Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Robert Graves - Ja Klaudije / Klaudije Car i Bog

2 replies to this topic

bili_piton

bili_piton

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 63 posts
  • 15148 thanks

Ja Klaudije

40k9dep7q4qbclwuldi0.jpg

Iz autobiografije Tiberija Klaudija rimskog imperatora rođenog 10. godina pre n.e. a ubijenog i proglašenog za božanstvo 54. godine n.e.

Ja, Klaudije je istorijski roman engleskog književnika Roberta Grevsa, originalno izdan 1934. godine, koji sa simpatijama prikazuje život budućeg rimskog cara Klaudija, uz istovremeno ciničan prikaz njegove porodice - Julijevsko-Klaudijevske dinastije - u periodu od Cezarovog ubistva 44. pne. do ubistva cara Kaligule godine 41. n.e. Na Grevsovo delo su izuzetan uticaj imala dela antičkih istoričara kao što su Kornelije Tacit, Plutarh te Svetonije čije je delo Život dvanaest Cezara Grevs preveo na engleski neposredno pre pisanja romana.

pdf, epub srpski

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 273 Members:

bili_piton

bili_piton

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 63 posts
  • 15148 thanks

Klaudije Car i Bog i njegova žena Mesalina

Nastavak romana Ja, Klaudije car i bog, u kome opisuje Klaudijevu vladavinu do njegove smrti godine 54.

Malo je pisaca koji izazivaju sve veće interesovanje ukoliko se sa njima više upoznajemo. Što dublje ulazimo u njihova dela, šta dalje ulazimo u njihovu dušu, to nas oni više zadivljuju. Iza najdaljih horizonata pomaljaju se novi i novi predeli i nigde kraja. Takav utisak ostavlja i Robert Grevs.
Grevs je 1934. dobio Memorijalnu nagradu Džejmsa Tejta Bleka za Ja, Klaudije i Klaudije bog.

pdf, epub i azw3

Hidden Content

Thanked by 249 Members:

WbravetheheartW

WbravetheheartW

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 163 posts
  • 10421 thanks

Robert Graves - Ja, Klaudije

robert-graves-ja-klaudije-car-bog-slika-

Klaudije se rodio za vrijeme konzulovanja Jula Antonija i Fabija Afrikanca prvog dana mjeseca kolovoza u Lugdunumu. Dobio je ime Tiberije Klaudije Druz, a kad je brzo nakon toga njegov stariji brat posinjenjem prešao u Julijevsko-Klaudijevsku dinastiju, uzeo je još i nadimak Germanik. Otac ga je ostavio kao nejako dijete, a gotovo cijelo djetinjstvo patio je od dugotrajnih bolesti tako da je duševno i tjelesno toliko oslabio da ga ni u zrelijim godinama nisu smatrali sposobnim ni za kakvo državno ili privatno zvanje. Dugo je vremena, pa i kad je postao punoljetan, bio pod tuđim nadzorom i pod vodstvom odgojitelja koji je nekoć bio konjušnik i kojeg su mu namjerno dali kako bi ga pod svakojakim izlikama što okrutnije mučio.

Jezik: hrvatski

Formati: EPUB, AZW3 i DOCX

Hidden Content

Thanked by 149 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users