Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Iain Banks

No replies to this topic

boden

boden

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 4,408 posts
  • 118905 thanks

2i8x72u.jpg

Iain Banks (16. veljače 1954. - 9. lipnja 2013.) je bio jedan od škotskih najomiljenijih pisaca 'mainstream' kao i znanstveno - fantastičnih knjiga. Banks je najpoznatiji po svojim knjigama "The Wasp Factory" (Osinja tvornica) i "The Crow Road" prema kojima su snimljene i TV serije. Pod imenom Iain Banks je napisao i seriju znanstveno-fantastičnih knjiga.

Times ga je 2008. godine uvrstio među 50 najboljih britanskih pisaca od 1945. godine. Do ožujka ove godine je objavio 26 romana, od kojih su neki završili kao TV serije, radio drame ili kazališne predstave. Sa žanrom znanstvene fantastike je počeo 1987. godine kada je napisao "Consider Phlebas" (Sjeti se Phlebasa), nastavio sa "Player of Games" (Igrač igara). Oba djela su dio SF serijala o Kulturi.

2d26bzb.jpg

Osinja tvornica

"Dvije godine nakon što sam ubio Blytha ubio sam i svog mlađeg brata Paula iz prilično različitih i puno dubljih razloga nego Blytha, a onda sam nakon godinu dana sredio i svoju mlađu rođaku Esmeraldu, manje-više iz čistog hira. Toliko sam dosad uknjižio. Tri. Već godinama nikoga nisam ubio i nikad to više ni ne namjeravam učiniti. To je bila samo jedna od faza kroz koje sam prolazio."

Prvi roman ovog škotskog pisca, objavljen još 1984. šokirao je literarnu javnost kad se pojavio i to prvenstveno svojom temom. "Osinja tvornica" nije jednostavan niti lagan roman; nije knjiga za ugodno čitanje pred spavanje. To je morbidna priča o šesnaestogodišnjaku koji je obilježen svojim fizičkim nedostacima i svojom prošlošću hladnokrvnog ubojice. Radnja je smještena na usamljenički otočki posjed, a osim glavnog iskomplesiranog lika tu je i njegov otac - bivši hipi i mizantrop, te ludi brat. Banks vješto dočarava tu uvrnutu stvarnost zahvaljujući svom okrutnom smislu za humor i za pojedinosti.

Izvor: neuromancer
Obrada: samo par sitnica mijenjano, odličan docx

epub, azw3, pdf HR
Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 137 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users