Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Mirjana Bobić Mojsilović

17 replies to this topic

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 23,260 posts
  • 963368 thanks
  • Locationscrls

Bibliografija

Baba nemoj ništa da me pitaš - ljubavne priče (1997)

Suze su OK - drama (1999)

Dnevnik srpske domaćice - roman (2000)

Verica među šljivama - monodrama (2000)

Happy end - roman (2002)

Majke mi, bajka - roman (2003)

Imitacija života - komična melodrama (2004)

Ono sve što znaš o meni - roman (2005)

Tvoj sam - roman (2006)

Srce moje - roman (2007)

Azbuka mog života - roman (2008)

Glad - roman (2009)

Gospodin pogrešni - roman (2010)

Traži me - roman (2012)

Imitacija Zivota

p011981.jpg

Miris Beograda je osnova ove drame koja se igra u Narodnom pozorištu u Beogradu i po celoj Srbiji. Angelina, Milivoje, Sisi, Loreta su noseći likovi ove drame. U Mirjaninom stilu, dijalozi nas približavaju samima sebi, vremenu odrastanja, sazrevanja i druženja. Tu je i vreme naših muka, Srbije koja ratuje, muči se, sukobljava, razara i gradi.

Download

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

Thanked by 282 Members:

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 23,260 posts
  • 963368 thanks
  • Locationscrls

Mirjana Bobic Mojsilovic - Verica medju sljivama

Download, pdf,epub srpski

Hidden Content

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

Thanked by 219 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,277 posts
  • 82473 thanks
  • LocationZ E M U N

Mirjana Bobić Mojsilović - Imitacija života

Mirjana_Bobic_Mojsilovic_Imitacija_zivot

Napisala sam komad o našim istinama i lažima, komad o moralu i stidu, o mimikriji i tihim susedima, rekla je Mirjana Bobić-Mojsilović. To je priča o našim životima u proteklih petnaestak godina, suočavanju sa vlastitim posrnućima, a sve to izaziva i suze i smeh, što sam kao pisac i želela.
U ovoj predstavi je, ističe njena autorka, reč o „piscu koji u Srbiji, u stvari, samo imitira život, koji je surov i melodramatičan, a koji može da bude divan, ako imamo snage da kažemo istinu“.

Scan: ?

Obrada: Disco Ninja

Srpski jezik, latinica.
Formati: azw3 & ePub

Hidden Content

Ovo je moj upload. U slučaju mrtvih linkova, pošaljite mi PP, a ja ću obnoviti linkove.

Uživajte!

Kultura narodu!

А что, паны? - Есть ли еще порох в пороховницах? Не иступились ли сабли? Не утомилась ли козацкая сила? Не погнулись ли еще козаки? 

Николай Васильевич Гоголь - Тарас Бульба

Kad ženu štitiš kao sestru, voliš kao ženu i poštuješ kao majku, onda si pravi muškarac.

Žarko Laušević, dramski umetnik

Lav je jači od vuka. Slon je jači od vuka. I medved je jači od vuka. Ali od svih njih, jedino vuk nikad nije igrao u cirkusu.

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

... i sve je više varvara, a sve je manje Rimljana.

Momčilo Bajagić Bajaga: "Rimljani"

Thanked by 243 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,277 posts
  • 82473 thanks
  • LocationZ E M U N

Mirjana Bobić Mojsilović - Verica medju šljivama

Scenario za istoimenu monodramu. Opisa i slike trenutno nema. Ako se pojave, objaviću ih.

ePub & ayw3 format

Hidden Content

Ovo je moj upload. U slučaju mrtvih linkova, pošaljite mi PP, a ja ću obnoviti linkove.

Uživajte!

А что, паны? - Есть ли еще порох в пороховницах? Не иступились ли сабли? Не утомилась ли козацкая сила? Не погнулись ли еще козаки? 

Николай Васильевич Гоголь - Тарас Бульба

Kad ženu štitiš kao sestru, voliš kao ženu i poštuješ kao majku, onda si pravi muškarac.

Žarko Laušević, dramski umetnik

Lav je jači od vuka. Slon je jači od vuka. I medved je jači od vuka. Ali od svih njih, jedino vuk nikad nije igrao u cirkusu.

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

... i sve je više varvara, a sve je manje Rimljana.

Momčilo Bajagić Bajaga: "Rimljani"

Thanked by 148 Members:

Guest_Veš[email protected]_*

• Guests
  • thanks

Mirjana Bobić Mojsilović

Azbuka mog života

8BQrqRZ.jpg

Roman o ženi koju ostavlja muž, i koja nabrajajući asocijacije po azbučnom redu, pokušava da odagna paniku nekoliko sati pre nego što on dođe kući da zauvek pokupi svoje stvari.

Roman je u formi rečnika.
To je priča o haljinama, fotografijama, ljubavi, avanturi, orgazmu, abortusima i mnogim drugim slovima - to bi, u najkraćem, mogla biti azbuka svake žene. To je moderna priča o savremenom braku, o tom dugom trajanju, o navikama i ćutanju, o ljubavi koja hlapi godinama, o usamljenosti, o istinama i lažima. To je priča koja liči po malo na sve nas.

Jezik: Srpski, latinica
Format: PDF, epub

Hidden Content

Thanked by 352 Members:

• Guests
  • thanks

GLAD

Untitled_1.jpg

“Glad”, roman Mirjane Bobić Mojsilović , jeste priča o novcu, o gladi za novcem, za posedovanjem, za ljubavlju, prestižem, seksom, stvarima, to je priča o svim našim gladima, o sitosti i kajanju i stidu, o penjanju i silasku, o beogradskom velikom Getsbiju, koga je Beograd učinio gorkim, i ponovo ga učinio čovekom.

“Sve je bilo kao i uvek, život se nastavljao. Još jedan običan dan.Skinuo sam se go, izašao u baštu i skočio u bazen. Plutao sam. Bila je to scena kao iz Getsbija.

Da je neko došao da me upuca u potiljak, kao u Ficdžeraldovom romanu, ništa se ne bi promenilo.

Bio sam mrtav.”

Srpski / latinica

PDF, epub

Hidden Content

Thanked by 315 Members:

• Guests
  • thanks

Tvoj sam

tvoj_sam2.jpg

Jedna zanosna žena je umrla, i svom mužu, čoveku zaronjenom u literaturu, ostavila je jednu ogrlicu od raznobojnog poludragog kamenja, i jednu veliku sumnju – da je svaki kamen na toj ogrlici, koju mu nikada nije dala da dodirne, u stvari, uspomena na jednog njenog ljubavnika.

Tako se, kao na ogrlici, nižu priče u ovom romanu, koje piše očajni, iznevereni muž – proučavajući značaj I simboliku kamenja, (ahat, karneol, akvamarin, lapis lazuli, tirkiz, mesečev kamen, koral, i tako dalje) on domišlja i sastavlja priču o svojoj ljubavi prema ženi koja ga je varala.
”Neuzvraćena ljubav, nije i uzaludna”, kaže jedan od junaka.

”Prošlost se ne može izmeniti – ali se može opisati” i ”pisac ima poslednju reč”, kaže jedan od junaka ovog zanimljivog romana o ljubavi, ljubomori i sumnji.

U ovom romanu o stvaranju jednog romana, odaje se počast drugim piscima – Kavafiju, Olbiju, Bukovskom; Kortasaru, Markesu, Margerit Diras….

”TVOJ SAM” je prvi muški roman Mirjane Bobić Mojsilović - sačinjen je od muškog dueta, a glavni junaci su muškarci – divni, zanosni, pokvareni, ustreptali, ledeni, ljubomorni, stvarni i izmišljeni.

PDF, epub/SRPSKI

Hidden Content

Thanked by 305 Members:

• Guests
  • thanks

Ono sve što znaš o meni

fcExOqQ.jpg

Urbana priča o ženama. Glavne ličnosti su četiri žene, četiri glumice sa četiri različite sudbine. One se iznenada spajaju u istoj tački, kada dobiju poziv da dođu na snimanje filma “čuvenog režisera” Borisa Pavlovića.

Istovremeno ovo je priča o samoći, traganju za ljubavlju, sećanju.

“Gde god da stignem, neko je već bio tu, pre mene”, kaže junakinja dela čiji je naslov preuzet iz čuvene pesme Arsena Dedića:

“Ono sve što znaš o meni, to je stvarno tako malo, u dvije riječi tek bi stalo…”

PDF, epub

Hidden Content

Thanked by 314 Members:

• Guests
  • thanks

Baba, nemoj ništa da me pitaš

dbgJlyO.jpg

Zbirka kratkih priča o ljubavi, ženama i njihovim smešnim, tužnim, zabavnim i dosadnim muškarcima. Dvadeset jedna heroina i mnogo više muškaraca. Duhovito i osvežavajuće.

Priča iz ove zbirke ''Dragulj Beograda'' objavljena je i u Antologiji pripovedaka srpskih književnica Rajka Lukača.

Srpski, latinica

PDF, epub

Hidden Content

Thanked by 298 Members:

• Guests
  • thanks

Dnevnik srpske domaćice

tMq7JDM.jpg

"Glavna junakinja Anđelka Jovanović je metafora za sedam miliona Srba. To je priča o generaciji X, to smo bili mi, Titovi pioniri u Miloševićevoj Srbiji. Knjigu sam posvetila ćerki. Naša deca sada ne znaju šta je ovo, ali kad budu stasali da pročitaju ovu knjigu, nadam se da će ovo biti prošlost". - Mirjana Bobić Mojsilović

Priča o Titovim pionirima u Miloševićevoj Srbiji, o majci i ćerki, o bratu i sestri, o generaciji 60-tih izgubljenoj lutanjima po meandrima Miloševićeve Srbije.

Srpski, latinica

PDF, epub

Hidden Content

Thanked by 369 Members:

• Guests
  • thanks

Happy end

GWdr0Vo.jpg

Roman, veliki hit, ljubavna priča Ljube, četrdesetogodišnje profesorke engleskog, priča o njenoj potrazi za ljubavlju, o njenoj panici od starenja, o njenom strahu od izgubljenog vremena. Priča o idealnom muškarcu, ali i priča o knjigama, čitanju, o potrazi za piscem jednog romana koji menja živote glavnim junacima.

Srpski - latinica

PDF

Hidden Content

ePub

Hidden Content

Thanked by 356 Members:

• Guests
  • thanks

Majke mi, bajka

V9tfjRQ.jpg

Roman, nastavak romana Happy end.

Da li je srećan kraj moguć samo u bajkama, pita se Ljuba, koja je ponovo suočena sa samoćom? Kako spasiti vlastiti život, kada se čini da su mogućnosti u stvarnosti sve manje? Roman o čitanju, o pisanju, o demonima slave.

srpski - latinica

PDF, ePub, azw3

Hidden Content

Thanked by 311 Members:

• Guests
  • thanks

Suze su O.K.

Hg4ewIy.jpg

Veliki pozorišni hit, integralni tekst istoimene drame koja je punila Narodno pozorište u Beogradu.

Priča o pesnicima i njihovoj muzi, o želji da se ostavi trag u životu.

Uzbudljiva melodrama sa zanimljivim krajem.

Srpski/ćirilica

Posebno hvala Caci  :flower:  koja je kompletirala sken.

Caco, srce si! :wub:

PDF, epub, azw3

Hidden Content

Thanked by 304 Members:

• Guests
  • thanks

Gospodin pogrešni

bZTsZUf.jpg

"Gospodin pogrešni", deveti roman Mirjane Bobić Mojsilović, je priča o slikaru, narcisu, ljubavnicama, o slikama, umetnosti, čudnom prijateljstvu, o dobrim i lošim namerama. O sebičnosti. To je, takođe, priča o strahu od ljubavi, strahu od vezivanja i strahu od smrti. Slike nagih žena na izložbi u Beogradu otvaraju riznicu priča o erosu i tanatosu, o promašenim ljubavima i jednom uspešnom i usamljenom životu.

"Smrt se sada dovukla i legla pored njega. Tiha je, hladna i užasavajuća. Miriše na vlagu, na gvožđe, na duvan. Neumoljivim ćutanjem ubeđuje ga kako je sve besmisleno. Ljubav, život, umetnost, sivo novembarsko popodne. Gole grane drveća u Parizu. Zastrašujuće šifre mraka neko mu šapće na uvo.
Zato što se plaši, Bora Bek će ustati. Strešće sa sebe pepeo tog straha. Oteraće smrt od sebe, kao što se sa otomana tera glupa zloslutna crna kokoška, zalutala iz dvorišta."
"Iš!"
Umiće se, izaći će napolje i otići će tamo, kod Ežena Morisa, gde ga već čekaju, otići će među ljude, glasove i reflektore, tamo gde će mu govoriti da je veličanstven, da je genije, tamo gde će mu čestitati na hrabrosti i čvrstini da se pokloni svetu, bez obzira na sve. On nema ništa drugo."

Izvor:. Anna :flower:

PDF, epub, azw3

(srpski - latinica)

rJ6jRsE.png

Hidden Content

Thanked by 361 Members:

dusty

dusty

Advanced Member

• BD tim
  • PipPipPip
  • 810 posts
  • 90899 thanks

aNOuI1D.jpg

Mirjana Bobić Mojsilović - Tvoj anđeo čuvar

Mora da sam svih ovih godina bila uspavana lepotica, i pojela sam bila, očigledno, otrovnu jabuku.
Ne znam ko mi je uvalio tu otrovnu jabuku?
Mama?
Škola?
Svi muškarci u mom životu?
Aleksandar, moj bivši muž?
One uzaludne ljubavi koje su došle posle njega? Ideologija levice na kojoj je odrasla cela moja generacija, da niko ne treba nikoga da vodi?
Tito?
Nebitno je sada.
Sada znam.
Sada doživljavam prosvetljenje.
Gde su otišle one penzionerke, da im kažem da stvarno ne mrzim muškarce?
Shvatila sam, napokon!
Radi se o nečem drugom.
Feminizam ubija romantiku.
Feminizam ubija velike muške poteze.
Feminizam je sranje!
Da me niko ne čuje, to je jedno veliko sranje.
Hoću da dođeš po mene, uhvatiš me za ruku i odvedeš me negde, i da ne znam gde, samo da žmurim i ti da me vodiš, da prvi put u životu osetim kako je to biti prava normalna žena.

Uzbudljiva, duhovita i potresna priča o ljubavi, ljubomori, padu i ustajanju, o gubitku i ponovnom osvajanju vlastitog života. Ovo je knjiga o strahu i drhtanju, buci i besu, o popuštanju, slabosti i snazi, o jakoj ženi koja sreće jakog muškarca i prepušta mu se.

epub, pdf
Hidden Content

Nekad dobiješ, a nekad te dobiju.

Thanked by 504 Members:

dusty

dusty

Advanced Member

• BD tim
  • PipPipPip
  • 810 posts
  • 90899 thanks

aA2SFib.jpg

Mirjana Bobić Mojsoilović - Traži me

Jedan vetropir, jedna obična žena, jedna slavna književnica – to su glavni likovi romana Traži me, Mirjane Bobić Mojsilović, romana koji prati tri priče, tri naizgled potpuno različite sudbine, koje, međutim, imaju nešto zajedničko – svi oni dopuštaju da prolaze kroz život bez istinskog suočavanja sa pitanjima – ko sam, šta želim, kuda idem i da li ovo u čemu sam, liči na ono što sam sanjao? Da li uspomene mirišu, da li je uspeh kao ksanaks, da li je Ada beogradski Varadero, i šta je to što svi oni traže i da li to i nalaze – pročitaćete u ovom modernom i veoma uzbudljivom romanu, u kome svako može da pronađe bar fragment vlastite sudbine.

epub, azw3, pdf

Hidden Content

u400.gif

*Štampano izdanje ima dosta pravopisnih grešaka.

Thanked by 354 Members:

dusty

dusty

Advanced Member

• BD tim
  • PipPipPip
  • 810 posts
  • 90899 thanks

4ayJeUp.jpg

Mirjana Bobić Mojsilović - Srce moje

Nezaboravna priča o Miki i Zoranu, o staroj ljubavi i novim interpretacijama. Roman  o dva pisca koji su se nekada voleli, ljubavni roman o pisanju ljubavnog romana.

Pošto ne mogu da razgovaraju, oni, svaki za sebe, pišu romane o toj njihovoj nemogućoj dugodišnjoj ljubavi, a ne znaju da imaju istu priču, iste slike, pa čak i poneke iste rečenice. Roman o stvaranju, o lekovitosti pisanja, o piscu kao malom sujetnom bogu, da li je pisanje – trijumf osvete, ili vid psihoterpije, da li je ljubav publike veća od jedne obične ljubavi, samo su neke od dilema u ovom romanu, u kome se stvarnost i literatura prepliću na najneverovatnije načine.

epub, azw3, pdf
Hidden Content

Thanked by 320 Members:

darkerka

darkerka

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 274 posts
  • 38136 thanks

Muška azbuka

3NUR9uT.jpg

Druga strana priče.

Ako ste voleli Azbuku mog života, obožavaćete roman Muška azbuka.

Ali, sada mi se stezalo grlo. Uznemiren sam kao nikada, i ovo mi nije trebalo. Pomislio sam, ponovo, bolje je da budem pizda, kakvom me verovatno ionako smatra, najlakše je biti pizda, život je ionako jedna niska pizdunstava uglavnom, bolje bi bilo da nas oboje poštedim sranja, emotivnih ispada, stida. Izbegneš krivicu, to valjda svako radi? Nije li život ponekad, kad se sve ogoli, samo to? Izbegavanje krivice? Jednostavno, organizuješ sebi život tako da bude što manje komplikacija.

S, kao seks, kao sinoć, kao sutra, kao smrt, kao suze.
S, sjebao sam nam živote, svima.

Roman za sve ostavljene i za one koji ostavljaju. Za prevarene i one koji varaju. Roman o braku, ljubavi, izdaji, kukavičluku, strahu, mržnji i kolebanju.

PDF, epub, azw3

Hidden Content

Thanked by 353 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users