Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)

Malala Yousafzai - Ja sam Malala

No replies to this topic

Guest_DarkSide_*

Guest_DarkSide_*
  • Guests
  • thanks

Malala Yousafzai - Ja sam Malala

2946zk4.jpg

Šesnaestogodišnja pakistanska djevojčica Malala Yousafzai skrenula je na sebe pozornost pakistanske i svjetske javnosti svojim hrabrim zalaganjem da se svim djevojčicama u Pakistanu, ali i u svijetu, osigura školovanje. Time je na sebe navukla bijes pakistanskih radikalnih talibana, koji smatraju da je ženama mjesto isključivo u kući, pa im zbog toga obrazovanje nije potrebno. Da bi je spriječili, talibani su je 9. listopada 2012. godine pokušali ubiti pucajući joj u glavu na povratku iz škole u rodnom gradu Mingori. Igrom slučaja metak joj je samo okrznuo mozak, pa je zahvaljujući požrtvovnosti pakistanskih i britanskih liječnika preživjela.
      Napisala je sada knjigu u kojoj je vrlo plastično prikazala život svoje obitelji i kulturu svojeg zavičaja u idiličnoj dolini Svat. Vrlo je dramatičan njen opis kako su u dolinu došli talibani i počeli uvoditi šerijatsko pravo, zatvarati škole za djevojčice, ubijati njihove nastavnike. Njena autobiografija snažno je svjedočanstvo o otporu umjerene pakistanske muslimanske zajednice tom teroru u čemu je i ona imala važnu ulogu.
      Malala Yousafzai je svoju borbu za obrazovanje proširila na globalnu razinu. O tome govori na brojnim svjetskim konferencijama, nedavno i u Ujedinjenim narodima. Zbog njene hrabrosti i predanosti predložena je za Nobelovu nagradu za mir.

PDF+epub+mobi

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 181 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users