Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Alice Sebold

Alice Sebold

4 replies to this topic

Prebond

Prebond

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,840 posts
  • 46059 thanks
  • Locationiza prvog ugla...

Alice Sebold 

Divne kosti

LdMJsID.png

O knjizi:

"Prezivala sam se Salmon, kao riba; ime mi je bilo Suzi. Imala sam četrnaest godina kada sam ubijena, šestog decembra 1973..."
Ovako počinje priča Suzi Salmon, koja se privikava na svoj novi dom u raju, mestu koje nije ni nalik onome što je očekivala, odakle nastavlja da posmatra kako se život na zemlji nastavlja bez nje – njeni prijatelji razmenjuju glasine o njenom nestanku, njen ubica pokušava da sakrije tragove, njena bolom ophrvana porodica se raspada.
I pored neopisive tragedije i gubitka o kojima govore, Divne kosti su čudesna priča ispunjena nadom, humorom, neizvesnošću, čak i radošću.

Prema romanu Divne kosti snimljen je istoimeni film u režiji Pitera Džeksona, reditelja trilogije Gospodar prstenova.

„Seboldova je stvorila potpuno zaokruženo delo puno tananog bola; roman koji će čitaoci veoma teško zaboraviti, čak i dugo nakon što okrenu poslednju stranu.“ 
Pola L. Vuds, Los Angeles Times

„Promišljeno i hrabro, originalno i duboko, Divne kosti pretvaraju najbolniju moguću temu u čisto zlato.“
Karen Džoj Fauler

„Istinski originalno delo koje prevazilazi granice...“
Houston Chronicle

format: PDF + DOC, latinica

pdf, epub

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

The problem with reading a good book is that you want
to finish the book but you don't want to finish the book.

Thanked by 253 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,373 posts
  • 63687 thanks
  • LocationOut there

Alice Sebold - Divne kosti

ePub & mobi

Hidden Content

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 148 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,899 posts
  • 324349 thanks
  • Locationnisam ja odavde

Sretnica

eipMyUb.jpg

Za vrijeme prve godine studija na Syracuse University, “u tunelu čije je tlo bilo pokriveno razbijenim pivskim bocama, suhim lišćem i mnoštvom drugih stvari”, autorica bestselera Ljupke kosti, Alice Sebold, napadnuta je i silovana. U neuspješnom pokušaju da je utješe nakon stravičnog događaja, u policiji su joj rekli da je nedavno jedna mlada žena na tom istom mjestu ubijena, i da se ona može smatrati sretnicom. Upravo je ta “sreća” i njezin utjecaj na tijek nečijeg života poslije jednog tako okrutnog čina glavni motiv ove potresne ispovijesti.

Kada je mjesecima kasnije svoje iskustvo povjerila profesoru književnosti Tobiasu Wolffu, on joj je savjetovao da se pokuša prisjetiti što više detalja. Sebold je poslušala njegov savjet, a rezultat su memoari koji se čitaju poput najboljeg krimića.

Njezina kritika seksizma i odnosa prema žrtvama silovanja (koje žrtva treba dokazati, pa tako dio njezine “sreće” leži i u tome da je prije silovanja bila djevica, da je nosila široku odjeću te da ju je napadač izudarao, tako da su tragovi fizičkog nasilja bili očiti) nije natopljena retorikom; njezino iskustvo govori samo za sebe.

Roman prvijenac Alice Sebold Ljupke kosti (u kojem je tinejdžerica silovana i ubijena u prvom poglavlju romana) usprkos mučnoj temi (ili možda baš zbog nje) mjesecima nije silazio s američkih bestseler lista, prava na ekranizaciju otkupio je Peter Jackson, a Zlatko Crnković prepoznao je literarnu vrijednost ovih potresnih priča.

epub by Meli

epub

Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

http://www.balkandow...je/#entry417322

Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 165 Members:

Meli

Meli

Gold Member

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8,835 posts
  • 149771 thanks

eipMyUb.jpg

Alice Sebold - Sretnica

pdf by Mmelita

Hidden Content

Thanked by 160 Members:

Meli

Meli

Gold Member

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8,835 posts
  • 149771 thanks

NmhFG79.jpg

Alice Sebold - Skoro pun mesec

Godinama je Helen Najtli posvećivala život drugima: ćaknutoj majci, enigmatičnom ocu, mužu i, sada već odrasloj, deci. Zatim je prešla granicu i stupila u nezamislivo: život joj se obio u glavu na način na koji nije ni zamišljala da može. Smešten u vremenski okvir od samo 24 sata, ovaj uzbudljivi roman istražuje složene veze između majki i kćerki, supruga i ljubavnika, značenje odanosti, liniju između ljubavi i mržnje. Odvažna i potresna priča, ispričana snagom i veštinom vrhunskog pisca. 

„Zaštitni znak Seboldove je posmatranje stvarnosti širom otvorenih očiju – tu gde bi se manji pisac zgrozio nad stvarima previše strašnim da bi se osetile ili priznale, ona ne skreće pogled.“ 
Time Magazine 

„U maniru crne komedije, ova čudna porodica relativizuje liniju između razuma i ludosti, što Skoro pun mesec čini podjednako izazovnim i zavodljivim štivom.“ 
San Francisco Chronicle

„Sjajan tempo, brutalna iskrenost i Gordijev čvor u njegovom središtu... Skoro pun mesec je roman napisan sa tako mnogo inteligencije da ona prevazilazi užas situacije koju opisuje.“ 
Boston Globe

„Od prve rečenice ovog romana vidi se ruka Alis Sebold – njen suptilan a ipak nesumnjivo direktan jezik, njen svet u kojem se prepliću gorčina i odvratnost.“ 
Houston Chronicle 

„Seboldova još uvek zna da piše prelepe, upečatljive prizore.“ 
Washington Post Book World

scan severijan :drink:
pdf, epub by Mmelita

Hidden Content

Thanked by 276 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users