Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Predlog za forum KNJIGE

• Please log in to reply
14 replies to this topic

n00b masster

n00b masster

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 321 posts
  • 4059 thanks
  • Locationn00bia

Predložio bih da se u forumu Knjige razdvoje Beletristika (romani, priče, pesme...) i ostalo (naučne knjige i slično).

Tako bi bilo lakše za pretragu, a već je slično urađeno u forumu Filmovi, gde su razdvojeni Filmovi, Crtani filmovi i Dokumentarci...

n00b is the masster!

Thanked by 1 Member:
miledima

Cvija01

Cvija01

Advanced Member

• Sponsor
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • 13 thanks
  • LocationBeograd

Ok je po meni,ti kad trazis neku knjigu pisac ti je bitan,i na osnovu pisca znas da li je pesma,roman,serijal...

n00b masster

n00b masster

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 321 posts
  • 4059 thanks
  • Locationn00bia

Cvijo, može da bude kao što si rekao, a može i drugačije ;)

Npr, ja kad tražim knjigu, obično tražim po imenu knjige, jer pre svega tražim knjige koje nisu ni romani, ni priče, ni pesme :) Ja obično čitam istorijske knjige, kao i one koje spadaju u grupu naučno-popularnih. Dakle, ono što se kod filmova zove "dokumentarci" :)

n00b is the masster!

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17,649 posts
  • 126829 thanks
  • Locationscrls

Nadam se da shvatate da na ovom forumu ne rade nikakvi botovi vec ljudi od krvi i mesa. Mozes li uopste da pretpostavis koliki bi posao bio podeliti po zanrovima balkandownload biblioteku?

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

http://www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

http://www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

Thanked by 1 Member:
milan64

n00b masster

n00b masster

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 321 posts
  • 4059 thanks
  • Locationn00bia

Naravno da je veliki posao, nisam ni mislio da se deli ono što je do sada okačeno, već da počne "deoba" od trenutka kad se novo pravilo uvede.

Ako je to suviše komplikovano, onda bi možda moglo da se uvede padajući meni sa definisanim TAGovima (npr. roman, priče, pesme, istorija, mitologija, geografija, tehnika itd), pa da postavljač teme mora iz padajuće liste lako da izabere odgovarajući tag, da bi uopšte postavio temu.

Kad neko posle traži npr. pesme, dovoljno bi bilo da izabere samo taj tag, i da mu budu izlistane sve knjige zbirke pesama.

Naravno, ako mislite da je to previše komplikovano iz bilo kog razloga, nije preveliki problem ni da ostane kao što je sada :)

Edited by admynistrator, 23 September 2015 - 13:51.

n00b is the masster!

kosingas

kosingas

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • 145 thanks
  • LocationAtlantida

Meni je svejedno. Mogu sjesti, a mogu i ustati... Pratim redovno šta se postavlja i odlučujem. Za slučaj da ne znam, pročitam ako ima šta... Ili upotrebim "search."

Edited by kosingas, 23 September 2015 - 12:49.

Никад не спавај с неким луђим од себе!

Pseudortograf

Pseudortograf

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts
  • 0 thanks

Dakle, da ne pretrazujem mnogo (sami forumi verovatno bivaju sveobuhvatniji od pojedinih tema kojima su nazvani) obracam se ovde, mozda i na nekom drugom u vezi knjiga: sta sa mrtvim linkovima? Pokusao sam skinuti knjige Herte Miler, 4shared hoster, ni makac: prijavljuje gresku linkova. Uzgred, ima stranicu besmisleno (po korisnickim parametrima, nikako po hosterskim) slozenu, gde nije jasno odakle skidate fajl. Trazi, bez premium naloga, logovanje preko fejsa, tvitera, g+... Probao F, nista. Clan koji je postavio linkove nije aktivan godinu ipo. Ima dosta zahvaljivanja. Dakle, neko neku ideju?

Veštic@

Veštic@

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 2,797 posts
  • 18809 thanks

Ovde imaš uputstvo kako da prijaviš neaktivan link:

Please Login or Register to see this Hidden Content

volter

volter

Silver Member

• Administrator
  • 4,162 posts
  • 48586 thanks
  • Locationnisam ja odavde

samo usput.... 4shared linkovi su živi    ;)  samo trebaš 4shared račun (besplatan)

dodat ću sada i zippy linkove

a056.GIF16_bd_Untitled-1.png

Pseudortograf

Pseudortograf

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts
  • 0 thanks

Sorry, the file link that you requested is not valid. Sign error. Ovo je, takoreći, replika Volteru. Neće da mi nalepi link, pa ću ovako, pešice - mada ne predugo. Dakle, za tri linka hostera 4shared prijavljuje poruku sa početka ovog posta. Ostala tri linka (dva su aktivna od ovog problematičnog, 4sharedovog korisnika - ime člana svjetlohodni - sami linkovi su drugih hostera) su u redu. Dakle, bilo bi poželjno da mi administrator potvrdi ili ospori ovo (naravno, ako nisam u pravu, bilo bi poželjno da me uputi u način korišćenja 4shared hostera - čak sam otvorio nalog preko F - a, sve zarad knjiga, ali avaj, uzalud :D).

Veštic@

Veštic@

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 2,797 posts
  • 18809 thanks

Zašto ponovo skidaš sa 4shared linkova?

Volter je ubacio nove zippy linkove sa kojih se download-uje bez ikakvih problema.

Pseudortograf

Pseudortograf

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts
  • 0 thanks

Goco, verujem da je Volter editovao svoju poruku - prvo je u postu bilo samo da su linkovi ispravni. Nakon toga sam poslao svoj odgovor. Inače, zippy je sasvim ispravan, knjige sam skinuo... Svako dobro, mnogo pozdrava!

vlasnika

vlasnika

Newbie

• Members
  • Pip
  • 35 posts
  • 3 thanks

Najprije sve pohvale aktivnim članovima foruma (pri tom mislim na one koji postavljaju knjige :) ) a zatim prijedlog: primijetila sam da se zadnjih dana postavljaju knjige u zasebne PF-ove. Čemu razdvajati naslove, ako postoji grubni PF za pojedinog autora? Npr.: Ruth Rendell već postoji, a dodan je novi PF Ruth Rendell - Djevoka iz susjedstva, zatim Elizabeth Herrmann - Sablast u snijegu...ima toga još, ovo je od jučer. Čini mi se da takav način otežava preglednost foruma.

janja

janja

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 3,891 posts
  • 38360 thanks
  • Locationbalkandownload

Zato postoji dugmić "Topic list" gore u desnom uglu :)

boden

boden

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,187 posts
  • 13066 thanks
  • LocationSvugdje pomalo, nigdje zapravo

Najprije sve pohvale aktivnim članovima foruma (pri tom mislim na one koji postavljaju knjige :) ) a zatim prijedlog: primijetila sam da se zadnjih dana postavljaju knjige u zasebne PF-ove. Čemu razdvajati naslove, ako postoji grubni PF za pojedinog autora? Npr.: Ruth Rendell već postoji, a dodan je novi PF Ruth Rendell - Djevoka iz susjedstva, zatim Elizabeth Herrmann - Sablast u snijegu...ima toga još, ovo je od jučer. Čini mi se da takav način otežava preglednost foruma.

Kad se za koji dan riješe neki tehnički problemi neće više biti ni toga što si spomenula. ;)  :)

"Bolje je naučiti nepotrebno, nego ništa." ~ Seneka, Epistulae Morales ad Lucilium ili Pisma o moralu (oko 60.)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users