Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Raymond E. Feist - Serijal "Saga o ratovima kapije svetova"

7 replies to this topic

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,342 posts
  • 86949 thanks
  • LocationZ E M U N

Rejmond E. Fajst (Raymond E. Feist)

150px-Raymond_Elias_Feist_20080316_Salon

Rejmond E. Fajst

Rejmond E. Fajst je rođen 1945. godine u Los Anđelesu, u Kalifornijipod imenom Rejmond Elajas Gonzales III. Kada je napunio devet godina roditelji su mu se razveli, a majka mu se preudala za Feliksa E. Fajsta.

Kako drugi vole da kažu, Fajst se uglavnom specijalizovao za epsku fantastiku i pravi je predstavnik ovog žanra. Otkako je 1982. godine objavio Čarobnjaka stao je rame uz rame sa legendama poput Roberta Džordana i Dejvida Edingsa. Njegova dela prodata su u više od dvanaest miliona primeraka i prevedena na petnaest jezika. Njegovi romani često su na samom vrhu top-lista Njujork tajmsa i Tajmsa.

Živi u San Dijegu sa decom. Kada ne piše, što je prava retkost, Rejmond se posvećuje hobijima: dizajniranjem kompjuterskih igrica, sakupljanjem vina, upotpunjavanjem istorije američkog fudbala...

А что, паны? - Есть ли еще порох в пороховницах? Не иступились ли сабли? Не утомилась ли козацкая сила? Не погнулись ли еще козаки? 

Николай Васильевич Гоголь - Тарас Бульба

Kad ženu štitiš kao sestru, voliš kao ženu i poštuješ kao majku, onda si pravi muškarac.

Žarko Laušević, dramski umetnik

Lav je jači od vuka. Slon je jači od vuka. I medved je jači od vuka. Ali od svih njih, jedino vuk nikad nije igrao u cirkusu.

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

... i sve je više varvara, a sve je manje Rimljana.

Momčilo Bajagić Bajaga: "Rimljani"

Thanked by 45 Members:
mirsada54 , Sablja23 , KOSINGASGAVRILO , jomi86 , darijan.me , Vanjaimil , coa realno , medoproba , s3ptease , Pipe1 , rahowa , fudo55 , nenchiTIS , predragr , DEDEKA , bmb , tamararebrina88 , Pedja1983 , terminus est , Jelenica Sabancica , todra , bobyangel , zelkokovacevic , matorikg , aleksandra82 , neoncr , loznicka , ronnan , kaladin1 , Hitman47 , pahuljicaaa , maxxxx , Fortiough , dixidee22 , lebowski , bilja66 , vojislav72 , bojcapn83 , marko07 , buzda , kukonja , Etlen , igorkn , dzizs , borusia3

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,342 posts
  • 86949 thanks
  • LocationZ E M U N

Rejmond E Fajst - Čarobnjak: Šegrt

Prva knjiga serijala "Saga o ratovima Kapije Svetova"

Rejmond_E_Fajst_Carobnjak_segrt.jpg

U šumovitom priobalju Ostrvskog Kraljevstva, siroče po imenu Pag postalo je šegrt velikog čarobnjaka Kulgana. Iako je svojom hrabrošću stekao naklonost dvora i srce ljupke princeze, Pag nije mogao da ovlada veštinama čarobnjaštva na tradicionalan način.
Uprkos tome, Pagova neobična vrsta magije jednog dana će zauvek promeniti sudbinu dvaju svetova, jer su mračna bića iz drugog sveta otvorila rascep u tkanju kosmosa, kako bi ponovo započela drevni rat između sila Reda i Haosa.

NAPOMENA:

Zbog prilične obimnosti i pretrpanosti, karta Fajstovog sveta - Midkemije u svim formatima knjige ispala je prilično sitno i vrlo je nepregledna. Iz tog razloga u rar arhivu je dodat i uvećan primerak karte u jpg formatu. 

Scan & obrada: Disco Ninja

Hvala WoodWorkeru na papirnom izdanju knjige!  :clapping:  :beer:

Srpski jezik, latinica

Formati: azw3, ePub, mobi & pdf

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Ovo je moj upload. U slučaju mrtvih linkova, pošaljite mi PP, a ja ću obnoviti linkove.

Uživajte!
Kultura narodu!

А что, паны? - Есть ли еще порох в пороховницах? Не иступились ли сабли? Не утомилась ли козацкая сила? Не погнулись ли еще козаки? 

Kad ženu štitiš kao sestru, voliš kao ženu i poštuješ kao majku, onda si pravi muškarac.

Lav je jači od vuka. Slon je jači od vuka. I medved je jači od vuka. Ali od svih njih, jedino vuk nikad nije igrao u cirkusu.

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

Thanked by 289 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,342 posts
  • 86949 thanks
  • LocationZ E M U N

Rejmond E Fajst - Čarobnjak: Majstor
Druga knjiga serijala "Saga o ratovima Kapije Svetova"

Rejmond_E_Fajst_Carobnjak_majstor.jpg

Sudbina dvaju svetova bila je u njegovim rukama... Nekada je bio siroče po imenu Pag, šegrt čarobnjaka u magičnom svetu Midkemije. Potom je pao u zarobljeništvo i ropstvo Tsuranija, čudne ratoborne rase osvajača sa drugog sveta. Tamo, u egzotičnom carstvu Kelevana, dobio je novo ime – Milamber.
Naučio je kako da zauzda nezamislive moći koje je držao duboko u sebi i priključio se davno započetoj borbi protiv Krvnika, zle sile starije i od samog vremena...

Još jedni hvala WoodWorkeru na papirnom izdanju knjige!  :clapping:  :beer:

Srpski jezik, latinica.
Formati: azw3, ePub, mobi & pdf + karta Kelevana u jpg formatu.

Hidden Content

Ovo je moj upload. U slučaju mrtvih linkova, pošaljite mi PP, a ja ću obnoviti linkove.

Uživajte!
Kultura narodu!

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

Thanked by 264 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,342 posts
  • 86949 thanks
  • LocationZ E M U N

Rejmond E Fajst - Srebrni trn

Treća knjiga serijala "Saga o ratovima Kapije Svetova"

Rejmond_E_Fajst_Srebrni_trn.jpg

Na dan venčanja s princom Arutom, princezu Anitu pogađa otrovna strela.
Da bi spasao svoju voljenu, Aruta mora da pođe u potragu za legendarnom biljkom zvanom srebrni trn, koja raste samo u mračnoj, dalekoj zemlji Tkača čarolija.
Arutinu družinu čine najamnik, minstrel i jedan pronicljivi mladi lopov, a svi će se zajedno suočiti sa drevnim zlom i boriti se s mračnim silama koje su ugrozile čitav magični svet Midkemije.

I opet hvala WoodWorkeru na papirnom izdanju knjige!
  :clapping:  :beer:

Srpski jezik, latinica.
Formati: azw3, ePub, mobi & pdf.

Hidden Content

Uživajte!

Kultura narodu!

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

Thanked by 264 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,342 posts
  • 86949 thanks
  • LocationZ E M U N

Rejmond E. Fajst - Tama iznad Setanona

Četvrta (finalna) knjiga serijala "Saga o ratovima Kapije Svetova"

Rejmond_E_Fajst_Tama_iznad_Setanona.jpg

Zao vetar duva Midkemijom. Crne čete su ustale da zdrobe Ostrvsko kraljevstvo i porobe ga mračnom magijom. Konačna bitka između Haosa i Reda samo što nije otpočela na ruševinama grada zvanog Setanon.
Pag, majstor čarobnjaštva nekad znan kao Milamber, sad je primoran da preduzme strašnu i opasnu potragu koja će ga odvesti sve do osvita vremena da bi se uhvatio u koštac s drevnim i užasnim Krvnikom zarad sudbine hiljadu svetova.

Scan: Pepe le Tvor   :clapping:   :flower: 

Obrada: Disco Ninja

Srpski jezik, latinica

Formati: azw3, ePub, mobi & pdf

Hidden Content

Uživajte!

Kultura narodu!

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

Thanked by 277 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,342 posts
  • 86949 thanks
  • LocationZ E M U N

I ovom knjigom se serijal zvanično završava. Dve knjige koje slede nisu deo serijala. Njihova radnja se samo događa u istom svetu kao i radnja serijala, ali dvadesetak godina posle događaja opisanih u serijalu. 

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

Thanked by 29 Members:
vladimir67 , autonawy , bbbebica , [email protected] , ivan18 , Green_Knight , cvetuljak , ivo123 , mi-kota , DEDEKA , blejacina , predragr , bmb , terminus est , komeci , Bokorzor , zelkokovacevic , matorikg , marijaana0406 , Markmor , sashkitza89 , Fortiough , dixidee22 , anjamemedova , bojcapn83 , buzda , gundor85 , evo ja , borusia3

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,342 posts
  • 86949 thanks
  • LocationZ E M U N

Rejmond E. Fajst - Princ krvi

Rejmond_E_Fajst_Princ_krvi.jpg

Princ krvi vodi nas kroz pustolovine i intrige koje buknu kada, dvadeset godina nakon Rata Kapije svetova, pokušaj grupe moćnih plemića da caricu Keša dovodi do razdora na dvoru. Prinčevi Krondora, Borik i Erland, našli su se u središtu sukoba kada Borik pobegne i upusti se u pogibeljan povratak na dvor kako bi upozorio na zaveru koja bi mogla dovesti do rata i raspada Carstva.
Autor proslavljenih bestselera o Ratu Kapije svetova vodi nas u nove vratolomne avanture kroz jedan od najpopularnijih svetova fantastike. Princ krvi je uzbudljiva saga o sukobu i ljubavi, magiji i legendama iz pera majstora epske fantastike.

I opet hvala WoodWorkeru na papirnom izdanju knjige  :clapping:  :beer:

Srpski jezik, latinica

Formati: azw3, ePub, mobi & pdf:

Hidden Content

Uživajte!

Kultura narodu!

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

Thanked by 227 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,342 posts
  • 86949 thanks
  • LocationZ E M U N

Rejmond E. Fajst - Kraljev bukanir

Rejmond_E_Fajst_Kraljev_bukanir.jpg

Nikolas, treći sin princa Arute od Krondora, bistar je i nadaren mladić, ali sputava ga zaštićen život na očevom dvoru. Kako bi naučio nešto više o svetu van zidova palate, Nikolas i njegov štitonoša, Hari, razvijaju jedra i plove prema pastoralnoj Krajdiji.
Ubrzo po njihovom dolasku, nepoznate sile surovo napadaju Krajdiju. Zamak ostavljaju u ruševinama, a dve mlade plemkinje – Nikolasove prijateljice – otete su. Razaranja su bila takva da svi shvataju da je pitanju jviše od obične pljačke pirata.
Kao brat budućeg kralja, Nikolas mora da se otisne na dug i opasan put. Dok se sve više udaljava od poznatih međa domovine, Nikolas shvata da iza krvožednih pirata stoji sila koja ugrožava čitav svet Midkemije, a njemu je suđeno da se suoči sa ovom strašnom pretnjom.

I ponivo hvala WoodWorkeru na papirnom izdanju knjige!  :clapping:  :beer:

Srpski jezik, latinica.

Formati: azw3, ePub, mobi & pdf + mape u jpg formatu:

Hidden Content

Uživajte!

Kultura narodu!

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

Thanked by 230 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users