Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Ali Faruk Biser - Oteta prošlost

No replies to this topic

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,895 posts
  • 323875 thanks
  • Locationnisam ja odavde

Ali Faruk Biser - Oteta prošlost

37td38ojw90axirb4eox.jpg

Iz recenzije:

Od rata na balkanskim prostorima krajem prošlog stoljeća uvriježio se stav kod ljudi da se na osnovu njihovih iskustava može napisati roman, a osvješten je u izjavi svakog našeg čovjeka kad kaže sugovorniku: „Eh, kad bih ti ja pričao sve kako je bilo, mogao bi se o tome napisati cijeli roman.“

Pred nama je djelo bosanskog književnika Ali Faruka Bisera Oteta prošlost. Prije ovoga djela Biser je objavljivao na bosanskom i norveškom i ovo mu je sedma knjiga. Budući sam nazvao knjigu djelom, dužnost mi je objasniti o kojoj se formi knjige radi. Po fabuli i epizodama spreman sam reći da je u pitanju roman, a po duljini sklon sam reći da je novela ili opet, kraći roman. Bilo kako bilo, ovo djelo je jednako uspješno bez ozbzira bilo novela ili roman.

Vraćam se na početak. Svaki Bosanac, a priori Bošnjak koji je preživio rat u svojoj domovini može reći da ima materijal za roman. Zamislite koliko tek materijala za roman ima čovjek koji je kreativan, koji je po vokaciji prozaik i uz to posjeduje suptilnost poete, a koji je uz to intelektualac i po senzibilitetu lucidni promatrač i analitičar svega. Takav čovjek može napisati barem desetak romana na tu temu........

sken Tobacco Road    c014.gif

pdf, epub i azw3

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Edited by boden, 29 April 2017 - 10:29.
obnovljeno

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

http://www.balkandow...je/#entry417322

Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 73 Members:
iljocare , ivan gnjavic , pedjatop , maajde , kneza11 , vladislavrac , mir555 , knjigazasve1 , finder , jovica015 , tajras , Jovanka16 , dr_markus , sandra-pavlovic , s3ptease , stari67 , djoxxx , HaFee , danijelataskov , bukwrm , Milo103 , MackKeny , JecaiVlada , dodo69 , zakizaki , TalijaA , fudo55 , tajanax , AeTo , traveler , white123 , ivan006 , leo8 , skahrovic , mave , sandokan036 , Dixie , Jurijana , markocim , bruja , AB Normal17 , flipperST , dokcenturion , lilit_adamov , komeci , cvrkut13 , pahuljicaaa , Sanguimel , OliVera4 , benqbenq135 , NinaPavlovic12345 , Benjo92 , rutracker , alkica , bobyangel , micimac7 , goga134 , sashkitza89 , gordanagoga , sinke73 , Ela777 , cakarita , azw , ana_st , bilja66 , gocigoci , thunderolio , esad.maric , likitang , Vlado002 , Mariko Joko , ksb_3d , Atlanta

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users