Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Frederick Forsyth

frederick forsyth frederik forsajt

11 replies to this topic

metalni07

metalni07

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 64 posts
  • 3497 thanks

Frederick Forsyth - Čuvar / EPUB

m_100007359.jpg

Frederick Forsyth, autor romana "Operacija šakal" i ovaj put je napisao uzbudljiv roman. I sam pilot zna kako treba ispričati priču da djeluje vjerodostojno. Pa ipak kao i kod svih njegovih romana čitaocu se na kraju knjige neumoljivo nameće pitanje: Je li to izmišljeno?

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 142 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,376 posts
  • 63898 thanks
  • LocationOut there

Frederick Forsyth - Četvrti protokol

cu53k3t7p5gimffee5w.jpg

Četvrti protokol nepisani je sporazum među nuklearnim silama prema kojemu nuklearno naoružanje na cilj može biti isporučeno samo konvencionalnim putem - izbačeno iz projektila ili aviona.
Time se sprečava njegovo ostavljanje i prenošenje u prtljažnim pretincima odnosno slanje poštom. Međutim...
Prema romanu Fredericka Forsytha, snimljen je čuveni film. Forsyth, osim što se pojavljuje kao izvršni producent, također je i osobno svoju knjigu adaptirao za filmsko platno.

ePub, mobi, azw3

Hidden Content

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 138 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,376 posts
  • 63898 thanks
  • LocationOut there

Frederick Forsyth - Osvetnik

demcdfhyr2odrk0oiyn7.jpg

Od bojnih polja Vijetnama, preko ratom razdirane bivše Jugoslavije pa do prašuma Južne Amerike, Osvetnik zarobljava čitatelja uzbudljivom akcijom, a u Colu Dexteru srećemo jednog nezaboravnog heroja po najboljem Forsythovom običaju.

Frederick Forsyth autor je 9 romana koji su svi svjetske uspješnice (Dan šakala. Psi rata, Četvrti protokol, Pregovarač, Ikona i drugi)

ePUB/azw3

Hidden Content

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Thanked by 146 Members:

kalimero

kalimero

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • 17253 thanks

Frederik Forsajt (Frederick Forsyth) 

forsyth.jpg

Frederik Forsajt (rođen 25. avgusta 1938) britanski je autor je­da­naest bestseler trilera: Operacija Šakal – roman za koji je do­­bio nagradu Edgar Alan Po za najbolji roman, Dosije Ode­sa, Psi rata, Đavolov zamenik, Četvrti pro­to­kol, Pregovarač, Va­ralica, Božja pesnica, Ikona, Osvetnik i Avganistanac. Od ostalih nje­go­vih dela izdvajaju se Priča o Bijafri i Pastir, objavio je dve zbir­ke kratkih priča, Nema povratka i Veteran, kao i nastavak Fan­to­ma iz OpereFantom s Menhetna.
Sastavljač je antologije priča o letenju, Velike priče o letenju, gde su se našle i pripovetke ser Artura Konana Dojla, Roalda Da­la, Lena Dajtona i Herberta Džordža Velsa.
Neki Forsajtovi romani su i ekranizovani.
Živi u Hertfordširu, u Engleskoj.

Sajt autora:

Please Login or Register to see this Hidden Content

Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega.

Thanked by 11 Members:
farukdesa , zarkodr , s3ptease , Fortiough , fellix , hurricanez , Stojanka Persic , Yersinia , User_King_Name , bilja66 , dango

kalimero

kalimero

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • 17253 thanks

Frederick Forsyth: KOBRA

518q8TXGL8L._SY344_PJlook-inside-v2,TopR

Kokain donosi milijarde dolara godišnje narkokartelima koji svoje zlo seme seju širom zapadnog sveta. Donosi još i nepopravljivu štetu, siromaštvo i smrt. Zlo se širi, lagano, strpljivo, neumoljivo...
Pol Devero, bivši specijalac CIA, inteligentan, posvećen, čovek koji po prirodi ne zna za milost, prihvata zadatak koji se čini nemogućim: da stane na kraj kraljevima droge po svaku cenu. Na raspolaganju mu je sve što poželi – i ljudi, i resursi, i novac. Za to mu treba tim po svemu ravan otpadnicima od zakona koji upravljaju smrtonosnom trgovinom narkoticima. I ne sme da stane dok posao ne okonča.
Narkokarteli su već oguglali na sve pokušaje organa reda i mira da im pomute mutne poslove. S druge strane, te snage su se dosad držale unapred postavljenih pravila. Pravila, međutim, više ne važe – prljavi rat postaće mnogo prljaviji...
Od avionskih pista u prašumama Brazila do močvara mangrove u Gvineji Bisao, od siromašnih četvrti Bogote do vašingtonskih konferencijskih sala, KOBRA razotkriva, korak po korak, zastrašujuću stvarnost globalnog kokainskog poslovanja na dosad neslućen način. Pred vama je izvanredan, tematski savremen triler od kojeg zastaje dah, još jedan biser u niski majstora pripovedanja Frederika Forsajta u najboljem izdanju.

Jezik: srpski, latinica
Format: epub, mobi, azw3

Hidden Content

Thanked by 138 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,376 posts
  • 63898 thanks
  • LocationOut there

tfso2a05vp7xn1mlek.jpg

Frederick Forsyth - Operacija Šakal

Ovo je najbolji Forsajtov roman jer je nesumnjivo najintrigantniji. Roman pun izazova,izvrsnih likova i napetih momenata koji vas drže bez daha do kraja romana. Pratimoputeve glavnog lika Šakala, engleza i internacionalnog ubicu koga je pobunjenička organizacijaunajmila da ubije francuskog predsednika de Gola i inspektora francuske policijeposlatog da ga spreči u toj nameri.. Šakal je čovek pun harizme i kontroverznog karaktera..Delo je piščeva fikcija ali istorijski kontekst je realan.

Scan Peter_Petrelli

Obrada: kokica

ePub/azw3

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 172 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,376 posts
  • 63898 thanks
  • LocationOut there

31x5y69mb6tvc505niij.jpg

Frederick Forsyth - Slučaj Odessa (Dosije Odesa)

(The Odessa File -  1972)

Odessa iz naslova nije ni grad u južnoj Rusiji ni gradić u Americi. To je riječ sastavljena od šest početnih slova njemačkog naziva »Organisation Der Ehemaligen SS-Angehörigen«, što znači »Organizacija bivših pripadnika SS-a«. SS je — kao što većina čitatelja zna — bio vojska u vojsci, država u državi, organizacija koju je zasnovao Adolf Hitler, kojom je zapovijedao Heinrich Himmler, a koja je imala specijalne zadaće u doba nacista, koji su Njemačkom upravljali od 1933. do 1945. Ove su zadaće prividno obuhvaćale sigurnost Trećeg Reicha; u stvari one su uključivale provedbu Hitlerova nauma da Njemačku i Evropu očisti od svih elemenata koje je smatrao »nevrijednim života«, da za vječna vremena porobi »niže rase slavenskih zemalja« te da istrijebi svakog Židova — muškarca, ženu i dijete — s lica Evrope.

---------------------

Jezik: hr

Scan: scrbid

Obrada ja

Ugrađeni fontovi, optimizovano za ereadere (provereno PW i provereno kobo)

epub/azw3

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 150 Members:

kalimero

kalimero

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • 17253 thanks

Frederick Forsyth: PREGOVARAČ

Please Login or Register to see this Hidden Content

Kidnapovanje mladog čoveka koji je džogirao na sporednom putu u Oksfordširu tek je prvi brutalan korak u bezočnom planu da se predsednik Sjedinjenih Americkih Država primora da odstupi s te dužnosti. Kako se stvar dalje odvija, on će bivati psihički i emotivno uništavan. Samo jedan čovek može to da zaustavi — Kvin. On je pregovarač, i radi to najbolje na svetu. Od njega će tražiti da ugovori cenu života nevinog čoveka. Ono što njegov inače težak zadatak čini još mnogo težim jeste to što je nesvestan činjenice da ta ucena nikad nije ni bila pravi cilj onih koji su otmicu organizovali. Pregovarač razvija priču zadržavajući vam dah svojim uzbudljivim, neočekivanim preokretima i minucioznim detaljima o atmosferi, ljudima i organizacijama inače nevidljivim, koji su prepoznatljivo obeležje pripovedanja Frederika Forsajta. To je priča o jednom pomalo opasnom vremenu, kada su krize bile dublje, svetovi medusobno dalji, a ljudski likovi, i s ove i s one strane dobra i zla, činilo se moćniji i upečatljiviji. Ovo delo učvršćuje mesto Frederika Forsajta medu najboljim svetskim piscima trilera. Intrigantan zaplet, brzo zbivanje i neverovatna priča.

Jezik: srpski, latinica
Format: epub, mobi, azw3

Hidden Content

Thanked by 144 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,376 posts
  • 63898 thanks
  • LocationOut there

220px-TheAfghan.jpg

Frederick Forsyth - Avganistanac

Britanski i američki obaveštajci nanjušili su kolosalnu operaciju Al Kaide i primorani su da stupe u dejstvo, ali situacija je u toj meri tajanstvena da oni tu, u stvari, malo toga objektivno i mogu da učine. Ne znaju ni metu potencijalnog napada, ni ko su izvođači radova, ni kada bi tačno pogibeljni teroristički naum trebalo da bude sproveden u delo. Unutar same Al Kaide zapadnjaci nemaju doušnika, pa se odlučuju na veoma rizičan poduhvat: da u vrh terorističke organizacije ubace svog čoveka, britanskog pukovnika Majka Martina, prerušenog u nekadašnjeg visokog talibanskog oficira Izmeta Kana, kome su američke rakete pobile užu i širu familiju, a koji sada čami u ozloglašenoj američkoj robijašnici u zalivu Gvantanamo na Kubi.Hoće li anglo-američke obaveštajne strukture uspeti Avganistancima da „prodaju“ svog čoveka kao njihovog heroja, i šta će sve iskusnog pukovnika Martina snaći u jednoj zaista nemogućoj misiji – o tome piše Frederik Forsajt u svom najnovijem romanu, brižljivo nastojeći da izbegne grubu holivudsku podelu na „dobre“ i „loše momke“.

Scan i obrada: balkandownload ebook team.

Jezik: srpski, latinica.

epub/azw3

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 144 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,283 posts
  • 82971 thanks
  • LocationZ E M U N

Frederick Forsyth - Ikona

Frederick_Forsyth_Ikona.jpg

Frederik Forsajt je ponovo napisao knjigu od koje zastaje dah. On citaoca upoznaje sa pozadinskim delovanjem kontraobavestajnih sluzbi, iznosi njihovo unutrasnje organizovanje, nacin na koji planiraju spiskove za likvidaciju neprijatelja. Radnja se dogadja u Rusiji leta 1999. godine u vreme hiperinflacije. Roman prati karijeru predsednickog kandidata na sledecim izborima u Rusiji, Igora Komarova. Nakon otkrivanja tajnih dokumenata buduceg predsednika o planovima za Rusiju, zapadne tajne sluzbe odlucuju da preuzmu akciju u razotkrivanju Komarova.

Izvor: torrent

Obrada: Disco Ninja

Hrvatski jezik, latinica

Formati: azw3, ePub & mobi

Napomena:

Iz nekog razloga (kojih možemo samo da se dosećamo :giggle: ) izdavač je iz knjige, tačnije iz 4. i 5. poglavlja, izbacio određene delove koji govore o generalnoj nesposobnosti, izdaji i korupciji unutar CIA-e. Uz pomoć engleske verzije knjige, ti delovi su prevedeni i vraćeni u knjigu. S obzirom na činjenicu da je knjiga štampana na hrvatskom jeziku, a da hrvatski nije moj maternji jezik, ja sam to preveo najbolje što sam umeo, ali postoji mogućnost sitnijih previda i jezičkih razlika. 

Hidden Content

Ovo je moj upload. U slučaju mrtvih linkova, pošaljite mi PP, a ja ću obnoviti linkove.

Uživajte!
Kultura narodu! 

А что, паны? - Есть ли еще порох в пороховницах? Не иступились ли сабли? Не утомилась ли козацкая сила? Не погнулись ли еще козаки? 

Николай Васильевич Гоголь - Тарас Бульба

Kad ženu štitiš kao sestru, voliš kao ženu i poštuješ kao majku, onda si pravi muškarac.

Žarko Laušević, dramski umetnik

Lav je jači od vuka. Slon je jači od vuka. I medved je jači od vuka. Ali od svih njih, jedino vuk nikad nije igrao u cirkusu.

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

... i sve je više varvara, a sve je manje Rimljana.

Momčilo Bajagić Bajaga: "Rimljani"

Thanked by 150 Members:

marsic

marsic

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 92 posts
  • 11802 thanks
  • LocationPožarevac

Frederick Forsyth - Fantom s Menhetna

fantom-s-menhetna-frederik-forsajt.jpg

Fantom iz Opere – on je čarobnjak, umetnik, muzičar i ljubavnik. Ali kad objekat svog obožavanja pokuša da privuče u svoj podzemni svet, to se neminovno završava tragično...Ali da li je to kraj?

Obrada Ljilja (zahvaljujem)

PDF-HR

Hidden Content

Thanked by 111 Members:

marsic

marsic

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 92 posts
  • 11802 thanks
  • LocationPožarevac

Frederick Forsyth - Obmanjivač

frederick-forsyth-obmanjiva-1-638.jpg?cb

Hladni je rat trajao četrdeset godina.

Službeno ga je dobio Zapad.

Ipak je to imalo i svoju cijenu.

Ovu knjigu posvećujem svima onima

koji su svoj život proveli u sjeni.

Ali, dragi moji, to su bili dani!

Posveta na početku knjige.

Obrada Ljiljana, zahvaljujem.

PDF-HR

Hidden Content

Thanked by 122 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users