Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Bora Đorđević

4 replies to this topic

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,283 posts
  • 82971 thanks
  • LocationZ E M U N

Bora Djordjević - Ravnodušan prema plaču (zbirka pesama)

4170_1.jpg

Ova zbirka pesama na najbolji način pokazuje i dokazuje već ranije više puta i sa raznih mesta iskazanu pretpostavku da je Bora Djordjević prvi srpski ulični pesnik novije generacije. No, ovakva mišljenja iznošena su najčešće u oceni onoga što je B.Dj. radio sa svojim bendom. Naime, govorilo se da je snaga vrednosti njegovog uspeha upravo u pesničkom talentu autora i vodje grupe "Riblja čorba". Otuda smo sada, možda, prvi put u situaciji da svu svoju pažnju obratimo isključivo literarnom stvaranju ovoga po mnogo čemu izuzetnog i darovitog pesnika.

Obrada: Disco Ninja

azw3, ePub & mobi

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Ovo je moj upload. U slučaju mrtvih linkova, pošaljite mi PP, a ja ću obnoviti linkove.

Uživajte!

Kultura narodu!

А что, паны? - Есть ли еще порох в пороховницах? Не иступились ли сабли? Не утомилась ли козацкая сила? Не погнулись ли еще козаки? 

Николай Васильевич Гоголь - Тарас Бульба

Kad ženu štitiš kao sestru, voliš kao ženu i poštuješ kao majku, onda si pravi muškarac.

Žarko Laušević, dramski umetnik

Lav je jači od vuka. Slon je jači od vuka. I medved je jači od vuka. Ali od svih njih, jedino vuk nikad nije igrao u cirkusu.

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

... i sve je više varvara, a sve je manje Rimljana.

Momčilo Bajagić Bajaga: "Rimljani"

Thanked by 92 Members:

Eddie the Head

Eddie the Head

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 215 posts
  • 29281 thanks

Bora Đorđević - Šta je pesnik hteo da kaže

delfi_sta_je_pesnik_hteo_da_kaze_bora_dj

Iskrena knjiga proslavljenog rokera koji objašnjava kako su nastali njegovi najveći hitovi.

P.S. Ovo mi je prva knjiga koju obrađujem, ujedno i prvi doprinos forumu, tako da su se najverovatnije potkrale i neke greške. Svaka kritika je dobrodošla.

Srpski, Latinica, EPUB

Hidden Content

Thanked by 116 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,283 posts
  • 82971 thanks
  • LocationZ E M U N

Bora Đorđevic - Hej Sloveni! 

(zbirka poezije)

Bora_Djordjevic_Hej_Sloveni.jpg

„Bora Ðorđević je pesnik naših “poslova i dana” u izvornom i ironičnim značenju tih reči. Prvi srpski “ulični pesnik novije generacije” kako ga označi Aleksandar Popović, Bora Ðorđević je u stihu istinska negacija setnog i nežnog štimunga: jasnoća, žestina sa akcentima surovosti, duh osporavanja isluženih obrazaca, on je ličnost koja misli jasno, koja kresne glasno, bez uvijanja, koja hoće da živi časno, bez okrilja i referatskog milja."

Miroslav Egerić (prilikom dodeljivanja nagrade Branko Ćopić)

Izvor: Scridb

Obrada: Disco Ninja

Srpski jezik, latinica

Formati:

azw3, ePub & mobi

Hidden Content

Ovo je moj upload. U slučaju mrtvih linkova, pošaljite mi PP, a ja ću obnoviti linkove.

Uživajte!

Kultura narodu!

А что, паны? - Есть ли еще порох в пороховницах? Не иступились ли сабли? Не утомилась ли козацкая сила? Не погнулись ли еще козаки? 

Николай Васильевич Гоголь - Тарас Бульба

Kad ženu štitiš kao sestru, voliš kao ženu i poštuješ kao majku, onda si pravi muškarac.

Žarko Laušević, dramski umetnik

Lav je jači od vuka. Slon je jači od vuka. I medved je jači od vuka. Ali od svih njih, jedino vuk nikad nije igrao u cirkusu.

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

... i sve je više varvara, a sve je manje Rimljana.

Momčilo Bajagić Bajaga: "Rimljani"

Thanked by 80 Members:

Eddie the Head

Eddie the Head

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 215 posts
  • 29281 thanks

Bora Đorđević - Ravnodušan prema plaču

(zbirka poezije)

4170_1.jpg

Ova zbirka pesama na najbolji način pokazuje i dokazuje već ranije više puta i sa raznih mesta iskazanu pretpostavku da je Bora Djordjević prvi srpski ulični pesnik novije generacije. No, ovakva mišljenja iznošena su najčešće u oceni onoga što je B.Dj. radio sa svojim bendom. Naime, govorilo se da je snaga vrednosti njegovog uspeha upravo u pesničkom talentu autora i vodje grupe "Riblja čorba". Otuda smo sada, možda, prvi put u situaciji da svu svoju pažnju obratimo isključivo literarnom stvaranju ovoga po mnogo čemu izuzetnog i darovitog pesnika.

Aleksandar Popović

Izvor: PDF

Format: EPUB

Hidden Content

Thanked by 82 Members:

Akim

Akim

Newbie

• Members
  • Pip
  • 18 posts
  • 1536 thanks
  • LocationToplica

Šta je pesnik hteo da kaže - Bora Đorđević

1999_large.jpg

”Šta je pesnik hteo da kaže” rokera Bore Đorđevića novi hit u izdanju ”Novosti”. Knjiga o nastanku najpoznatijih pesama “Riblje čorbe” u tiražu od 20.000 !

TEŠKO joj je odrediti žanr. Može da bude zbirka priča, može da se tretira kao zbirka poezije jer se sve vrti oko pesama, ima tu i autobiografskih elemenata, eseja, svega i svačega. Najvažnije je da se vama dopadne, a ako se to dogodi, odmah pišem nastavak, odmah ću se latiti papira i olovke. J.... kompjuter.

Ovo kaže Bora Đorđević “umesto pogovora”, na kraju svoje nove knjige “Šta je pesnik hteo da kaže”, koja, u izdanju Kompanije “Novosti”, kreće među mnogobrojne Čorbine fanove i one koji su tek počeli da ga slušaju. U svakoj knjizi je poklon DVD pod naslovom “Niko nema ovakve ljude!”. U pitanju je snimak koncerta “Riblje čorbe” u „Areni“, iz 2009, povodom 30 godina rada grupe.

Sve je jasno u vezi sa Borom Čorbom: lafčina, bez dlake na jeziku priča, bez foliranja živi. Tako je napisao i autobiografiju - iskreno, uzbudljivo, ne štedeći ni sebe ni druge. “Šta je pesnik hteo da kaže” ulazi kao najveći ovogodišnji favorit na Sajam, sudeći po ogromnom interesovanju publike za Borinu knjigu u proteklih nekoliko dana, što pokazuje da prvo izdanje u tiražu od velikih 20.000 neće dugo potrajati.

Bora Đorđević objavio je više od 300 pesama. U ovoj knjizi uspeo je da objasni tridesetak najpoznatijih. Piše kako su nastajale: “Da, to sam ja”, “Lutka sa naslovne strane”, “Dva dinara druže”, “Srećan put, pišo moja mala”, “Dobro jutro”, “Na zapadu ništa novo”, “Ostani đubre do kraja”, “Poslednja pesma o tebi”...

Pitko, duhovito, živo, Bora za čitaoce prevrće prošlost i otkriva kako su se rađale ideje, odakle je stizala inspiracija za pesme koje su inspirisale generacije u Jugoslaviji, pa u Srbiji, ali i ostalim bivšim republikama SFRJ, kao i u Rusiji, Bugarskoj... Takve priče se gutaju ako su dobro napisane. U Borinom slučaju jesu.

ISBN: 978-86-7446-205-8
Broj strana: 176 + CD
Pismo: Ćirilica
Povez: Mek
Format: 24 cm
Godina izdanja: 2011
Format: EPUB

Hidden Content

Thanked by 77 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users