Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Albert Espinosa

No replies to this topic

nela012

nela012

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,096 posts
  • 123913 thanks

Albert Espinosa

images_zpsf0c164e2.jpg

Albert Espinosa rođen je 1973. u Barseloni. Glumac je, režiser, filmski i pozorišni scenarista i hemijski inženjer.

Kada je imao svega 13 godina, dijagnostifikovan mu je tumor kostiju, zbog čega su morali da mu amputiraju levu nogu. Kada im je saopšteno da njihov sin boluje od opake bolesti i da mu je ostalo ne više od godinu dana života, Albertovi roditelji su krenuli sa svojim detetom poslednji put na letovanje, ali nisu daleko stigli - na pola puta ka aerodromu odlučili su da se vrate i da se bore. Deset godina nakon toga, nakon metastaza na plućima i jetri, zbog čega su mu odstranjeni delovi tih organa, i 83 ciklusa hemoterapije, lekari su objavili da je bolest konačno pobeđena! Espinosa je tada izjavio da nije najtužnije umreti, već ne znati kako živeti. O tome šta je sve preživeo za tih deset godina u bolnici i istrajnoj borbi za život, pisao je u knjizi El mundo amarillo, prema kojoj je snimljena i televizijska serija.

Prvi roman koji je objavio bio je Todo lo que podriamos haber sido tu y yo si no fueramos tu y yo („Sve što smo mogli biti ti i ja da nismo bili ti i ja”, Mladinska knjiga 2012). Nakon uspeha ovog romana piše i roman Si tu me dices ven lo dejo todo.. .pero dime ven („Ako mi kažeš dođi, učiniću sve... samo mi kaži da dođem”, Mladinska knjiga 2013).

Svi njegovi romani lepo su primljeni kod čitalaca širom sveta, a u Španiji su među najprodavanijim naslovima. Likovi u njegovim romanima su životni, uvek pod imperativom da život mora da ima smisla. Ako ga nema, valja pretražiti svet kako bi se smisao pronašao. Ništa drugo ne sme da bude bitnije od toga.

Albert Espinosa - Ako mi kažeš dođi,ostaviću sve...

samo mi kaži da dođem

ako_mi_kazes_dodji_albert_espinosa.jpg

Please Login or Register to see this Hidden Content

Pdf, sr, latinica

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Sken i obrada: nela012

Knjiga dobija život tek čitanjem.

Čitalac joj daje život, sastavljajući slike koje stvaraju imaginarni svet u kojem likovi žive.

(Musso)

Thanked by 64 Members:
Calegirl , Kiki Kamceva , ana.n , fani , anisena , FenekV , hajberi , Petarp2015 , djoxxx , Maxima , Jovanka16 , sandra-pavlovic , s3ptease , stari67 , danijelataskov , anima108 , visnjic ljiljana , eagle89 , JecaiVlada , zakizaki , TalijaA , fudo55 , testog , AB Normal17 , valvla , sapavlovic , fellix , banesto1963 , Pticica Lastavica , okocha , titty , fgmchmhjb5759 , sandokan036 , Dixie , bruja , krcmastara , katarinakaca.b , sxale , milicaub , ivanaiv.a , OliVera4 , bobyangel , Jelena1984 , ksb_3d , spajder328 , goga134 , sinke73 , zdenkaberanic , sashkitza89 , sofijasofija , kamelija , mato.m , Brankadj , Ela777 , hydra , ristici , bilja66 , dr_ivek , gocigoci , slavatab , telezma , boohoo , ivek2 , Ive_0302

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users