Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Peter Høeg

8 replies to this topic

apeiros

apeiros

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 208 posts
  • 38118 thanks

smila1.jpg

Ovaj roman se ne ispušta iz ruku ne samo zato što donosi slojeviti krimi zaplet već zato što kao u klasičnim ostvarenjima pred sobom imamo harizmatičnu junakinju koja postaje heroina koja nosi radnju, bori se, uskače u opasne situacije sve da bi princip pravednosti bio zadovoljen. Ova knjiga može biti psihološki i politički triler, može biti i lokalna priča o nesporazumu dveju kultura, danske i eskimske, ali to je pre svega knjiga o hrabrosti, o čovečnosti, o spremnosti čoveka da se za nju izbori kako bi bio kompletan.

pdf , epub, mobi, azw3

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 262 Members:

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,035 posts
  • 52993 thanks

Peter Høeg - Priče o noći

delfi_price_o_noci_peter_heg.jpg

Priče o noći povezuje jedan datum i jedan motiv. Sve one govore o ljubavi; o ljubavi i njenim preduslovima u noći 19. marta 1929. godine.
     O čudesnim putevima ljubavi, o samospoznaji i samoobmani, o ironiji i umetnosti, Peter Heg piše izazovno i uzbudljivo kao u najboljim delima latinoameričkog magijskog realizma. Ujedno fasciniran matematikom, Heg piše i pod uticajem snažne naučne logike koja doprinosi preciznom građenju svih osam celina koje rastu u jednu opčinjavajuću romanesknu prizmu.
     Priče o noći je roman nalik na nepredvidivu pozornicu strasti: stvarnost je oblik ljubavi koji može istovremeno da bude nežan i dramatičan, blag i furiozan...

„Podjednako divalj, raskošan i neobuzdan, neukrotiv i strastven... Ovde se govori o biću i nebiću ljubavi. O ljudima koji za ljubavlju tragaju, ali je možda nikada ne nalaze. O onima bez ljubavi, koji je nikada neće naći, koliko god života proživeli. O ljudima koji je nalaze, a onda ne znaju šta će s njom. O ljudima koji shvate šta će s ljubavlju. Neki prekasno. Neki u pravo vreme.”
                                               Holger Rupert, B.T.

„Priče o noći Petera Hega neverovatno su virtuozne. Pune mašte, enciklopedijskog znanja, književno bremenite skrivenim i otvorenim uputama na sve od Kafke i Konrada do Baha i Betovena.”
                                              Bjern Bredal, Vikendavisen

„Priče o noći sadrži potpuno virtuozne odlomke. Ima i onaj veličanstveni, nobelovski ton. Ne dolazi sa neba, već iz potpuno razvijenog instrumenta kod kojeg sve štima.”
                                              Dan Šegren

Moju pažnju je privukao prethodni roman koji je i filmovan, "Osećaj gospođice Smile za sneg", ali je ova zbirka pripovedaka učinila da uvrstim Petera Hega u izvanredne pisce. Iako mi se nisu sve priče jednako dopale, one koje jesu su potpuno fantastične. Inteligentno vođena priča, nadahnuti dijalozi i čudesni obrti, uz njegov virtuozan i povremeno ciničan stil, čine da njegov raskošan talenat i matematički um zablistaju. Sve priče povezuje jedan datum, noć 19.marta 1929. godine i sve govore o raznim vrstama ljubavi.

(komentar jednog čitaoca)

Zahvalnost za ovu knjigu dugujem prijatelju Forsteru koji je odradio OCR i početni doc - moje je bilo samo da malo pročešljam zaostale slovne greške (kojih nije bilo bogzna koliko, s obzirom da je Forster odradio zaista kvalitetan doc.), malo preformatiram stranu prema svojim "standardima" i uradim pdf - HVALA još jednom prijatelju.

Sređeno: doc. + pdf  (srpski, A4)

Hidden Content

Srećni vam SVIMA SVI praznici, uz sve nalepše želje koje se uopšte mogu i zamisliti i poželeti dragim ljudima...

Edit: link obnovljen 01.04.2016

a170.gif

Thanked by 142 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,375 posts
  • 63782 thanks
  • LocationOut there

Peter Høeg - Priče o noći

Sređeno: doc. + pdf  (srpski, A4)

Srećni vam SVIMA SVI praznici, uz sve nalepše želje koje se uopšte mogu i zamisliti i poželeti dragim ljudima...

---------------------------------------------------------------------------

epub, azw3

Hidden Content

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 148 Members:

Lena_Lenči

Lena_Lenči

Bronze Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1,560 posts
  • 68348 thanks

TIHA DEVOJČICA

RDCiWnL.png

"Tiha devojčica" je delo danskog autora Petera Hega (1957), je prava poslastica za čitalačke sladokusce. U pitanju je neobičan itelektualni triler čiji pasaži vode kroz najrazličitije oblasti duha, nauke, religije, filozofije, muzike, pop kulture. Dakle, za svakog ponešto.

Svetski poznatom klovnu Kasperu Kroneu, koji je rastavljen od voljene žene, a očekuje očevu smrt, preti odlazak u zatvor zbog neplaćanja poreza. Danska tajna služba, u zamenu za slobodu, zahteva od njega da upotrebi svoju izuzetnu sposobnost prepoznavanja i tumačenja zvukova koji se nalaze van čujnog opsega i da pronađe otetu devojčicu, njemu već poznatu kao biće čijoj auri odgovara - tišina. I od tog momenta se Peter Heg zaista pokazuje kao pravi majstor vođenja priče.

Četiri sudbine počinju besprekorno da se prepliću jedan sa drugom: priča glavnog junaka, klovna, njegovog umirućeg oca, tihe devojčice i žene koja je otišla. Ove četiri sudbine Heg povezuje na neverovatan način (ali istančano logičan) da bi sve kulminiralo vratolomnom poterom po ulicama i podzemlju Kopenhagena.

Prevodilac je Nataša Ristojević-Rajković.

scan: Miss Smila
obrada: Lena

format: epub, azw3, pdf
jezik: srpski

Hidden Content

Mrtve linkove prijavite na dugme Report

Thanked by 253 Members:

saxon1964

saxon1964

Newbie

• Members
  • Pip
  • 42 posts
  • 2160 thanks

Miss Smila, mali poklon za tebe.

smila1.jpg

Miss Smila, Mr. Apeiros, 

Moj mali poklon za oboje. Pročitao sam ovu divnu knjigu i nakon toga popravio preko 150 uočenih grešaka (proisteklim uglavnom iz OCR-a). Sad je knjiga, rekao bih, skoro perfektna.

Veliko hvala Apeirosu na odličnom ulanzom materijalu, bez njega ne bi bilo ni korekture.

epub

Hidden Content

Thanked by 169 Members:

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,035 posts
  • 52993 thanks

Miss Smili - HVALA za sve knjige kojima si nas obradovala (želeo sam da na ovom mestu bude tvoja "imenjakinja" ali sam preduhitren - ali je ipak Heg, poslužiće nadam se)...

PETER HØEG - Deca čuvara slonova

6m71lhgee56ann7x39xd.jpg

"Nikad nije kasno za srećno detinjstvo."

U napetom avanturističkom romanu s detektivskim zapletom Peter Heg daje oštru kritiku sprege globalizma, religije i društva, koja rađa krizu porodice.

Kada nestanu sveštenik danskog ostrva Fine i njegova žena, njihvo troje dece kreću u potragu istovremeno bežeći od policije, prosvetnih i verskih vlasti. Uzbudljivo putovanje preko mora do Kopenhagena dovešće ih do oktrivanja složene zavere na predstojećoj međunarodnoj religijskoj konferenciji u koju su uključene službe bezbednosi, politčari i Vatikan, ali to putovanje biće istovremeno i put u odrastanje, otkrivanje smisla postojanja kroz razumevanje ideje ljubavi, prijateljstva, samoće i privrženosti.  

(Čitajući "Smilu ..." i "Priče o noći" stekao sam dojam da je Heg jedan od onih pisaca koji su "operisani" od humora, ali me je ovim romanom višestruko demantovao: zapravo ceo roman je nesvakidašnji konglomerat nestvarnog (ali mogućeg) zapleta, galerije likova koje se ni Pračet ne bi postideo, gotovo suludog tempa odvijanja događaja - a sve to začinjeno obiljem humornih opaski koji vrcaju originalnošću. Za mene jedan posve novi Heg, ali koji mi se i te kako dopao............. prim. Severijan)

Veliko HVALA prijatelju Forsteru, koji je još poodavno uradio OCR za ovaj moj sken (gotovo sam siguran da je već i zaboravio na njega :blush: )

DOC. + PDF.   (srpski; A-4) (Plave pravougaonike oko crtica kod upravnog govora prosto nisam znao kako da uklonim a da pri tom ne izbrišem i samu crticu - a nakon mali milion slova "h" koje sam morao da prepravim u "li", prosto nisam imao nerava da i njih iznova upisujem - IZVINJENJE u ime toga)

Hidden Content

a170.gif

Thanked by 119 Members:

WoodWorker

WoodWorker

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • 33853 thanks
  • LocationBoston, MA

Peter Høeg/Peter Heg
Deca čuvara slonova

Naslov originala: Elefantpassernes binn

Untitled_4.jpg

U napetom avanturističkom romanu s detektivskim zapletom Peter Heg daje oštru kritiku sprege globalizma, religije i društva, koja rađa krizu porodice.

Kada nestanu sveštenik danskog ostrva Fine i njegova žena, njihvo troje dece kreću u potragu istovremeno bežeći od policije, prosvetnih i verskih vlasti. Uzbudljivo putovanje preko mora do Kopenhagena dovešće ih do oktrivanja složene zavere na predstojećoj međunarodnoj religijskoj konferenciji u koju su uključene službe bezbednosi, politčari i Vatikan, ali to putovanje biće istovremeno i put u odrastanje, otkrivanje smisla postojanja kroz razumevanje ideje ljubavi, prijateljstva, samoće i privrženosti.

Izvor: DOC by severijan
Jezik: Srpsko-Hrvatski
Pismo: Latinica

Formati: EPUB/AZW3/MOBI

Download:

Hidden Content

Thanked by 197 Members:

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,035 posts
  • 52993 thanks

Peter Høeg - Susanin efekt

10417.jpg

Glavni je lik ovog Hoegovog romana-trilera 43-godišnja Susan, profesorica eksperimentalne fizike s nevjerojatnom sposobnošću izazivanja iskrenosti u osoba - ljudi joj se jednostavno povjeravaju.

Susan je oduvijek željela da joj život bude sređen kao periodni sustav, međutim to nije bilo ostvarivo. Fizički se obračunala s jednim bolivudskim glumcem u kasinu u Indiji i predstoji joj duga zatvorska kazna. Suprug joj je imao aferu s maloljetnicom, a djeca su također u neprilikama. Posjećuje ju bivši državni službenik Thorkild Hegn i nudi joj da izvuče i vrati u Dansku cijelu obitelj, ali uz uvjet da mu Susan stavi na raspolaganje svoj po­sebni talent, odnosno da pronađe posljednje preživjele članove tzv. Komisije za budućnost koju je danska vlada osnovala 1970-ih i iz njih izvuče što je pisalo u njezi­nu posljednjem referatu.

Navodno se u njemu predviđa krah danske demokracije i skoro uništenje zapadnog svijeta. Državni aparat i mediji skrivaju istinu, i dok svi predosjećaju da se približava opća propast, ostavlja se neupućeni narod da i dalje živi u nekontroliranoj potrošnji sve dok ne bude prekasno. Time započinje avantura Susan i njezine obitelji i utrka s vremenom u prljavoj borbi za vlast između znanstve­nika, političara i bogataša.

Rafinirani je to, napeti roman o društveno relevantnim temama: društvenoj nejednakosti, korumpiranim poli­tičarima i državnim službenicima, zagađivanju okoliša i njegovu destruktivnom utjecaju na našu civilizaciju. Susanin efekt istovremeno je društvena kritika Zapada u raspadanju, studija karaktera suvremene, rastrgane žene-znanstvenice, ljubavna priča, te nagovještaj onoga što je, zapravo, najvažnije u ljudskom životu.

Hvala prijatelju HF - i te kako si zaslužio...

Pdf ;    (Hrv; A-4)

Hidden Content

a170.gif

Thanked by 234 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,908 posts
  • 324900 thanks
  • Locationnisam ja odavde

Peter Høeg - Susanin efekt

severijan  c014.gif

epub/azw3

Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

http://www.balkandow...je/#entry417322

Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 235 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users