Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Giorgio Faletti

Faleti Đorđo

4 replies to this topic

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,373 posts
  • 63600 thanks
  • LocationOut there

Faletti_thumb.jpg

Ðorđo Faleti, rođen 1950. u Astiju, debitovao je kao pisac trilerom - Ja ubijam, koji je više od godinu dana bio jedna od najprodavanijih knjiga u Italiji.

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 10 Members:
fani , s3ptease , akovac , vanja 1731 , Cyrano , BATAKANDA , ribar9710 , Lacha , lekica1980 , Marni

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,373 posts
  • 63600 thanks
  • LocationOut there

Giorgio Faletti - Ja ubijamja_ubijam-djordjo_faleti_m.jpg

Tokom noćnog radijskog programa, Radiju Monte Karla stigne poziv kojim nepoznati slušalac di-džeju i hiljadama slušalaca objavljuje da je ubica. Posle prvog šoka, zaposleni u radiju shvate to kao jednu od uobičajenih neslanih šala dokonih noćobdija...

Obrada Nepravdaa200.gif

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Thanked by 143 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,373 posts
  • 63600 thanks
  • LocationOut there

21MJo736PAL.jpg

Giorgio Faletti - Ja sam Bog

Nema očigledne morbidnosti u delima serijskog ubice koji drži grad Njujork u strahu. Ne bira žrtve na osnovu komplikovanih promišljanja. Ne gleda ih u oči jednu po jednu dok umiru, zato što nema dovoljno očiju da bi to uradio. Jedna mlada detektivka, koja iza stroge pojave krije ličnu dramu, i jedan fotoreporter sumnjive prošlosti, koju je teško oprostiti, jedina su nada da se zaustavi psihopata...

Obrada Nepravdaa200.gif

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 112 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,373 posts
  • 63600 thanks
  • LocationOut there

Tri čina i dva poluvremena

3_cina_i_2_poluvremena.jpg

"Ime mi je Silvano, ali ljudi u provinciji uvek su spremni da ti smisle neki nadimak. A od Silvana do Silvera vodi kratak put." Silver je bivsi bokser koji je gresku iz mladosti placao celog zivota, prezirom ljudi, njihovim nepoverenjem, nerazumevanjem svog deteta. Danas, mnogo godina kasnije, jedno otkrice preti da navede njegovog sina, uspesnog fudbalera lokalnog kluba, da pocini istu gresku. Spasavanje sina postaje Silverova zivotna misija. Dok publika na stadionu ne disuci ceka znak za pocetak utakmice, u svlacionicama se odvija drama. Iako to niko jos ne zna, razresice je upravo Silver, nevidljivi protagonista. Skromno i nenametljivo, glavni junak nas vodi kroz ocaravajuću pricu sklopljenu kao muzicka partitura, napetu kao triler, ciji preokreti oduzimaju dah. Roman koji svojim uverljivim i ranjivim likovima preplice najrazlicitije zivotne niti: korupciju koja vlada u fudbalu i u drustvu, neizvesnu buducnost mladih, licnu odgovornost, ljubav i nekada drugacija osecanja, sukob između roditelja i dece. Silver je antijunak u kojem se svi prepoznajemo i kakav nam je svima potreban. "Faleti je i ovoga puta neodoljivim pripovedackim darom uspeo da opcini citaoce napetoscu, da ih natera da zavole glavnog junaka, skromnog i pomalo mracnog Silvera."

obrada Nepravda a130.gif

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 95 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,892 posts
  • 323509 thanks
  • Locationnisam ja odavde

Zapisi jednog svodnika

bf9cf84e8cbd406f7276d82562b73e40_144_230

Milano, 1978.

Italija proživljava dramatične dane zbog otmice bivšega talijanskog premijera Alda Mora. Potpuno iscrpljen od političkih okršaja i pod prijetnjom organiziranoga kriminala, Milano s kraja sedamdesetih godina polako postaje središte moći u kojem svi teže uspinjanju na društvenoj ljestvici. Zabave bogataša sve su dekadentnije, u ozračju propasti carstva.

I upravo u toj sredini, među luksuznim restoranima, diskotekama, nezakonitim kockarnicama i kabareima, zagonetan i šarmantan, ali duboko ciničan muškarac bavi se svojim poslom. Svi ga poznaju pod imenom Bravo. Njegov su posao žene. On je njihov svodnik, a život mu se sastoji od dugih probdjevenih noći provedenih u društvu očajnika i otpadnika.

Neočekivani dolazak lijepe Carle u Bravu budi bolne osjećaje koje je smatrao zauvijek izgubljenima. I tada počinju noćne more: progoni ga policija, zavedene tajne službe, pristaše organiziranoga kriminala i Crvenih brigada. Kako bi se spasio, može se osloniti samo na sebe. Realnost koju je pokušao izbjeći zamijenivši svjetlo dana tamom noći sada od njega zahtijeva da se licem u lice suoči s nasiljem svojeg vremena. S nečim toliko snažnim da njegovi mutni poslovi postaju nalik na kristalno bistru vodu.

sken janja      a194.gif

pdf, epub i azw3 hrv.

Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

http://www.balkandow...je/#entry417322

Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 104 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users