Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Dhammapada - Reči mudrosti

4 replies to this topic

Agata

Agata

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 802 posts
  • 57808 thanks

Dhammapada - Reči mudrosti

dhammapada.png

Biser svetske duhovne baštine, koji stoji rame uz rame sa, recimo,Lao Ceovom Knjigom o putu i vrlini, Upanišadama ili Isusovom Besedom na gori, zbirka Budinih pouka, koju su njeni priređivači nazvali Dhammapada ili Reči mudrosti, najpoznatije je i najomiljenije delo budističke književnosti. U zemljama theravāda budizma kao što su Šri Lanka, Burma ili Tajland, uticaj Dhammapade je ogroman. Mnogi predani budisti znaju je celu ili dobar deo njezinih stihova napamet,
ona je izvor inspiracije za nebrojene propovedi i diskusije budističkih monaha, ali i vodič mnogim svetovnjacima u rešavanju dilema koje donosi svakodnevni život. Ova knjiga ostavljala je svojom poetičnošću, realističnošću i beskompromisnim moralnim stavom snažan utisak i na čitaoce van budističkog sveta. Tako je do danas doživela bezbroj prevoda na niz svetskih jezika, a sasvim neverovatno zvuči činjenica da samo na engleski jezik ima skoro pedeset prevoda.

pdf
srpski

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Edited by Agata, 07 May 2015 - 19:19.

FilesFlash je prestao sa radom, linkovi su mrtvi. Pošaljite link teme knjige koja vas interesuje na pp i link će biti zamenjen, ili prijavite uredniku.

Thanked by 61 Members:
zlata biser , farukdesa , ynes , TalijaA , dime1321 , anisena , Trotsky , dragonwoman , FenekV , bobicica bibi , joleslav , goranka , Shu-ka , Jovanka16 , djoxxx , jovica015 , djurdje1957 , danijelataskov , dejanjoleski , s3ptease , JecaiVlada , mtkiki , romanozagor , kristy90 , sv_crni , banesto1963 , dejanst85 , kanaparker , Baronesa , Umor Zevalo , komeci , milicaub , skahrovic , lilit_adamov , Zoi , duby , Magelan , aleksandra75 , Sidas , straldjo , koskili , Pipe1 , spajder328 , sinke73 , anjamemedova , bobyangel , djumy98 , Simonidaa62 , sashkitza89 , teodor1 , amadea , ivek2 , mato.m , gordanagoga , AbFab , vrleks , bilja66 , Нинорота , Ela777 , merilara , Tsatsy

slabun69

slabun69

Newbie

• Members
  • Pip
  • 43 posts
  • 23 thanks

Ne znam da li se to desava i drugima, ne mogu da otvorim rar fajl zbog nekakve greske i to ne samo u ovom tvom postu draga Agata!

Thanked by 3 Members:
s3ptease , lilit_adamov , bilja66

WoodWorker

WoodWorker

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • 33806 thanks
  • LocationBoston, MA

^^^Sad sam proverio gornji link. Fajl se download-uje i otvara bez problema.

Iz toga se moze zakljuciti da je problem kod tebe, najverovatnije parcijalni download (koji onda izgleda kao kompletan fajl, ali nije).

Na primer, fajl iz Agatinog posta, kada se ceo download-uje treba da bude 1.180 KB. Proveri da li je i to sto si ti skinuo te velicine - ako nije, probaj ponovo da skines isti fajl. smoke.gif

Edited by WoodWorker, 23 September 2014 - 14:35.

Thanked by 4 Members:
ynes , s3ptease , lilit_adamov , bilja66

slabun69

slabun69

Newbie

• Members
  • Pip
  • 43 posts
  • 23 thanks

Kad koristim firefox onda je u redu, sa Torchom nece  :)

Hvala

Thanked by 4 Members:
farukdesa , s3ptease , lilit_adamov , bilja66

Cyrano

Cyrano

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 294 posts
  • 413 thanks
Ja sam, imao sličan problem (dobijao sam fajl od par kilobajta) pri skidanju sa filesflash.com (gde i Agata postavlja svoje fajlove), čak sam jednom prijavljivao neispravann link (neki film), ali mi je odgovoreno da je sve u redu i da je problem kod mene. Probao sam na drugom kompjuteru, tamo je sve bilo kao što treba, što znači da verovatno mozila pravi problem. Problem sam „rešio“ tako što kada se pri skidanju fajla pojavi tekst Start free download, umesto levog klika miša, koristim desni klik miša i opciju Save link as. Sada normalno skidam i sa filesflash.com.

Thanked by 4 Members:
farukdesa , s3ptease , lilit_adamov , bilja66

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users