Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Kako skidati sa hostera i ostale korisne stvari

101 replies to this topic

peraj

peraj

Newbie

• Members
  • Pip
  • 20 posts
  • 6 thanks

Ne bi bilo lose da se postavi i na drugom mestu jer nakon dva "skidanja" Uptobox zahteva cekanje od skoro 2 h..

Please Login or Register to see this Hidden Content

boden

boden

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • 129573 thanks

Ne bi bilo lose da se postavi i na drugom mestu jer nakon dva "skidanja" Uptobox zahteva cekanje od skoro 2 h..

Kad mi možemo raditi nekoliko dana obradu neke knjige koju ćeš ti skinuti, valjda se i ti možeš strpiti ta dva sata.

Kako skidati s Uptoboxa
http://www.balkandow...ri/#entry425928

dulence

dulence

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 236 posts
  • 8236 thanks

U principu, za većinu važi da ne moraju da čekaju toliko. Ugasiš ruter onda ga ponovo upališ i dobiješ novu IP adresu. Oni vičniji kompjuteru će ući u setup rutera i odatle uraditi prekid konekcije i novo povezivanje, što je i brže.

Thanked by 1 Member:
boden

peraj

peraj

Newbie

• Members
  • Pip
  • 20 posts
  • 6 thanks

Kad mi možemo raditi nekoliko dana obradu neke knjige koju ćeš ti skinuti, valjda se i ti možeš strpiti ta dva sata.

Ok, nisam mislio da kritikujem samo glasno razmisljam.. ;)

Pozdrav za BD tim i svaka cast za obrade.. :yes:

U principu, za većinu važi da ne moraju da čekaju toliko. Ugasiš ruter onda ga ponovo upališ i dobiješ novu IP adresu. Oni vičniji kompjuteru će ući u setup rutera i odatle uraditi prekid konekcije i novo povezivanje, što je i brže.

Zavrsio sam sa VPN, isto "radi".. ;)

Ivanita5

Ivanita5

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
  • 0 thanks

Pozdrav!

Također imam problem sa skidanjem knjiga s Uptoboxa. Koji god browser otvorila ( Mozzila, Internet Explorer, Chrome), stalno se otvara ona stranica na francuskom.

Ako netko zna rješenje, zahvaljujem na pomoći ..

I.

boden

boden

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • 129573 thanks

Pozdrav!

Također imam problem sa skidanjem knjiga s Uptoboxa. Koji god browser otvorila ( Mozzila, Internet Explorer, Chrome), stalno se otvara ona stranica na francuskom.

Ako netko zna rješenje, zahvaljujem na pomoći ..

Navedi s kojom knjigom imaš problem?

Kako skidati s Uptoboxa

Ivanita5

Ivanita5

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
  • 0 thanks

Pokušala sam skinuti knjige "Lavina" Paula Fincha i " Zemlja duhova" Patricka Lee - a.

boden

boden

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • 129573 thanks

Poslat ću ti PP poruku da vidim u čemu je problem. ;)

Kako skidati s Uptoboxa

jasmina.radovanovic

jasmina.radovanovic

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
  • 0 thanks

Ja imam isti problem. Promenila sam browser, ali ne mogu nda skinem ni jednu knjigu sa uptobox-a. Otvara mi stalno stranicu na francuskom, a u gornjem prozoru piše www.58.uptobox.com/error.

Edited by jasmina.radovanovic, 13 October 2019 - 11:08.

boden

boden

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • 129573 thanks

Ja imam isti problem. promenila sam browser, ali ne mogu nda skinem ni jednu knjigu sa uptobox-a. Otvara mi stalno stranica na francuskom, a u gornjem prozoru piše www.58.uptobox.com7 error.

Možda je ovo rješenje.

Please Login or Register to see this Hidden Content

Kako skidati s Uptoboxa

Thanked by 1 Member:
jasmina.radovanovic

jasmina.radovanovic

jasmina.radovanovic

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
  • 0 thanks

Pokušala sam i to. Obrisala sam sve kolačiće, zatvorila browser, pa pokušala ponovo i ista stvar. Nema tog čekanja od 30 sekundi, pa početka skidanja knjige. Samo se pojavi start, pa kad kliknem, otvara se stranica na francuskom ili novi prozor sa nekom novom stranicom.

oginesa

oginesa

Newbie

• Members
  • Pip
  • 38 posts
  • 336 thanks

Probao sam i radi.

Teško je ovako reči zašto ne funkcioniše kod tebe, mogu samo da predložim sledeće:

- koristi Google DNS (ima detaljno uputstvo na Google kako da podesiš).

- Za skidanje sa raznih hostera koristi download manager, npr. koristim jdownloader 2.

- proveri računar sa Malwarebytes antimalware i Adware cleaner. Meni je to neka rutina jednom ili dva puta u mesec dana. Posebno kada klinci krenu u surf.

Ovo na sopstvenu odgovornost :)

- CCleaner i počisti računar (možda neko predloži neka druga rešenja) pišem šta sam koristim. Obavezno backup regsitry baze pre čiščenja, pogasiti sve osim antivirusa u startup programima. Ako nešto fali nakon sledećeg starta na šta si navikla, jednostavno opet uključiti.

- Win+R (držati dugme Windows i pritisnuti slovo R) i kucati Prefetch, pritisnuti Enter, izabrati sve i Delete. Preskočiti brisanje fajlova za koje pita da se preskoče.

Isto ponoviti sa Win+R i za foldere Temp i %Temp%

- Koristiti neki Adblocker za Browser. Ni oni ne rade više kako treba ali znatno olakšavaju surf. Ne znam šta da preporučim iz razloga što isključivo koristim Maxthon web browser koji ima ugrađen Adblock plus. Ovde postoje i ograničenja da neki sajtovi ne puštaju unutra ako ne isključiš adblock itd... savet je da probaš, olakšava život, lako se isključi ako ti se ne sviđa.

Thanked by 1 Member:
jasmina.radovanovic

prokicva

prokicva

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts
  • 5 thanks

Nakon svih pokusaja i dalje imam isti problem, ali zanimljivo samo sa jednom knjigom. Naime, pokusala sam skinuti neke druge knjige i islo je bez problema, ali Patrick Lee, nece pa nece  

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,389 posts
  • 66034 thanks
  • LocationOut there

Sa linkom je sve ok, skinuo sA Chrome-om, ali nema veze poslao sam ti PM - lakse je od objasnjavanja.

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

boden

boden

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • 129573 thanks

Pokušala sam i to. Obrisala sam sve kolačiće, zatvorila browser, pa pokušala ponovo i ista stvar. Nema tog čekanja od 30 sekundi, pa početka skidanja knjige. Samo se pojavi start, pa kad kliknem, otvara se stranica na francuskom ili novi prozor sa nekom novom stranicom.

Jasmina, poslao sam ti PP pa da vidimo u čemu je problem. ;)

Kako skidati s Uptoboxa

Thanked by 1 Member:
jasmina.radovanovic

maximazg

maximazg

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts
  • 1 thanks

uptobox... prvo skidanje se čeka 30 sec ili tako nekako.

za svako daljnje ide 30 minuta čekanja. od prethodnog preuzimanja. dakle za skinuti četiri knjige potrebno je sat, 30 minuta i 30 sekundi. i to nakon što se registriraš, inače trebaš uzeti godišnji odmor i šaku normabela za preuzeti desetak knjiga.

vjerujem da postavljači knjiga imaju neku beneficiju kod UTB kad se od njih preuzima, jer drugog objašnjenja za korištenje baš tog hostinga nemam. no doslovno se maltertira korisnike balkandownloada postavljanjem tamo umjesto na do sad uobičajene zippyshare, tinyja i onog domaćeg kojemu se sad ne sjećam imena.

edit: no sad vidim gore odgovor da kad možemo mi, možete i vi... tako da zanemarite ovaj moj rant. jer mišljenje korisnika je očigledno totalno nebitno.

Edited by maximazg, 16 October 2019 - 12:12.

Thanked by 1 Member:
Roshi

boden

boden

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • 129573 thanks

inače trebaš uzeti godišnji odmor i šaku normabela za preuzeti desetak knjiga.

Inače za tih deset knjiga meni treba otprilike jedno mjesec dana rada najmanje, zavisi od veličine i kompliciranosti. Znači to je najmanje što ja potrošim svoga slobodnog vremena, jer i ja imam privatni život van foruma, ovdje sam samo dobrovoljno, neplaćeno. Sad kad to usporedim uistinu mi dođe žao kad vidim tvoje probleme koje ti jadan imaš pri skidanju besplatne knjige.

ako da zanemarite ovaj moj rant. jer mišljenje korisnika je očigledno totalno nebitno.

Mišljenje korisnika je bitno, naravno, a mišljenje onoga koji postavlja obrade ne? To kad me ti budeš plaćao onda češ mi moći nešto i diktirati, dok budeš skidao knjige koje ti ja besplatno napravim i omogućim da ovdje skineš mislim da je onda pošteno da se ti meni prilagodiš, ne ja tebi. Inače ne vidim da ti na neki način pridonosiš funkcioniranju foruma jer dragi moj sve je ovo plaćeno, cijelo funkcioniranje foruma netko treba platiti. Pa i knjige koje ti skineš netko kupi pa ovdje postavi. Da ne spominjem trošenje slobodnog vremena, koje se može i drukčije provesti osim da se tebi omogući skidanje besplatnih knjiga.

Osim toga imaš uvijek rješenje da ne čekaš na upto odbrojavanje. Kupi premium nalog pa nečeš čekati ništa ili kupi knjigu pa je kući u miru čitaj, bez čekanja.

Kako skidati s Uptoboxa

Thanked by 11 Members:
Corinthian , Dixie , Disco Ninja , tymoty , markocim , dusty , DogMedo , ultimaV , boris 88 , Manda94 , Višnja2

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 7,065 posts
  • 336225 thanks
  • Locationnisam ja odavde

a koliko ti knjiga pročitaš za tih sat, 30 minuta i 30 sekundi...   nije valja da bi za to vreme pročitao sve 4  :o   ako si tako brz, čitaj onda u međuvremenu dok čekaš uptobox nešto drugo sa zippya ili tinyuploada, gdje to ide brže...

ljudi budite malo razumni i ako već niste zahvalni, pokažite barem malo poštovanja kad već dobijate sve na izvol'te....     a mišljenje korisnika na našem sajtu vrlo je važno...  neka se javi jedan član kome nije bilo omogučeno nešto skinuti.... svako ko se javio dobio je traženi material, ako nije uspio sam skinuti dobio je na neki drugi način...   a baš svaku primjedbu ne možemo uvažiti, pogotovo ako se radi samo o tome da neko nema sat i po da skine četiri knjige...  

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

http://www.balkandow...je/#entry417322

Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 11 Members:
Corinthian , Dixie , boden , tymoty , markocim , DogMedo , ultimaV , boris 88 , Manda94 , Kruno , Višnja2

DogMedo

DogMedo

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 136 posts
  • 13881 thanks

maximazg

i to nakon što se registriraš, inače trebaš uzeti godišnji odmor i šaku normabela za preuzeti desetak knjiga.

Čemu normabeli... nauči koristiti web proxy i za svaku knjigu će ti trebati 30 sec... Na tebi je hoćeš li odvojiti tih sat vremena da naučiš nešto novo o tehnologiji koju koristiš ili ćeš čekati da ti tehnologija samostalno svakih 60 minuta generira download link.

Thanked by 4 Members:
markocim , Višnja2 , boden , Mean Baby

wilie

wilie

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 posts
  • 16 thanks

Kad se vec prica u vezi uptobox koji je jako los, da se prikljucim, ako vec vidite da se ostali zale zasto se ne postavlja pored toga i link od zippy ili tinyupload ili datoteke nego samo taj to onda ispada da vama nije stalo do clanova nego samo do vas kako je vama lakse a ne nama koji skidamo te knjige pojedini lepo postave 2-3 linka pa se moze birati kako da se skida po tome se vidi da im je stalo do toga da sto vise ljudi skine tu knjigu i procita. I samo da dodam ne znam zasto nekim osoba koje rade knjige a to je samo skeniranje i mala obrada treba za recimo 1-2 knjige i po 2 nedelje kad se to lepo uradi a 2-3 sata po knjizi zavisno od velicine bar tako ja radim za mojom opremom a realno mogu svi. 

Thanked by 1 Member:
Višnja2

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users