Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Istanbul, ne zaboravi me / Do Not Forget Me Istanbul / Unutma Beni İstanbul (2011)

• Please log in to reply
2 replies to this topic

BD Tech Admin

BD Tech Admin

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 495 posts
  • 3373 thanks

Istanbul, ne zaboravi me (2011) DVDRip XviD

Poster1.jpg

Ovo je omnibus o Istanbulu, koji je predstavljao inspiraciju za šest priznatih svetskih reditelja, među kojima je i Stefan Arsenijević... Osim Arsenijevića, priče su režirali dobitnik Zlatnog globusa i nominacije za Oskara Hani Abu-Asad (za film Raj sada), kanski laureat Aida Begić (Snijeg), Erik Nazarian (Plavi čas), dobitnik Zlatnog tigra u Roterdamu Omar Šargavi (Idi u miru, Džamal) i Sterios Niziris (O kuvarima i bogovima).

Svaka priča duga je po 16 minuta

Otelo (Aida Begić) jeste priča o mladoj bosanskoj glumici Almi, koja se sprema za audiciju u "Otelu". Ona je rastrzana između ljubomornog momka i sveta glume, pa u jednom trenutku moli hotelsku službenicu Ajšu da joj pomogne. Ispostaviće se da Ajša ima mnogo realističniji pristup Šekspiru i to će potpuno promeniti Almin život

Mirko (Stefan Arsenijević) jeste priča o paru koji diolazi u Istanbul na odmor. Ali, u gužvi ovdašnjih ulica, Dragan i Ana se razdvajaju. Ona grozničavo nastoji da ga nađe, ali će naići na nekoga koga je izgubila pre mnogo godina... Anu glumi Mira Furlan, a Dragana - Svetozar Cvetković.

Stranci polumeseca (Stergios Niziris) jeste priča o Vangelosu koji često putuje između Soluna i Istanbula. On se bavi tekstilnom industrijom i ne voli uopšte Turke. Pogotovo sad, kad biva prevaren i opljačkan na ulici. Očajan, srešće udovicu Zejnep. Iako ne govore isti jezik, ona će mu pomoći i povratiti veru u ljude i ljubav...

Bolis (Erik Nazarian) jeste priča o jermenskom muzičaru, koji se posle dugo vremena vraća u Istanbul da bi saznao istinu o nestanku svog dede, 24. aprila 1915. godine. Iakoočekuje da će mrzeti ovaj grad, on će ga zapravo očarati...

Jevrejka (Omar Šargavi) jeste priča o uspešnom palestinskom piscu koji živi u Londonu. Na putu u Izrael on je imao aferu sa Palestinkom Levanom. Pošto se na odnose između njih u ovoj zemlji gleda s predrasudama, oni odlučuju da se ponovo sretnu u Istanbulu tokom vikenda. Ali, da li je fizička ljubav dovoljna da ih ujedini za duže vreme?

Skoro (Hanu Abu-Asad) jeste priča o dve Palestinke, sestre, koje se nisu videle 60 godina, nakon što su raseljene iz Izraela.  One ponovo treba da se sretnu u Istanbulu, a film opisuje poslednjih 500 metara koji ih razdvajaju...

File: Istanbul.ne.zaboravi.me.2011.avi
Size: 1475899392 bytes (1.37 GiB), duration: 01:54:25, avg.bitrate: 1720 kb/s
Audio: mp3, 48000 Hz, stereo, 128 kb/s
Video: mpeg4, yuv420p, 704x368, 25.00 fps®

Istanbul_ne_zaboravi_me_2011_s.jpg

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 2 Members:
buce53 , burdjija

parigroz

parigroz

Newbie

• Members
  • Pip
  • 9 posts
  • 0 thanks

A subttitle? Ima li ga negde?

Guest_n00b masster_*

Guest_n00b masster_*
  • Guests
  • thanks
Postoje engleski titlovi... Nisam našao srpske/hrvatske/bošnjačke...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users