Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Objasnjenje i obavestenje

• Please log in to reply
10 replies to this topic

Uploader

Uploader

Gold Member

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,428 posts
  • 10397 thanks

Nakon tri nedelje nepojavljivanja na forumu resio sam da svim clanovima razjasnim javno razlog za moje odsustvovanje

U petak 25. septembra 2015 . godine u 07 i 20 ujutru na vrata su mi zakucali pripadnici Uprave kriminalne policije odeljenja SBPOK sa naredbom za pretres stana i drugih prostorija kao i nasilni ulazak ukoliko korisnik nece dobrovoljno da otvori vrata .
Pretresanje ce se izvrsiti u cilju pronalaska tragova i dokaza o izvrsenju krivicnog dela Neovlasceno iskoriscavanje autorskog dela i predmeta srodnog prava iz clana 199. Krivicnog zakonika

Napominjem da ni prilikom pretresa niti prilikom davanja izjave u prostorijama SUP-a u Cacku nisam imao nikakvih problema niti neprijatnosti .

Elem dosli su do moje adrese i licnih podataka iz razloga sto sam da bih pomogao odrzavanje foruma javno u temi o donacijama ostavio moj broj racuna u banci za uplate iz Srbije i misleci da sam ja vlasnik foruma , sto je apsurd jer Vi svi znate da balkandownload nema vlasnika niti ga je ikad imao , vlasnici foruma su svi clanovi .

S obzirom da su prosle tri nedelje od njihovog dolaska resio sam da se vratim na forum i da podelim sa svima Vama ovo moje iskustvo .

Par stvari koje upadaju u oci :

1. Inspektor mi je vise puta pomenuo da oni dolaze po tuzbi iz 2011 godine udruzenja izdavaca i knjizara Srbije za neke knjige koje su tada postavljene iako se taj detalj nigde ne pominje niti u nalogu za pretres niti u mojoj izjavi datoj tog dana . Takodje moj dolazak na forum i registrovanje datira iz sredine 2012 godine sto svako moze videti na mom profilu .
2. Zaplenili su mi oba hard diska koja sam imao u posedu kao i USB fles na kome je u datom trenutku bio jedan film , kao i vecu kolicinu nasnimljenih diskova sa igrama , filmovima i serijama koje sam im ja svojevoljno dao i rekao da ih imam u posedu jos iz vremena kada sam doticne naslove skupljao za sebe . Napominjem da se ovde radi o diskovima za licnu upotrebu , znaci ne postoji jedan isti naslov dva puta , znaci diskovi su bili licno moji . Medjutim na papiru o zapleni se taj detalj , to jest ti diskovi nigde ne pominju .
3.Izjava inspektora prilikom davanja izjave citiram :
U Srbiji nije zabranjeno skidanje dela koja su zasticena autorskim pravima , takozvani piratski sadrzaj , ali je zabranjena daljnja distribucija .
Sto je aposurdno iz prostog razloga , samo skidanje warez materijala sa bilo kog trakera zahteva i takozvano slanje drugima .
Znaci u Srbiji ispada da 90 posto ljudi krsi zakon .

IZ svega ovog navedenog i nakon tri nedelje ja nisam dobio poziv od tuzioca na razgovor i  eventualno podizanje optuznice i priliku da povratim moju svojinu to jest moje hard diskove na kojima imam slike deteta koje su mi jako bitne kao i neke podatke koji apsolutno nemaju veze sa forumom a meni su jako jako bitni

Vise puta mi je predoceno da imam pravo na advokata medjutim s obzirom da pricamo o drzavi Srbiji gde veoma mali broj advokata poznaje ovu materiju i s obzirom da kao nezaposleno lice mi stvarno ne pada na pamet da dajem par hiljada evra na advokate ja sam od toga odustao .

Poenta cele price je da warez kao takav postoji svuda u svetu , tekstualni deo sa linkovima koji postoji na forumu i vodi do hostera , to jest registrovanih firmi za usluge ovog tipa , znaci nijedan materijal se ne hostuje na samom forumu , forum kao takav ne zaradjuje novac , samim tim ne vrsi krivicno delo pribavljanja dobiti jer ste i sami svesni da se forum finansira samo i jedino putem donacija svojih clanova .
Na forumu nije postavljen link ka nijednom materijalu koji vec nije javno dostupan na hiljadama drugih sajtova , trakera , foruma .

Ako se materijal deli putem linkova ka sajtovima koji su u vlasnistvu pravnih lica i koji vrse usluge takozvanih online storage servera , plus na forumu se samo i jedino postavljaju linkovi za besplatno preuzimanje , znaci bez ikakvog placanja od strane clanova koji ih preuzimaju .

Takodje samo postavljanje linkova je u velikom slucaju takozvani kopi paste sa drugih mesta na internetu , nije u pitanju licni upload , a i kad je u pitanju licni upload u 99 posto slucajeva se on vrsi putem placenih servera , seedbox , rdp , dedicated servera koji imaju brzine uploada i downloada mnogo vece nego kao brzine kod provajdera .

Nakon svega ovde napisanog i izrecenog ja stojim iza svoje odluke da se na forum vratim , medjutim samo i jedino kao obican clan , nemam u planu postavljanje materijala , da li ce i kada ta odluka biti promenjena videcemo .

Takodje zelim ovim putem da obavestim sve clanove da s obzirom da vidim da su mi iz nekog razloga oduzeta admin prava kao i ostalim administratorima , ne znam zbog cega ali nije ni bitno , da sam veoma ponosan na ovu zajednicu ciji sam i ja deo , na broj clanova i da mi je veoma drago sto su neki moji predlozi zaziveli , tu najpre mislim na zabranu postavljanja linkova koji vode samo ka premium hosterima , znaci svi linkovi moraju biti besplatni za skidanje , sto ovaj forum nije kao mnogi drugi pao pod pritisak dodavanja takozvane adult sekcije .

Takodje zelim da obavestim clanove da ako medju njima postoji neki pravnik koji se razume malo bolje u ovu tematiku i zeli da mi da neko objasnjenje kao i savet sta mogu da uradim da me slobodno kontaktira putem privatne poruke .

Thanked by 1 Member:
Cidonia

Nyks

Nyks

Advanced Member

• Sponsor
  • PipPipPip
  • 924 posts
  • 380 thanks
  • LocationThe land of ice and snow

svaka ti cast za ovo, nije bas lako a i rijetko bi ko o tome svemu javno napisao.. ti nisi obican, ni bio niti ostao, veliki si covjek sa tim "pravima" ili bez njih..

neka si ti nama tu a sto si se povukao i sa drugih mjesta..  :angry:  presutat cu.. nedostajao si  :wub:

Strength isn't about how much you can handle before you break, it´s about how much you can handle after you break!

Veštic@

Veštic@

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 2,794 posts
  • 18729 thanks

Žao mi je što je sav teret pao na tebe.

Svi smo po malo krivi, a ti jedini ispaštaš. :(

Zaista, ako ima pravnika na forumu, i ja se pridružujem tvom pozivu da se jave i pomognu savetom.

Uploader

Uploader

Gold Member

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,428 posts
  • 10397 thanks

svaka ti cast za ovo, nije bas lako a i rijetko bi ko o tome svemu javno napisao.. ti nisi obican, ni bio niti ostao, veliki si covjek sa tim "pravima" ili bez njih..

neka si ti nama tu a sto si se povukao i sa drugih mjesta..  :angry:  presutat cu.. nedostajao si  :wub:

Da se razumemo meni je ovaj forum druga kuca , bice tesko navici se da ne postavljam nista jer sam navikao da delim sa ostalima . Ali valjda cu se navici . Javno sam napisao jer nigde nije napisano da ne smem

Žao mi je što je sav teret pao na tebe.

Svi smo po malo krivi, a ti jedini ispaštaš. :(

Zaista, ako ima pravnika na forumu, i ja se pridružujem tvom pozivu da se jave i pomognu savetom.

Ja sam javno i svesno ostavio moj broj racuna u banci da bi forum opstao to je bila moja odluka i meni nijednog sekunda nije zao zbog toga .

Edited by Uploader, 16 October 2015 - 15:35.

n00b masster

n00b masster

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 321 posts
  • 4046 thanks
  • Locationn00bia

Iskreno, ne mogu da shvatim da bilo ko, ko se bavi warezom, negde ostavi javno dostupan bilo koji lični podatak! Meni je to potpuno amaterski, izvini što tako kažem :(

Uzgred, kako je moguće da forum nema vlasnika?

n00b is the masster!

boden

boden

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,186 posts
  • 12870 thanks
  • LocationSvugdje pomalo, nigdje zapravo

Ja sam javno i svesno ostavio moj broj racuna u banci da bi forum opstao to je bila moja odluka i meni nijednog sekunda nije zao zbog toga .

Svaka ti čast na ovome.

"Bolje je naučiti nepotrebno, nego ništa." ~ Seneka, Epistulae Morales ad Lucilium ili Pisma o moralu (oko 60.)

Uploader

Uploader

Gold Member

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,428 posts
  • 10397 thanks

Iskreno, ne mogu da shvatim da bilo ko, ko se bavi warezom, negde ostavi javno dostupan bilo koji lični podatak! Meni je to potpuno amaterski, izvini što tako kažem :(

Uzgred, kako je moguće da forum nema vlasnika?

Pa da ti odgovorim na tvoja pitanja

Lepo nema vlasnika , vlasnici foruma su svi njegovi clanovi , sve na forumu je na dobrovoljnoj osnovi bilo i ostace zauvek dok postoji .

Amaterski kazes ?

Pa pazi na forumu nikad nista nije postavljeno sto vec nije dostupno na milion mesta na internetu sa tom razlikom sto je ovde sve besplatno , nema zarade niti dobiti .

Sad da li je to bilo amaterski ili ne to je druga prica .

MEni licno nije zao sto sam to uradio

mlinky

mlinky

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 posts
  • 0 thanks

Što reči nego DRŽI SE

Adry

Adry

Silver Member

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4,398 posts
  • 1185 thanks
strašna je spoznaja 
kad pročitaš takvo nešto..
vrlo je neugodno kad ti netko "pokuca"
sa odobrenim nalogom za pretres stana..
ako treba i nasilnim ulaskom..
iako si frende kolateralna žrtva..
to neće umanjiti moju odluku..
više ne postavljam ovdje muziku..
koliko god netko ovo smatrao brzopletom i suvislom odlukom
ne želim i neću da Ti ponovno 
"netko stavlja nogu pred vrata"
sve dok "nosiš ovo breme tereta na leđima"
jer znaš da se mnogi više raduju tuđoj nesreći
nego svojoj sreći..
ćaoska i čuvaj se.. ;) :wub: 

Uploader

Uploader

Gold Member

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,428 posts
  • 10397 thanks

@Adry

Naravno da svako ima pravo na donosenja odluka svojevoljno , medjutim ja se ne osecam kao neko ko nosi neko breme , drago mi je sto sam clan ovog foruma i tako ce uvek i biti

Ali isto tako postujem svaciju odluku .

Edited by Uploader, 21 October 2015 - 19:53.

Uploader

Uploader

Gold Member

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,428 posts
  • 10397 thanks

Ov0tPVa.jpg

inace evo i sta znaci clan 199 krivicnog zakona Srbije

Koliko god citao ne mogu da shvatim kako sam ja ovaj zakon prekrsio u bilo kojoj meri .

Na forumu se postavljaju tekstualni linkovi ka drugim sajtovima koji su s druge strane registrovani kao firme , isto tako sve sto se postavlja je moguce naci na milion drugih mesta .

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users