Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

James Ellroy

2 replies to this topic

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,403 posts
  • 70110 thanks
  • LocationOut there

James Ellroy -  Crna Dalija

m4gsy73kbk2wb4mbpsne.jpg

„Crna Dalija“ jedan je od najpoznatijih romana jednog od najkontroverznijih američkih prozaista, DŽejmsa Elroja (pravo ime Li Erl Elroj). Svi njegovi romani bave se nerazjašnjenim ubistvima, od kojih je i ubistvo piščeve majke, kada je bio star samo deset godina. Kao inspiraciju da ispiše priču o, do današnjeg dana, nerazjašnjenom ubistvu jedne od najlepših tamnoputih kelnerica sa glumačkim ambicijama, Elizabet Šort (pomenuto ubistvo zbilo se 1947. godine, a jedan od osumnjičenih zbog neuzvraćene ljubavi bio je i poznati glumac i reditelj, Orson Vels), Elroju je kao inspiracija poslužila knjiga DŽejmsa Veba Značka, istorija policije Los Anđelesa. Po ovoj Elrojevoj prozi, De Palma je snimio istoimeni film.

epub, azw3

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 287 Members:

boden

boden

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 4,868 posts
  • 135646 thanks

m_100039295.jpg

L. A. povjerljivo

Los Angeles pedesetih godina. Mafijaški šef, trgovac drogom i kralj prostitucije završio je u zatvoru i ostavio slobodan teren za borbu prevlasti na "tržištu". U kafiću "Noćna ptica" poubijeno je šestoro ljudi. Istragu je započeo sin policijske legende i "zadrto ispravan tip" imenom Ed Exley. Upliće se i Jack Vincennes, suradnik policijske TV serije i cinkaroš za žuti časopis "Hush hush", misleći da još uvijek nije kasno stati na "pravu stranu". Tu je i snažanI i impulzivnI Bud White. Ova gotovo nespojiva trojica spajajući dijelove zamršenog mozaika postupno će otkrivati zataškavane slučajeve i neobične veze korumpirane losanđeleske policije s podzemljem... Treća knjiga "L. A. kvarteta", zasnovanog na stvarnim slučajevima iz policijskih anala, predložak je za uspješan istoimeni holivudski film snimljen 1995. godine sa Kevinom Spaceyjem, Kim Basinger i Russellom Croweom.Najbolje ga je opisao sam autor kada je rekao. “Jebeno dobar film, još jebenije bolja knjiga”.

Izvor: KIKA Doc

PDF,EPUB,AZW3 HR

Hidden Content

Thanked by 10 Members:
matte2 , Haron9362 , ksb_3d , bobpp , milica1304 , Poisondisposal , tanjapet85 , majlstrejn123 , anisena , kelli013

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 7,203 posts
  • 347925 thanks
  • Locationnisam ja odavde

J2lwl5v.jpg

Moja mračna mesta

Kriminalistički memoari iz LA. 

Godine 1958. ubijena je Elrojeva majka Džin. Njen leš je bačen kraj puta u El Monteu, neuglednom predgrađu Los Anđelesa. Ubica nikada nije pronađen. 

Džejms Elroj je imao deset godina kada je ostao bez majke. Ovaj težak gubitak izazvao je podeljena osećanja kod dečaka: „Plakao sam čitavim putem do LA. Mrzeo sam je. Mrzeo sam El Monte. Neki nepoznati ubica mi je upravo kupio nov i prelep život.“ Odrastao opsednut ubijenim ženama i bizarnim zločinima, postao je pisac mračnih i kontroverznih kriminalističkih romana. 

Godine 1994. udružio se sa Bilom Stonerom, briljantnim policijskim inspektorom, da istraži ubistvo svoje majke, koju je prezirao, ali mu je nedostajala. Izveštaj o ovoj istrazi zapisan je u Elrojevim „kriminalističkim memoarima“, priči o nasilju svojstvenom američkom tlu.

sken i obrada BD tim

pdf, epub i azw3

Hidden Content
Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

http://www.balkandow...je/#entry417322

Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 274 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users