Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Karl Ove Knausgaard

6 replies to this topic

Eddie the Head

Eddie the Head

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 215 posts
  • 30621 thanks

my-struggle_2851042b.jpg

Karl Ove Knausgård (Oslo, 1968.) studirao je književnost i umjetnost na Sveučilištu u Bergenu. Danas živi u Österlenu u Švedskoj, sa ženom i njihovo četvero djece. Njegov je prvijenac Ute av verden (1998.) dobio Nagradu norveških književnih kritičara (prvi put u povijesti osvojio ju je debitant), a drugi roman, En tid for alt (2004.), osvojio je niz nagrada i nominiran je za Nagradu Nordijskog vijeća. Od 2009. do 2011. objavljuje heksalog Moja borba (Min Kamp) i u Norveškoj, zemlji od oko pet milijuna stanovnika, prodaje se u preko pola milijuna primjeraka. Za Moju borbu, prva knjiga dobio je prestižnu norvešku Nagradu Brage, a serijal je već preveden na 23 jezika te izaziva polemike gdje god se pojavi. No kritika je jednoglasna da je Knausgårdova Moja borba najznačajnije djelo skandinavske književnosti 21. stoljeća.

Thanked by 107 Members:

Eddie the Head

Eddie the Head

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 215 posts
  • 30621 thanks

Karl Ove Knausgaard - Moja borba I

9468.jpg

U prvom tomu heksaloga Moja borba Knausgård bolnom iskrenošću govori o djetinjstvu, adolescenciji, obitelji, svojim pokušajima razumijevanja oca koji se naglo pretvorio od obiteljskog čovjeka kratka fitilja u razvedenog alkoholičara. Preispitujući očevu smrt autor istodobno preispituje i svoju ulogu u novozasnovanoj obitelji, potpuno se otkriva i mrvi svoju egzistenciju do elementarnih dijelova te stvara jedinstvenu priču o malim i velikim borbama s kojima se svi suočavamo u životu.

Kritičar The New Republica sjajno sažima doživljaj Knausgårdovog djela i piše da je to „kao da otvoriš tuđi dnevnik i u njemu nađeš svoje vlastite tajne“.

Genijalna knjiga, rekao bih, kada bi ta riječ još nešto značila. Jebena knjiga.
Miljenko Jergović, Jutarnji list

Knausgård je intenzivan i potpuno iskren, bez bojazni zapisuje naše univerzalne strahove... Nešto je beskrajno privlačno u Knausgårdovoj knjizi. (Moja borba I. odabrana je kao jedna od Knjiga godine)
The New Yorker

Remekdjelo... Pažljivo u detaljima, moćno, neobično lijepo. Opisi obiteljskog rasapa nešto su najsnažnije što sam pročitao posljednjih godina.
Observer, Knjige godine

Ovaj ep iz predgrađa, naelektriziran u iskrenosti i elokvenciji, budi osjećaj superiornosti čak i nad djelom Jonathana Franzena, s kojim je usporediv.
Independent, Knjige godine

Moja borba neobjašnjivo je remekdjelo, magnetično i hipnotizirajuće...
Le Nouvel Observateur

Tih šest knjiga, tj. Moja borba tog Norvežanina – izdavački je fenomen...
Fascinantno.
Le Monde

Izvor: Anna&Daša

Obrada: Ja

EPUB, AZW3, PDF 

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 1051 Members:

Eddie the Head

Eddie the Head

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 215 posts
  • 30621 thanks

Karl Ove Knausgaard - Moja borba II

moja-borba.jpg

Nakon prvog, i zapaženog dijela heksaloga “Moja borba”, Naklada OceanMore objavila je i dugoočekivani nastavak.

U Drugoj knjizi Karl Ove napušta Norvešku, svoju prvu ženu i obitelj te odlazi u Stockholm. Upoznavši Lindu fatalno se zaljubljuje i s njom zasniva obitelj. U nekoliko godina imaju troje djece i oboje su zatečeni novim izazovima i obvezama obiteljskog života. I dalje je brutalno iskren kako prema bližnjima tako i prema društvu u kojem živi.

Razapet između ljubavi, očinstva i žestoka nagona za samoćom i pisanjem, Knausgaard ispisuje jednu od najdojmljivijih proza 21. stoljeća.

Završne rečenice romana smirujuće su, obične, uspjele. Nose ono što Walter Benjamin zove 'epskom stranom istine, mudrost'.
The New Yorker

Uže oko vrata, nož u srcu. Knjiga je puna čarolije, svijet se jednostavno rastvara... Knausgard će imati status jednak Henriku Ibsenu i Knutu Hamsunu.
Kristeligt Dagblad (Danska)

Negdje između Prousta i šetnje šumom... Poput granita, precizno i nesavladivo. Stvarnije od stvarnosti.
La Republica

Kroz njegovu organsku i duboku umjetnost vidljivo je i Knausgärdovo srce.
Independent

Neobjašnjivo iskren zapis trijumfa i banalnosti njegova vlastita života.
Telegraph

Osim autobiografije pojedinca – to je i promišljanje muškog identiteta koji se ovdje ocrtava, ali i obuzimajući prikaz skandinavske socijalne demokracije. Šok.
L’Express

Važna knjiga, književno postignuće vrijedno obožavanja i primjer književne vokacije.
El País

Knausgårdovo neobuzdano promišljanje je čarobno... Hrabro i uvjerljivo portretira život u svoj njegovoj širini.
Frankfurter Allgemeine Zeitung

Izvor: Daša & Anna

pdf, epub, azw3

Hidden Content

Thanked by 1051 Members:

DogMedo

DogMedo

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • 14407 thanks

Karl Ove Knausgaard

Moja borba III

10398.jpg

Četveročlana obitelj – majka, otac i dva sina – preseljava se na južnu obalu Norveške, u novu kuću u tek izgrađenu naselju. Rane su sedamdesete i obiteljska se putanja čini uzlaznom: budućnost bi mogla biti obećavajuća.

Bolnim, ponekad samokažnjavajućim detaljima, Karl Ove Knausgaard oslikava svijet prepoznatljiv svakome tko se može prisjetiti intenziteta dječačkih iskustava, svijet u kojem djeca i odrasli vode paralelne živote koji se gotovo nikad ne susreću.

"Moja borba, knjiga treća" najprustovskiji je dio u heksalogu i donosi nam mučna ali i čarobna Knausgaardova slikovita sjećanja na djetinjstvo i izranjajuću samosvijest, i istražuje višeslojnu prirodu vremena, pamćenja i postojanja.

Jezik:HR

Formati: epub, pdf

Hidden Content

Thanked by 819 Members:

bane17

bane17

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 442 posts
  • 143348 thanks

36.png

Karl Uve Knausgor

Moja borba

IV tom

- SR izdanje -

Nakon tri godine u kristijansandskoj gimnaziji, Karl Uve odlazi na sever Norveške da radi kao učitelj. Noseći u sebi iskustva koja ni sam ne razume, susreće novi svet. Roman dočarava neiskvarenu grandioznost jednog mladog čoveka, poniženja koja je sâm uzrokovao, iskrenost, nezrelost i glad za egzistencijalnim i seksualnim izbavljenjem.

pdf, epub

Hidden Content

Edited by bane17, 22 April 2018 - 11:51.

Thanked by 694 Members:

malena74

malena74

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 481 posts
  • 90538 thanks

Karl Ove Knausgård

MOJA BORBA

PETA KNJIGA

moja_borbabd.jpg

Mojoj borbi, petoj knjizi dvadesetogodišnji Karl Ove seli se u Bergen.

Najmlađi je od svih studenata primljenih na prestižnu Spisateljsku akademiju,

gdje stiže uzbuđen i prepun ambicije.
Uskoro gubi mladenačke iluzije: njegovi književni tekstovi pokazuju se naivnima i klišejiziranima,

u društvu je čudan, beznadan je sa ženama, pa svoj sram utapa u piću i rock glazbi.
Malo-pomalo stvari se poboljšavaju.

Zaljubljuje se, odustaje od pisanja kako bi postao književni kritičar,

i njegov život poprima oblik odraslosti.

No uskoro ga autodestruktivne pijanke i neodoljiv poziv za pisanjem povlače unatrag.
U petom dijelu heksaloga Moja borba Karl Ove podastire osobne i često neugodne borbe

s introvertiranošću, alkoholom, nevjerom i umjetničkom ambicijom.

Scan i obrada: malena

pdf

epub - darkerka kad stigne :wub: 

Hidden Content

Thanked by 437 Members:

darkerka

darkerka

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 279 posts
  • 39893 thanks

malena74 :flower:

MOJA BORBA

PETA KNJIGA

epub, azw3

Hidden Content

Thanked by 361 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users