Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Jeremy Clarkson - Svet po Klarksonu

Klarkson Džeremi

3 replies to this topic

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,389 posts
  • 65898 thanks
  • LocationOut there

869_11_1_16__19__7_2012svet-po-klarksonu

Ovo nije knjiga za svakoga, namenjena je samo onima koji poseduju smisao za humor i koji život ne uzimaju za ozbiljno!
Ovo nije priča o automobilima, već politički nekorektna, šašava, duhovita, sarkastična knjiga kratkih priča o svemu i svačemu. Ovo je, zapravo, zbirka kolumni koje Džeremi Klarkson piše za Sandej tajms. Bez dlake na jeziku, on odvažno beleži ono što misli na temu aktuelnih događaja, nebitnih stvari, ali piše i o onome što i te kako ima smisla.

U Svetu po Klarksonu saznaćemo:
Zašto je previše nauke loše po naše zdravlje

Zašto nema potrebe da se stidimo rok muzike 70-ih

Zašto su muškarci hronično nesposobni da brinu o deci

A uz to i...
Zašto nije zločin oletviti se na moru
Zašto žive zvezde ubijaju rokenrol
Kojih 100 stvari ne treba da uradite pre nego što umrete
Zašto četiri oka nisu bolja od dva
Svet po Klarksonu je razdragan pregled života u 21. veku koji će vas nasmejati do suza!

Džeremi Klarkson je engleski novinar, pisac i voditelj, najpoznatiji po jednom od najgledanijih Bi-Bi-Si-jevih šou-programa Top Gear. Piše nedeljne kolumne za britanske listove Sandej tajms i San. Poznat je po oštrom jeziku kojim se ne libi da napadne i izvrgne ruglu političare, javne ličnosti, organizacije, ali i svetske trendove.

Scan: nani064

Obrada: ja

epub/azw3/pdf

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 144 Members:

Eddie the Head

Eddie the Head

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 215 posts
  • 29693 thanks

Džeremi Klarkson - Svet po Klarksonu 2

Svet-po-Klarksonu-2-0000017154.jpg

Milionski bestseler Sunday Timesa. Od autora i voditela jednog od najgledanijih Bi-Bi-Si-jevih šou-programa Top Gear. 

Ovo nije knjiga za svakoga, namenjena je samo onima koji poseduju smisao za humor i koji život ne uzimaju za ozbiljno!
Ovo nije priča o automobilima, već politički nekorektna, šašava, duhovita, sarkastična knjiga kratkih priča o svemu i svačemu. Ovo je, zapravo, zbirka kolumni koje Džeremi Klarkson piše za Sunday Times. Bez dlake na jeziku, on odvažno beleži ono što misli na temu aktuelnih događaja, nebitnih stvari, ali piše i o onome što i te kako ima smisla.

U Svetu po Klarksonu saznaćemo:
Zašto je previše nauke loše po naše zdravlje,
Zašto nema potrebe da se stidimo rok muzike 70-ih,
Zašto su muškarci hronično nesposobni da brinu o deci...

A uz to i...
Zašto nije zločin oletviti se na moru,
Zašto žive zvezde ubijaju rokenrol,
Kojih 100 stvari ne treba da uradite pre nego što umrete,
Zašto četiri oka nisu bolja od dva...

Svet po Klarksonu je razdragan pregled života u 21. veku koji će vas nasmejati do suza!

„Neverovatno duhovito!“
Daily Telegraph

Sken i obrada: Ja

EPUB, AZW3, PDF

Hidden Content

Thanked by 119 Members:

Eddie the Head

Eddie the Head

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 215 posts
  • 29693 thanks

Džeremi Klarkson - Svet po Klarksonu 3
(Zar stvarno tražim previše?)

dzeremi_klarkson_svet_po.jpg

Napomena: U pitanju je 5. deo "Svet po Klarksonu" serijala (Is it really to much to ask?), ali je ovde objavljen kao treći. Ostali nisu prevedeni. 

E pa neko mora to da radi: u svetu koji naprosto odbija da se urazumi, Džeremi kreće u još jednu avanturu da probije stazu razuma kroz svu budalaštinu i idiotizam.

I nije moguće znati šta će mu usput zapasti za oko. To bi moglo biti:

– vrednost Stounhendža kao biznis modela;
– zašto su svi sastanci gubljenje vremena;
– krađa kraljičinih krava;
– jedinstveni način jednog Norvežanina da pokaže zahvalnost;
– kako smestiti alarm protiv provalnika u kornjaču;
– kako je Lu Rid skroz omašio u vezi sa tim šta čini savršen dan.

Jezgrovito i provokativno, ovo je Klarkson u najboljem izdanju. Hrabro se nosi s besmislicama koje mu smetaju u potrazi za svime što je vredno slavljenja. Zašto bismo morali da prihvatamo budalaštine? Zar stvari ne bi trebalo da funkcionišu? Zašto nikoga nije briga? Mislim, zar stvarno tražim previše?

EPUB, AZW3, PDF

Hidden Content

Thanked by 119 Members:

Eddie the Head

Eddie the Head

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 215 posts
  • 29693 thanks

Džeremi Klarkson - Znam da imate dušu

znam_da_imate_dusu_klarkson_3_vv.jpg

Sasvim je očigledno da Džeremi Klarkson voli moćne mašine. Ali njega ne nadahnjuje tek bilo koja gomila šrafova, zupčanika ili kurbli. Naime, nije ga mrzelo da pročešlja zemlju uzduž i popreko, da zaroni u okeane i da se vine među oblake u potrazi za mašinama koje poseduju ni manje ni više nego dušu. 

Tragajući za tom osobenošću, spoznao je i koješta drugo:
– gde se treba pritajiti u slučaju nuklearnog rata;
– ko bi pobedio u borbi između Supermena, Džejmsa Bonda i Terminatora;
– ko je za njega najgluplja osoba na svetu;
– kako da Žan-Kloda van Dama pojede lav.
U knjizi Znam da imaš dušu, Klarkson nam pripoveda o genijima, pronalazačima, ali i ludacima koji su mašinama udahnuli život. Brunelov parobrod Velika Britanija, veličanstven špijunski avion „crna ptica“, žalostan ali zanosan Grof Cepelin i Milenijumski soko Hana Soloa dela su ljudi koji su gajili osećanja prema tim spravama. Nama ne preostaje ništa drugo do da ih i sami prigrlimo i zavolimo.

EPUB, AZW3, PDF

Bez slika
Hidden Content

Sa slikama

Hidden Content

Thanked by 118 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users