Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Petar Punk

No replies to this topic

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 19,046 posts
  • 325247 thanks
  • Locationscrls

Petar Punk - ...Još kraće i još gluplje... (2014)

3623611912.jpg

Petar Punk angažovaniji nego ikada! Nikada nisam na njih gledao kao takav bend, uglavnom su se bunili protiv svega i svačega, ali retko protiv vlasti, dok je ovde sva pažnja i energija usredsređena na to.
Pre svega bih želeo da Vas savetujem da, svidelo Vam se ili ne to što budete pročitali, poslušate ovaj EP, a i ostala izdanja Petra Punka. Bend je težak i na prvu mi se nije svideo, ali dao sam im priliku i ni u jednom se trenutku nisam pokajao zbog toga. Imaju oni i svojih minusa, ali to je apsolutno nebitan detalj kada se pogledaju ostala dela ovih pankera iz Bjelovara. No, vreme je da se usredsredimo na EP "...još kraće i još gluplje...", zbog kojeg smo ovde.

Pomalo netipičnim ritmom za njih prva pesma "Freud i ja" kreće poznatim, unikatnim vokalom, zanimljivo sročen tekst, sve sa pojmovima iz Gospodara prstenova, a onda refren. Jednostavno rečeno sve što je bilo potrebno reći, angažovano, uz malo filozofije. Slede "Ulice", ljubavna, sve lepo i bajno, a onda "jebi se" – za njih tipičan pristup ovakvim problemima, ali ovog puta malo direktnije od onoga na šta smo navikli. "Idite doma" je, po meni, najjači adut ovog izdanja, bez dlake na jeziku od samog početka, uz prikladan sirov rif u pozadini. "Danas političari, sutra zatvorske kuje, narod je tu da se poštuje..." – tim stihovim su rekli dovoljno, ali tu nisu stali. Koliko cela regionalna pank scena poštuje pokojnog Tustu sada je potvrdila i pesma "Komandante". Još malo pa će moći da se napravi kompilacija pesama posvećenih legendarnom pankeru iz Pule. A i treba tako. Poslednju pesmu na EP-u "Opasan" mi je trebalo nekoliko slušanja da bih je svario. Upravo onaj tip pesme Petra Panka koji ne volim, ali nakon što sam malo više obratio pažnju, stihovi „Nešto čudno noćas pada, dal' je bomba ili vlada“ me definitivno nisu ostavili ravnodušnim.

"Ukratko" smo prošli kroz svaku pesmu posebno, no da sad isto tako ukratko sumiramo. Petar Punk angažovaniji nego ikada! Nikada nisam na njih gledao kao takav bend, uglavnom su se bunili protiv svega i svačega, ali retko protiv vlasti, dok je ovde sva pažnja i energija usredsređena na to. Valjda je i njima sve preko glave. Prikladno ukomponovana muzike, dve gitare, ne mogu jedna bez druge, što je odlična stvar, obavezna kod njih, ali nažalost ne i kod većine drugih bendova.

Iz promene u vidu jačeg iskazivanja bunta i uklapanja muzike u tu tematiku nažalost je proistekao manjak melodičnosti. Dobijali smo i do sada od njih pesme poput ovih pet, ali na taj broj fali bar jedna sa refrenom koji se topi u ušima. Rekao sam šta sam imao, a sada, pravac na slušanje EP-a "...još kraće i još gluplje...". I ne zaboravite – dajte Petru priliku, čak iako Vas ne kupi na prvu.

Autor: Fedja Popov

1. Freud i ja (2:49)
2. Idite doma (3:10)
3. Komadant (3:15)
4. Opasan (4:03)
5. Ulice (2:51)

Download, mp3, 320kbps
Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

Thanked by 6 Members:
kobajagipro , sanjin14111 , zormusson , igor1906 , frankc , Proffesor661

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users