Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Mario de Carvalho - Fantazija za dva pukovnika i bazen

1 reply to this topic

apeiros

apeiros

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 208 posts
  • 38118 thanks

Karvaljo.jpg

NAJBOLJI PORTUGALSKI ROMAN OBJAVLJEN 2003. GODINE
 DVA PUKOVNIKA, KOJI SU NEKADA RATOVALI U PREKOMORSKIM KOLONIJALNIM BITKAMA, SADA U PENZIJI, POVLAČE SE U PORTUGALSKU POKRAJINU ALENTEHO. JEDAN OD NJIH GRADI BAZEN, OKO KOGA POČINJU DA SE ODVIJAJU RAZNI DOGAĐAJI...

Kar­va­ljo bri­ljant­no osli­ka­va por­tu­gal­sku po­tre­bu da se ras­pra­vlja o sve­mu, ve­šti­nu ko­ja kra­si Por­tu­gal­ce i ko­ju oni obi­la­to ko­ri­ste. Pri­ča o dva pri­ja­te­lja za­sme­ja­va nas svo­jom pa­ro­di­jom i go­mi­la­njem ra­znih ele­me­na­ta: isti­ni­tog i la­žnog, re­al­nog i fan­ta­stič­nog, aneg­do­ta i mu­dre ar­gu­men­ta­cije.

Ma­rio de Kar­va­ljo ima spe­ci­fi­čan stil, sa­ti­ri­čan, la­gan za či­ta­nje, vr­lo za­ba­van, a li­ko­ve i si­tu­a­ci­je ko­je stva­ra uvek ka­rak­te­ri­še ono sme­šno i ap­surd­no u ljud­skim od­lu­ka­ma i raz­mi­šlja­nji­ma.

formati: epub, azw3

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 65 Members:
stame , Brankadj , dude , TalijaA , ivan gnjavic , pedjatop , mir555 , vjamovic , vbogosavljevic , jovica015 , mickey.mouse , godra , Aahzmandus , visokoletac , binah , OliVera4 , ellroy , dexydex , Fagnar , Tanja 1971 , leona 5 , Maxima , beliboza , s3ptease , HaFee , djoxxx , danijelataskov , sinisa59 , Milo103 , hurricanez , JecaiVlada , Nanarica , beskorisno , mtkiki , Jovanka16 , tajanax , DavidBrkic , okocha , mave , sandokan036 , Dixie , AB Normal17 , komeci , lilit_adamov , milicaub , toni37 , pahuljicaaa , montie , Karmina12 , Magelan , ltanja , blejacina , sashkitza89 , igidonik , bobyangel , Yersinia , gruco , goga134 , ivek2 , djratomir , cakarita , bilja66 , Pseudortograf , gocigoci , milabebec

puramoca021

puramoca021

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 253 posts
  • 16432 thanks
  • LocationЦирих / Zürich
Иста књига, само у EPUB формату, пресловљена на ћирилицу.

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Лајте кере Јакобсфелда ...

Thanked by 16 Members:
ivan gnjavic , JecaiVlada , binah , s3ptease , djoxxx , danijelataskov , sandra-pavlovic , hurricanez , marmelad , lilit_adamov , milicaub , bobyangel , Yersinia , radule3 , bilja66 , milabebec

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users