Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Arnaldur Indridason

5 replies to this topic

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 23,288 posts
  • 966974 thanks
  • Locationscrls

Arnaldur Indridason - Močvara

p002488.jpg

Jeste li ikada razmišljali da se strahoviti zločin može dogoditi svugdje, a ne samo na ulicama metropola, New Yorka, Los Angelesa, Londona, Pariza...

PDF, HR

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

Thanked by 226 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,376 posts
  • 63900 thanks
  • LocationOut there

2604d1c.jpg

Arnaldur Indridason - Grobna tišina

Dugi niz godina brdoviti deo grada je bio nenaseljen i inspektor Erlendur i njegov tim se nadaju da je ljudski skelet koji je pronađen na gradilištu pripadao nekoj nesrećno nestaloj osobi. Međutim, stvari nikada nisu tako jednostavne, ova brda kriju nekoliko tragičnih priča: o nasilju, propaloj ljubavi, lojalnosti i porodičnoj sramoti. Malo je svedoka koji su još uvek ili živi ili voljni da ispričaju svoju verziju, ali čak i tajna odneta u grob ne može ostati zauvek skrivena.
Ranije pokrenute životne priče glavnih junaka ovog serijala prepliću se sa pričom o istrazi i kroz njih, svojim jezikom i ritmom pripovedanja koji kao da su uglačani, prirodni i skoro hipnotišući, Indridason otkriva ljudsko ponašanje i kako postajemo ono što jesmo.
Predodređen da postane klasik u svetu krimi žanra, „Grobna tišina“, drugi u nizu serijala o inspektoru Erlenduru, jedan je od najsavršenijih romana trilera poslednjih godina.

Za ovo vrhunsko žanrovsko delo Arnaldur Indridason nagrađen je nagradom Gold Dagger za najbolji krimi roman godine u svetu i potvrdio svoju poziciju vodećeg skandinavskog pisca trilera.

„Jedan od najbriljantnijih krimi pisaca svoje generacije.“
Sunday Times

„Lik inspektora Erlendura je najsnažniji lik u savremenoj detektivskoj prozi.“
New York Times

Velka zahvalnost woodworkeru

Jezik: srpski

Formati: epub/azw3

Hidden Content

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 328 Members:

boden

boden

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 4,641 posts
  • 126545 thanks

Može li pdf za nas koji čitamo samo na računaru? Hvala!

2604d1c.jpg

Arnaldur Indridason - Grobna tišina

Izvor: forster

Pdf SR

Hidden Content

Nec temere nec timide

Thanked by 189 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,376 posts
  • 63900 thanks
  • LocationOut there

Arnaldur Indriđason - Močvara

Please Login or Register to see this Hidden Content

Jeste li ikada razmišljali da se strahoviti zločin može dogoditi svugdje, a ne samo na ulicama metropola, New Yorka, Los Angelesa, Londona, Pariza... uobičajenih literarnih kulisa brojnim spisateljima kriminalističkog žanra, no, samo su neka imena suvremene literature prerasla žanrovske zakonitosti te nam vrlo živopisno ovjekovječili detektive, istražitelje, privatne detektive ili inspektore koji su tako, ravnopravno, zauzeli mjesta najtiražnijih karakternih likova gotovo istog intenziteta poput njihovih "kolega" iz "vrhova svjetske književnosti". Maigret, Hercules Poirot, Mrs Marple, Lew Archer...sve do Bourneovog identiteta danas ili do inspektora Wallandera, možda najsnažnijih klasa krimi literature, skandinavskih autora, Šveđanina Henninga Mankella, Norvežanina Joa Nesboa ili Karin Fossum, Danca Leifa Davidsona te u vašim rukama Islanđanina svjetskog glasa - Arnaldura Indridasona. U čemu je tajna njihova uspjeha? Tiraže njihovih knjiga, a to su uglavnom serijali koje veže isti lik, u Indridasona to je Erlendur Sveinsson. Spomenimo samo da su se neki Mankellovi romani prodavali u prijevodu u većoj nakladi od razvikanog čarobnjaka Harrya Pottera. Riječ je o literarnim fizionomijama što nisu svedene na jednostrani obrazac, crno-bijelo, naprotiv i danak pravdi ima svoju crnu stranu: depresija, alkohol, samoća, loši brakovi, izgubljena djeca poput Eve Lind, Erlendurove kćeri u borbi s heroinskom ovisnošću.

Iznenada Erlendura iz svaodnevice prene mrtvo tijelo sedamdesetogodišnjeg Holberga, otkrivenog u njegovu stanu u gradskoj četvrti Nođumyrii, glavnog grada Islanda, Reykjavika. Da li je riječ o ubojstvu ili samoubojstvu, zagonetku tek treba riješiti. Inspektor u suradnji s kolegama nailazi na naizgled jednostavan slučaj što postaje sve zamršeniji: na mjestu gdje je nađeno mrtvo tijelo pronađena je poruka "ja sam on". Pedantna istraga otkrila je mračnu prošlost ubijenog... Njegova je kći Auđur preminula u četvrtoj godini života pogođena zloćudnim tumorom na mozgu. Inspektor Erlendur ništa ne prepušta slučaju. Obdukcija tijela djevojčice otkriva jezovitu činjenicu a slijedeći njene tragove Erlendur otkriva tzv. "glineni grad", skriveni prostor lokalne bolnice u kojoj se mimo zakona čuvaju organi preminulih. Inspektor Erlendur sve više uvučen u mračni svijet naizgled pitomog i miroljubivog islandskog društva. Tko je zapravo ubijeni? I tko je ubojica? Postoje li duhovi prošlosti?

-------------------

Reskenirano i kompletno ponovo obrađeno.

Jezik: Sprski, lat.

Formati ePub/mobi

Hidden Content

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Thanked by 342 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,376 posts
  • 63900 thanks
  • LocationOut there

glas_andjela_makart-3.jpg

Arnaldur Indriđason - Glas anđela

Božićna atmosfera je na svom vrhuncu kada iz centralnog gradskog hotela stiže poziv za inspektora Erlendura. Hotelski Deda Mraz je izboden na smrt, a glavnom detektivu i njegovim kolegama ne manjka osumnjičenih među hotelskim osobljem i prazničnim gostima. Kako se Božić približava Erlenduru je sve teže da se izbori sa problematičnom kćerkom, sopstvenim haotičnim ljubavnim životom i da razreši misteriju decenijama sakrivene mreže zla i pohlepe koja stoji iza ubistva.
Posle Močvare i Grobne tišine ovim delom Arnaldur Indridason dokazuje da je jedan od najvećih svetskih pisaca trilera što je potvrđeno još jednom nagradom „Gold Dagger“ za najbolji krimi roman godine.

„Ostavlja bez daha, savršeno ispripovedan roman.“
The Wall Street Journal

„Izuzetna psihološka studija.“
Library Journal

„Ako volite sporogoreće, majstorski napisane trilere, ovo je knjiga za vas.“
Irish Times

Jezik: Srpski, lat. [sa hifenaciojm]

Formati: ePub, azw3, PDF

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 459 Members:

Korisnik7

Korisnik7

Newbie

• Members
  • Pip
  • 46 posts
  • 2150 thanks
Arnaldur Indriđason (rođen 1961.) je poznati i vrlo hvaljeni islandski pisac krimi trilera, poznat po serijalu romana o detektivu Erlenduru. Dvostruki je dobitnik The Glass Key Award za najbolju nordijski krimi roman (2002. i 2003.), The Gold Dagger Award (2005. za roman Grobna tišina), kao i RBA International Prize for Crime Writing (2013.). Objavio je sledeće romane:

Detective Erlendur serijal:

1.) Synir duftsins (Sons of Dust), 1997.
2.) Dauðarósir (Roses of Death), 1998.
3.) Mýrin (Jar City), 2000.                                       - Močvara
4.) Grafarþögn (Silence of the Grave), 2001.         - Grobna tišina
5.) Röddin (Voices), 2003.                                      - Glas anđela
6.) Kleifarvatn (The Draining Lake), 2004. 
7.) Vetrarborgin (Arctic Chill), 2005.
8.) Harðskafi (Hypothermia), 2007. 
9.) Myrká (Outrage), 2008.
10.) Svörtuloft (Black Skies), 2009. 
11.) Furðustrandir (Strange Shores), 2010.

Mladi Erlendur serijal:

1.) Einvígið (The Duel), 2011.
2.) Reykjavíkurnætur (Reykjavik Nights), 2012.
3.) Kamp Knox (Oblivion), 2014.

Ostali romani:

– Napóleonsskjölin (Operation Napoleon) 1999.
– Bettý, 2003.
– Konungsbók, 2006. 
– Skuggasund (The Shadow District) 2013.
– Þýska húsið (The Shadow Killer) 2015.

Thanked by 43 Members:
Cidonia , hanatica , Modesti Blejz , neroburnedrome , gandra81 , matjaz1 , barbarosa56 , s3ptease , 6bug6 , tono1020 , whitetonka , simonovic , rozemath , natasa.velim , anonimus83 , kaka22 , hado , mark77 , kikidivistam , jevtaknjiga , khftebvio , mmbata , remzo , ray-jay , fordprefekt , Yersinia , tobimis , bosutsko , volter , dxvxd , Mirica , goga134 , gorkov666 , apoidea , slabun69 , Snezanabe , medicus , dusanx , Pepe le Tvor , Roshi , mamil8 , Prebond , boden

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users