiljadu osamsto
i neke. 
Ljudi su osetljivi na tajne iz prošlosti, to nikad ne zaboravite, a svaka porodica mora imati mrlju. 
Najzad, strah je dobitna kombinacija. 
Ako ne budete imale kud, snimajte ga u nezgodnim situacijama, ucenjujte ga, a po potrebi mu zapretite da ćete ga premlatiti u društvu njegovih najboljih
drugova iz detinjstva, samo ako se usudi da vas ostavi. 
Muški ego je čudo i kada ga ukombinujete sa strahom, razvod će biti zaboravljen sve dok vama samima iz nekog razloga ne bude u interesu da ga pokrenete.

Thanked by 3 Members:
midhadz , boris 88 , boden

Meli

Meli

Gold Member

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8,787 posts
  • 147294 thanks

nije moja priča. ali mislim da je vrijedi pročitati. meni je uljepšala dan a nadam se da će i vama  :)

Udovac (nagrađena priča)

Moj Željko i ja živimo u braku trideset godina. Voljeli se i poštovali, kućili i djecu odgajali. Već smo prešli pedesetu i, kao većini u braku, nekad bijaše lijepo, nekad smo mislili da i ljepše ima.

Porastoše djeca, Željko ostade bez posla, zavlada neka apatija i u našoj kući i među narodom. Sve manje nam neko bane na kavu, a i mi rijetko gdje idemo. Djeca otišla svojim putem, u potrazi za poslom i životom. Mi se osamili i ušutjeli.

Željko otvorio Fejsbuk, našao drugove iz vojske, pa neke naše stare prijatelje što odoše preko svijeta, te sa njima malo razmjeni poruke i ubije vrijeme. Tako ja kad dođem s posla, skuham ručak i sve obavim, taman da malo progovorimo, ali moj Željko gleda u telefon i ne progovara, ko ova današnja djeca.

Odlučim ja da popravim situaciju, pa i sama napravim profil na Fejsbuku. Stavim sliku neke zgodne žene sa reklame iz novina, pa dodam i još par na travi, na plaži, onako izdaleka, samo da se figura nazire.

Nadjenem joj ime, napišem da živi blizu, pa pošaljem Željku zahtjev. Prihvati mene Željko za prijatelja, pa mi kao pravi kavalir posla poruku da me pozdravi i poželi dobrodošlicu.

Ruku na srce, Željko je uvijek bio dobar domaćin i volio goste, dok su nam dolazili.

Tako, muž i ja se počnemo dopisivati.

Tada ja prvi put čujem da moj Željko voli zdrav život, ozbiljnu glazbu, a veli i knjige voli, samo ne stigne čitati.

Zaklela bih se da Željko voli pečenje i sarmu, da se zgražava na glazbu, fitnes i pahuljice, o knjigama i da ne govorimo...

No, dobro, prihvatih  ja  igru, pa mu udjelim komplimente i napomenuh da je danas sve manje pravih kavalira.

Tad on meni potanko opisa  koliko je on savršen.

Poslije par dana upitam ja Željka je li njegova supruga oduševljena što ima takvog muža , kad mi on na to odgovori da je njegova supruga preminula prije dvije godine!

Auu, kad to pročitah dođe mi da odem u sobu, gdje on, kao gleda utakmicu, i da ga ubijem, pa da malo ja budem udovica, ali nekako se suzdržah.

Kad mi ispriča kako o djeci sam brine, po kući sve radi, ma bi mi žao Željka što sam mu ja umrla.

Kad odem na posao, Željko vrijedno pošalje poruku meni, pa se javi i ženi, valjda da umiri savjest. Doduše, ženi samo kratko - kupi kruh ili - odoh ja na pecanje.

Samnom bi, da je vremena, povazdan pisao. Pita me i kako sam spavala i šta sad radim, a i kako se osjećam.

Pošto to odavno nikoga nije interesiralo, sve ja Željku potanko ispišem. Kad mi dođe da se nekome požalim odem u sobu, legnem i pišem mužu u dnevnom boravku.

A bilo je dana kad popodne sjedimo na dva kraja garniture i dopisujemo se. Moj muž i ja. Ponekad mi se Željko toliko dopadao da sam zaboravljala da sa njim živim trideset godina.

Ponekad me potjera đavo pa ga pitam je li pokojna žena bila lijepa.

Bila je, napiše Željko.

Priupitam ja o toj pokojnici svašta, ali on vješto izbjegne o njoj dugo pričati. Radije piše o mom mužu, za koga mu napisah da po cijeli dan gleda u telefon a na mene ne obraća pažnju.

E, njega Željko izgrdi po propisu! Kako može zapostaviti ovakvu ženu, veli, šta bi on dao da nije sam i jadan. Šta bi on dao da ima ovakvu ženu kraj sebe!

Prolaze dani, a ja čekam poruke od Željka i kad stignu obradujem se.

Počeli smo se skrivati po kući i dopisivati se.

Nešto si mislim, ko je ovdje lud?

A ne znam ni šta da radim…

Da li da ipak ubijem Željka, pa da mi se na onom svijetu pridruži, ili da mu pustim klasičnu glazbu i spremim ječmenu kašu za ručak, kad već voli?

Ako ovako nastavimo zakazat ćemo sastanak, pa kud ću onda. A sve mi se čini da će mi se ucviljeni udovac i pokojna žena zaljubiti...

Ipak mislim da je najbolje da što prije raskinemo, inače će vrag odnijeti šalu...

Thanked by 12 Members:
Mendacium , boris 88 , psovulj , sikman82 , CosmicRiver , severijan , prepelica1 , morena38 , Nyks , boden , markocim , Cvija01

Meli

Meli

Gold Member

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8,787 posts
  • 147294 thanks

Ovo je priča nastala kao rezultat šale s prijateljicom koja pohađa tečaj kreativnog pisanja. Bila je riječ da li se na osnovu bilo kakve glupe slike može složiti kratka priča. E sad, ovo je slika:

d266085767d5bf00f699d36ebdfc7856-view-l.

A ovo je priča koju sam napisala

KRUŠKA

Miki je vozio je kao luđak. Budala, neću stići krepati od anafilaktičkog šoka nego će nas taj moron obojicu ubiti. Hvatao sam zrak trudeći se u pluća dovesti svaki atom kisika koji je propuštalo moje natečeno grlo. Koji sam ja kreten. Nikad se neću dozvati pameti. Ženske će me na kraju koštati života. Auto naglo zakoči i jedino što osjećam je da letim naprijed. I onda neka blještava svjetlost... pa mrak...

Jebena svjetlost. Nisam valjda dospio u raj.
Ejjjj... Nisam ja za raj. Sasvim sam zadovoljan i s paklom. Tamo nema ovog jebenog svjetla koje mi probija mozak. I koji to kreteni u zelenom jure oko mene?
Bol... Jebote, pa zašto me u raju bodu u dupe... Šit... nije raj... bolnica, jebena hitna.

Budim se na krevetu razapet ko’ Isus. Opet to jebeno svjetlo...
Trznem rukom ne bih li prekrio oči al’ cijela priča ostaje na pokušaju. Vezan sam... razapet... uz sve to izgleda i potpuno gol. Ne mogu okrenuti glavu. Nešto me sprečava u tome. Isuse, izludjet će me ovo svjetlo. Poslije ovoga sranja bit ću zrel za Vrapče.
Uh. Moram se skoncentrirati. Proškiljio sam kroz trepavice i uočio cijelu hrpu cijevi kako dolazi od nekud iza moje glave i spušta se negdje ispod mog pogleda.
Jao, znam. Samo mi je još to trebalo. Još jedna ožiljčina na vratu. Kao da ih već nemam dovoljno. Traheotomija.
Sve to Ine i njezine kruške prelivene čokoladom.
Lažem, nije zbog nje.
Sam sam kriv.

„Daj dođi k meni. Starci su otišli kod nekih pajdaša na ranč, a ja samujem. Napravit ću nam klopu. Možemo se zezati.“
Slušam je preko moba i ne mogu vjerovati svojim ušima. Nabacujem se toj curi već godinu dana. Pišem poruke, vozam je kud god poželi, hodam za njom poput pesa. Ništa nije palilo. Nije bila zainteresirana. A sada, ona bi se malo zezala.
„Dolazim. Trebam li nešto ponijeti?“
„Samo sebe.“
Uhhhh...
Uletio sam pod tuš. Gotovo. Kosa... Gotovo. Zubi... Gotovo. Zadnji pogled u ogledalo, parfem. Hmmm, možda malo i oko kite. Ne može škoditi.
Uletim u traperice i nabacim majicu.
Ključevi od auta.
Izlazim.
Podigao sam ruku da pozvonim na vrata kuće njenih staraca no nisam stigao.
Čekala me.
„Uđi.“
Kuća je bila lijepa, prostrana. Ma što pričam, palača na Gornjem gradu. Stari joj je neki menadžer i imaju para ko’ blata. Njezine cipele su bile vrjednije od moje krntije.
Nikada mi nije bilo jasno kako sam uspio upasti u njeno društvo. Nisam baš propalica ali nikako se ne bih mogao svrstati u njeno društvo. Možda su me vukli sa sobom ko’ kućnog ljubimca.
Uglavnom, to nije ni važno. Važno je da se Ina želi zezati sa mnom.
Prošli smo kroz donju etažu kuće i izašli u stražnje dvorište ograđeno visokim zidom.
Bazen, ležaljke, pica na stolu... i ogromno stablo kruške koje je pravilo hlad.
Dok je hodala ispred gledao sam u njeno slatko dupe.
„Jesi li gladan.“
„Pa baš i ne. Ručao sam.“
„Ja sam pojela nešto pice. Sad bi htjela probati krušku koju je Zorka napravila za desert. Krušku prelivenu čokoladom. Otvorila bih i šampanjac jer sam čula da izvrsno ide uz to. Sjedni, samo da skočim do frižidera“
Kruška u čokoladi, šampanjac... Bože što se to dešava? Sanjam?
Sjedim ko’ tupan i čekam te kruške i šampanjac. Koji sam ja kreten. trebao sam je odmah stisnuti za to njeno slatko dupe. Ma kreten na kvadrat koji će sad jesti neke kruške sa čokoladom, a ja mrzim kruške, i izigravati klauna ne bih li je zabavio.
Evo je, dolazi preko terase: Gura neka kolica na kojem stoje te šugave kruške.
Hmmm... što joj je to pod rukom? DEKA!!!! Možda ipak nisam uzalud namirisao kitu.
„Idemo sjesti pod krušku i jesti kruške,“ rekla je uz smješak.
Pomogao sam joj raširiti deku. A zatim sam se frajerski bacio dolje.
Oštar ubod. Jebena pčela.
Oblio me hladan znoj.
„Zovi Mikija“ uspio sam protisnuti.

Thanked by 9 Members:
boris 88 , markocim , Carlo , Nyks , voda , Zandy , dexdex , Prebond , boden

morena38

morena38

Newbie

• Members
  • Pip
  • 22 posts
  • 74 thanks
KRIVICA

Kriva sam, napokon javno priznajem,

ali od krivice više ne odustajem.

Breme koje se naglo uvećava,

nekakvo čudo sigurno obećava.

Ne znam pravi razlog svoje krivice,

ali su u igri važne sitnice.

Svakog dana, od jutra do mraka,

za čas stižem do pogrešnog koraka,

I stalno mi se javlja neko

ko je od sopstvene krivice naizgled daleko,

pa da već ako sam tako blizu

usput prebrodim i njegovu krizu.

U početku je bilo tužnih momenata,

jer profesionalne krivce baš niko ne shvata.

Sada smo već predaleko od tuge,

krivica i ja, zavisne jedna od druge.

Izmislite neku nagradu za krivce.

Tako ćete zauvek opustiti moje živce.

I nikoga neću imati srca da krivim

kad od bogatstva svetskog prvaka u krivici

neočekivano počnem udobnije da živim.

Znam, u početku će biti neobično,

mada se mora priznati da je logično

da krivica koja mnoge iritira,

kad-tad i nekom srećom mora da kulminira.

Thanked by 4 Members:
Nyks , boris 88 , boden , Prebond

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users