Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Henning Mankell

Mankell Henning Hening mankel

13 replies to this topic

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 23,086 posts
  • 932076 thanks
  • Locationscrls

Mankel Hening - Ubice bez lica

5py2a6q1z79ltoggxwta.jpeg

Autor: Hening Mankel
Prevodilac: Nada Jaćimović

Naslov originala: Mördare Utan Ansikte / Henning Mankell

Jednog jutra farmer iz malog grada dolazi do užasnog otkrica da su njegove komšije brutalno napadnute tokom noci. Starac je mrtav a njegova žena leži umiruci pred ocima farmera. Jedini trag je jedna rec koju izgovara pre nego što umre: Stranac. Za istragu je zadužen inspektor Kurt Valander. Stvari se kompliku-ju kada on mora da se suoci sa erupcijom nasilnickih osecanja prema strancima kao i tvrdoglavim i vrlo atraktivnim okružnim tužiocem-ženom, dok traži ubice. Ovaj roman je oštra kritika suvremenog društva. Kurt Valander opisuje ne samo brutalne ubistvo vec i kulturu koja se pred njegovim ocima raspada i ustupa mesto rasizmu, ksenofobiji i paranoicnom strahu.

PDF, srpski - obrada: Pepe le Tvor
Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

Thanked by 205 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Sponsor
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 61438 thanks
  • LocationOut there

240px-Henning_Mankell_3_2011_Shankbone.j

Hening Mankel (1948) je proslavljeni švedski pisac kriminalističkih romana, ali i dečji pisac, dramatičar i izdavač. Najpoznatiji je po serijalu romana u kojima policijski inspektor Kurt Valander rešava šokantne slučajeve ubistava. Serijal o inspektoru Valanderu do sada je prodat u 25 miliona primeraka, preveden je na više od 40 jezika i objavljen je u 33 zemlje i pored činjenice da Mankel piše romane o švedskom podneblju, a zaplete smešta u krajolike tipične za Bergmanove filmove.
    Popularnost njegovih romana, osim odlično osmišljenih zapleta, nalazi se svakako u činjenici da on insistira na nekoj vrsti društvene odgovornosti, tj. svaki roman je osmišljen da na neki način rasvetli određeni društveni problem i da ga dovede u žižu interesovanja kroz žanrovsku formu. Seksualno zlostavljanje maloletnika i odnos društva prema drugim kulturama i državama, naročito imigrantima, problemi su globalnih razmera.
    Stoga nas i ne treba začuditi činjenica da veliki deo svog vremena provodi u Maputu, glavnom gradu Mozambika, gde radi kao upravnik amaterskog pozorišta „Avenida“ i gde piše svoje romane. Veliki deo zarade od romana ulaže u humanitarne svrhe, a nedavno je uložio 15 miliona švedskih kruna za izgradnju sela za decu beskućnike u Mozambiku.
    Osnovao je i sopstvenu izdavačku kuću kako bi podržao mlade spisateljske talente, kako u Švedskoj, tako i širom Afrike.
    Da su njegove humanitarne delatnosti širokih razmera, potvrđuje i činjenica da se solidarisao i sa Palestincima u Gazi 2010. tako što je bio član teretnog broda „Sofija“ u sastavu flote koja je prevozila građevinski materijal i montažne kuće namenene stanovnicima siromašnog priobalnog područja koje Izrael već tri godine drži u izolaciji od spoljnog sveta, a koju je torpedovala izraelska vojska. Tom prilikom je u humanitarnom konvoju poginulo najmanje 10 ljudi. Mankela su izraelski vojnici zatvorili, a potom deportovali. Na konferenciji za štampu održanoj u Berlinu, tim povodom je izjavio: „Video sam nasilje i mnogo agresije. Video sam i veliku hrabrost. Do napada je došlo u međunarodnim vodama, a to znači da su se izraelski vojnici poneli kao gusari, a nas oteli i kao zarobljenike odveli u Gazu.“
    I pored svega, Mankel je odlučan da i dalje učestvuje u ovakvim humanitarnim aktivnostima jer više nego ikada veruje da je solidarnost moguća, kao i pokušaji da se svet poboljša.
    Interesantan je podatak da je Mankel oženjen Evom Bergman, kćerkom proslavljenog reditelja Ingmara Bergmana.

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 24 Members:
mikile73 , radost , Ivanita5 , dulezuban , anazus , jokica26 , s3ptease , Sofija62 , citacknjiga55 , modesti , Milo103 , Kuc , slabun69 , lanusi , bnikol78 , Vjeko1 , Yersinia , bobyangel , jokenjo , anjamemedova , bilja66 , Vesna22 , gocigoci , aloja

forster

forster

Bronze Member

• Sponsor
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 61438 thanks
  • LocationOut there

Henning Mankell - Ubice bez lica - Inspektor Kurt Wallander - 01

(1991. Mördare Utan Ansikte)

PDF, srpski - obrada: Pepe le Tvor, Tobacco Road

ePub,/azw3

Hidden Content

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Thanked by 150 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Sponsor
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 61438 thanks
  • LocationOut there

bdsy565a02locqz1sgpz.jpg

Henning Mankell - Psi iz Rige

Godine 1992. Sovjetska imperija je otišla u istoriju. Litvanija je postala suverena zemlja. Ali i pored prividne nezavisnosti, moćne snage su povezane sa ruskom mafijom. Na južnoj obali Švedske otkrivena su dva leša. Čuveni detektiv Kurt Valander sumnja da su ti ljudi ubijeni u Litvaniji. Major Liega bi trebalo da pomogne u istrazi ali će biti sprečena. Njeno ubistvo i igra mačke i miša koja u tom trenutku otpočinje dovešće u pitanje ugled koji je Sovjetski Savez do tada imao...

doc: GitterBaby a194.gif

epub/azw3

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 218 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Sponsor
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 61438 thanks
  • LocationOut there

Henning Mankell - Pogrešan Trag

gis1whxb7pxpe9ci5bfc.jpg

Naslov originala: Villospår / Henning Mankell

1995

Legendarni inspektor Kurt Valander bespomoćni je svedok užasa: mlada devojka se u polju poliva benzinom i tik pred njegovim očima pretvara u buktinju. Duboko uznemiren, pokušava da otkrije njen identitet i motive samospaljivanja. U isto vreme, u leđa bivšeg ministra pravde zariva se sekira i on postaje prva žrtva serijskog ubice koji svojim žrtvama skida skalpove.

Krajnje realistični prikazi istrage, Valanderovog košmara samoispitivanja i pogrešnih tragova, psihološki prodori u jednu tragično poremećenu svest, ali i zahvatanje problema nasilja i slabosti institucija čak i u tako uređenim društvima kao što je švedsko – čine ovaj roman vrhunskim trilerom, ali i romanom koji potragu za ubicom razvija u potragu za odgovorima na neka bolna pitanja savremenog sveta.

Roman Pogrešan trag dobio je 1995. godine nagradu Švedske akademije kriminalističkih pisaca za najbolji švedski kriminalistički roman. Dobitnik je i nagrade Gold Dagger, koju dodeljuje britansko Udruženje pisaca kriminalističkih romana.

SCAN: GlitterBaby

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 252 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Sponsor
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 61438 thanks
  • LocationOut there

delfi_peta_zena_hening_mankel.jpg

Henning Mankell - Peta žena

Po povratku sa idiličnog odmora u Rimu, policijski inspektor Valander se odmah uključuje u potragu za nestalim penzionisanim trgovcem automobilima, ljubiteljem ptica koji piše poeziju. Nedugo potom, gubi se trag i vlasniku jedne cvećare. Na prvi pogled potpuno nepovezani nestanci pretvaraju se u brutalna ubistva. Detaljnom istragom, Valander i njegov tim polako otkrivaju niti zamršene paukove mreže koja seže u prošlost i čije tkanje započinje u dalekom Alžiru.

scan GitterBaby

Obrada gstanic & ja

epub/azw3

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 238 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Sponsor
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 61438 thanks
  • LocationOut there

Covek-koji-se-smejao-kao-vuk-30785.jpg

Henning Mankell - Čovek koji se smejao

Kad stari poznanik, Advokat, zatraži Valanderovu pomoć u istrazi, sumnjičav prema okolnostima u kojima je njegov otac umro, Kurt ne želi da poveruje da se iza naizgled običnog ubistva krije zavera.
Ali kada je advokat takođe nađen mrtav, Valander shvata da nije bio u pravu što ga nije saslušao. Nasuprot njegovoj dobroj proceni, on se vratio da bi vodio ono što je sada možda bilo dvostruko ubistvo.
Podvalom, žena detektiv se pridružuje timu, I on je prihvatio ulogunjenog mentora pošto se zajedno bore da reše misteriju. Veza između ova dva ubistva je tajanstveni industrijski magnat, koji se krije iza naprasite sekretarice I čvrstog obezbeđenja. Ali dok je Valander na putu da otkrije ubicu, neko juri njega I sve mu je bliži.

Scan: pepe le tvora200.gif

Obrada: gstanic a194.gif

epub/azw3

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 226 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,665 posts
  • 307791 thanks
  • Locationnisam ja odavde

Talijanske cipele

talijanske8.jpg

Kirurg Frederick Welin živi u nekoj vrsti samoprogonstva na pustom ledenom otoku. Tamo je stigao nakon što je pokušao prikriti jednu svoju liječničku pogrešku. Jednog ce jutra u daljini ugledati osobu koja mu se približava preko leda… Neće u prvi čas znati tko je to, no siguran je da se radi o prošlosti koja se došla obračunati s njim. Osoba koja je došla je Harriet, jedina žena koju je volio ali i bezobzirno napustio prije četrdeset godina kad mu se ukazala mogućnost nastavka školovanja u Americi. Harriet se vratila kako bi mu omogućila da ispuni obećanje koje joj je dao u mladosti: da ce je ponovno odvesti do gorskoga jezera skrivenog duboko u šumi, mjesta gdje su nekoć bili sretni. No Frederick ce ubrzo otkriti da je Harriet najveće iznenađenje ostavila za kraj…

izvor pdf koji je odradio  Ziki

pdf, epub i azw3

Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png
Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 242 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Sponsor
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 61438 thanks
  • LocationOut there

Henning Mankell - Bela Lavica

Bela-lavica-22770.jpg

Najpopularniji švedski pisac kriminalističkih romana inspiraciju pronalazi u pokušaju da promeni svet u kome živi, svet pun eksploatacije, izrabljivanje i degradacije. Ono što Mankel vidi u tom svetu je mogućnost učestvovanju u otporu. Ova priča se bavi problemom rasizma. Delimično se odigrava u delovima Južnoafričke republike, zemlje koja se dugo nalazila na ivici haosa, gde sada (1993) grupa fanatičnih južnoafričkih Bura planira atentat na vodeće političare.

Sken: Pepe le Tvor

Obrada:Kalimero :wub:  i Ja

epub/azw3

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 175 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Sponsor
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 61438 thanks
  • LocationOut there

delfi_korak_ispred_hening_mankel.jpg

Henning Mankell - Korak Ispred

Troje mladih ljudi sastaje se na skrivenom proplanku u Esterlenu. Preoblače se kako bi u tajnosti proslavili Ivanjdansku noć. Međutim, iza drveta ih čeka neko ko će njihovu zabavu okončati na neočekivan način.
U istadskoj policiji vlada letnje zatišje. Jedino što remeti taj mir jeste žena koja zahteva da policija krene u potragu za njenom kćerkom, koja s prijateljima putuje po Evropi. Žena tvrdi da nešto nije u redu s razglednicama koje joj je kćerka poslala. Za to vreme, Kurt Valander s mukom pokušava da počne da vodi zdrav život. Međutim, jednog njegovog kolegu pronalaze mrtvog. Kao vođa istrage, Valander mora da zaroni u najdublje tajne bliskog kolege i tako, između ostalog, otkriva fotografiju na kojoj je grupa mladih ljudi odevenih u odeću iz XVIII veka… Kada otkriju identitet mladih sa slike, letnji mir će se pretvoriti u pravi pakao. Motivi hladnokrvnog ubice koji zna najskrivenije tajne svojih žrtava ne daju se pojmiti. Valander je suočen sa zločincem koji je sve vreme korak ispred njega.

Scan: Pepe le Tovor :flower:

epub/azw3

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 254 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,665 posts
  • 307791 thanks
  • Locationnisam ja odavde

Hvala forsteru za ovaj odličan serijal.....  (još nije kraj ali jedno hvala nikad ne smeta :D)

Korisna stvar u vezi serijala....

Timeline of the Kurt Wallander Stories

Please Login or Register to see this Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png
Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 19 Members:
Atom Ant , Ivanita5 , Predrag83 , Boka80 , s3ptease , Sofija62 , Asterix101 , slabun69 , dangor , Modesti Blejz , bobyangel , anjamemedova , bilja66 , Zorica035 , prokicva , bokica82 , lanusi , gocigoci , aloja

forster

forster

Bronze Member

• Sponsor
  • PipPipPipPip
  • 1,370 posts
  • 61438 thanks
  • LocationOut there

Ono što je najgore, nisam siguran da će uskoro biti još nešto od Mankella jer smo sve, što je izašlo na balkanskim jezicima, objavili. Redosled objavljenih knjiga:

Ubice bez lica

Psi iz rige

Bela lavica

Čovek koji se smejao

Pogrešan trag

Peta žena

Korak ispred

Italijanske cipele je potpuno nezavisan roman, koji nema nikakve veze sa žanrom krimića i trilera.

Ogromna zahvalnost GitterBaby a194.gifPepeua194.gif i gstanic a194.gif!

Posted Image

Thanked by 32 Members:
Atom Ant , Modesti Blejz , Maxima , jokica26 , s3ptease , snezi77 , Kloki , Milo103 , kokta , beograd1960' , slabun69 , kaka22 , dodo69 , crampoos , banesto1963 , Artist6 , vida23456 , nena.2016 , bobyangel , aglam , miron , smajlicc , petami , cicmica , ipsilon , tatu , sinke73 , bilja66 , Zorica035 , prokicva , bokica82 , lanusi

dexdex

dexdex

Gold Member

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,334 posts
  • 163168 thanks

Henning Mankell - Serijal Kurt Wallander

(u formatima kojih nije bilo u gornjim postovima)

Sve zahvale Forsteru, Pepeu, Goci, GlitterBaby, Petrelliju na odličnim epubovima korištenim prilikom konvertovanja.

PDF+mobi 

_____

Kurt Wallander(2) Psi iz Rige

Kurt Wallander(3) Bela Lavica

Kurt Wallander(4) Čovek koji se smejao

Kurt Wallander(6) Peta žena

Kurt Wallander(7) Korak ispred

Hidden Content

Thanked by 140 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,223 posts
  • 78965 thanks
  • LocationZ E M U N

uQj5Hyr.jpg

Švedski autor kriminalističkih romana Henning Mankell, tvorac slavnog inspektora Kurta Wallandera, umro je u noći s nedjelje na ponedjeljak od posljedica duge bolesti u 67. godini, objavio je njegov nakladnik u Stockholmu.

Henning Mankell, koji je 2014. otkrio da boluje od raka, "ugasio se mirno noćas u Goeteborgu", na jugozapadu Švedske, objavio je njegov švedski nakladnik Leopard na internet stranici. Za sobom ostavlja znatno djelo od oko 40 naslova, od kojih 12 u seriji o inspektoru Wallanderu, te desetak knjiga za djecu, prodanih u 40 milijuna primjeraka u svijetu. Mankell je bio oženjen s Evom Bergman (70), kćeri redatelja Ingmara Bergmana. Živio je između Švedske i Mozambika, a bio je jedan od vodećih autora nordijske kriminalističke književnosti.

još jedan velikan kriminalističkog žanra nas je napustio, počivao u miru   :flower:

candle-animated_large.gif?v=1386889046

А что, паны? - Есть ли еще порох в пороховницах? Не иступились ли сабли? Не утомилась ли козацкая сила? Не погнулись ли еще козаки? 

Николай Васильевич Гоголь - Тарас Бульба

Kad ženu štitiš kao sestru, voliš kao ženu i poštuješ kao majku, onda si pravi muškarac.

Žarko Laušević, dramski umetnik

Lav je jači od vuka. Slon je jači od vuka. I medved je jači od vuka. Ali od svih njih, jedino vuk nikad nije igrao u cirkusu.

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

... i sve je više varvara, a sve je manje Rimljana.

Momčilo Bajagić Bajaga: "Rimljani"

Thanked by 17 Members:
predragmilosav , Rinka , forster , Atom Ant , deluxe89 , dragani1962 , jokica26 , s3ptease , beograd1960' , slabun69 , dangor , banesto1963 , kartagina1954+ , nena.2016 , bobyangel , miron , bilja66

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users