Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

John Bradshaw - Obitelj

No replies to this topic

Agata

Agata

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 935 posts
  • 63050 thanks

John Bradshaw - Obitelj

John_Bradshaw_-_Obitelj.png

O obitelji kao sustavu napisano je mnogo. To je štivo uglavnom namijenjeno savjetnicima, terapeutima i kliničarima, stručnjacima koji se time profesionalno bave. Koliko znam, malo je toga štiva namijenjeno laicima, onima koji nisu stručnjaci za to.
No, i laiku valja pomoći da premosti put i sazna kako na nov način tome učinkovito pristupiti. Najvažnije je razumjeti na koji je način svatko od nas u vrtlogu obiteljskog sustava izgubio pravoga sebe i na koji se način obiteljski sustavi prožimaju i stvaraju ovisno društvo u kojemu živimo.
Kao teologa zanimaju me duhovna pitanja koja se odnose na poznavanje sebe i na ljubav prema samome sebi. Ta pitanja, utemeljena u obitelji, najviše utječu na društvo. To sam svoje zanimanje posebno podcrtao izabravši podnaslov: Posve nov način da pronađete sami sebe.
Vjerujem da je duhovnost zapravo cjelina. Podrijetlo rana koje razaraju našu cjelinu moguće je otkriti istraživanjem obiteljskih sustava iz kojih potječemo. Moja je postavka da je današnje društvo u krizi koja se zrcali u obiteljima, krizi zbog koje smo potpuno odsječeni od pravoga ja. I kao što su drugi prije mene rekli, živimo iza maske i glumimo prema scenariju koji nismo sami napravili. Budemo li mogli prepoznati korijene krize u obiteljima koje naše društvo stvara te društvo koje su stvorile naše obitelji, možemo se nadati izlječenju. Obitelj je izvor ratova u nama, a uglavnom i ratova koje vodimo s drugima. Te ratove u nama nazivam ovisnostima.
Ponudio sam nove spoznaje o duševnom zdravlju i bolesti, te spoznaje kako se to zdravlje ili bolest prenose s naraštaja na naraštaj. Knjiga nudi načine kako da opet pronađete sebe izgubljenog u djetinjstvu, te uzletište s kojega ćete se vinuti na put otkrivanja vašega pravoga ja.
Preko svoje pozitivne knjige koja slavi život John Bradshaw nas izvodi iz disfunkcionalnosti prema cjelovitosti te nas uči da se loš početak može popraviti. Obitelji mogu ozdraviti ako ozdravimo mi, pojedinci. A kad izliječimo sebe, izliječili smo svijet.
Ova bi knjiga mogla biti najvažnija od svih knjiga koje ste dosad pročitali!

pdf
hrvatski

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Edited by Agata, 14 October 2019 - 16:46.

FilesFlash je prestao sa radom, linkovi su mrtvi. Pošaljite link teme knjige koja vas interesuje na pp i link će biti zamenjen, ili prijavite uredniku.

Thanked by 51 Members:
iljocare , gordanagoga , anisena , Marija.brekalo , elena73 , krutq , vladislavrac , Gelibeti , danijelataskov , tetrisfun , Jovanka16 , djoxxx , ivan gnjavic , dr_markus , s3ptease , JecaiVlada , zakizaki , vibor33 , hanna , Voncina , kristy90 , banesto1963 , white123 , ivan006 , Dixie , Baronesa , Snezanabe , goga134 , esad.maric , komeci , hajduk123 , secret1 , anitaandrej1 , srdjan23456 , branislav34 , pahuljicaaa , gorde969 , emaema , Renata50 , bobyangel , sashkitza89 , edosvirac , svarog11 , cochiba , jerichon , ivek2 , katicazlatica , sofijasofija , Ive_0302 , Ela777 , supersilj

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users