Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Audio Reverse Engineering?

• This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

Mistique

Mistique

Advanced Member

• Sponsor
  • PipPipPip
  • 556 posts
  • 13 thanks
  • LocationZa povrat računa kontaktiraj nadležne !

Ok, software reverse engineering je u stvari mnogo rasirenija pojava u svetu i u praksi se mnogo radi. Dokaz za to su mnogi programi koji su dostupni ljudima kojima ti programi trebaju ali finansijski nisu u mogucnosti nabaviti iste. Necemo vise o tome, to je samo bio uvod u nesto sto meni treba: Audio reverse engineering software. Da li postoji i ako "da" onda molim vas kazite kako se zove? Evo sta mislim konkretno: kao sto mnogi od vas vec znaju, kad se muzika snima u tonskom studiju onda se "montiraju" slojevi/segmenti kao sto su ritam, sintisajzeri, itd. i na kraju dodje ljudski glas/pevanje. Da li postoji softver koji moze da "razmontira" ili odvaja ove slojeve koji su "slozeni" ili smontirani, na primer da se napravi instrumental od bilo koje pesme s tim sto se eliminise glas a da samo ostane muzika? Neki Adobe softver mozda?

Unapred se zahvaljujem na pomoci/sugestijama/savetima.

Za povrat računa kontaktiraj nadležne !

pepyto

pepyto

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 161 posts
  • 33 thanks
  • LocationDelta Quadrant

Po mom iskustvu kratak odgovor je NE POSTOJI nacin da "razmontiras" mp3 ili wav stream. Moguce je jedino ako ti je snimljeni materijal u "PROJECT" formatu. Konkretno mislim na "CUBASE" i "NUENDO". Ovo pricam iz iskustva jer sam pravio muzicku produkciju nekad u pomenutim programima. Znaci, moras da imas zasebno snimljene kanale za npr.:vokal,bubnjevi,gitara,klavijature..itd. Jedino na taj nacin se moze izdvojiti zeljeni deo materijala.

pepyto

pepyto

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 161 posts
  • 33 thanks
  • LocationDelta Quadrant

Ako ti trebaju instrumentali (Backing Tracks - muzicka podloga bez vokala), mozes ih naci ovde besplatno.

Please Login or Register to see this Hidden Content

Edited by pepyto, 14 August 2014 - 18:14.

Mistique

Mistique

Advanced Member

• Sponsor
  • PipPipPip
  • 556 posts
  • 13 thanks
  • LocationZa povrat računa kontaktiraj nadležne !

Fala ti na ulozenom vremenu i trudu koje si odvojio da mi odgovoris, lepo je to od tebe. Probacu taj link.

Za povrat računa kontaktiraj nadležne !

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users