Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Dusan Prelevic - Prele

3 replies to this topic

Mr. Johnson

Mr. Johnson

The Warez GOD

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 19,825 posts
  • 181625 thanks
  • LocationSouth Crossroad

Dusan Prelevic - Prele

8a906796-2453-4c1e-a65c-647d81024f2d_zps

Dusan Prelevic (Beograd, 11. novembar 1948 – Beograd, 28. jul 2007) srpski roker, pisac i scenarista.
Nekadašnji fudbaler Bulbuldera i Crvene zvezde, hokejaški golman Partizana, muzikom je poèeo da se bavi 1965. godine. Bio je èlan “Korni grupe”, a potom solista. Snimio je nekoliko ploèa, pisao je tekstove za rok i džez kompozicije, pevao je svuda po svetu. Objavljivao je prièe i eseje u “Ninu”, “Dugi”, “Književnim novinama” i drugim listovima, a napisao je i nekoliko knjiga pripovedaka. Autor je scenarija za film “Poslednji krug u Monci”, a napisao je i nastavak. O Preletovom životu, koji je bio filmski, snimljen je dokumentarac “Voz za jednu bitangu/U redu, pobedio sam”, u režiji Vlade Petroviæa. Mnoge kafanske anegdote, u kojima je bio jedan od aktera, ušle su u literaturu. Kada je davno u tuèi ostao bez oka, pragmatièno je zakljuèio da neæe nišaniti i da mu je za sagledavanje okoline dovoljno jedno oko. Svoje politièke stavove ovaj gusar, mekog srca hrabro je izrazio ulaskom u DEPOS poèetkom devedesetih godina proteklog veka. Bio je uhapšen u demonstracijama 9. marta 1991. godine. 
Što manje filozofirati, bila je njegova životna filozofija.

Prele Singlovi

Omot_1.jpg

MP3 • 128-320 kbps • 172 MB
rip od Sveto

1970 Da li postoji negde ona koju sanjam
A1. Da l' postoji negdje ona koju sanjam (BG prolece '70) (V. Borisavljevic - N. Martinovic)
B1. Kazu (Omladina '70) (M. Cokic - V. Borisavljevic - D. Nedimovic)

1973 Hej hej okreni se
A1. Hej, Hej, Okreni Se
B1. Jesenja Pesma

1973 Nisam vise tvoj
01. Nisam vise tvoj
02. U nocima bez sna

1974 Tajna (Grupa Oliver i Dusan Prelevic)
A1. Tajna
B1. Proslo Je Sve

1974 Vrati mi snove za dvoje
01. Vrati Mi Snove Za Dvoje
02. Ne Trazi Ljubav

1978 Mojih pet minuta
A1. Mojih pet minuta
B1. Povedi me

1980 Akcijaski Spomenar
• Hiljaditi metar
• Mi smo ponos druga Tita

1980 Hocu da pamtis
01. Hocu da pamtis (Opatija '80)
02. Hocu da pamtis (instrumental)

2002 Santa Maria della salute
01. Santa Maria Della Salute (Prele)
02. Santa Maria Della Salute (Stihove Govori Petar Kralj)

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

I tako shvatiš … Da nije važno imati gomilu ljudi oko sebe. Važno je imati one prave.

Thanked by 37 Members:
mesko , Aksa89 , tesona , runjaa , Nebojsa1985 , majlika , ultraviolator , dloutlaw , pinkrobert , Pamfil , nvukic , seisgk , jvojin , Kineski Slon , rus975 , eagle_pa , soldier , kobajagipro , jovica015 , soska413 , SaleXieri , Arhangel76 , drazen78bl , odlogiran , Vasilisa prenervozna , alterego , belaruza012 , aleksarampa , siljo , salepauk , Proffesor661 , Damir Bata , marko2196 , mfd , nenad55 , dellala , goranvu1984

Mr. Johnson

Mr. Johnson

The Warez GOD

• Moderator
  • 19,825 posts
  • 181625 thanks

1982 Na Ostrici Brijaca (LP)

dusan121.jpg

MP3 • 320 kbps • 81 MB
rip od Sveto

01. Hrabar I Lud (D. Prelevic - K. Mitrev)
02. Majko, Na Sta Lici Tvoj Sin (D. Prelevic - A. Toussaint)
03. Jutro Ce Promeniti Sve (I. Krajac - P. Kantadiev)
04. Balada O Penzioneru (Bora Djordevic)
05. Sakriven U Svom Cosku (Bora Djordevic)
06. Kisa Pada U Zidanom Mostu (Bora Djordevic)
07. Lift I Ja Stizemo Do Kraja (D. Prelevic - K. Mitrev)
08. Na Ostrici Brijaca (Narator Slobodan Aligrudic - D. Prelevic)

Hidden Content

I tako shvatiš … Da nije važno imati gomilu ljudi oko sebe. Važno je imati one prave.

Thanked by 29 Members:
Aksa89 , tesona , runjaa , Nebojsa1985 , dloutlaw , Pamfil , seisgk , jvojin , nikstup , Kineski Slon , eagle_pa , soldier , kobajagipro , jovica015 , soska413 , SaleXieri , Arhangel76 , drazen78bl , Vasilisa prenervozna , alterego , belaruza012 , siljo , salepauk , Damir Bata , mildra , marko2196 , ripicipi , nenad55 , goranvu1984

Mr. Johnson

Mr. Johnson

The Warez GOD

• Moderator
  • 19,825 posts
  • 181625 thanks

1991 U Redu Pobedio Sam

prelevicdusam1991uredup.jpg

MP3 • 320 kbps • 147 MB
rip od Svemirac

01. Hrabar i lud
02. Girl from ipanema
03. Jutro ce promeniti sve
04. Majko na sta lici tvoj sin
05. Don´t explain
06. Skriven u svome cosku
07. Misty
08. Kisa pada u Zidanom mostu
09. All right o.k. you win
10. Balada o penzioneru
11. I wish your love
12. Lift i ja
13. They say that falling in love is wonderful
14. Mnogo toga vucaram za sobom
15. Bela soba
16. Na ostrici brijaca

Hidden Content

Thanked by 38 Members:
Aksa89 , tesona , runjaa , Nebojsa1985 , veluta011 , vucinicbojan , BetmenMandrakFantom , cikazare , dloutlaw , Pamfil , seisgk , jvojin , nikstup , Kineski Slon , rus975 , eagle_pa , soldier , kobajagipro , mistermiki , jovica015 , soska413 , SaleXieri , Arhangel76 , drazen78bl , odlogiran , Vasilisa prenervozna , alterego , copi666 , belaruza012 , aleksarampa , siljo , salepauk , mildra , marko2196 , Jugulator , ripicipi , nenad55 , goranvu1984

Mr. Johnson

Mr. Johnson

The Warez GOD

• Moderator
  • 19,825 posts
  • 181625 thanks

1996 Ja, Prele

japrele1.jpg

MP3 • 320 kbps • 95 MB 
rip od Svemirac

01. Kada budem na nebu
02. Treba imat dusu
03. Svako ima nekog svog
04. Mladosti
05. Bila je ljubav (Jesenja pesma)
06. Necu da se predam
07. Covek i pas
08. In my life
09. Ubijam coveka u sebi

Hidden Content

Thanked by 45 Members:
Aksa89 , tesona , runjaa , nvdsrs , Nebojsa1985 , crazybeat , vucinicbojan , BetmenMandrakFantom , cikazare , dloutlaw , Pamfil , seisgk , jvojin , nikstup , acor , milic , jb1234 , Kineski Slon , rus975 , eagle_pa , soldier , popkec , kobajagipro , mistermiki , jovica015 , soska413 , SaleXieri , vlada62 , Arhangel76 , drazen78bl , odlogiran , Vasilisa prenervozna , alterego , belaruza012 , aleksarampa , siljo , salepauk , Proffesor661 , Damir Bata , mildra , marko2196 , Jugulator , ripicipi , nenad55 , goranvu1984

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users